
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Na zdjęciu legenda Solidarności Jan Rulewski i ja Tomasz Roman Bracka opozycjonista antykomunistyczny w PRL w Stoczni Gdańskiej
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Na zdjęciu legenda Solidarności I sygnatariusz porozumień sierpniowych w 1980r Bogdan Borusewicz i ja Tomasz Roman Bracka opozycjonista antykomunistyczny w PRL w Stoczni Gdańskiej, gdzie wszystko się zaczęło 45 lat temu.
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Na zdjęciu minister Lech Parel Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych i ja Opozycjonista antykomunistyczny w PRL Tomasz Roman Bracka w Stoczni Gdańskiej.
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL

Pociągi pasażerskie PKP wracają na LK nr 281 i Stację PKP Więcbork !
W załączeniu kolejnej pismo w tej sprawie z Departamentu Kolejnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu skierowane na moje ręce 26. 08. 2025r. w którym Dyrektor Wiktor Plesiński potwierdza w pisanie LK nr 281 na odcinku Nakło n/Not - Więcbork - Chojnice do paktu kolejowego na rzecz wznowienia codziennych przewozów kolejowych na tym odcinku LK nr 281.
Dyrektor Wiktor Plesiński z Departamentu Kolejnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oczekuj zarazem większego zaangażowania samorządów gminnych i powiatowych w tej sprawie i włączenia się do procesu reaktywacji połączeń pasażerskich na LK nr 281 Nakło n.Not - Więcbork - Chojnice co wyartykułował w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce wnioskodawcy. Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie PKP wracają na LK nr 281 i Stację PKP Więcbork !
W załączeniu kolejnej pismo w tej sprawie z Departamentu Kolejnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu skierowane na moje ręce 26. 08. 2025r. w którym Dyrektor Wiktor Plesiński potwierdza w pisanie LK nr 281 na odcinku Nakło n/Not - Więcbork - Chojnice do paktu kolejowego na rzecz wznowienia codziennych przewozów kolejowych na tym odcinku LK nr 281.
Dyrektor Wiktor Plesiński z Departamentu Kolejnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oczekuj zarazem większego zaangażowania samorządów gminnych i powiatowych w tej sprawie i włączenia się do procesu reaktywacji połączeń pasażerskich na LK nr 281 Nakło n.Not - Więcbork - Chojnice co wyartykułował w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce wnioskodawcy. Tomasz Roman Bracka

Prezydent Polski Karol Nawrocki interweniuje w moim imieniu do PKP PLK SA
Po mojej interwencji u Prezydenta Polski Karol Nawrocki w sprawie przywrócenia połączeń pasażerskich na linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia - Nakło n/Not - Mrocza - Więcbork - Sępólno Krajeńskie - Kamień Krajeński - Chojnice Biuro Strategii PKP PLK SA w Warszawie informuje minie o postępie prac na LK nr 256 i 281 od Poznania przez Nakło n/Not - Więcbork do Chojnic i potwierdza, że cała linia kolejowa nr 281 jest już pasażerska z prędkością na torach 120 km na godzinę od Poznania przez Kcynię do Nakła n/Not oraz 80 km na godzinę od Nakła n/Not przez Więcbork do Chojnic dla szynobusów na pasażerskiej linii kolejowej nr 281 na całym odcinku Nakło n/Not. - Więcbork - Chojnice.
Zarządca infrastruktury kolejowej PKP PLK SA na LK nr 281 potwierdza w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce wnioskodawcy uruchomienia przewozów pasażerskich na całym odcinku LK nr 281 w tym na stacji PKP Więcbork w 2027r.
Ta inwestycja na odcinku LK nr 281 od Nakła n/Not przez Więcbork do Chojnic znalazła się też w pakcie kolejowym zawartym zawartym pomiędzy Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, a Ministerstwem Infrastruktury RP i Zarządem PKP PLK SA na rzecz przygotowania tej trasy LK nr 281 na rzecz regionalnych i IC połączeń pasażerskich PKP z dniem 12. 12. 2027r. o czym już wcześniej pisałem.
W załączeniu kolejnej pismo w tej sprawie z Departamentu Kolejnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu skierowane na moje ręce 26. 08. 2025r. w którym Dyrektor Wiktor Plesiński potwierdza w pisanie LK nr 281 na odcinku Nakło n/Not - Więcbork - Chojnice do paktu kolejowego na rzecz wznowienia codziennych przewozów kolejowych na tym odcinku LK nr 281.
Dyrektor Wiktor Plesiński z Departamentu Kolejnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oczekuj zarazem większego zaangażowania samorządów gminnych i powiatowych w tej sprawie i włączenia się do procesu reaktywacji połączeń pasażerskich na LK nr 281 Nakło n.Not - Więcbork - Chojnice co wyartykułował w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce wnioskodawcy.
W załączeniu wstępne ogłoszenie informacyjne – Wykonywanie publicznego transportu zbiorowego w pasażerskich przewozach kolejowych na liniach komunikacyjnych: Kcynia – Nakło nad Notecią – Więcbork – Sępólno Kraj. – Kamień Krajeński – Ogorzeliny., z możliwością wydłużenia relacji do Chojnic.
Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 242 od Runowa Krajeńskiego do granicy województwa D
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 242 od Runowa Krajeńskiego do granicy województwa kujawsko pomorskiego.
Inwestycja była objęta nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale ZDW w Bydgoszcz na rzecz jej przebudowy co właśnie teraz ma miejsce. Wartość inwestycji to niecałe 10 000 000 złotych.
Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 242 od Runowa Krajeńskiego do granicy województwa D
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 242 od Runowa Krajeńskiego do granicy województwa kujawsko pomorskiego.
Inwestycja była objęta nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale ZDW w Bydgoszcz na rzecz jej przebudowy co właśnie teraz ma miejsce. Wartość inwestycji to niecałe 10 000 000 złotych.
Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 242 od Runowa Krajeńskiego do granicy województwa
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 242 od Runowa Krajeńskiego do granicy województwa kujawsko pomorskiego.
Inwestycja była objęta nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale ZDW w Bydgoszcz na rzecz jej przebudowy co właśnie teraz ma miejsce. Wartość inwestycji to niecałe 10 000 000 złotych.
Tomasz Roman Bracka

Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Zakrzewskiej Osady !
Witam Państwa z zakończonej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa przez Dorotowo do Zakrzewskiej Osady Gmina Więcbork.
Inwestycja jest objęta nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy i Poznaniu wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale ZDW w Bydgoszcz i Poznań na rzecz jej przebudowy co właśnie teraz się stało. Dotychczasowa wartość tej inwestycji w Gminie Więcbork to niecałe 20 000 000 złotych.
Tomasz Roman Bracka

Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Zakrzewskiej Osady ! Witam
Witam Państwa z zakończonej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa przez Dorotowo do Zakrzewskiej Osady Gmina Więcbork.
Inwestycja jest objęta nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy i Poznaniu wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale ZDW w Bydgoszcz i Poznań na rzecz jej przebudowy co właśnie teraz się stało. Dotychczasowa wartość tej inwestycji w Gminie Więcbork to niecałe 20 000 000 złotych.
Tomasz Roman Bracka

Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Zakrzewskiej Osady !
Witam Państwa z zakończonej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa przez Dorotowo do Zakrzewskiej Osady Gmina Więcbork.
Inwestycja jest objęta nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy i Poznaniu wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale ZDW w Bydgoszcz i Poznań na rzecz jej przebudowy co właśnie teraz się stało. Dotychczasowa wartość tej inwestycji w Gminie Więcbork to niecałe 20 000 000 złotych.
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Świdwia
Witam Państwa z zakończonej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 241 od Tucholi przez Sępólno Krajeńskie do Świdwia Gmina Sępólno Kraj.
Inwestycja była objęta nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale ZDW w Bydgoszcz na rzecz jej przebudowy co właśnie teraz się stało. W 2026r. dalszy etap prac od Świdwia przez Zboże do granicy Gminy Więcbork.
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Świdwia
Witam Państwa z zakończonej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 241 od Tucholi przez Sępólno Krajeńskie do Świdwia Gmina Sępólno Kraj.
Inwestycja była objęta nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale ZDW w Bydgoszcz na rzecz jej przebudowy co właśnie teraz się stało. W 2026r. dalszy etap prac od Świdwia przez Zboże do granicy Gminy Więcbork.
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Świdwia
Witam Państwa z zakończonej przebudowy drogi wojewódzkiej nr 241 od Tucholi przez Sępólno Krajeńskie do Świdwia Gmina Sępólno Kraj.
Inwestycja była objęta nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale ZDW w Bydgoszcz na rzecz jej przebudowy co właśnie teraz się stało. W 2026r. dalszy etap prac od Świdwia przez Zboże do granicy Gminy Więcbork.
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca przebudowa ulicy Ogrodowej w Wituni Gmina Więcbork !
Dobiegła końca przebudowa ulicy Ogrodowej w Wituni Gmina Więcbork. Inwestycja była objęta nakazami pokontrolnymi wydanymi przez PINB w Sępólnie Krajeńskim na mój wniosek i przy moim udziale Gminie Więcbork na rzecz jej przebudowy co właśnie się stało w ramach wsparcia finansowego z Polskiego Ładu i budżetu Gminy Więcbork. Teraz czas na nowe przejście dla pieszych z ulicy Ogrodowej na przyległą ulicę Złotowską w Wituni by bezpiecznie przejść przez ulicę. Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca przebudowa ulicy Ogrodowej w Wituni Gmina Więcbork !
Dobiegła końca przebudowa ulicy Ogrodowej w Wituni Gmina Więcbork. Inwestycja była objęta nakazami pokontrolnymi wydanymi przez PINB w Sępólnie Krajeńskim na mój wniosek i przy moim udziale Gminie Więcbork na rzecz jej przebudowy co właśnie się stało w ramach wsparcia finansowego z Polskiego Ładu i budżetu Gminy Więcbork.
Teraz czas na nowe przejście dla pieszych z ulicy Ogrodowej na przyległą ulicę Złotowską w Wituni by bezpiecznie przejść przez ulicę.
Tomasz Roman Bracka

Ulica Wincentego Witosa Gmina Więcbork do przebudowy za 3 106 601,06 zł !
Ulica Wincentego Witosa droga kategorii gminnej w Wituni Gmina Więcbork od dziś do kompleksowej przebudowy za 3 106 601,06 zł brutto przez Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski s. c. z siedzibą w miejscowości Nakło nad Notecią. W ramach inwestycji powstaną nowe chodniki z nową nawierzchnią asfaltową oraz kanalizacja deszczowa z odwodnieniem. Termin realizacji inwestycji lato/jesień 2025r. Również i ta ulica została objęta nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim na rzecz jej przebudowy wydanymi Burmistrzowi Więcborka na mój wniosek i przy moim udziale. Cieszy mnie, że ta inwestycja zostanie w końcu zrealizowana. Tomasz Roman Bracka

Ulica Wincentego Witosa Gmina Więcbork do przebudowy za 3 106 601,06 zł !
Ulica Wincentego Witosa droga kategorii gminnej w Wituni Gmina Więcbork od dziś do kompleksowej przebudowy za 3 106 601,06 zł brutto przez Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski s. c. z siedzibą w miejscowości Nakło nad Notecią.
W ramach inwestycji powstaną nowe chodniki z nową nawierzchnią asfaltową oraz kanalizacja deszczowa z odwodnieniem. Termin realizacji inwestycji lato/jesień 2025r. Również i ta ulica została objęta nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim na rzecz jej przebudowy wydanymi Burmistrzowi Więcborka na mój wniosek i przy moim udziale. Cieszy mnie, że ta inwestycja zostanie w końcu zrealizowana. Tomasz Roman Bracka

Dobiegły końca badania geologiczne dla 6 kilometrowej obwodnicy Więcborka
Dobiegły końca badania geologiczne dla 6 kilometrowej obwodnicy Więcborka z trzema rondami i wagą dla torów o którą walczyłem 25 lat. Już za kilka miesięcy zostanie ogłoszony przetarg na tą inwestycję, która zostanie zrealizowana na koszt ZDW Bydgoszcz do końca 2027 roku.
W załączeniu ostateczny projekt 6 kilometrowej obwodnicy Więcborka z trzema rondami i wagą dla torów. Dla tego projektu jest już wykonana dokumentacja techniczna by rozpocząć budowę po 80 latach gadania i oczekiwania na obwodnicę Więcborka co nastąpi w 2026r. ! Wartość inwestycji 100 mln zł.
Tomasz Roman Bracka

Nowe ścieżki rowerowe przy DW 241 i 242 od Więcborka do Runowa Młyn i od Więcborka do Runowa Kraj.
Zakończył się przetarg na budowę dwóch ścieżek oraz szlaków rowerowych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 241 i 242 od Więcborka do Runowa Młyn i od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ! Przetarg wygrała miejscowa firma z Zabartowa Gmina Więcbork P.P.U.U HURT TRANS KAWIKO Pana Władysława Szylinga z najatrakcyjniejszą ofertą za wykonanie prac budowlanych. Na oczekiwaną od wielu lat przez mieszkańców miasta i gminy Więcbork inwestycje miasto Więcbork przeznaczyło 3 569 896,02 zł. a to oznacza, że po przetargu miasto Więcbork zaoszczędziło na inwestycji 1 429 120 złotych ! To oznacza, że jesienią 2025r. obie ścieżki rowerowo – spacerowe zostaną wybudowane i oddane do użytkowania publicznego dla mieszkańców i turystów. Tomasz Roman Bracka

Nowe ścieżki rowerowe przy DW 241 i 242 od Więcborka do Runowa Młyn i od Więcborka do Runowa Kraj.
Zakończył się przetarg na budowę dwóch ścieżek oraz szlaków rowerowych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 241 i 242 od Więcborka do Runowa Młyn i od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ! Przetarg wygrała miejscowa firma z Zabartowa Gmina Więcbork P.P.U.U HURT TRANS KAWIKO Pana Władysława Szylinga z najatrakcyjniejszą ofertą za wykonanie prac budowlanych. Na oczekiwaną od wielu lat przez mieszkańców miasta i gminy Więcbork inwestycje miasto Więcbork przeznaczyło 3 569 896,02 zł. a to oznacza, że po przetargu miasto Więcbork zaoszczędziło na inwestycji 1 429 120 złotych ! To oznacza, że jesienią 2025r. obie ścieżki rowerowo – spacerowe zostaną wybudowane i oddane do użytkowania publicznego dla mieszkańców i turystów. Tomasz Roman Bracka

Nowe ścieżki rowerowe przy DW 241 i 242 od Więcborka do Runowa Młyn i od Więcborka do Runowa Kraj.
Zakończył się przetarg na budowę dwóch ścieżek oraz szlaków rowerowych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 241 i 242 od Więcborka do Runowa Młyn i od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ! Przetarg wygrała miejscowa firma z Zabartowa Gmina Więcbork P.P.U.U HURT TRANS KAWIKO Pana Władysława Szylinga z najatrakcyjniejszą ofertą za wykonanie prac budowlanych. Na oczekiwaną od wielu lat przez mieszkańców miasta i gminy Więcbork inwestycje miasto Więcbork przeznaczyło 3 569 896,02 zł. a to oznacza, że po przetargu miasto Więcbork zaoszczędziło na inwestycji 1 429 120 złotych ! To oznacza, że jesienią 2025r. obie ścieżki rowerowo – spacerowe zostaną wybudowane i oddane do użytkowania publicznego dla mieszkańców i turystów. Tomasz Roman Bracka

Nowe ścieżki rowerowe przy DW 241 i 242 od Więcborka do Runowa Młyn i od Więcborka do Runowa Krajeń
Zakończył się przetarg na budowę dwóch ścieżek oraz szlaków rowerowych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 241 i 242 od Więcborka do Runowa Młyn i od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ! Przetarg wygrała miejscowa firma z Zabartowa Gmina Więcbork P.P.U.U HURT TRANS KAWIKO Pana Władysława Szylinga z najatrakcyjniejszą ofertą za wykonanie prac budowlanych.
Na oczekiwaną od wielu lat przez mieszkańców miasta i gminy Więcbork inwestycje miasto Więcbork przeznaczyło 3 569 896,02 zł. a to oznacza, że po przetargu miasto Więcbork zaoszczędziło na inwestycji 1 429 120 złotych !
To oznacza, że jesienią 2025r. obie ścieżki rowerowo – spacerowe zostaną wybudowane i oddane do użytkowania publicznego dla mieszkańców i turystów.
Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z przebudowywanej DW 242 z Więcborka do Łobżenicy !
Witam wszystkich z przebudowywanej z mojej na mój niejeden wniosek przez ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań drogi wojewódzkiej nr 242 od zamku Prezydenta Ignacego Mościckiego w Runowie Krajeńskim przez Borzyszkowo do Łobżenicy.
Inwestycja jest realizowana na koszt ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań po licznych nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i Poznań wydanych na mój wniosek i przy moim udziale ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań. Finał prac drogowych tego lata.
Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z przebudowywanej DW 242 z Więcborka do Łobżenicy !
Witam wszystkich z przebudowywanej z mojej na mój niejeden wniosek przez ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań drogi wojewódzkiej nr 242 od zamku Prezydenta Ignacego Mościckiego w Runowie Krajeńskim przez Borzyszkowo do Łobżenicy.
Inwestycja jest realizowana na koszt ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań po licznych nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i Poznań wydanych na mój wniosek i przy moim udziale ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań. Finał prac drogowych tego lata.
Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z przebudowywanej DW 242 z Więcborka do Łobżenicy !
Witam wszystkich z przebudowywanej z mojej na mój niejeden wniosek przez ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań drogi wojewódzkiej nr 242 od zamku Prezydenta Ignacego Mościckiego w Runowie Krajeńskim przez Borzyszkowo do Łobżenicy.
Inwestycja jest realizowana na koszt ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań po licznych nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i Poznań wydanych na mój wniosek i przy moim udziale ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań. Finał prac drogowych tego lata.
Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z przebudowywanej DW 242 z Więcborka do Łobżenicy !
Witam wszystkich z przebudowywanej z mojej na mój niejeden wniosek przez ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań drogi wojewódzkiej nr 242 od zamku Prezydenta Ignacego Mościckiego w Runowie Krajeńskim przez Borzyszkowo do Łobżenicy.
Inwestycja jest realizowana na koszt ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań po licznych nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i Poznań wydanych na mój wniosek i przy moim udziale ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań. Finał prac drogowych tego lata.
Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z przebudowywanej DW 242 z Więcborka do Łobżenicy !
Witam wszystkich z przebudowywanej z mojej na mój niejeden wniosek przez ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań drogi wojewódzkiej nr 242 od zamku Prezydenta Ignacego Mościckiego w Runowie Krajeńskim przez Borzyszkowo do Łobżenicy.
Inwestycja jest realizowana na koszt ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań po licznych nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i Poznań wydanych na mój wniosek i przy moim udziale ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań. Finał prac drogowych tego lata.
Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z przebudowywanej DW 242 z Więcborka do Łobżenicy !
Witam wszystkich z przebudowywanej z mojej na mój niejeden wniosek przez ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań drogi wojewódzkiej nr 242 od zamku Prezydenta Ignacego Mościckiego w Runowie Krajeńskim przez Borzyszkowo do Łobżenicy.
Inwestycja jest realizowana na koszt ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań po licznych nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i Poznań wydanych na mój wniosek i przy moim udziale ZDW Bydgoszcz i ZDW Poznań. Finał prac drogowych tego lata.
Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskiej PKP wracają na linię kolejową nr 281 od Poznania przez Kcynię do Bydgoszczy
Pociągi pasażerskiej PKP wracają po ponad 20 latach na linię kolejową nr 281 od Poznania przez Kcynię, Nakło nad Notecią do Bydgoszczy ! Teraz zostało do ułożenia zaledwie 20 km nowego toru na linii kolejowej nr 281 od Nakła nad Notecią do Runowa Krajeńskiego i już pojedziemy pociągiem z Więcborka do Poznania i Katowice ! Natomiast ułożenie kolejnych 20 km nowego toru na LK nr 281 od Więcborka do Chojnic spowoduje, że pojedziemy z Więcborka przez Chojnice, Tczew, Gdańsk, Sopot do Gdyni ! Wartość całej wyżej wymienionej inwestycji kolejowej od Poznania przez Kcynię do Nakła nad Notecią o co też walczyłem 25 lat w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie i ZLK PKP PLK SA w Bydgoszczy to 257 244 259,31 zł. ! Reasumując wystarczy zaledwie 40 km w/w nowego toru na LK nr 281 od Nakła przez Więcbork do Chojnic i cała Magistrala Kolejowa Portowa BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia będzie w końcu przejezdna dla ruchu pasażerskiego PKP po 55 latach budowy ! Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka na 3 kilometrowym odcinku Grochowiec – Świdwie. Ciąg dalszy za rok od Świdwia przez Zboże od granicy Gminy Więcbork.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 10 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 241. Photo Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka na 3 kilometrowym odcinku Grochowiec – Świdwie. Ciąg dalszy za rok od Świdwia przez Zboże od granicy Gminy Więcbork.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 10 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 241. Photo Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka na 3 kilometrowym odcinku Grochowiec – Świdwie. Ciąg dalszy za rok od Świdwia przez Zboże od granicy Gminy Więcbork.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 10 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 241. Photo Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka na 3 kilometrowym odcinku Grochowiec – Świdwie. Ciąg dalszy za rok od Świdwia przez Zboże od granicy Gminy Więcbork.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 10 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 241. Photo Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka na 3 kilometrowym odcinku Grochowiec – Świdwie. Ciąg dalszy za rok od Świdwia przez Zboże od granicy Gminy Więcbork.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 10 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 241. Photo Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka na 3 kilometrowym odcinku Grochowiec – Świdwie. Ciąg dalszy za rok od Świdwia przez Zboże od granicy Gminy Więcbork.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 10 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 241. Photo Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka na 3 kilometrowym odcinku Grochowiec – Świdwie. Ciąg dalszy za rok od Świdwia przez Zboże od granicy Gminy Więcbork.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 10 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 241. Photo Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka na 3 kilometrowym odcinku Grochowiec – Świdwie. Ciąg dalszy za rok od Świdwia przez Zboże od granicy Gminy Więcbork.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 10 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 241. Photo Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka
Dobiega końca przebudowa drogi wojewódzkiej nr 241 od Sępólna Krajeńskiego do Więcborka na 3 kilometrowym odcinku Grochowiec – Świdwie. Ciąg dalszy za rok od Świdwia przez Zboże od granicy Gminy Więcbork.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 10 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 241. Photo Tomasz Roman Bracka

Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka
Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka na dalszym 4 kilometrowym odcinku od Sypniewa do Zakrzewskiej Osady. Ciąg dalszy za rok od Zakrzewskiej Osady do Więcborka.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 15 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 189. Photo Tomasz Roman Bracka

Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka
Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka na dalszym 4 kilometrowym odcinku od Sypniewa do Zakrzewskiej Osady. Ciąg dalszy za rok od Zakrzewskiej Osady do Więcborka.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 15 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 189. Photo Tomasz Roman Bracka

Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka
Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka na dalszym 4 kilometrowym odcinku od Sypniewa do Zakrzewskiej Osady. Ciąg dalszy za rok od Zakrzewskiej Osady do Więcborka.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 15 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 189. Photo Tomasz Roman Bracka

Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka
Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka na dalszym 4 kilometrowym odcinku od Sypniewa do Zakrzewskiej Osady. Ciąg dalszy za rok od Zakrzewskiej Osady do Więcborka.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 15 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 189. Photo Tomasz Roman Bracka

Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka
Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka na dalszym 4 kilometrowym odcinku od Sypniewa do Zakrzewskiej Osady. Ciąg dalszy za rok od Zakrzewskiej Osady do Więcborka.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 15 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 189. Photo Tomasz Roman Bracka

Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka
Witam Państwa z przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 189 od Złotowa do Więcborka na dalszym 4 kilometrowym odcinku od Sypniewa do Zakrzewskiej Osady. Ciąg dalszy za rok od Zakrzewskiej Osady do Więcborka.
Ta inwestycja o którą walczyłem ponad 15 lat została objęta nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale dla ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu. No i mamy piękny finał czyli przebudowę DW 189. Photo Tomasz Roman Bracka

Parking widmo przy ulicach Strzeleckiej i Bractwa Kurkowego w Więcborku
Parking widmo przy ulicach Strzeleckiej i Bractwa Kurkowego w Więcborku zapisany na mapach geodezyjnych jako treny rekreacyjno – wypoczynkowe do naprawy i legalizacji – Tomasz Roman Bracka

Karol Nawrocki Prezydentem Polski !
Karol jesteś Prezydentem Polski jak ja się cieszę ! Bogu i wyborcom niech będą dzięki !
Karol Nawrocki Prezydentem Polski z 51%, a Rafał Trzaskowski z 49% w sondażu LATE POL IPSOS !
Oficjalne wyniki PKW po przeliczeniu 99,93% wszystkich głosów Karol Nawrocki 50,90%, Rafał Trzaskowski 49,10%
Tomasz Roman Bracka

Senat RP uczci więcborskich Sybiraków z 1945r.
Trwają obchody 80 rocznicy deportacji mieszkańców Więcborka i województw Kujawsko -Pomorskiego, Pomorskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego, Małopolskiego i Śląskiego do Sowieckich obozów zagłady w ZSRR w 1945r. Poniżej skierowane na moje ręce wnioskodawcy stanowisko Przewodniczącego Sejmiku Śląska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Śląskiego i Senatu RP, który podejmie na mój wniosek z Sejmem RP Uchwały w tej sprawie, a Sejmik i władze województwa kujawsko – pomorskiego z Wojewodą milczą w tej sprawie jak zaklęte już 80 lat. Czas przerwać to milczenie i podjąć stosowne uchwały o co też tam wystąpiłem pisemnie oczekując stosownych uchwał – Tomasz Roman Bracka

Nowa organizacja ruchu na DW nr 241 na ul. Gen. J. Hallera w Więcborku
Po mojej skutecznej interwencji powstaje nowa organizacja ruchu na DW nr 241 na ul. Gen. J. Hallera w Więcborku z legalnym zjazdem z tej ulicy na Promenadę o co wystąpiłem do ZDW Bydgoszcz, a co zaakceptował Marszałek Województwa w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce – Tomasz Roman Bracka

Nowa organizacja ruchu na DW nr 241 na ul. Gen. J. Hallera w Więcborku
Po mojej skutecznej interwencji powstaje nowa organizacja ruchu na DW nr 241 na ul. Gen. J. Hallera w Więcborku z legalnym zjazdem z tej ulicy na Promenadę o co wystąpiłem do ZDW Bydgoszcz, a co zaakceptował Marszałek Województwa w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce – Tomasz Roman Bracka

Wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany
Decyzją MSWiA i załączoną opinią Komisji Heraldycznej przy MSWiA wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany od 11 lat przy bezczynności władz miejskich Więcborka i Radnych ! ! Zatem prawidłowy herb Więcborka z 1087r. nadany ówczesnemu właścicielowi Więcborka mającemu tu swoją siedzibę zamkową Przesławowi Grzymała herbu Grzymała przez Księcia Władysława Hermana w randze Króla Polski za obronę Płocka przed Jaćwingami w 1087r. powraca ponownie jako herb Więcborka w roku 938 lat od jego powstania w roku jubileuszu 1000 lecia powstania Królestwa Polskiego !
Sprzeczny z prawem heraldycznym Herb i Flaga Więcbork do wymiany potwierdza to w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce 13 i 21 marca 2025r. z MSWiA w Warszawie z uchwałą komisji heraldycznej czekając na zmianę wadliwych symboli miasta Więcbork już 11 lat . Czas w końcu Rado Miejska Więcborka i Panie Burmistrzu na zmianę wadliwego herbu i wadliwej flagi miejskiej Więcborka. Tomasz Roman Bracka

Wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany
Decyzją MSWiA i załączoną opinią Komisji Heraldycznej przy MSWiA wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany od 11 lat przy bezczynności władz miejskich Więcborka i Radnych ! ! Zatem prawidłowy herb Więcborka z 1087r. nadany ówczesnemu właścicielowi Więcborka mającemu tu swoją siedzibę zamkową Przesławowi Grzymała herbu Grzymała przez Księcia Władysława Hermana w randze Króla Polski za obronę Płocka przed Jaćwingami w 1087r. powraca ponownie jako herb Więcborka w roku 938 lat od jego powstania w roku jubileuszu 1000 lecia powstania Królestwa Polskiego !
Sprzeczny z prawem heraldycznym Herb i Flaga Więcbork do wymiany potwierdza to w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce 13 i 21 marca 2025r. z MSWiA w Warszawie z uchwałą komisji heraldycznej czekając na zmianę wadliwych symboli miasta Więcbork już 11 lat . Czas w końcu Rado Miejska Więcborka i Panie Burmistrzu na zmianę wadliwego herbu i wadliwej flagi miejskiej Więcborka. Tomasz Roman Bracka

Wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany
Decyzją MSWiA i załączoną opinią Komisji Heraldycznej przy MSWiA wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany od 11 lat przy bezczynności władz miejskich Więcborka i Radnych ! ! Zatem prawidłowy herb Więcborka z 1087r. nadany ówczesnemu właścicielowi Więcborka mającemu tu swoją siedzibę zamkową Przesławowi Grzymała herbu Grzymała przez Księcia Władysława Hermana w randze Króla Polski za obronę Płocka przed Jaćwingami w 1087r. powraca ponownie jako herb Więcborka w roku 938 lat od jego powstania w roku jubileuszu 1000 lecia powstania Królestwa Polskiego !
Sprzeczny z prawem heraldycznym Herb i Flaga Więcbork do wymiany potwierdza to w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce 13 i 21 marca 2025r. z MSWiA w Warszawie z uchwałą komisji heraldycznej czekając na zmianę wadliwych symboli miasta Więcbork już 11 lat . Czas w końcu Rado Miejska Więcborka i Panie Burmistrzu na zmianę wadliwego herbu i wadliwej flagi miejskiej Więcborka. Tomasz Roman Bracka

Wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany
Decyzją MSWiA i załączoną opinią Komisji Heraldycznej przy MSWiA wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany od 11 lat przy bezczynności władz miejskich Więcborka i Radnych ! ! Zatem prawidłowy herb Więcborka z 1087r. nadany ówczesnemu właścicielowi Więcborka mającemu tu swoją siedzibę zamkową Przesławowi Grzymała herbu Grzymała przez Księcia Władysława Hermana w randze Króla Polski za obronę Płocka przed Jaćwingami w 1087r. powraca ponownie jako herb Więcborka w roku 938 lat od jego powstania w roku jubileuszu 1000 lecia powstania Królestwa Polskiego !
Sprzeczny z prawem heraldycznym Herb i Flaga Więcbork do wymiany potwierdza to w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce 13 i 21 marca 2025r. z MSWiA w Warszawie z uchwałą komisji heraldycznej czekając na zmianę wadliwych symboli miasta Więcbork już 11 lat . Czas w końcu Rado Miejska Więcborka i Panie Burmistrzu na zmianę wadliwego herbu i wadliwej flagi miejskiej Więcborka. Tomasz Roman Bracka

Wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany
Decyzją MSWiA i załączoną opinią Komisji Heraldycznej przy MSWiA wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany od 11 lat przy bezczynności władz miejskich Więcborka i Radnych ! ! Zatem prawidłowy herb Więcborka z 1087r. nadany ówczesnemu właścicielowi Więcborka mającemu tu swoją siedzibę zamkową Przesławowi Grzymała herbu Grzymała przez Księcia Władysława Hermana w randze Króla Polski za obronę Płocka przed Jaćwingami w 1087r. powraca ponownie jako herb Więcborka w roku 938 lat od jego powstania w roku jubileuszu 1000 lecia powstania Królestwa Polskiego !
Sprzeczny z prawem heraldycznym Herb i Flaga Więcbork do wymiany potwierdza to w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce 13 i 21 marca 2025r. z MSWiA w Warszawie z uchwałą komisji heraldycznej czekając na zmianę wadliwych symboli miasta Więcbork już 11 lat . Czas w końcu Rado Miejska Więcborka i Panie Burmistrzu na zmianę wadliwego herbu i wadliwej flagi miejskiej Więcborka. Tomasz Roman Bracka

Wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany
Decyzją MSWiA i załączoną opinią Komisji Heraldycznej przy MSWiA wadliwy herb i flaga Więcborka do wymiany od 11 lat przy bezczynności władz miejskich Więcborka i Radnych ! ! Zatem prawidłowy herb Więcborka z 1087r. nadany ówczesnemu właścicielowi Więcborka mającemu tu swoją siedzibę zamkową Przesławowi Grzymała herbu Grzymała przez Księcia Władysława Hermana w randze Króla Polski za obronę Płocka przed Jaćwingami w 1087r. powraca ponownie jako herb Więcborka w roku 938 lat od jego powstania w roku jubileuszu 1000 lecia powstania Królestwa Polskiego !
Sprzeczny z prawem heraldycznym Herb i Flaga Więcbork do wymiany potwierdza to w załączonym piśmie skierowanym na moje ręce 13 i 21 marca 2025r. z MSWiA w Warszawie z uchwałą komisji heraldycznej czekając na zmianę wadliwych symboli miasta Więcbork już 11 lat . Czas w końcu Rado Miejska Więcborka i Panie Burmistrzu na zmianę wadliwego herbu i wadliwej flagi miejskiej Więcborka. Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa ulicy Ogrodowej w Wituni Gmina Więcbork
Trwa budowa ulicy Ogrodowej w Wituni Gmina Więcbork. Inwestycja jest objęte nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim na rzecz jej przebudowy wydanymi na mój wniosek I przy moim udziale Gminie Więcbork.
Inwestycja jest wsparta finansowo przez były Rząd PiS Premiera Mateusza Morawieckiego w 95% jej wartości w ramach Polskiego Ładu. Finał prac budowlanych wiosną tego roku.
Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa ulicy Ogrodowej w Wituni Gmina Więcbork
Trwa budowa ulicy Ogrodowej w Wituni Gmina Więcbork. Inwestycja jest objęte nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim na rzecz jej przebudowy wydanymi na mój wniosek I przy moim udziale Gminie Więcbork.
Inwestycja jest wsparta finansowo przez były Rząd PiS Premiera Mateusza Morawieckiego w 95% jej wartości w ramach Polskiego Ładu. Finał prac budowlanych wiosną tego roku.
Tomasz Roman Bracka

Ulica Słoneczna w Więcborku do przebudowy w 2025 roku
Ulica Słoneczna w Więcborku do przebudowy w 2025 roku.
Na zdjęciu projekt przebudowy ulicy Słonecznej w Więcborku o co zabiegałem wiele lat uzyskując nakazy pokontrolne PINB w Sępólnie Krajeńskim na rzecz jej przebudowy. Dziękuję Burmistrzowi Więcborka za podjęcie tej inwestycji.
Tomasz Roman Bracka

Ulica Krótka i Wincentego Witosa w Wituni Gmina Więcbork do przebudowy w 2025 roku
Ulica Krótka i Wincentego Witosa w Wituni Gmina Więcbork do przebudowy w 2025 roku.
Mam kolejną dobrą wiadomość dla mieszkańców Wituni. Przy ulicy Złotowskiej na DW 189 powstanie nowy chodnik z nowym asfaltem. Nowy chodnik powstanie od skrzyżowania przy tej ulicy z ulicą Runowską do skrzyżowania z ulicą Gajową.
Na zdjęciu projekt przebudowy ulicy Krótkiej w Wituni o co zabiegałem wiele lat uzyskując nakazy pokontrolne PINB w Sępólnie Krajeńskim na rzecz jej przebudowy. Dziękuję Burmistrzowi Więcborka za podjęcie tej inwestycji.
Tomasz Roman Bracka

Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie
Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie na linii kolejowej nr 281 i nasza wypowiedz w sprawie kolei w Więcborku, Sępólnie Krajeńskim i na Krajnie oraz w 80 rocznicę deportacji tysięcy mieszkańców Więcborka i województwa kujawsko pomorskiego na Syberię w lutym i marcu 1945r.
W trakcie konferencji Kandydat na Prezydenta RP doktor Karol Nawrocki zadeklarował przywrócenie po 25 latach przerwy ruchu pociągów pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 i na stacjach PKP Więcbork i Sępólno Krajeńskie.
Kandydat na Prezydenta RP oraz Prezes IPN Pan Nawrocki zadeklarował upamiętnienie 80 rocznicy deportacji mieszkańców Więcborka, Sępólna Krajeńskiego i województwa kujawsko pomorskiego do sowieckich obozów zagłady w ZSRR w lutym i marcu 1945r. i spalenia ich w kościołach w Gdańsku i w Sępólnie Krajeńskim.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie
Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie na linii kolejowej nr 281 i nasza wypowiedz w sprawie kolei w Więcborku, Sępólnie Krajeńskim i na Krajnie oraz w 80 rocznicę deportacji tysięcy mieszkańców Więcborka i województwa kujawsko pomorskiego na Syberię w lutym i marcu 1945r.
W trakcie konferencji Kandydat na Prezydenta RP doktor Karol Nawrocki zadeklarował przywrócenie po 25 latach przerwy ruchu pociągów pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 i na stacjach PKP Więcbork i Sępólno Krajeńskie.
Kandydat na Prezydenta RP oraz Prezes IPN Pan Nawrocki zadeklarował upamiętnienie 80 rocznicy deportacji mieszkańców Więcborka, Sępólna Krajeńskiego i województwa kujawsko pomorskiego do sowieckich obozów zagłady w ZSRR w lutym i marcu 1945r. i spalenia ich w kościołach w Gdańsku i w Sępólnie Krajeńskim.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie
Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie na linii kolejowej nr 281 i nasza wypowiedz w sprawie kolei w Więcborku, Sępólnie Krajeńskim i na Krajnie oraz w 80 rocznicę deportacji tysięcy mieszkańców Więcborka i województwa kujawsko pomorskiego na Syberię w lutym i marcu 1945r.
W trakcie konferencji Kandydat na Prezydenta RP doktor Karol Nawrocki zadeklarował przywrócenie po 25 latach przerwy ruchu pociągów pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 i na stacjach PKP Więcbork i Sępólno Krajeńskie.
Kandydat na Prezydenta RP oraz Prezes IPN Pan Nawrocki zadeklarował upamiętnienie 80 rocznicy deportacji mieszkańców Więcborka, Sępólna Krajeńskiego i województwa kujawsko pomorskiego do sowieckich obozów zagłady w ZSRR w lutym i marcu 1945r. i spalenia ich w kościołach w Gdańsku i w Sępólnie Krajeńskim.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie
Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie na linii kolejowej nr 281 i nasza wypowiedz w sprawie kolei w Więcborku, Sępólnie Krajeńskim i na Krajnie oraz w 80 rocznicę deportacji tysięcy mieszkańców Więcborka i województwa kujawsko pomorskiego na Syberię w lutym i marcu 1945r.
W trakcie konferencji Kandydat na Prezydenta RP doktor Karol Nawrocki zadeklarował przywrócenie po 25 latach przerwy ruchu pociągów pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 i na stacjach PKP Więcbork i Sępólno Krajeńskie.
Kandydat na Prezydenta RP oraz Prezes IPN Pan Nawrocki zadeklarował upamiętnienie 80 rocznicy deportacji mieszkańców Więcborka, Sępólna Krajeńskiego i województwa kujawsko pomorskiego do sowieckich obozów zagłady w ZSRR w lutym i marcu 1945r. i spalenia ich w kościołach w Gdańsku i w Sępólnie Krajeńskim.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie
Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie na linii kolejowej nr 281 i nasza wypowiedz w sprawie kolei w Więcborku, Sępólnie Krajeńskim i na Krajnie oraz w 80 rocznicę deportacji tysięcy mieszkańców Więcborka i województwa kujawsko pomorskiego na Syberię w lutym i marcu 1945r.
W trakcie konferencji Kandydat na Prezydenta RP doktor Karol Nawrocki zadeklarował przywrócenie po 25 latach przerwy ruchu pociągów pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 i na stacjach PKP Więcbork i Sępólno Krajeńskie.
Kandydat na Prezydenta RP oraz Prezes IPN Pan Nawrocki zadeklarował upamiętnienie 80 rocznicy deportacji mieszkańców Więcborka, Sępólna Krajeńskiego i województwa kujawsko pomorskiego do sowieckich obozów zagłady w ZSRR w lutym i marcu 1945r. i spalenia ich w kościołach w Gdańsku i w Sępólnie Krajeńskim.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie
Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie na linii kolejowej nr 281 i nasza wypowiedz w sprawie kolei w Więcborku, Sępólnie Krajeńskim i na Krajnie oraz w 80 rocznicę deportacji tysięcy mieszkańców Więcborka i województwa kujawsko pomorskiego na Syberię w lutym i marcu 1945r.
W trakcie konferencji Kandydat na Prezydenta RP doktor Karol Nawrocki zadeklarował przywrócenie po 25 latach przerwy ruchu pociągów pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 i na stacjach PKP Więcbork i Sępólno Krajeńskie.
Kandydat na Prezydenta RP oraz Prezes IPN Pan Nawrocki zadeklarował upamiętnienie 80 rocznicy deportacji mieszkańców Więcborka, Sępólna Krajeńskiego i województwa kujawsko pomorskiego do sowieckich obozów zagłady w ZSRR w lutym i marcu 1945r. i spalenia ich w kościołach w Gdańsku i w Sępólnie Krajeńskim.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie
Kandydat na Prezydenta Polski Karol Nawrocki na stacji PKP Sępólno Krajeńskie na linii kolejowej nr 281 i nasza wypowiedz w sprawie kolei w Więcborku, Sępólnie Krajeńskim i na Krajnie oraz w 80 rocznicę deportacji tysięcy mieszkańców Więcborka i województwa kujawsko pomorskiego na Syberię w lutym i marcu 1945r.
W trakcie konferencji Kandydat na Prezydenta RP doktor Karol Nawrocki zadeklarował przywrócenie po 25 latach przerwy ruchu pociągów pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 i na stacjach PKP Więcbork i Sępólno Krajeńskie.
Kandydat na Prezydenta RP oraz Prezes IPN Pan Nawrocki zadeklarował upamiętnienie 80 rocznicy deportacji mieszkańców Więcborka, Sępólna Krajeńskiego i województwa kujawsko pomorskiego do sowieckich obozów zagłady w ZSRR w lutym i marcu 1945r. i spalenia ich w kościołach w Gdańsku i w Sępólnie Krajeńskim.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały Sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Pozdrawiamy w Nowym 2025 Roku ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie z Sylwestra Marzeń – Tomasz Roman Bracka 35 lat na polskich estradach. Photo Tomasz Roman Bracka

Wspaniały Sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Pozdrawiamy w Nowym 2025 Roku ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie z Sylwestra Marzeń – Tomasz Roman Bracka 35 lat na polskich estradach. Photo Tomasz Roman Bracka

Wspaniały Sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Pozdrawiamy w Nowym 2025 Roku ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie z Sylwestra Marzeń – Tomasz Roman Bracka 35 lat na polskich estradach. Photo Tomasz Roman Bracka

Wspaniały Sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Pozdrawiamy w Nowym 2025 Roku ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie z Sylwestra Marzeń – Tomasz Roman Bracka 35 lat na polskich estradach. Photo Tomasz Roman Bracka

Wspaniały Sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Pozdrawiamy w Nowym 2025 Roku ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie z Sylwestra Marzeń – Tomasz Roman Bracka 35 lat na polskich estradach. Photo Beata Strzelczyk

Wspaniały Sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Szczęśliwego Nowego Roku 2025 Na scenie w Chorzowie Bryan Adams, po koncercie doszło do naszego miłego spotkania. Bryan to jedna z nielicznych już legend Światowej Muzyki. Do zobaczenia Bryan na koncertach w Polsce.
Tomasz Roman Bracka

Wspaniały Sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Szczęśliwego Nowego Roku 2025
Tomasz Roman Bracka

Wspaniały Sylwester na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Szczęśliwego Nowego Roku 2025. Na zdjęciu DJ BoBo i ja w miłym sylwestrowym nastroju. Powiem Państwu, że DJ BoBo coraz lepiej mówi po Polsku czego osobiście doświadczyłem podczas naszej rozmowy.Tomasz Roman Bracka 35 lat na polskich estradach – Photo Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

W tym roku zrealizowano w mieście i gminie Więcbork 23 inwestycje drogowe
W Więcbork powstało w tym roku 10 nowych ulic czyli ul. Potulickich, Zamkowa, Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego, Rybacka, Mieszka I, Władysława Łokietka, Bolesława Krzywoustego, Przemysława II, Leszka Czarnego, Leszka Białego - Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Photo Tomasz Roman Bracka

Gazyfikacja ziemna Więcborka badana w Ministerstwie Aktywów Państwowych
Gazyfikacja ziemna Więcborka badana w Ministerstwie Aktywów Państwowych – Tomasz Roman Bracka

Gazyfikacja ziemna 19 km ulic Więcborka już w Prokuraturze w celu oceny prawnokarnej
Gazyfikacja ziemna 19 km ulic Więcborka już w Prokuraturze w celu oceny prawnokarnej – Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku i 3 w Gminie Więcbork
Trwa przebudowa 10 ulic w Więcborku w tym sześciu na Osiedlu Piastowskim oraz kolejnych 4 czyli Zamkowej, Rybackiej Potulickich i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego Do tego dochodzą 3 nowe ulice w Gminie Więcbork w Runowie Krajeńskim, Wituni i Nowym Dworze. Photo Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej i Witosa od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu. Inwestycja jest wsparta finansowo przez Rząd PiS Premiera Morawieckiego w kwocie 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu. Jest to jedna z 22 inwestycji drogowych w MiG Więcbork, które zostaną zrealizowane w tym roku w ramach Polskiego Ładu przy 95% wsparciu finansowym byłego Rządu PiS za co dziękuję. Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej i Witosa od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu. Inwestycja jest wsparta finansowo przez Rząd PiS Premiera Morawieckiego w kwocie 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu. Jest to jedna z 22 inwestycji drogowych w MiG Więcbork, które zostaną zrealizowane w tym roku w ramach Polskiego Ładu przy 95% wsparciu finansowym byłego Rządu PiS za co dziękuję. Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej i Witosa od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu. Inwestycja jest wsparta finansowo przez Rząd PiS Premiera Morawieckiego w kwocie 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu. Jest to jedna z 22 inwestycji drogowych w MiG Więcbork, które zostaną zrealizowane w tym roku w ramach Polskiego Ładu przy 95% wsparciu finansowym byłego Rządu PiS za co dziękuję. Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej i Witosa od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu. Inwestycja jest wsparta finansowo przez Rząd PiS Premiera Morawieckiego w kwocie 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu. Jest to jedna z 22 inwestycji drogowych w MiG Więcbork, które zostaną zrealizowane w tym roku w ramach Polskiego Ładu przy 95% wsparciu finansowym byłego Rządu PiS za co dziękuję. Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej i Witosa od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu. Inwestycja jest wsparta finansowo przez Rząd PiS Premiera Morawieckiego w kwocie 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu. Jest to jedna z 22 inwestycji drogowych w MiG Więcbork, które zostaną zrealizowane w tym roku w ramach Polskiego Ładu przy 95% wsparciu finansowym byłego Rządu PiS za co dziękuję. Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej i Witosa od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu. Inwestycja jest wsparta finansowo przez Rząd PiS Premiera Morawieckiego w kwocie 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu. Jest to jedna z 22 inwestycji drogowych w MiG Więcbork, które zostaną zrealizowane w tym roku w ramach Polskiego Ładu przy 95% wsparciu finansowym byłego Rządu PiS za co dziękuję. Photo - Tomasz Roman Bracka

Karta zabytku dla Cmentarza Ewangelickiego w Więcborku wykonana !
W załączeniu mapa i mapa i karta zabytku dla Cmentarza Ewangelickiego z kaplicą Rodu Konkiel w Więcborku, wykona na mój wniosek przez naukowców na zlecenie Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu – Tomasz Roman Bracka

Karta zabytku dla Cmentarza Ewangelickiego w Więcborku wykonana !
W załączeniu mapa i mapa i karta zabytku dla Cmentarza Ewangelickiego z kaplicą Rodu Konkiel w Więcborku, wykona na mój wniosek przez naukowców na zlecenie Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu – Tomasz Roman Bracka

Karty zabytków dla Rezydencji Prezydenta II RP na przedmieściach Więcborka !
Dziękuję za referencje względem mojej osoby Tomasza Romana Bracka Wojewódzkiemu Urzędowi Ochrony Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszcz z ujawnieniem mojej pracy na rzecz ochrony setek zabytków w Więcborku i regionie w tym dwóch całych linii kolejowych nr 281 i 240 oraz kompleksu Rezydencji Prezydenta II RP prof Ignacego Mościckiego i Rządu II RP w pałacach i zamku na przedmieściach Więcborka w Runowie Młyn i Runowie Krajeńskim – Tomasz Roman Bracka

Karty zabytków dla Rezydencji Prezydenta II RP na przedmieściach Więcborka !
Przedstawiam karty zabytków dla Rezydencji Prezydenta II RP profesora Ignacego Mościckiego i Rządu II RP w dwóch pałacach w Runowie Młyn i w zamku w Runowie Krajeńskim gmina Więcbork oraz czwarta w Stebionku ówczesna gmina Więcbork Karty zabytków zostały wykonane na mój wniosek i uzupełnione przeze mnie Tomasz Roman Bracka i przez Kujawsko – Pomorski Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy – Tomasz Roman Bracka

Karty zabytków dla Rezydencji Prezydenta II RP na przedmieściach Więcborka !
Przedstawiam karty zabytków dla Rezydencji Prezydenta II RP profesora Ignacego Mościckiego i Rządu II RP w dwóch pałacach w Runowie Młyn i w zamku w Runowie Krajeńskim gmina Więcbork oraz czwarta w Stebionku ówczesna gmina Więcbork Karty zabytków zostały wykonane na mój wniosek i uzupełnione przeze mnie Tomasz Roman Bracka i przez Kujawsko – Pomorski Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy – Tomasz Roman Bracka

Karty zabytków dla Rezydencji Prezydenta II RP na przedmieściach Więcborka !
Przedstawiam karty zabytków dla Rezydencji Prezydenta II RP profesora Ignacego Mościckiego i Rządu II RP w dwóch pałacach w Runowie Młyn i w zamku w Runowie Krajeńskim gmina Więcbork oraz czwarta w Stebionku ówczesna gmina Więcbork Karty zabytków zostały wykonane na mój wniosek i uzupełnione przeze mnie Tomasz Roman Bracka i przez Kujawsko – Pomorski Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy – Tomasz Roman Bracka

Czwarta więcborska rezydencja Prezydenta II RP profesora Ignacego Mościckiego w Stebionku
Czwarta więcborska rezydencja Prezydenta II RP profesora Ignacego Mościckiego w Stebionku ówczesna gmina zbiorowa Więcbork dziś gmina Zakrzewo uzyska na mój wniosek kartę zabytku. Sprawa jest w toku co poświadcza załączone pismo skierowane na moje ręce.
Wcześnie w tym roku karty zabytków uzyskały na mój wniosek trzy rezydencje Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego w dwóch pałacach w Runowie Młyn gmina Więcbork oraz w Runowie Krajeńskim gmina Więcbork o czym już informowałem na mojej stronie internetowej - Tomasz Roman Bracka

Czwarta więcborska rezydencja Prezydenta II RP profesora Ignacego Mościckiego w Stebionku
Czwarta więcborska rezydencja Prezydenta II RP profesora Ignacego Mościckiego w Stebionku ówczesna gmina zbiorowa Więcbork dziś gmina Zakrzewo uzyska na mój wniosek kartę zabytku. Sprawa jest w toku co poświadcza załączone pismo skierowane na moje ręce.
Wcześnie w tym roku karty zabytków uzyskały na mój wniosek trzy rezydencje Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego w dwóch pałacach w Runowie Młyn gmina Więcbork oraz w Runowie Krajeńskim gmina Więcbork o czym już informowałem na mojej stronie internetowej - Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie PKP wracają po 24 latach przerwy do Więcborka
Urząd Marszałkowski w Toruniu i Zarząd PKP PLK SA w Warszawie wyrażają zgodę na rewitalizację linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Więcbork do Chojnic na rzecz wznowienia codziennych regionalnych przewozów pasażerskich PKP co potwierdza pismo y PKP PLK SA w Warszawie skierowane na moje ręce 17. 06. 2024r.
Tomasz Roman Bracka

Więcbork będzie miał obwodnice !
Więcbork będzie miał obwodnice ! Rozstrzygnięty został przetarg w tej sprawie w ZDW Bydgoszczy, który wygrała 24 czerwca 2024r. firma BAK z Bydgoszczy ! W okresie 18 miesięcy powstanie dokumentacja techniczna z pozwoleniami na budową dla obwodnicy Więcborka, a następnie rozpocznie się budowa obwodnicy !
W załączeniu link oficjalny komunikat ZDW Bydgoszcz z oferentami do zakończonego przetargu https://platformazakupowa.pl/transakcja/909886?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1Re2qWQvTUq9jpBhfk-34NJEay5tVyTh1tXj8OywIBQk9uNcskMBF4Gck_aem_ATyhsWpNpjF-AGlOC-0MYrBDQeI-0Mv7s0696luPTcSMC5mc71alhI99llb2sJtamt6v0yfyJizW27bc2LcQqzze
Na załączonej mapie 6 kilometrowa obwodnica Więcborka z trzema rondami o którą walczyłem 35 lat począwszy od WRN Bydgoszcz, gdzie 35 lat temu tworzyłem wolną Polskę jako przedstawicieli nielegalnej jeszcze Solidarności w przełomie PRL i III RP. Warta w całości ponad 100 000 000 zł. inwestycja jest w całości finansowana przez ZDW Bydgoszcz i Urząd Marszałkowski w Toruniu !
Dziękuję Marszałku województwa kujawsko - pomorskiego Piotrze.Całbecki za obwodnicę Więcborka ! Teraz czekam już tylko na obiecaną i zatwierdzoną w 2023r. Uchwałą Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego regionalną kolej pasażerską PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Kcynia - Więcbork - Chojnice i na Stacji PKP Więcbork !
Tomasz Roman Bracka

Więcbork będzie miał obwodnice !
Więcbork będzie miał obwodnice ! Rozstrzygnięty został przetarg w tej sprawie w ZDW Bydgoszczy, który wygrała 24 czerwca 2024r. firma BAK z Bydgoszczy ! W okresie 18 miesięcy powstanie dokumentacja techniczna z pozwoleniami na budową dla obwodnicy Więcborka, a następnie rozpocznie się budowa obwodnicy !
W załączeniu link oficjalny komunikat ZDW Bydgoszcz z oferentami do zakończonego przetargu https://platformazakupowa.pl/transakcja/909886?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1Re2qWQvTUq9jpBhfk-34NJEay5tVyTh1tXj8OywIBQk9uNcskMBF4Gck_aem_ATyhsWpNpjF-AGlOC-0MYrBDQeI-0Mv7s0696luPTcSMC5mc71alhI99llb2sJtamt6v0yfyJizW27bc2LcQqzze
Na załączonej mapie 6 kilometrowa obwodnica Więcborka z trzema rondami o którą walczyłem 35 lat począwszy od WRN Bydgoszcz, gdzie 35 lat temu tworzyłem wolną Polskę jako przedstawicieli nielegalnej jeszcze Solidarności w przełomie PRL i III RP. Warta w całości ponad 100 000 000 zł. inwestycja jest w całości finansowana przez ZDW Bydgoszcz i Urząd Marszałkowski w Toruniu !
Dziękuję Marszałku województwa kujawsko - pomorskiego Piotrze.Całbecki za obwodnicę Więcborka ! Teraz czekam już tylko na obiecaną i zatwierdzoną w 2023r. Uchwałą Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego regionalną kolej pasażerską PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Kcynia - Więcbork - Chojnice i na Stacji PKP Więcbork !
Tomasz Roman Bracka

Więcbork będzie miał obwodnice
By nie było niedomówień po skutecznej interwencji z mojej strony przyznano już w 2017 roku wywalczyłem 26 000 000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na obwodnice Więcborka, która dziś po 35 latach mojej walki stała się faktem !
- Tomasz Roman Bracka

Więcbork będzie miał obwodnice
Więcbork będzie miał obwodnice ! Przed chwilą zakończył się ze skutkiem pozytywnym przetarg w tej sprawie o czym przed chwilą powiadomił mnie zamawiający ZDW Bydgoszczy. W załączeniu link oficjalny komunikat ZDW Bydgoszcz z oferentami do zakończonego przetargu https://platformazakupowa.pl/transakcja/909886?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1Re2qWQvTUq9jpBhfk-34NJEay5tVyTh1tXj8OywIBQk9uNcskMBF4Gck_aem_ATyhsWpNpjF-AGlOC-0MYrBDQeI-0Mv7s0696luPTcSMC5mc71alhI99llb2sJtamt6v0yfyJizW27bc2LcQqzze
Na mapie 6 kilometrowa obwodnica Więcborka z trzema rondami o którą walczyłem 35 lat !
Tomasz Roman Bracka

Więcbork będzie miał obwodnice
Więcbork będzie miał obwodnice ! Przed chwilą zakończył się ze skutkiem pozytywnym przetarg w tej sprawie o czym przed chwilą powiadomił mnie zamawiający ZDW Bydgoszczy. W załączeniu link oficjalny komunikat ZDW Bydgoszcz z oferentami do zakończonego przetargu https://platformazakupowa.pl/transakcja/909886?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1Re2qWQvTUq9jpBhfk-34NJEay5tVyTh1tXj8OywIBQk9uNcskMBF4Gck_aem_ATyhsWpNpjF-AGlOC-0MYrBDQeI-0Mv7s0696luPTcSMC5mc71alhI99llb2sJtamt6v0yfyJizW27bc2LcQqzze
Na mapie 6 kilometrowa obwodnica Więcborka z trzema rondami o którą walczyłem 35 lat !
Tomasz Roman Bracka

Więcbork będzie miał obwodnice
Więcbork będzie miał obwodnice ! Przed chwilą zakończył się ze skutkiem pozytywnym przetarg w tej sprawie o czym przed chwilą powiadomił mnie zamawiający ZDW Bydgoszczy. W załączeniu link oficjalny komunikat ZDW Bydgoszcz z oferentami do zakończonego przetargu https://platformazakupowa.pl/transakcja/909886?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR1Re2qWQvTUq9jpBhfk-34NJEay5tVyTh1tXj8OywIBQk9uNcskMBF4Gck_aem_ATyhsWpNpjF-AGlOC-0MYrBDQeI-0Mv7s0696luPTcSMC5mc71alhI99llb2sJtamt6v0yfyJizW27bc2LcQqzze
Na mapie 6 kilometrowa obwodnica Więcborka z trzema rondami o którą walczyłem 35 lat !
Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i WINB Poznań przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork. Dalszy etap przebudowy DW 189 od Sypniewa do Więcborka za rok.
Wartość pierwszego etapu od granicy Gminy Więcbork do Sypniewa to 10 000 000 zł, które w całości finansuje ZDW Bydgoszcz. Natomiast wartość etapu wielkopolskiego to 40 000 000 zł. Tyle samo 40 000 000 zł. będzie kosztować przebudowa DW nr 189 od granicy województwa w Dorotowie do Więcborka.
O tą inwestycję drogową walczyłem ponad 10 lat i się w końcu doczekałem takiego pięknego finału, choć opory były do końca. Na zdjęciu przebudowa DW nr 189.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i WINB Poznań przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork. Dalszy etap przebudowy DW 189 od Sypniewa do Więcborka za rok.
Wartość pierwszego etapu od granicy Gminy Więcbork do Sypniewa to 10 000 000 zł, które w całości finansuje ZDW Bydgoszcz. Natomiast wartość etapu wielkopolskiego to 40 000 000 zł. Tyle samo 40 000 000 zł. będzie kosztować przebudowa DW nr 189 od granicy województwa w Dorotowie do Więcborka.
O tą inwestycję drogową walczyłem ponad 10 lat i się w końcu doczekałem takiego pięknego finału, choć opory były do końca. Na zdjęciu przebudowa DW nr 189.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i WINB Poznań przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork. Dalszy etap przebudowy DW 189 od Sypniewa do Więcborka za rok.
Wartość pierwszego etapu od granicy Gminy Więcbork do Sypniewa to 10 000 000 zł, które w całości finansuje ZDW Bydgoszcz. Natomiast wartość etapu wielkopolskiego to 40 000 000 zł. Tyle samo 40 000 000 zł. będzie kosztować przebudowa DW nr 189 od granicy województwa w Dorotowie do Więcborka.
O tą inwestycję drogową walczyłem ponad 10 lat i się w końcu doczekałem takiego pięknego finału, choć opory były do końca. Na zdjęciu przebudowa DW nr 189.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i WINB Poznań przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork. Dalszy etap przebudowy DW 189 od Sypniewa do Więcborka za rok.
Wartość pierwszego etapu od granicy Gminy Więcbork do Sypniewa to 10 000 000 zł, które w całości finansuje ZDW Bydgoszcz. Natomiast wartość etapu wielkopolskiego to 40 000 000 zł. Tyle samo 40 000 000 zł. będzie kosztować przebudowa DW nr 189 od granicy województwa w Dorotowie do Więcborka.
O tą inwestycję drogową walczyłem ponad 10 lat i się w końcu doczekałem takiego pięknego finału, choć opory były do końca. Na zdjęciu przebudowa DW nr 189.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i WINB Poznań przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork. Dalszy etap przebudowy DW 189 od Sypniewa do Więcborka za rok.
Wartość pierwszego etapu od granicy Gminy Więcbork do Sypniewa to 10 000 000 zł, które w całości finansuje ZDW Bydgoszcz. Natomiast wartość etapu wielkopolskiego to 40 000 000 zł. Tyle samo 40 000 000 zł. będzie kosztować przebudowa DW nr 189 od granicy województwa w Dorotowie do Więcborka.
O tą inwestycję drogową walczyłem ponad 10 lat i się w końcu doczekałem takiego pięknego finału, choć opory były do końca. Na zdjęciu przebudowa DW nr 189.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i WINB Poznań przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork. Dalszy etap przebudowy DW 189 od Sypniewa do Więcborka za rok.
Wartość pierwszego etapu od granicy Gminy Więcbork do Sypniewa to 10 000 000 zł, które w całości finansuje ZDW Bydgoszcz. Natomiast wartość etapu wielkopolskiego to 40 000 000 zł. Tyle samo 40 000 000 zł. będzie kosztować przebudowa DW nr 189 od granicy województwa w Dorotowie do Więcborka.
O tą inwestycję drogową walczyłem ponad 10 lat i się w końcu doczekałem takiego pięknego finału, choć opory były do końca. Na zdjęciu przebudowa DW nr 189.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i WINB Poznań przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork. Dalszy etap przebudowy DW 189 od Sypniewa do Więcborka za rok.
Wartość pierwszego etapu od granicy Gminy Więcbork do Sypniewa to 10 000 000 zł, które w całości finansuje ZDW Bydgoszcz. Natomiast wartość etapu wielkopolskiego to 40 000 000 zł. Tyle samo 40 000 000 zł. będzie kosztować przebudowa DW nr 189 od granicy województwa w Dorotowie do Więcborka.
O tą inwestycję drogową walczyłem ponad 10 lat i się w końcu doczekałem takiego pięknego finału, choć opory były do końca. Na zdjęciu przebudowa DW nr 189.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i WINB Poznań przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork. Dalszy etap przebudowy DW 189 od Sypniewa do Więcborka za rok.
Wartość pierwszego etapu od granicy Gminy Więcbork do Sypniewa to 10 000 000 zł, które w całości finansuje ZDW Bydgoszcz. Natomiast wartość etapu wielkopolskiego to 40 000 000 zł. Tyle samo 40 000 000 zł. będzie kosztować przebudowa DW nr 189 od granicy województwa w Dorotowie do Więcborka.
O tą inwestycję drogową walczyłem ponad 10 lat i się w końcu doczekałem takiego pięknego finału, choć opory były do końca.
Na zdjęciu przebudowa DW nr 189 oraz budynek Straży Granicznej w II RP przy rzece Łobzonka, gdzie do 1 września 1939r. przebiegała granica Polsko – Niemiecka, a za Napoleona Bonaparte była tu granica Wielkiego Księstwa Warszawskiego, które kończyło granicznie Miasto i Gmina Więcbork.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork
Dobiega końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i WINB Poznań przebudowa DW nr 189 od Złotowa do Sypniewa gmina Więcbork. Dalszy etap przebudowy DW 189 od Sypniewa do Więcborka za rok.
Wartość pierwszego etapu od granicy Gminy Więcbork do Sypniewa to 10 000 000 zł, które w całości finansuje ZDW Bydgoszcz. Natomiast wartość etapu wielkopolskiego to 40 000 000 zł. Tyle samo 40 000 000 zł. będzie kosztować przebudowa DW nr 189 od granicy województwa w Dorotowie do Więcborka.
O tą inwestycję drogową walczyłem ponad 10 lat i się w końcu doczekałem takiego pięknego finału, choć opory były do końca.
Na zdjęciu przebudowa DW nr 189 oraz budynek Straży Granicznej w II RP przy rzece Łobzonka, gdzie do 1 września 1939r. przebiegała granica Polsko – Niemiecka, a za Napoleona Bonaparte była tu granica Wielkiego Księstwa Warszawskiego, które kończyło granicznie Miasto i Gmina Więcbork.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Witam świąteczne i majowo z Katowic
Witam świąteczne i majowo z Katowic po udzieleniu wywiadu dla TV o bilansie zysków i strat po 20 latach Polski w Unii Europejskiej.
Tomasz Roman Bracka

Witam świąteczne i majowo z Katowic
Witam świąteczne i majowo z Katowic w trakcie udzielenia przeze mnie przed chwilą wywiadu dla TV o bilansie zysków i strat po 20 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Tomasz Roman Bracka
Photo Beata Strzelczyk

Witam świąteczne i majowo z Katowic
Witam świąteczne i majowo z Katowic w trakcie udzielenia przeze mnie przed chwilą wywiadu dla TV o bilansie zysków i strat po 20 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Tomasz Roman Bracka
Photo Beata Strzelczyk

Witam świąteczne i majowo z Katowic
Witam świąteczne i majowo z Katowic w trakcie udzielenia przeze mnie przed chwilą wywiadu dla TV o bilansie zysków i strat po 20 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Tomasz Roman Bracka
Photo Beata Strzelczyk

Witam świąteczne i majowo z Katowic
Witam świąteczne i majowo z Katowic w trakcie udzielenia przeze mnie przed chwilą wywiadu dla TV o bilansie zysków i strat po 20 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Tomasz Roman Bracka
Photo Beata Strzelczyk

Witam świąteczne i majowo z Katowic
Witam świąteczne i majowo z Katowic w trakcie udzielenia przeze mnie przed chwilą wywiadu dla TV o bilansie zysków i strat po 20 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Tomasz Roman Bracka
Photo Beata Strzelczyk

Europejski Kongres Gospodarczy maj 2024r. z moim udziałem
Witam majowo z Katowic. Dziś rozpoczął się w Spodku w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy 2024r. z udziałem najwyższych władz Unii Europejskiej i RP.
Moje przesłanie na rozpoczęty dziś w MCK przy Spodku w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy 2024r. to: tak dla CPK i nie dla zielonego ładu w obecnym kształcie !
European Economic Congress Katowice, Poland. Nie tylko MCK ale także specjalne zielone miasteczko wokół Spodek - Green Planet.
➡️Przed nami trzy dni rozmów i 180 sesji w MCK, w których weźmie udział ponad 1200 prelegentów z biznesu, polityki, samorządu, organizacji międzynarodowych i świata nauki, gdzie jestem już akredytowany.
Tomasz Roman Bracka
#eec2024 #mckkatowice #ekg2024Witam majowo z Katowic. Dziś rozpoczął się w Spodku w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy 2024r. z udziałem najwyższych władz Unii Europejskiej i RP.
Moje przesłanie na rozpoczęty dziś w MCK przy Spodku w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy 2024r. to: tak dla CPK i nie dla zielonego ładu w obecnym kształcie !
European Economic Congress Katowice, Poland. Nie tylko MCK ale także specjalne zielone miasteczko wokół Spodek - Green Planet.
➡️Przed nami trzy dni rozmów i 180 sesji w MCK, w których weźmie udział ponad 1200 prelegentów z biznesu, polityki, samorządu, organizacji międzynarodowych i świata nauki, gdzie jestem już akredytowany.
Tomasz Roman Bracka
#eec2024 #mckkatowice #ekg2024

Europejski Kongres Gospodarczy maj 2024r. z moim udziałem
Witam majowo z Katowic. Dziś rozpoczął się w Spodku w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy 2024r. z udziałem najwyższych władz Unii Europejskiej i RP.
Moje przesłanie na rozpoczęty dziś w MCK przy Spodku w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy 2024r. to: tak dla CPK i nie dla zielonego ładu w obecnym kształcie !
European Economic Congress Katowice, Poland. Nie tylko MCK ale także specjalne zielone miasteczko wokół Spodek - Green Planet.
➡️Przed nami trzy dni rozmów i 180 sesji w MCK, w których weźmie udział ponad 1200 prelegentów z biznesu, polityki, samorządu, organizacji międzynarodowych i świata nauki, gdzie jestem już akredytowany.
Tomasz Roman Bracka
#eec2024 #mckkatowice #ekg2024Witam majowo z Katowic. Dziś rozpoczął się w Spodku w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy 2024r. z udziałem najwyższych władz Unii Europejskiej i RP.
Moje przesłanie na rozpoczęty dziś w MCK przy Spodku w Katowicach Europejski Kongres Gospodarczy 2024r. to: tak dla CPK i nie dla zielonego ładu w obecnym kształcie !
European Economic Congress Katowice, Poland. Nie tylko MCK ale także specjalne zielone miasteczko wokół Spodek - Green Planet.
➡️Przed nami trzy dni rozmów i 180 sesji w MCK, w których weźmie udział ponad 1200 prelegentów z biznesu, polityki, samorządu, organizacji międzynarodowych i świata nauki, gdzie jestem już akredytowany.
Tomasz Roman Bracka
#eec2024 #mckkatowice #ekg2024

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Promocja książki 50 lat SBB w Parku Tradycji w Michałkowicach 9 maj 2024r. Na zdjęciach przy urodzinowym torcie SBB w pełnym składzie mistrz perkusji Jerzy Piotrowski, Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i moja skromna osoba Tomasz Bracka. Marek Omelan

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Promocja książki 50 lat SBB w Parku Tradycji w Michałkowicach 9 maj 2024r. Mamy też tą książkę to już jest biały kruk.
Photo – Beata Strzelczyk

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Promocja książki 50 lat SBB w Parku Tradycji w Michałkowicach 9 maj 2024r. Na zdjęciach przy urodzinowym torcie SBB w pełnym składzie mistrz perkusji Jerzy Piotrowski, Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i moja skromna osoba Tomasz Bracka. Photo – Beata Strzelczyk

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Promocja książki 50 lat SBB w Parku Tradycji w Michałkowicach 9 maj 2024r. Na zdjęciach przy urodzinowym torcie SBB w pełnym składzie mistrz perkusji Jerzy Piotrowski, Józef Skrzek, Apostolis Anthimos. Photo – Tomasz Roman Bracka

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich 8 maj 2024r, gdzie wszystko się zaczęło. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski. Na zdjęciu lider SBB Józef Skrzek i moja skromna osoba. Photo – Beata Strzelczyk

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Promocja książki 50 lat SBB w Parku Tradycji w Michałkowicach 9 maj 2024r. Na zdjęciach przy urodzinowym torcie SBB w pełnym składzie mistrz perkusji Jerzy Piotrowski, Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Photo – Marek Omelan

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich, gdzie wszystko się zaczęło. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Antymos Apostolis, Jerzy Piotrowski.
Photo 8 maj 2024r. – Photo Beata Strzelczyk

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich, gdzie wszystko się zaczęło. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Antymos Apostolis, Jerzy Piotrowski.
Photo 8 maj 2024r. – Tomasz Roman Bracka

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Promocja książki 50 lat SBB w Parku Tradycji w Michałkowicach. Na zdjęciach SBB w pełnym składzie mistrz perkusji Jerzy Piotrowski, Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i moja skromna osoba. Z Jerzym Piotrowskim zacząłem współpracę artystyczną na polskich estradach już 33 lata temu przy produkcji płyty Detox zespołu Dżem z Ryszardem Riedlem, którą promowaliśmy na polskich estradach pod moim kierownictwem Tomasza Romana Bracka 9 maj 2024r.– Photo Marek Omelan
Natomiast koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich, gdzie wszystko się zaczęło odbył się 8 maj 2024r. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Antymos Apostolis, Jerzy Piotrowski- Tomasz Roman Bracka

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich, gdzie wszystko się zaczęło. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski 8 maj 2024r.
Photo – Tomasz Roman Bracka

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich, gdzie wszystko się zaczęło. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski 9 maj 2024r.
Photo – Tomasz Roman Bracka

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich, gdzie wszystko się zaczęło. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski 8 maj 2024r.
Photo – Tomasz Roman Bracka

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich, gdzie wszystko się zaczęło. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski 9 maj 2024r.
Photo – Tomasz Roman Bracka

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich, gdzie wszystko się zaczęło. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski 8 maj 2024r.
Photo – Tomasz Roman Bracka

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich, gdzie wszystko się zaczęło. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski 8 maj 2024r.
Photo – Tomasz Roman Bracka

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich, gdzie wszystko się zaczęło. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Jerzy Piotrowski 8 maj 2024r.
Photo – Tomasz Roman Bracka

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

PRZEDSTAWIAM PROGRAM WYBORCZY TOMASZA ROMANA BRACKA KANDYDATA NA BURMISTRZA WIĘCBORKA
Mądrzej i skuteczniej dla Miasta i Gminy Więcbork ! To już 35 lat mojej działalności publicznej, samorządowej i społecznej III RP począwszy od WRN Bydgoszcz w 1989r. jako opozycjonista i przedstawiciel nielegalnej jeszcze Solidarności !
PRZEDSTAWIAM MÓJ PROGRAM WYBORCZY TOMASZA ROMANA BRACKA KANDYDATA NA BURMISTRZA WIĘCBORKA !
Moje priorytety i cele jako przyszłego Burmistrza Więcborka to: uruchomienie przewozów pasażerskich PKP w MiG Więcbork na obu liniach kolejowych nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice i na LK nr 240 z ułożeniem ponownie torów od Sośna przez Pęperzyn, Więcbork, Zakrzewek, Dorotowo, Złotów. Budowa ścieżki rowerowej z przebudową DW nr 181 od Sypniewa do Więcborka. Przebudowa drogi powiatowej od Zabartowa przez Pęperzyn, Śmiłowo do Więcborka.
Gazyfikacja ziemna Miasta i Gminy Więcbork. Budowa obwodnicy Więcborka z przyległą strefą ekonomiczną. Poprawa jakości dróg i ulic w MiG Więcbork z budową nowych ulic z chodnikami i dróg tam gdzie ich do dziś niema lub są w złym stanie technicznym. Budowa chodnika przy ul. Gdańskiej od hotelu Pod Koroną do przejazdu PKP oraz od bloków na Plebance do masarni Pana Ciepłucha przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Odbudowa plaży wiejskiej przy jeziorze Runowskim w Runowie Krajeńskim z budową chodnika we wsi Runowo Krajeńskie przy DW 242 od sklepu do Szkoły Podstawowej.
Rekonstrukcja Grodu Więcborskiego z VII w. przy plaży miejskiej w Więcborku. Zagospodarowanie Lupinku w Więcborku na rzecz kompleksu sportowo – wypoczynkowego z odtworzeniem stawu na mokradłach Lupinku, wokół którego powstaną alejki spacerowe z ławeczkami i latarniami z wejściem i wyjściem od ulicy Kościuszki, Ogrodowej i Targowej w Więcborku !
Przywrócenie 50 metrowego przepływu jezior więcborskich przy plaży miejskiej z budową motu z wydzieloną kładką dla pieszych i rowerzystów. Likwidacja tamy jeziora Więcborskiego Młyńskiego. Budowa ronda przy zbiegu ulic Pocztowej i Mickiewicza w Więcborku. Budowa ścieżki rowerowej wokół jeziora Więcborskiego Młyńskiego oraz od Więcborka do Gabi Meble przy DW 241 i od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy DW nr 242.
Reaktywacją sekcji żeglarskiej i wioślarskiej w Więcborku oraz odbudowa kręgielni w Lasku Miejskim w Więcborku. Budowa basenu i sztucznego lodowiska przy LE i Szpitalu w Więcborku. Budowa chodnika przy ul. Złotowskiej w Wituni do ul Gajowej. Zagospodarowanie 54 ha gruntów miejskich od Plebanki do Osiedla Piastowskiego na rzecz przemysłu i budownictwa.
Zakup maszyny do kładzenia asfaltu i produkcji kostki brukowej z krawężnikami oraz powołanie Miejskiego Zarządu Drogowego podległego burmistrzowi w celu taniego budowania dróg i ulic w MiG Więcbork. Przebudowa skrzyżowania przy DW nr 241 i 189 w Więcborku u zbiegu ulic Hallera, Wyzwolenia i Złotowskiej. Przebudowa DW nr 241 od granicy Gminy Więcbork do Grochowca. Przebudowa DW 242 od Runowa Krajeńskiego do Klementynowa. Przebudowa DW nr 189 od Dorotowa przez Sypniewo, Witunie do Więcborka. Przywrócę elektrownie wodną przy wodospadzie w Runowie Młyn.
Upamiętnienie więcborskich zamków oraz rezydencji Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego na przedmieściach Więcborka w Runowie Młyn i Runowie Krajeńskim. Utworzenie Muzeum Ziemi Więcborskiej. Włączenie wszystkich wyłączonych latarni miejskich w MiG Więcbork i zastąpienie drogiego oświetlenia sodowego tanim oświetleniem ledowym. Budowa nowych latarni ulicznych na ulicach w MiG Więcbork, gdzie do dziś ich niema. Powołam filę uczelni wyższej w Więcborku !
Utworzenie w Więcborku filii Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Przywrócenie Powiatu Więcborsko – Sępoleńskiego zgodnie z pogwałconymi uchwałami Sejmu z 1998r. i STR 181-13/2001 powołujących Powiat Więcborsko – Sępoleński. Reaktywacja Sądu w Więcborku. Odbudowa fontanny na Promenadzie w starym miejscu, Budowa ścieżki rowerowo – spacerowej od Promenady wokół jeziora więcborskiego do mostu przy plaży miejskiej w Więcborku.
Przywrócenie Komisariatu Policji i Policji Wodnej w Więcborku z reaktywacja sekcji pływającej WOPR w Więcborku. Powołanie Zawodowej Straży Pożarnej w Więcborku. Reaktywacja cotygodniowych imprez artystycznych z dancingami do rana na Promenadzie, plaży miejskiej i na muszli koncertowej w Lasku Miejskim w Więcborku. Więcbork będzie tętnił życiem artystycznym codziennie w sezonie letnim ! Przywrócę prawidłowy herbu Więcborka z 1087r. zgodnie z zaleceniami Ministra Cyfryzacji RP i wydam solidną Monografie Więcborka począwszy od Grodu Więcborskiego z VII wieku do dnia dzisiejszego.
Poprawa jakości życia wszystkich mieszkańców likwidacja wykluczenia komunikacyjnego PKP i PKS w mieście i gminie Więcbork. Włączenie Więcborka do Aglomeracji Bydgoskiej. Reaktywacja więcborskiej orkiestry dętej pod batutą Karola Koziela. Utworzenie etatu ogrodnika miejskiego, który zadba o zieleń i czystość w MiG Więcbork. Niezwłocznie przywrócę schody od ul Targowej do Dworcowej na Lupinku w okolicach Dworca PKP Więcbork. Wytyczę wszystkie ulice widmo na Osiedlu Piastowskim i wybuduję ulicę z chodnikami na wszystkich drogach gruntowych w MiG Więcbork !
Starczy dziadostwa i gry pozorów czas na cywilizację i gazyfikację ziemną Więcborka, a po tym całej Gminy Więcbork ! Ten ambitny program zrealizuję w trakcie mojej czteroletniej kadencji Burmistrza Więcborka. Proszę o poparcie mnie Tomasza Romana Bracka w wyborach na Urząd Burmistrza Więcborka 7 kwietnia 2024r. !
Tomasz Roman Bracka
Kandydat na Burmistrza Więcborka AD 2024

PRZEDSTAWIAM PROGRAM WYBORCZY TOMASZA ROMANA BRACKA KANDYDATA NA BURMISTRZA WIĘCBORKA !
PRZEDSTAWIAM PROGRAM WYBORCZY TOMASZA ROMANA BRACKA KANDYDATA NA BURMISTRZA WIĘCBORKA !
Mądrzej i skuteczniej dla Miasta i Gminy Więcbork ! To już 35 lat mojej działalności publicznej, samorządowej i społecznej III RP począwszy od WRN Bydgoszcz w 1989r. jako opozycjonista i przedstawiciel nielegalnej jeszcze Solidarności !

Pociągi pasażerskie PKP wracają po 24 latach przerwy do Więcborka
Pociągi pasażerskie PKP wracają po 24 latach przerwy na linie kolejową nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia - Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie PKP wracają po 24 latach przerwy do Więcborka
Pociągi pasażerskie PKP wracają po 24 latach przerwy na linie kolejową nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia - Tomasz Roman Bracka

Już niebawem kolejna wymiana tysiąca nowych podkładów na LK nr 281
Już niebawem kolejna wymiana tysiąca nowych podkładów na LK nr 281 z podsypką i pracami towarzyszącymi od Runowa Krajeńskiego do Nakła n/Not. by wznowić przewozy pasażerskie PKP od Kcyni przez Więcbork do Chojnic o co walczyłem w PKP PLK SA w Warszawie. Dokument w załączeniu - Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Krakowie
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Przebudowa DW nr 189 od granicy województwa kujawsko pomorskiego w Dorotowie do Sypniewa
28 lutego 2024r. zostanie rozstrzygnięty przetarg w ZDW Bydgoszcz na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 189 od granicy województwa kujawsko pomorskiego w Dorotowie do Sypniewa gmina Więcbork.
O tą inwestycję walczyłem ponad 10 lat uzyskując nakazy pokontrolne WINB w Bydgoszczy dla ZDW Bydgoszcz na rzecz przebudowy tej drogi śmierci od Dorotowa do Więcborka i w końcu się doczekałem realizacji.
Wielomilionowa inwestycja będzie zrealizowana na koszt ZDW Bydgoszcz w trzech etapach pierwszy ponad 4 kilometrowy odcinek DW nr 189 zostanie przebudowany już na wiosnę 2024r. !
W załączeniu link do przetargu na w/w zadanie drogowe https://platformazakupowa.pl/transakcja/886170?fbclid=IwAR0OokcUUOw6pG0H4h_LZG-5DYieWbzg_aFDWvuhRVi7L1XcMm1ObG4QARU
Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka do Nowego Dworu
Rozpoczęła się budowa nowej 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu gmina Więcbork o co zabiegałem wszędzie od ponad 10 lat i w końcu się doczekałem za sprawą wsparcia tej inwestycji kwotą 12 000 000 złotych przez Rząd PiS Premiera Mateusza Morawieckiego, którego pozdrawiam serdecznie już z Więcborka.
W ramach w/w inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 6 metrów ze ścieżką rowerowo – spacerową na 3,5 km odcinku od Więcborka do Nowego Dworu z nowym oświetleniem ulicznym i rondem u zbiegu ulic Wincentego Witosa i Nowodworskiej w Wituni. Termin realizacji Inwestycji to 30. 06. 2024r.
Ta inwestycja drogowa została objęta nakazami pokontrolnymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Krajeńskim wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale Staroście Powiatowemu w Sępólnie Krajeńskim i podległemu mu Zarządowi Drogowemu w Sępólnie Krajeńskim na rzecz natychmiastowej przebudowy tej powiatowej drogi śmierci od Więcborka do Nowego Dworu co właśnie się stało.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka do Nowego Dworu
Rozpoczęła się budowa nowej 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu gmina Więcbork o co zabiegałem wszędzie od ponad 10 lat i w końcu się doczekałem za sprawą wsparcia tej inwestycji kwotą 12 000 000 złotych przez Rząd PiS Premiera Mateusza Morawieckiego, którego pozdrawiam serdecznie już z Więcborka.
W ramach w/w inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 6 metrów ze ścieżką rowerowo – spacerową na 3,5 km odcinku od Więcborka do Nowego Dworu z nowym oświetleniem ulicznym i rondem u zbiegu ulic Wincentego Witosa i Nowodworskiej w Wituni. Termin realizacji Inwestycji to 30. 06. 2024r.
Ta inwestycja drogowa została objęta nakazami pokontrolnymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Krajeńskim wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale Staroście Powiatowemu w Sępólnie Krajeńskim i podległemu mu Zarządowi Drogowemu w Sępólnie Krajeńskim na rzecz natychmiastowej przebudowy tej powiatowej drogi śmierci od Więcborka do Nowego Dworu co właśnie się stało.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka do Nowego Dworu
Rozpoczęła się budowa nowej 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu gmina Więcbork o co zabiegałem wszędzie od ponad 10 lat i w końcu się doczekałem za sprawą wsparcia tej inwestycji kwotą 12 000 000 złotych przez Rząd PiS Premiera Mateusza Morawieckiego, którego pozdrawiam serdecznie już z Więcborka.
W ramach w/w inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 6 metrów ze ścieżką rowerowo – spacerową na 3,5 km odcinku od Więcborka do Nowego Dworu z nowym oświetleniem ulicznym i rondem u zbiegu ulic Wincentego Witosa i Nowodworskiej w Wituni. Termin realizacji Inwestycji to 30. 06. 2024r.
Ta inwestycja drogowa została objęta nakazami pokontrolnymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Krajeńskim wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale Staroście Powiatowemu w Sępólnie Krajeńskim i podległemu mu Zarządowi Drogowemu w Sępólnie Krajeńskim na rzecz natychmiastowej przebudowy tej powiatowej drogi śmierci od Więcborka do Nowego Dworu co właśnie się stało.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka do Nowego Dworu
Rozpoczęła się budowa nowej 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu gmina Więcbork o co zabiegałem wszędzie od ponad 10 lat i w końcu się doczekałem za sprawą wsparcia tej inwestycji kwotą 12 000 000 złotych przez Rząd PiS Premiera Mateusza Morawieckiego, którego pozdrawiam serdecznie już z Więcborka.
W ramach w/w inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 6 metrów ze ścieżką rowerowo – spacerową na 3,5 km odcinku od Więcborka do Nowego Dworu z nowym oświetleniem ulicznym i rondem u zbiegu ulic Wincentego Witosa i Nowodworskiej w Wituni. Termin realizacji Inwestycji to 30. 06. 2024r.
Ta inwestycja drogowa została objęta nakazami pokontrolnymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Krajeńskim wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale Staroście Powiatowemu w Sępólnie Krajeńskim i podległemu mu Zarządowi Drogowemu w Sępólnie Krajeńskim na rzecz natychmiastowej przebudowy tej powiatowej drogi śmierci od Więcborka do Nowego Dworu co właśnie się stało.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka do Nowego Dworu
Rozpoczęła się budowa nowej 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu gmina Więcbork o co zabiegałem wszędzie od ponad 10 lat i w końcu się doczekałem za sprawą wsparcia tej inwestycji kwotą 12 000 000 złotych przez Rząd PiS Premiera Mateusza Morawieckiego, którego pozdrawiam serdecznie już z Więcborka.
W ramach w/w inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 6 metrów ze ścieżką rowerowo – spacerową na 3,5 km odcinku od Więcborka do Nowego Dworu z nowym oświetleniem ulicznym i rondem u zbiegu ulic Wincentego Witosa i Nowodworskiej w Wituni. Termin realizacji Inwestycji to 30. 06. 2024r.
Ta inwestycja drogowa została objęta nakazami pokontrolnymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Krajeńskim wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale Staroście Powiatowemu w Sępólnie Krajeńskim i podległemu mu Zarządowi Drogowemu w Sępólnie Krajeńskim na rzecz natychmiastowej przebudowy tej powiatowej drogi śmierci od Więcborka do Nowego Dworu co właśnie się stało.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka do Nowego Dworu
Rozpoczęła się budowa nowej 3,5 km ulicy Nowodworskiej od Więcborka przez Witunię do Nowego Dworu gmina Więcbork o co zabiegałem wszędzie od ponad 10 lat i w końcu się doczekałem za sprawą wsparcia tej inwestycji kwotą 12 000 000 złotych przez Rząd PiS Premiera Mateusza Morawieckiego, którego pozdrawiam serdecznie już z Więcborka.
W ramach w/w inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa o szerokości 6 metrów ze ścieżką rowerowo – spacerową na 3,5 km odcinku od Więcborka do Nowego Dworu z nowym oświetleniem ulicznym i rondem u zbiegu ulic Wincentego Witosa i Nowodworskiej w Wituni. Termin realizacji Inwestycji to 30. 06. 2024r.
Ta inwestycja drogowa została objęta nakazami pokontrolnymi Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Krajeńskim wydanymi na mój wniosek i przy moim udziale Staroście Powiatowemu w Sępólnie Krajeńskim i podległemu mu Zarządowi Drogowemu w Sępólnie Krajeńskim na rzecz natychmiastowej przebudowy tej powiatowej drogi śmierci od Więcborka do Nowego Dworu co właśnie się stało.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Do Wielkanocy wszystkie latarnie w mieście i gminie Więcbork zostaną włączone
Do Wielkanocy wszystkie latarnie w mieście i gminie Więcbork zostaną włączone i zastąpione latarniami ledowymi za sprawą wsparcia gminy Więcbork niespełna dwom milionami złotych przez Rząd premiera Mateusza Morawieckiego !
O tą inwestycje zabiegałem od wielu lat wszędzie bo to ogromne oszczędności za prąd i zdecydowanie jaśniejszy strumień światłą na ulicach miasta i gminy Więcbork ! Jeszcze w tym miesiącu możemy się spodziewać przetargu w UM Więcbork w tej sprawie.
Nadal brak latarni ulicznych na wielu ulicach Więcborka w tym na ulicach: Piastów, Henryka Brodatego Mieszka II Lamberta, Weterynaryjnej, Sosnowej, Spacerowej, Cmentarnej, Henryka Pobożnego oraz części ulic Gdańskiej i Powstańców Wielkopolskich. Po objęciu urzędu burmistrza Więcborka niezwłocznie zamontuje na tych ulicach latarnie miejskie. To samo dotyczy wszystkich nieoświetlonych ulic w Wituni gmina Więcbork.
Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa skateparku przy plaży miejskiej w Więcborku
Trwa budowa skateparku na moich terenach rodzinnych przy plaży miejskiej w Więcborku wartość inwestycji 1,5 mln zł. przy wsparciu 1 mln zł. przez Rząd PiS. Termin realizacji czerwiec 2024r.
Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa skateparku przy plaży miejskiej w Więcborku
Trwa budowa skateparku na moich terenach rodzinnych przy plaży miejskiej w Więcborku wartość inwestycji 1,5 mln zł. przy wsparciu 1 mln zł. przez Rząd PiS. Termin realizacji czerwiec 2024r.
Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa skateparku przy plaży miejskiej w Więcborku
Trwa budowa skateparku na moich terenach rodzinnych przy plaży miejskiej w Więcborku wartość inwestycji 1,5 mln zł. przy wsparciu 1 mln zł. przez Rząd PiS. Termin realizacji czerwiec 2024r.
Photo Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa skateparku przy plaży miejskiej w Więcborku
Trwa budowa skateparku na moich terenach rodzinnych przy plaży miejskiej w Więcborku wartość inwestycji 1,5 mln zł. przy wsparciu 1 mln zł. przez Rząd PiS. Termin realizacji czerwiec 2024r.
Photo Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej przy ulicach Potulickich, Zamkowej i Biskupa Andrzeja
Pozdrawiam z miejsca więcborskiego zamku Zebrzydowskich i Potulickich w Więcborku, gdzie budowaną jest kanalizacja sanitarna po czym do lata 2024r wybudowane zostaną nowe ulicę z chodnikami na ulicach: Potulickich, Zamkowej i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego w Więcborku.
Ulice Potulickich, Zamkowej i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego w Więcborku są objęte nakazem pokontrolnym Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Krajeńskim wydanym na mój wniosek i przy moim udziale na rzecz ich przebudowy co właśnie staje się faktem.
Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej przy ulicach Potulickich, Zamkowej i Biskupa Andrzeja
Pozdrawiam z miejsca więcborskiego zamku Zebrzydowskich i Potulickich w Więcborku, gdzie budowaną jest kanalizacja sanitarna po czym do lata 2024r wybudowane zostaną nowe ulicę z chodnikami na ulicach: Potulickich, Zamkowej i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego w Więcborku.
Ulice Potulickich, Zamkowej i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego w Więcborku są objęte nakazem pokontrolnym Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Krajeńskim wydanym na mój wniosek i przy moim udziale na rzecz ich przebudowy co właśnie staje się faktem.
Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej przy ulicach Potulickich, Zamkowej i Biskupa Andrzeja
Pozdrawiam z miejsca więcborskiego zamku Zebrzydowskich i Potulickich w Więcborku, gdzie budowaną jest kanalizacja sanitarna po czym do lata 2024r wybudowane zostaną nowe ulicę z chodnikami na ulicach: Potulickich, Zamkowej i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego w Więcborku.
Ulice Potulickich, Zamkowej i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego w Więcborku są objęte nakazem pokontrolnym Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Krajeńskim wydanym na mój wniosek i przy moim udziale na rzecz ich przebudowy co właśnie staje się faktem.
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku
Dobiegła końca budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku przy ulicy Wyzwolenia z nowym przejściem dla pieszych. Pozostało tylko podłączenie jej do prądu i odmalowanie pasów dla pieszych. Inwestycja o którą zabiegałem wiele lat została zrealizowana i sfinansowana przez ZDW w Bydgoszczy. Kolejne sygnalizacje świetlne w Więcborku po wyborach 7 kwietnia 2024r.
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku
Dobiegła końca budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku przy ulicy Wyzwolenia z nowym przejściem dla pieszych. Pozostało tylko podłączenie jej do prądu i odmalowanie pasów dla pieszych. Inwestycja o którą zabiegałem wiele lat została zrealizowana i sfinansowana przez ZDW w Bydgoszczy. Kolejne sygnalizacje świetlne w Więcborku po wyborach 7 kwietnia 2024r.
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku
Dobiegła końca budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku przy ulicy Wyzwolenia z nowym przejściem dla pieszych. Pozostało tylko podłączenie jej do prądu i odmalowanie pasów dla pieszych. Inwestycja o którą zabiegałem wiele lat została zrealizowana i sfinansowana przez ZDW w Bydgoszczy. Kolejne sygnalizacje świetlne w Więcborku po wyborach 7 kwietnia 2024r.
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku
Dobiegła końca budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku przy ulicy Wyzwolenia z nowym przejściem dla pieszych. Pozostało tylko podłączenie jej do prądu i odmalowanie pasów dla pieszych. Inwestycja o którą zabiegałem wiele lat została zrealizowana i sfinansowana przez ZDW w Bydgoszczy. Kolejne sygnalizacje świetlne w Więcborku po wyborach 7 kwietnia 2024r.
Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku
Rozpoczęła się budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku przy ulicy Wyzwolenia z nowym przejściem dla pieszych. Termin realizacji do 10 stycznia 2024r. Inwestycja o którą zabiegałem wiele lat jest realizowana i sfinansowana przez ZDW w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku
Rozpoczęła się budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku przy ulicy Wyzwolenia z nowym przejściem dla pieszych. Termin realizacji do 10 stycznia 2024r. Inwestycja o którą zabiegałem wiele lat jest realizowana i sfinansowana przez ZDW w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku
Rozpoczęła się budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej w Więcborku przy ulicy Wyzwolenia z nowym przejściem dla pieszych. Termin realizacji do 10 stycznia 2024r. Inwestycja o którą zabiegałem wiele lat jest realizowana i sfinansowana przez ZDW w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie PKP wracają po 24 latach na Stację PKP Więcbork
Pasażerska linia kolejowa kolejowa nr 281 na odcinku: Gniezno- Kcynia - Więcbork - Chojnice, zostanie zrewitalizowana i przystosowana do ruchu pasażerskiego PKP. To spowoduje, że cała Magistrala Kolejowa Portowa BiS Północ-Południe relacji: Katowice - Więcbork - Gdynia będzie przejezdna po 54 latach budowy o co walczyłem 25 lat i jest ogromny sukces i prezent na nowy rok.
Po moim wniosku do Marszałka województwa kujawsko - pomorskiego niebawem zostanie podpisany list intencyjny pomiędzy Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, a PKP PLK SA w Warszawie na rzecz pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 i przystosowania jej z wszystkimi stacjami w tym ze stacją PKP do wznowienia codziennych przewozów pasażerskich PKP.
Potwierdza to załączone pismo z dnia 2 stycznia 2024r. skierowane do mnie w imieniu Marszałka województwa przez Pana Dyrektora Wydziału Transportu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Na zdjęciach moja osoba z Kolejarzami i z naszym pierwszym sztandarem Solidarności na Śląsku z 1980r. w drodze pociągiem IC z Warszawy do Katowic. Koszt tej potrzebnej inwestycji oscyluje w setkach milionów złotych i zostanie pokryty środkami krajowymi, unijnymi oraz PKP PLK SA.
Tomasz Roman Bracka

W załączeniu mój status Tomasza Bracka Działacza Opozycji Antykomunistycznej w PRL
W załączeniu mój status Tomasza Bracka Działacza Opozycji Antykomunistycznej w PRL potwierdzony w 2023r. przez Urząd Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Tomasz Roman Bracka

Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89
Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela Regionalnego Komitetu Organizacyjnego nielegalnej jeszcze NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz Uchwałą WRN Bydgoszcz z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego.
Uwiarygodniony dokument prawny z WRN Bydgoszcz z 1989r. jaki otrzymałem 4 listopada 2023r. z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy ujawnia moją osobę Tomasz Bracka działacza opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL na stronie 2 i 4 jako członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z ramienia NSZZ Solidarność z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co załączam w dokumencie poniżej. Więc kolejna sprawa się wyjaśniła po 34 latach za co bardzo dziękuję Archiwum Państwowemu w Bydgoszczy z Dyrektorem na czele, który te dokumenty uwiarygodnił i podpisał.
Na marginesie dodam, że byłem najmłodszym politykiem opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL w 1989r. w najwyższych władzach RP, jakie mogła wówczas piastować opozycja antykomunistyczna w PRL od 1945r. czyli w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Wyższe Urzędy w PRL w tym Sejm i Rząd były nadal dla nas opozycjonistów antykomunistycznych zakazane i niedostępne.
W załączeniu mój skrócony i częściowy biogram w encyklopedii Solidarności i w IPN Warszawie jako osoby odznaczonej przez Kolegium i Prezesa IPN i Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności: https://odznaczeni-kwis.ipn.gov.pl/persons/view/03aeccf8-329b-4541-85d3-a2c6c7c8b1b9?fbclid=IwAR0Zm-9A19tEpaiR-uN4lbMYdLJd3AB8Ne46u6LxMwMVH_P7PqP_SzSKuYI
– Tomasz Roman Bracka

Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89
Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela Regionalnego Komitetu Organizacyjnego nielegalnej jeszcze NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz Uchwałą WRN Bydgoszcz z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego.
Uwiarygodniony dokument prawny z WRN Bydgoszcz z 1989r. jaki otrzymałem 4 listopada 2023r. z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy ujawnia moją osobę Tomasz Bracka działacza opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL na stronie 2 i 4 jako członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z ramienia NSZZ Solidarność z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co załączam w dokumencie poniżej. Więc kolejna sprawa się wyjaśniła po 34 latach za co bardzo dziękuję Archiwum Państwowemu w Bydgoszczy z Dyrektorem na czele, który te dokumenty uwiarygodnił i podpisał.
Na marginesie dodam, że byłem najmłodszym politykiem opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL w 1989r. w najwyższych władzach RP, jakie mogła wówczas piastować opozycja antykomunistyczna w PRL od 1945r. czyli w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Wyższe Urzędy w PRL w tym Sejm i Rząd były nadal dla nas opozycjonistów antykomunistycznych zakazane i niedostępne.
W załączeniu mój skrócony i częściowy biogram w encyklopedii Solidarności i w IPN Warszawie jako osoby odznaczonej przez Kolegium i Prezesa IPN i Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności: https://odznaczeni-kwis.ipn.gov.pl/persons/view/03aeccf8-329b-4541-85d3-a2c6c7c8b1b9?fbclid=IwAR0Zm-9A19tEpaiR-uN4lbMYdLJd3AB8Ne46u6LxMwMVH_P7PqP_SzSKuYI
– Tomasz Roman Bracka

Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89
Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela Regionalnego Komitetu Organizacyjnego nielegalnej jeszcze NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz Uchwałą WRN Bydgoszcz z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego.
Uwiarygodniony dokument prawny z WRN Bydgoszcz z 1989r. jaki otrzymałem 4 listopada 2023r. z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy ujawnia moją osobę Tomasz Bracka działacza opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL na stronie 2 i 4 jako członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z ramienia NSZZ Solidarność z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co załączam w dokumencie poniżej. Więc kolejna sprawa się wyjaśniła po 34 latach za co bardzo dziękuję Archiwum Państwowemu w Bydgoszczy z Dyrektorem na czele, który te dokumenty uwiarygodnił i podpisał.
Na marginesie dodam, że byłem najmłodszym politykiem opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL w 1989r. w najwyższych władzach RP, jakie mogła wówczas piastować opozycja antykomunistyczna w PRL od 1945r. czyli w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Wyższe Urzędy w PRL w tym Sejm i Rząd były nadal dla nas opozycjonistów antykomunistycznych zakazane i niedostępne.
W załączeniu mój skrócony i częściowy biogram w encyklopedii Solidarności i w IPN Warszawie jako osoby odznaczonej przez Kolegium i Prezesa IPN i Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności: https://odznaczeni-kwis.ipn.gov.pl/persons/view/03aeccf8-329b-4541-85d3-a2c6c7c8b1b9?fbclid=IwAR0Zm-9A19tEpaiR-uN4lbMYdLJd3AB8Ne46u6LxMwMVH_P7PqP_SzSKuYI
– Tomasz Roman Bracka

Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89
Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela Regionalnego Komitetu Organizacyjnego nielegalnej jeszcze NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz Uchwałą WRN Bydgoszcz z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego.
Uwiarygodniony dokument prawny z WRN Bydgoszcz z 1989r. jaki otrzymałem 4 listopada 2023r. z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy ujawnia moją osobę Tomasz Bracka działacza opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL na stronie 2 i 4 jako członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z ramienia NSZZ Solidarność z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co załączam w dokumencie poniżej. Więc kolejna sprawa się wyjaśniła po 34 latach za co bardzo dziękuję Archiwum Państwowemu w Bydgoszczy z Dyrektorem na czele, który te dokumenty uwiarygodnił i podpisał.
Na marginesie dodam, że byłem najmłodszym politykiem opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL w 1989r. w najwyższych władzach RP, jakie mogła wówczas piastować opozycja antykomunistyczna w PRL od 1945r. czyli w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Wyższe Urzędy w PRL w tym Sejm i Rząd były nadal dla nas opozycjonistów antykomunistycznych zakazane i niedostępne.
W załączeniu mój skrócony i częściowy biogram w encyklopedii Solidarności i w IPN Warszawie jako osoby odznaczonej przez Kolegium i Prezesa IPN i Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności: https://odznaczeni-kwis.ipn.gov.pl/persons/view/03aeccf8-329b-4541-85d3-a2c6c7c8b1b9?fbclid=IwAR0Zm-9A19tEpaiR-uN4lbMYdLJd3AB8Ne46u6LxMwMVH_P7PqP_SzSKuYI
– Tomasz Roman Bracka

Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89
Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela Regionalnego Komitetu Organizacyjnego nielegalnej jeszcze NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz Uchwałą WRN Bydgoszcz z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego.
Uwiarygodniony dokument prawny z WRN Bydgoszcz z 1989r. jaki otrzymałem 4 listopada 2023r. z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy ujawnia moją osobę Tomasz Bracka działacza opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL na stronie 2 i 4 jako członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z ramienia NSZZ Solidarność z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co załączam w dokumencie poniżej. Więc kolejna sprawa się wyjaśniła po 34 latach za co bardzo dziękuję Archiwum Państwowemu w Bydgoszczy z Dyrektorem na czele, który te dokumenty uwiarygodnił i podpisał.
Na marginesie dodam, że byłem najmłodszym politykiem opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL w 1989r. w najwyższych władzach RP, jakie mogła wówczas piastować opozycja antykomunistyczna w PRL od 1945r. czyli w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Wyższe Urzędy w PRL w tym Sejm i Rząd były nadal dla nas opozycjonistów antykomunistycznych zakazane i niedostępne.
W załączeniu mój skrócony i częściowy biogram w encyklopedii Solidarności i w IPN Warszawie jako osoby odznaczonej przez Kolegium i Prezesa IPN i Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności: https://odznaczeni-kwis.ipn.gov.pl/persons/view/03aeccf8-329b-4541-85d3-a2c6c7c8b1b9?fbclid=IwAR0Zm-9A19tEpaiR-uN4lbMYdLJd3AB8Ne46u6LxMwMVH_P7PqP_SzSKuYI
– Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Pozdrawiam z Warszawy w Narodowe Święto Niepodległości 11. 11. 2023r.
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Państwowe obchody Święta Niepodległości 11. 11. 2023r. z Mazowszem i moim udziałem w Warszawie
Photo – Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Narodowe obchody Święta Niepodległości 11. 11. 2023r. z moim i Beatki udziałem w Warszawie
Photo – Beata Strzelczyk

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległości w Warszawie 11. 11. 2023r. w tym roku pod hasłem Jeszcze Polska Nie Zginęła z moim udziałem i 100 000 patriotów.
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Kurierem Niepodległości – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Krakowie
Pozdrawiam z miejsca spoczynku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Katedrze Królewskiej na Wawelu w Krakowie w wigilię Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r.
Tomasz Roman Bracka Kraków 10. 11. 2023r. – Photo Beata Strzelczyk

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Krakowie
Pozdrawiam z miejsca spoczynku Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Katedrze Królewskiej na Wawelu w Krakowie w wigilię Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r.
Tomasz Roman Bracka Kraków 10. 11. 2023r. – Photo Beata Strzelczyk

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Krakowie
Pozdrawiam z Zamku Królewskiego i Katedry Królewskiej na Wawelu w Krakowie 10. 11. 2023r. z miejsca Spoczynku Sekretarza Króla Polski, Biskupa Krakowskiego i Kapelana Królowej Bony Księcia Andrzeja Zebrzydowskiego z Więcborka w wigilię Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. – Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Krakowie
Pozdrawiam z Krakowa w wigilię Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r.
Tomasz Roman Bracka 10. 11. 2023r. – Photo Beata Strzelczyk

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Krakowie
Pozdrawiam z miejsca spoczynku Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Katedrze Królewskiej na Wawelu w Krakowie.
Tomasz Roman Bracka Kraków 10. 11. 2023r. – Photo Beata Strzelczyk

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Krakowie
Pozdrawiam z Zamku Królewskiego i Katedry Królewskiej na Wawelu w Krakowie 10. 11. 2023r. w wigilię Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. – Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Krakowie
Miejsce spoczynku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katedrze Królewskiej na Wawelu w Krakowie 10. 11. 2023r. w wigilię Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r.
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Wojskiem Polskim i władzami Polski – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległości w Warszawie 11. 11. 2023r. w tym roku pod hasłem Jeszcze Polska Nie Zginęła z Betką, Mateuszkiem i moim udziałem oraz Marszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka oraz 100 000 patriotów – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległości w Warszawie 11. 11. 2023r. w tym roku pod hasłem Jeszcze Polska Nie Zginęła z moim udziałem i 100 000 patriotów.
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Wojskiem Polskim i władzami Polski – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Wojskiem Polskim i władzami Polski – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Wojskiem Polskim i władzami Polski – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Wojskiem Polskim i władzami Polski – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Wojskiem Polskim i władzami Polski – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległości w Warszawie 11. 11. 2023r. w tym roku pod hasłem Jeszcze Polska Nie Zginęła z moim udziałem i 100 000 patriot

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległości w Warszawie 11. 11. 2023r. w tym roku pod hasłem Jeszcze Polska Nie Zginęła z moim udziałem i Marszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka oraz 100 000 patriotów – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Wojskiem Polskim i władzami Polski – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległośc11. 11. AD 2023 idziemy !
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległośc11. 11. AD 2023 idziemy !
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległośc11. 11. AD 2023 idziemy !
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie, idziemy Krakowskim Przedmieściem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą do Pałacu Prezydenckiego.
Tomasz Roman Bracka

DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przebudowana
Witam z Runowa Krajeńskiego wsi Prezydenta II RP prof Ignacego Mościckiego, gdzie dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy przebudowa DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy której powstanie ścieżka rowerowa.
Na wyremontowanej DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ułożony został nowy asfalt i chodnik w Runowie Krajeńskim. Inwestycja jest w całości sfinansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przebudowana
Witam z Runowa Krajeńskiego wsi Prezydenta II RP prof Ignacego Mościckiego, gdzie dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy przebudowa DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy której powstanie ścieżka rowerowa.
Na wyremontowanej DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ułożony został nowy asfalt i chodnik w Runowie Krajeńskim. Inwestycja jest w całości sfinansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przebudowana
Witam z Runowa Krajeńskiego wsi Prezydenta II RP prof Ignacego Mościckiego, gdzie dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy przebudowa DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy której powstanie ścieżka rowerowa.
Na wyremontowanej DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ułożony został nowy asfalt i chodnik w Runowie Krajeńskim. Inwestycja jest w całości sfinansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przebudowana
Witam z Runowa Krajeńskiego wsi Prezydenta II RP prof Ignacego Mościckiego, gdzie dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy przebudowa DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy której powstanie ścieżka rowerowa.
Na wyremontowanej DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ułożony został nowy asfalt i chodnik w Runowie Krajeńskim. Inwestycja jest w całości sfinansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przebudowana
Witam z Runowa Krajeńskiego wsi Prezydenta II RP prof Ignacego Mościckiego, gdzie dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy przebudowa DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy której powstanie ścieżka rowerowa.
Na wyremontowanej DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ułożony został nowy asfalt i chodnik w Runowie Krajeńskim. Inwestycja jest w całości sfinansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przebudowana
Witam z Runowa Krajeńskiego wsi Prezydenta II RP prof Ignacego Mościckiego, gdzie dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy przebudowa DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy której powstanie ścieżka rowerowa.
Na wyremontowanej DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ułożony został nowy asfalt i chodnik w Runowie Krajeńskim. Inwestycja jest w całości sfinansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przebudowana
Witam z Runowa Krajeńskiego wsi Prezydenta II RP prof Ignacego Mościckiego, gdzie dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy przebudowa DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy której powstanie ścieżka rowerowa.
Na wyremontowanej DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ułożony został nowy asfalt i chodnik w Runowie Krajeńskim. Inwestycja jest w całości sfinansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przebudowana
Witam z Runowa Krajeńskiego wsi Prezydenta II RP prof Ignacego Mościckiego, gdzie dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy przebudowa DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy której powstanie ścieżka rowerowa.
Na wyremontowanej DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ułożony został nowy asfalt i chodnik w Runowie Krajeńskim. Inwestycja jest w całości sfinansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przebudowana
Witam z Runowa Krajeńskiego wsi Prezydenta II RP prof Ignacego Mościckiego, gdzie dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy przebudowa DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy której powstanie ścieżka rowerowa.
Na wyremontowanej DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ułożony został nowy asfalt i chodnik w Runowie Krajeńskim. Inwestycja jest w całości sfinansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przebudowana
Witam z Runowa Krajeńskiego wsi Prezydenta II RP prof Ignacego Mościckiego, gdzie dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy przebudowa DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy której powstanie ścieżka rowerowa.
Na wyremontowanej DW nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego ułożony został nowy asfalt i chodnik w Runowie Krajeńskim. Inwestycja jest w całości sfinansowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Tomasz Roman Bracka

Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana
Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana za 3 500 000 złotych w ramach wsparcia w 95 procentach z Polskiego Ładu Rządu PiS Premiera Mateusza Morawieckiego. Inwestycja powstała po licznych nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych na mój wniosek na rzecz jej budowy co właśnie dziś nastąpiło.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana
Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana za 3 500 000 złotych w ramach wsparcia w 95 procentach z Polskiego Ładu Rządu PiS Premiera Mateusza Morawieckiego. Inwestycja powstała po licznych nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych na mój wniosek na rzecz jej budowy co właśnie dziś nastąpiło.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana
Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana za 3 500 000 złotych w ramach wsparcia w 95 procentach z Polskiego Ładu Rządu PiS Premiera Mateusza Morawieckiego. Inwestycja powstała po licznych nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych na mój wniosek na rzecz jej budowy co właśnie dziś nastąpiło.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana
Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana za 3 500 000 złotych w ramach wsparcia w 95 procentach z Polskiego Ładu Rządu PiS Premiera Mateusza Morawieckiego. Inwestycja powstała po licznych nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych na mój wniosek na rzecz jej budowy co właśnie dziś nastąpiło.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana
Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana za 3 500 000 złotych w ramach wsparcia w 95 procentach z Polskiego Ładu Rządu PiS Premiera Mateusza Morawieckiego. Inwestycja powstała po licznych nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych na mój wniosek na rzecz jej budowy co właśnie dziś nastąpiło.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana
Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana za 3 500 000 złotych w ramach wsparcia w 95 procentach z Polskiego Ładu Rządu PiS Premiera Mateusza Morawieckiego. Inwestycja powstała po licznych nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych na mój wniosek na rzecz jej budowy co właśnie dziś nastąpiło.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana
Ulica 28 Stycznia w Więcborku wybudowana za 3 500 000 złotych w ramach wsparcia w 95 procentach z Polskiego Ładu Rządu PiS Premiera Mateusza Morawieckiego. Inwestycja powstała po licznych nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych na mój wniosek na rzecz jej budowy co właśnie dziś nastąpiło.
Photo - Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie PKP wracają po 23 latach przerwy na Stację PKP Więcbork
Uchwała NR LXII/864/23 Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego z dnia 23 października 2023 r. w sprawie uchwalenia aktualizacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Kujawsko - Pomorskiego” z wywalczoną przeze mnie Tomasza Romana Bracka po 23 latach walki nową pasażerską linią kolejową nr 281 relacji: Kcynia - Nakło n/Not. - Mrocza - Runowo Krajeńskie - Więcbork - Sępólno Krajeńskie - Kamień Krajeński - Chojnice, którą już oficjalnie po wczorajszej publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko - Pomorskiego jako prawomocny i obowiązujący akt prawny w Polsce i województwie kujawsko - pomorskim !
DZ. URZ. WOJ. KUJ-POM. 2023.6516 Ogłoszony: 26.10.2023
Uchwała nr LXII/864/23 Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 23 października 2023 r. w sprawie uchwalenia aktualizacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego”
http://edzienniki.bydgoszcz.uw.gov.pl/legalact/2023/6516/
Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie PKP wracają po 23 latach przerwy na Stację PKP Więcbork
Uchwała NR LXII/864/23 Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego z dnia 23 października 2023 r. w sprawie uchwalenia aktualizacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Kujawsko - Pomorskiego” z wywalczoną przeze mnie Tomasza Romana Bracka po 23 latach walki nową pasażerską linią kolejową nr 281 relacji: Kcynia - Nakło n/Not. - Mrocza - Runowo Krajeńskie - Więcbork - Sępólno Krajeńskie - Kamień Krajeński - Chojnice, którą już oficjalnie po wczorajszej publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko - Pomorskiego jako prawomocny i obowiązujący akt prawny w Polsce i województwie kujawsko - pomorskim !
DZ. URZ. WOJ. KUJ-POM. 2023.6516 Ogłoszony: 26.10.2023
Uchwała nr LXII/864/23 Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 23 października 2023 r. w sprawie uchwalenia aktualizacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego”
http://edzienniki.bydgoszcz.uw.gov.pl/legalact/2023/6516/
Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie PKP wracają po 23 latach przerwy na Stację PKP Więcbork
Uchwała NR LXII/864/23 Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego z dnia 23 października 2023 r. w sprawie uchwalenia aktualizacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Kujawsko - Pomorskiego” z wywalczoną przeze mnie Tomasza Romana Bracka po 23 latach walki nową pasażerską linią kolejową nr 281 relacji: Kcynia - Nakło n/Not. - Mrocza - Runowo Krajeńskie - Więcbork - Sępólno Krajeńskie - Kamień Krajeński - Chojnice, którą już oficjalnie po wczorajszej publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko - Pomorskiego jako prawomocny i obowiązujący akt prawny w Polsce i województwie kujawsko - pomorskim !
DZ. URZ. WOJ. KUJ-POM. 2023.6516 Ogłoszony: 26.10.2023
Uchwała nr LXII/864/23 Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 23 października 2023 r. w sprawie uchwalenia aktualizacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego”
http://edzienniki.bydgoszcz.uw.gov.pl/legalact/2023/6516/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa ulicy 28 Stycznia w Więcborku
Witam wszystkich z budowy ulicy 28 Stycznia w Więcborku za ponad 3 000 000 złotych wsparcia ze strony Rządu PiS Premiera Mateusza Morawieckiego. W ramach tej inwestycji powstanie nowe przejście dla pieszych z nowym asfaltem na ul. Wyzwolenia u zbiegu ul. 28 Stycznia w Więcborku 13. 10. 2023r.
Inwestycja powstała po licznych nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych na mój wniosek burmistrzowi Więcborka na rzecz budowy tej ulicy 28 Stycznia i wielu innych w mieście i gminie Więcbork - Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Całe swoje życie oddałem Polsce walcząc o jej wolność w mrokach PRL i postkomuny w III RP !
W załączeniu mój status działacza opozycjonisty antykomunistycznej w PRL potwierdzony prawomocnie Prezesa i Kolegium IPN w Warszawie.
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Całe swoje życie oddałem Polsce walcząc o jej wolność w mrokach PRL i postkomuny w III RP !
W załączeniu mój status działacza opozycjonisty antykomunistycznej w PRL potwierdzony prawomocnie 8 lat temu i ponownie w tym roku przez Ministra z Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie oraz Prezesa i Kolegium IPN w Warszawie.
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Na zdjęciu demonstracja Solidarności w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w czasach PRL i komunizmu zorganizowana przez Solidarność i FMW Więcbork której wówczas przewodniczyłem w Więcborku w PRL. Na zdjęciu z flagą Solidarności to właśnie ja Tomasz Roman Bracka z opozycjonistami antykomunistycznymi z Więcborka i okolic.
Przypominam, że komisję zakładową NSZZ Solidarność oświaty w więcborskim przedszkolu tworzyli 43 lata temu od 1980 roku moja mama Renata Bracka, Pan Mieczysław Ziomek i Pani Wanda Kowalska. Moja Mama wraz zemną nie przerwała swojej działalności antykomunistycznej pomimo zakazu komunistycznego po stanie wojennym i delegalizacji Solidarności i nie raz uczestniczyła ze mną we w demonstracjach antykomunistycznych w Gdańsku i mszach za ojczyznę w kościele Świętej Brygidy w Gdańsku ówczesnym bastionie Solidarności.
Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Reprezentowałem też w 1989r. jako najmłodszy antykomunistyczny polityk opozycyjny przełomu PRL i III RP nielegalną jeszcze Solidarność w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989r. - 1990r. W załączeniu moje materiały z WRN Bydgoszcz z lat 1989r. - 1990r. na sesję WRN w których uczestniczyłem jako członek WRN Bydgoszcz z prawem głosu. To tak dla przypomnienia sklerotyków i dzieciarni z III RP. W załączeniu zaproszenie dla mnie od Stefana Pastuszewskiego z którym bylem w WRN Bydgoszcz na nasze posiedzenie plenarne.
Tomasz Roman Bracka Pokaż mniej

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Reprezentowałem też w 1989r. jako najmłodszy antykomunistyczny polityk opozycyjny przełomu PRL i III RP nielegalną jeszcze Solidarność w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989r. - 1990r. W załączeniu moje materiały z WRN Bydgoszcz z lat 1989r. - 1990r. na sesję WRN w których uczestniczyłem jako członek WRN Bydgoszcz z prawem głosu. To tak dla przypomnienia sklerotyków i dzieciarni z III RP. W trakcie tego procesu demontowałem komunizm w Polsce I dziękowałem za wygrane wybory w 1989r. które otworzyły Polsce drogę do wolności !
Tomasz Roman Bracka Pokaż mniej

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Reprezentowałem też w 1989r. jako najmłodszy antykomunistyczny polityk opozycyjny przełomu PRL i III RP nielegalną jeszcze Solidarność w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989r. - 1990r. W załączeniu moje materiały z WRN Bydgoszcz z lat 1989r. - 1990r. na sesję WRN w których uczestniczyłem jako członek WRN Bydgoszcz z prawem głosu. To tak dla przypomnienia sklerotyków i dzieciarni z III RP.
Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności, ale także w organach władzy w PRL i III RP, gdyż byłem już 34 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy itd.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia.
Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 34 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną i historyczną !
– Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności, ale także w organach władzy w PRL i III RP, gdyż byłem już 34 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy itd.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia.
Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 34 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną i historyczną !
– Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności, ale także w organach władzy w PRL i III RP, gdyż byłem już 34 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy itd.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia.
Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 34 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną i historyczną !
– Tomasz Roman Bracka

Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL prasę Solidarności i opozycji antykomunistycznej
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL prasę Solidarności i opozycji antykomunistycznej którą rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Pamiątka z mojego spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II za komuny
Pamiątka z mojego spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Mszy Świętej na Zaspie w Gdańsku w 1987r. w której wziąłem udział jako działacz opozycji antykomunistycznej oraz kolejna z pielgrzymki Solidarności Bractwa Świętej Brygidy Ks Prałata Henryka Jankowskiego kapelana Solidarności na Jasną Górę w 1987r. Często bywałem za komuny PRL na Mszach za Ojczyznę w Kościele Świętej Brygidy w Gdańsku, u Prałata Henryka Jankowskiego z którym byłem zaprzyjaźniony do końca Jego dni, gdy inni się od niego odwrócili. To od Niego dostałem z Mamą zaproszenie na Mszę Świętą z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Zaspie w Gdańsku w 1987r. Tomasz Roman Bracka

Pamiątka z mojego spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II za komuny
Pamiątka z mojego spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Mszy Świętej na Zaspie w Gdańsku w 1987r. w której wziąłem udział jako działacz opozycji antykomunistycznej oraz kolejna z pielgrzymki Solidarności Bractwa Świętej Brygidy Ks Prałata Henryka Jankowskiego kapelana Solidarności na Jasną Górę w 1987r. Często bywałem za komuny PRL na Mszach za Ojczyznę w Kościele Świętej Brygidy w Gdańsku, u Prałata Henryka Jankowskiego z którym byłem zaprzyjaźniony do końca Jego dni, gdy inni się od niego odwrócili. To od Niego dostałem z Mamą zaproszenie na Mszę Świętą z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Zaspie w Gdańsku w 1987r. Tomasz Roman Bracka

Komendant obozu zagłady w Karolewie Ringiel chciał zabić mojego dziadka Henryka Bracka
Komendant faszystowskiego obozu zagłady w Karolewie k/Więcborka Ringiel chciał zabić mojego dziadka w 1939r. w sklepie jego, a dziś mojego domu przy ul. Gen. J. Hallera 13 w Więcborku, krzycząc ty Polska świnio zginiesz. Potwierdzają to liczni świadkowie i Sąd Grodzki w Więcborku 77 lat temu w Postanowieniu z 10. maja 1946 r. po powrocie mojego dziadka w Italii do Polski, gdzie walczył z Gen. Andersem jako aliant w walkach o Monte Cassino.
Dom mojego dziadka, a dziś mój na ulicy Hallera 13 w Więcborku stanowił miejsce wsparcia i ruchu oporu przeciw faszystowskim okupantom w III Rzeszy co potwierdza kilkunastu świadków na procesie 10 maja 1946r. Sądzie Grodzkim w Więcborku. W moim domu słuchano zagranicznych audycji z Londynu za co była wówczas kara śmieci udzielano pomocy materialnej i żywnościowej Polakom w trudnym okresie okupacji III Rzeszy, za co groziło to samo. Ratowano polaków przed obozami zagłady i udzielano Im schronienia.
Czyniła to cała to rodzina w tym mój dziadek Henryk Bracka Żołnierz Polski Kampanii Wrześniowej z 1939r. oraz wszyscy pozostali członkowie mojej rodziny, którzy w tym okropnym czasie ratowali życie Polakom nie tylko z Więcborka co poświadczają uratowani Polacy przed Sądem Grodzkim w Więcborku oraz przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy uratowani przed obozem zagłady w Karolewie przez Konrada Bracka jak Pan Jan Holka i inni!
I co teraz powiedzą postkomuniści i ich resortowe dzieciątka rodem z UBP i SB PRL oraz ZSRR i ich szpicle z więcborscy, którzy służyli Hitlerowi i Stalinowi by niszczyć prawdziwych Polaków. Czynili to również na katowniach UBP i w ich gazecinach w tym lokalnych.
W załączeniu zeznania mojego Dziadka Henryka Bracka Żołnierza Wojska Polskiego przed Sądem Grodzkim w Więcborku 10 maja 1946r. w których potwierdza, że komendant faszystowskiego obozu zagłady w Karolewie k/Więcborka wyzywa go od polskich świń i chcę go zabić oddając strzał w jego kierunku w naszym domu przy ul. Gen. J. Hallera 13. Mojego dziadka uratowała kasa sklepowa, gdzie trafił pocisk faszystowskiego zbrodniarza Ringla, którego w końcu zabito na ul. Rybackiej w Więcborku. Co teraz powiedzą komunistyczni magistrowie od propagandy na usługach nieboszczki UBP, SB i PZPR, bo tylko tacy w PRL mogli się kształcić tak wysoko - Tomasz Roman Bracka

Komendant obozu zagłady w Karolewie Ringiel chciał zabić mojego dziadka Henryka Bracka
Komendant faszystowskiego obozu zagłady w Karolewie k/Więcborka Ringiel chciał zabić mojego dziadka w 1939r. w sklepie jego, a dziś mojego domu przy ul. Gen. J. Hallera 13 w Więcborku, krzycząc ty Polska świnio zginiesz. Potwierdzają to liczni świadkowie i Sąd Grodzki w Więcborku 77 lat temu w Postanowieniu z 10. maja 1946 r. po powrocie mojego dziadka w Italii do Polski, gdzie walczył z Gen. Andersem jako aliant w walkach o Monte Cassino.
Dom mojego dziadka, a dziś mój na ulicy Hallera 13 w Więcborku stanowił miejsce wsparcia i ruchu oporu przeciw faszystowskim okupantom w III Rzeszy co potwierdza kilkunastu świadków na procesie 10 maja 1946r. Sądzie Grodzkim w Więcborku. W moim domu słuchano zagranicznych audycji z Londynu za co była wówczas kara śmieci udzielano pomocy materialnej i żywnościowej Polakom w trudnym okresie okupacji III Rzeszy, za co groziło to samo. Ratowano polaków przed obozami zagłady i udzielano Im schronienia.
Czyniła to cała to rodzina w tym mój dziadek Henryk Bracka Żołnierz Polski Kampanii Wrześniowej z 1939r. oraz wszyscy pozostali członkowie mojej rodziny, którzy w tym okropnym czasie ratowali życie Polakom nie tylko z Więcborka co poświadczają uratowani Polacy przed Sądem Grodzkim w Więcborku oraz przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy uratowani przed obozem zagłady w Karolewie przez Konrada Bracka jak Pan Jan Holka i inni!
I co teraz powiedzą postkomuniści i ich resortowe dzieciątka rodem z UBP i SB PRL oraz ZSRR i ich szpicle z więcborscy, którzy służyli Hitlerowi i Stalinowi by niszczyć prawdziwych Polaków. Czynili to również na katowniach UBP i w ich gazecinach w tym lokalnych.
W załączeniu zeznania mojego Dziadka Henryka Bracka Żołnierza Wojska Polskiego przed Sądem Grodzkim w Więcborku 10 maja 1946r. w których potwierdza, że komendant faszystowskiego obozu zagłady w Karolewie k/Więcborka wyzywa go od polskich świń i chcę go zabić oddając strzał w jego kierunku w naszym domu przy ul. Gen. J. Hallera 13. Mojego dziadka uratowała kasa sklepowa, gdzie trafił pocisk faszystowskiego zbrodniarza Ringla, którego w końcu zabito na ul. Rybackiej w Więcborku. Co teraz powiedzą komunistyczni magistrowie od propagandy na usługach nieboszczki UBP, SB i PZPR, bo tylko tacy w PRL mogli się kształcić tak wysoko - Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie PKP wracają po 23 latach przerwy na Stację PKP Więcbork
Pociągi pasażerskie PKP wracają po 23 latach przerwy na Stację PKP Więcbork i linię kolejową nr 281 relacji Gniezno - Kcynia Nakło N/Not. - Więcbork - Chojnice, co potwierdza załączona mapa.
Jest to owoc mojej ponad 20 letniej walki o obronę tej linii kolejowej nr 281 przed degradacją i przywrócenia codziennych połączeń pasażerskich PKP dla mieszkańców Więcborka i regionu, co właśnie się stało faktem po 23 latach przerwy.
Również PKP PLK SA podjęło decyzję o odbudowie linii kolejowej nr 240 relacji Terespol Pomorski - Więcbork - Złotów na rzecz wznowienia przewozów towarowych i pasażerskich PKP.
Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie PKP wracają po 23 latach przerwy na Stację PKP Więcbork
Pociągi pasażerskie PKP wracają po 23 latach przerwy na Stację PKP Więcbork i linię kolejową nr 281 relacji Gniezno - Kcynia Nakło N/Not. - Więcbork - Chojnice, co potwierdza załączona mapa.
Jest to owoc mojej ponad 20 letniej walki o obronę tej linii kolejowej nr 281 przed degradacją i przywrócenia codziennych połączeń pasażerskich PKP dla mieszkańców Więcborka i regionu, co właśnie się stało faktem po 23 latach przerwy.
Również PKP PLK SA podjęło decyzję o odbudowie linii kolejowej nr 240 relacji Terespol Pomorski - Więcbork - Złotów na rzecz wznowienia przewozów towarowych i pasażerskich PKP.
Tomasz Roman Bracka

Droga Wojewódzka nr 242 zostanie przebudowana w 2023r. od Więcborka do Runowa Krajeńskiego
Po moich wieloletnich interwencjach w ZDW Bydgoszcz i w Urzędzie Marszałkowskim oraz po licznych nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz wydanych na mój wniosek ZDW Bydgoszcz na rzecz przebudowy DW 242 informuję, że Droga Wojewódzka nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego jest już po przetargu i zostanie w końcu przebudowana w 2023 roku od Więcborka do Runowa Krajeńskiego !
Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy remontu nawierzchni bitumicznej poprzez wymianę warstwy ścieralnej DW nr 242 Więcbork – Runowo od km 1+120 do km 2+086 dł. 0,966 km. co potwierdził mi przez chwilą Rzecznik Prasowy ZDW Bydgoszcz Pan Michał Sitarek. Źródło informacji o zakończonym już przetargu w tej sprawie ZDW Bydgoszcz, który wygrała firma z Pana Pilarskiego z Nakła n/Not. w załączonym linku https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-349d229f-40b7-11ee-9aa3-96d3b4440790 - Tomasz Roman Bracka

Droga Wojewódzka nr 242 zostanie przebudowana w 2023r. od Więcborka do Runowa Krajeńskiego
Po moich wieloletnich interwencjach w ZDW Bydgoszcz i w Urzędzie Marszałkowskim oraz po licznych nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz wydanych na mój wniosek ZDW Bydgoszcz na rzecz przebudowy DW 242 informuję, że Droga Wojewódzka nr 242 od Więcborka do Runowa Krajeńskiego jest już po przetargu i zostanie w końcu przebudowana w 2023 roku od Więcborka do Runowa Krajeńskiego !
Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy remontu nawierzchni bitumicznej poprzez wymianę warstwy ścieralnej DW nr 242 Więcbork – Runowo od km 1+120 do km 2+086 dł. 0,966 km. co potwierdził mi przez chwilą Rzecznik Prasowy ZDW Bydgoszcz Pan Michał Sitarek. Źródło informacji o zakończonym już przetargu w tej sprawie ZDW Bydgoszcz, który wygrała firma z Pana Pilarskiego z Nakła n/Not. w załączonym linku https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-349d229f-40b7-11ee-9aa3-96d3b4440790 - Tomasz Roman Bracka

Przyspiesza budowa ulicy 28 Stycznia w Więcborku
Pozdrawiam z budowanej z mojej inicjatywy przy nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych gminie Więcbork na mój wniosek ulicy 28 Stycznia w Więcborku wspartej kwotą 3 000 000 złotych przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości Premiera Morawieckiego.
Na dniach rusza kolejna przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej na odcinku: Więcbork - Witunia - Nowy Dwór za 12 000 000 złotych wsparcia przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości o co zabiegałem 12 lat ! W ramach tej inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa, ścieżka rowerowo - spacerowa na 3,5 km, nowe rondo i oświetlenie uliczne. Finał tych prac 30 czerwiec 2024 rok !
Tomasz Roman Bracka

Przyspiesza budowa ulicy 28 Stycznia w Więcborku
Pozdrawiam z budowanej z mojej inicjatywy przy nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych gminie Więcbork na mój wniosek ulicy 28 Stycznia w Więcborku wspartej kwotą 3 000 000 złotych przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości Premiera Morawieckiego.
Na dniach rusza kolejna przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej na odcinku: Więcbork - Witunia - Nowy Dwór za 12 000 000 złotych wsparcia przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości o co zabiegałem 12 lat ! W ramach tej inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa, ścieżka rowerowo - spacerowa na 3,5 km, nowe rondo i oświetlenie uliczne. Finał tych prac 30 czerwiec 2024 rok !
Tomasz Roman Bracka

Przyspiesza budowa ulicy 28 Stycznia w Więcborku
Pozdrawiam z budowanej z mojej inicjatywy przy nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych gminie Więcbork na mój wniosek ulicy 28 Stycznia w Więcborku wspartej kwotą 3 000 000 złotych przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości Premiera Morawieckiego.
Na dniach rusza kolejna przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej na odcinku: Więcbork - Witunia - Nowy Dwór za 12 000 000 złotych wsparcia przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości o co zabiegałem 12 lat ! W ramach tej inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa, ścieżka rowerowo - spacerowa na 3,5 km, nowe rondo i oświetlenie uliczne. Finał tych prac 30 czerwiec 2024 rok !
Tomasz Roman Bracka

Przyspiesza budowa ulicy 28 Stycznia w Więcborku
Pozdrawiam z budowanej z mojej inicjatywy przy nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych gminie Więcbork na mój wniosek ulicy 28 Stycznia w Więcborku wspartej kwotą 3 000 000 złotych przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości Premiera Morawieckiego.
Na dniach rusza kolejna przebudowa 3,5 km ulicy Nowodworskiej na odcinku: Więcbork - Witunia - Nowy Dwór za 12 000 000 złotych wsparcia przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości o co zabiegałem 12 lat ! W ramach tej inwestycji powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa, ścieżka rowerowo - spacerowa na 3,5 km, nowe rondo i oświetlenie uliczne. Finał tych prac 30 czerwiec 2024 rok !
Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach
Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach 02. 09. 2023r. Dziękujemy Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach
Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach 02. 09. 2023r. Dziękujemy Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach
Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach 02. 09. 2023r. Dziękujemy Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach
Moje spotkanie 02. 09. 2023r. z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach. Na zdjęciu Minister Stanisław Szwed, Beatka, Mateusz i ja po konwencji PiS w Katowicach. Dziękujemy
Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach
Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach 02. 09. 2023r. Dziękujemy Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach
Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach 02. 09. 2023r. Dziękujemy Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach
Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach 02. 09. 2023r. Dziękujemy Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach
Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach 02. 09. 2023r. Dziękujemy Tomasz Roman Bracka

Obwodnica Więcborka z decyzją środowiskową !
Z radością informuję że dnia 01. 09. 2023r. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydała prawomocne Postanowienia nr WOO.4221.17.2022.HRK.18 uzgadniające warunki realizacji dla przedsięwzięcia budowa 6 kilometrowej obwodnicy Więcborka o co zabiegałem w ZDW Bydgoszcz i Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu w osamotnieniu od wielu lat i już w 2017r. wywalczyłem tam 26 000 000 zł. na budowę obwodnicy Więcborka, co potwierdzam załączonym dokumentem.
Przypominam, za załączonym dokumentem, że pod koniec sierpnia 2023r. właśnie w tej sprawie na mój wniosek procedował Sejmik województwa kujawsko – pomorskiego, gdzie złożyłem skargę na przewlekłość i bezczynność w tej sprawie ze strony projektanta z Poznania, który po reprymendzie Sejmiku uzupełnił dokumentacje projektową o brakujące elementy przyrodnicze co spowodowało wydanie w/w Postanowienia RDOŚ w Bydgoszczy.
Po tym Postanowieniu RDOŚ w Bydgoszczy gmina Więcbork działająca na zlecenie inwestora ZDW Bydgoszcz i Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu wyda obwieszczenie o ogłoszeniu konsultacji społecznych w tej sprawie po czym wyda decyzję środowiskową dla budowy obwodnicy Więcborka. Następnie inwestor czyli Marszałek województwa ogłosi zgodnie z zapowiedzią przetarg na projekt i budowę obwodnicy Więcborka co nastąpi jeszcze w tym roku.
Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie PKP wracają po 23 latach na Stację PKP Więcbork
Pociągi pasażerskie PKP wracają po 23 latach przerwy na LK nr 281 i Stację PKP Więcbork na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia. Na zdjęciu Stacja PKP Katowice wrzesień 2023r. – Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa ulicy 28 Stycznia w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa ulicy 28 Stycznia w Więcborku. Wartość inwestycji wspartej w 95 procentach przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu to 3 234 111,79 złotych. W ramach inwestycji powstanie nowa nawierzchnia uliczna z chodnikami i kanalizacją deszczową. Termin realizacji 2023r.
Ta sama firma Hurt Trans KAWIKO przebuduje w prawie 4 km ul. Nowodworskiej relacji: Więcbork – Witunia – Nowy Dwór, za ponad 12 000 000 zł. Inwestycja jest wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości w 95 procentach i powstaje po licznych nakazach pokontrolnych PINB w Sępólnie Krajeńskim wydanych na mój wniosek na rzecz przebudowy tej ulicy.
W ramach tej inwestycji powstanie 4 km nowej nawierzchni asfaltowej z ścieżką spacerowo – rowerową, nowe latarnie uliczne z rondem u zbiegu ulic Witosa i Nowodworskiej w Wituni. Termin zakończenia inwestycji 30 czerwiec 2024r.
Tomasz Roman Bracka

LK nr 281 relacji Gniezno – Więcbork – Chojnice w planie Transportu Kolejowego
Linia kolejowa nr 281 relacji Gniezno – Więcbork – Chojnice: na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe, relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia, znalazła się po mojej wieloletniej walce w planie Transportu Kolejowego województwa kujawsko pomorskiego na rzecz przywrócenia przewozów pasażerskich PKP co potwierdza dokument z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu skierowany na moje ręce 5 lipca 2023r.
Dokument potwierdza nieudolność lokalnych władz miejskich Więcborka i powiatu, które przerasta tak prosta sprawa jak zorganizowanie dodatkowego transportu autobusowego do Więcborka i powiatu przy 1 autobusie do Bydgoszczy na dobę co wynika w prost z załączonego pisma. Czas te nieudolne władze miejskie i powiatowe natychmiast odwołać.
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r.
Konsultacje społeczne w sprawie Krajowego Programu Kolejowego do 2030r. w Ministerstwie Infrastruktury zostały zakończone 31 maja 2023r. Dziękuję tysiącom ludzi w tym ministrowi, posłom, starostom, burmistrzom i wójtom za poparcie rewitalizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 281 i wznowienie po 23 latach codziennych połączeń pasażerskich PKP na LK nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice stanowiąca Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice Więcbork Gdynia !
Odnieśliśmy ogromny sukces na koszt Rządu RP i PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i zelektryfikowana na 150 km odcinku na rzecz codziennych przewozów pasażerskich PKP. Na całym odcinku powstaną dwa nowe tory, a wszystkie stacje kolejowe na całym szlaku LK nr 281 zostaną przystosowane do ruchu pasażerskiego przez PKP PLK SA przy prędkości na torach 150 km na godzinę ! Dziękuję wszystkim za poparcie moich wniosków i 20 letniej walki w tej sprawie w imieniu 500 000 ludzi wykluczonych komunikacyjnie mieszkających przy Lk nr 281 i odpowiem z radością wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa ulicy Brzozowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa ulicy Brzozowej w Więcborku, wsparta w 50 procentach wartości przez Rząd PiS. Na przebudowywanej ulic powstają nowe chodniki z nową nawierzchnią asfaltową. Finał prac w lipcu. Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa ulicy Brzozowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa ulicy Brzozowej w Więcborku, wsparta w 50 procentach wartości przez Rząd PiS. Na przebudowywanej ulic powstają nowe chodniki z nową nawierzchnią asfaltową. Finał prac w lipcu. Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa ulicy Brzozowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa ulicy Brzozowej w Więcborku, wsparta w 50 procentach wartości przez Rząd PiS. Na przebudowywanej ulic powstają nowe chodniki z nową nawierzchnią asfaltową. Finał prac w lipcu. Tomasz Roman Bracka

Powstaje nowa droga do miejskiej gazowni ziemnej i LNG w Więcborku
Powstaje nowa droga do miejskiej gazowni ziemnej i LNG w Więcborku przy ul. Wyzwolenia. Inwestycja jest wsparta finansowo przez Rząd PiS w 95 procentach jej wartości. Mega niegospodarność burmistrza i radnych porażają do tego stopnia, że budując nową drogę do gazowni zapomnieli włożyć w ziemi pod budowaną nową drogą rurę gazową ! To spowoduje za niedługi czas ponowne rozkopanie tej drogi, brawo panie burmistrzu !
Natomiast blokowana od roku realizacja gazyfikacji ziemnej na 20 kilometrach ulic Więcborka posiada dokumentację techniczną z pozwoleniem na budowę wraz ze stacją redystrybucji gazu skroplonego LNG i gazu ziemnego, który dotrze z Nakła nad Notecią do Więcborka po zmianie burmistrza Więcborka i radnych w 2024r. O tą inwestycję gazową w Więcborku, której nie chcę burmistrz z radnymi walczę w osamotnieniu już 20 lat ! Przypominam, że równowartość ceny butli z gazem propan butan w gazie ziemnym to zaledwie 8 złotych ! Tomasz Roman Bracka

Powstaje nowa droga do miejskiej gazowni ziemnej i LNG w Więcborku
Powstaje nowa droga do miejskiej gazowni ziemnej i LNG w Więcborku przy ul. Wyzwolenia. Inwestycja jest wsparta finansowo przez Rząd PiS w 95 procentach jej wartości. Mega niegospodarność burmistrza i radnych porażają do tego stopnia, że budując nową drogę do gazowni zapomnieli włożyć w ziemi pod budowaną nową drogą rurę gazową ! To spowoduje za niedługi czas ponowne rozkopanie tej drogi, brawo panie burmistrzu !
Natomiast blokowana od roku realizacja gazyfikacji ziemnej na 20 kilometrach ulic Więcborka posiada dokumentację techniczną z pozwoleniem na budowę wraz ze stacją redystrybucji gazu skroplonego LNG i gazu ziemnego, który dotrze z Nakła nad Notecią do Więcborka po zmianie burmistrza Więcborka i radnych w 2024r. O tą inwestycję gazową w Więcborku, której nie chcę burmistrz z radnymi walczę w osamotnieniu już 20 lat ! Przypominam, że równowartość ceny butli z gazem propan butan w gazie ziemnym to zaledwie 8 złotych ! Tomasz Roman Bracka

Powstaje nowa droga do miejskiej gazowni ziemnej i LNG w Więcborku
Powstaje nowa droga do miejskiej gazowni ziemnej i LNG w Więcborku przy ul. Wyzwolenia. Inwestycja jest wsparta finansowo przez Rząd PiS w 95 procentach jej wartości. Mega niegospodarność burmistrza i radnych porażają do tego stopnia, że budując nową drogę do gazowni zapomnieli włożyć w ziemi pod budowaną nową drogą rurę gazową ! To spowoduje za niedługi czas ponowne rozkopanie tej drogi, brawo panie burmistrzu !
Natomiast blokowana od roku realizacja gazyfikacji ziemnej na 20 kilometrach ulic Więcborka posiada dokumentację techniczną z pozwoleniem na budowę wraz ze stacją redystrybucji gazu skroplonego LNG i gazu ziemnego, który dotrze z Nakła nad Notecią do Więcborka po zmianie burmistrza Więcborka i radnych w 2024r. O tą inwestycję gazową w Więcborku, której nie chcę burmistrz z radnymi walczę w osamotnieniu już 20 lat ! Przypominam, że równowartość ceny butli z gazem propan butan w gazie ziemnym to zaledwie 8 złotych ! Tomasz Roman Bracka

Tomasz Bracka - opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Na zdjęciu demonstracja Solidarności w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w czasach PRL i komunizmu zorganizowana przeze mnie działacza nielegalnej Solidarności i FMW Więcbork której wówczas przewodniczyłem w Więcborku w PRL. Na zdjęciu z flagą Solidarności to właśnie ja Tomasz Roman Bracka z opozycjonistami antykomunistycznymi z Więcborka i okolic. Tomasz Roman Bracka Opozycjonista antykomunistyczny w PRL, kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Tomasz Bracka - opozycjonista antykomunistyczny w PRL
W załączeniu Decyzja Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z potwierdzeniem mojego statusu działacza opozycji antykomunistycznej w PRL potwierdzony ponownie 30 maja 2023r. przez Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z siedzibą w Warszawie. Zatem wszystko jasne i udokumentowane by nie było niedomówień.
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem. Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu. Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu ! Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku ! Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem. Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu. Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu ! Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku ! Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem. Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu. Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu ! Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku ! Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem. Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu. Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu ! Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku ! Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem. Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu. Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu ! Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku ! Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem. Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu. Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu ! Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku ! Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem. Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu. Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu ! Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku ! Tomasz Roman Bracka

85 rocznica śmierci prezesa KBS Więcbork Jana Bracka
Moja dzisiejsza wizyta na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku u pradziadka śp. † Jana Bracka współtwórcy II RP, najwybitniejszej osobowości i współtwórcy odrodzonej Polski po latach zaborów w 1920 roku na terenie prezydenckiego miasta i gminy Więcbork.
Jednocześnie zawiadamiam , że we wtorek 9 maja 2023 r. w dniu 85 rocznicy śmierci Jana Bracka o godz.18 została odprawiona Msza Święta w więcborskim Kościele Katolickim w intencji śp. pradziadka śp.Jana Bracka i mojej ukochanej Mamy śp. Renaty Bracka w 33 miesięcznicę przedwczesnej śmierci.
Tomasz Roman Bracka

85 rocznica śmierci prezesa KBS Więcbork Jana Bracka
We wtorek 9 maja 2023 r. w dniu 85 rocznicy śmierci śp. Jana Bracka o godz. 18 zostanie odprawiona Msza Święta w więcborskim Kościele Katolickim za Duszę mojego pradziadka śp. Jana Bracka oraz za Duszę mojej ukochanej Mamy śp. Renaty Bracka w 33 miesięcznicę przedwczesnej śmierci i w przypadającą dziś 9 maja 115 rocznicę urodzin mojego dziadka śp. Henryka Bracka.
Tomasz Roman Bracka

85 rocznica śmierci prezesa KBS Więcbork Jana Bracka
We wtorek 9 maja 2023 r. w dniu 85 rocznicy śmierci śp. Jana Bracka o godz. 18 zostanie odprawiona Msza Święta w więcborskim Kościele Katolickim za Duszę mojego pradziadka śp. Jana Bracka oraz za Duszę mojej ukochanej Mamy śp. Renaty Bracka w 33 miesięcznicę przedwczesnej śmierci i w przypadającą 9 maja 115 rocznicę urodzin mojego dziadka śp. Henryka Bracka.
Tomasz Roman Bracka

Jestem nadal prezesem 291 letniego KBS Więcbork - Tomasz Roman Bracka
Zgodnie z moją dzisiejszą zapowiedzią medialną ujawniam dwa oświadczenia Panów Mariana Marach i Mariana Kielicha złożone przed notariuszem w Bydgoszczy, którzy wraz ze mną prawidłowo reaktywowali 11. 11. 2002 r. 90 letnie Stowarzyszenie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku wybierając mnie z 15 braćmi KBS Więcbork jednogłośnie jego prezesem.
Były starosta sępoleński i były burmistrz Więcborka podważali prawidłowość reaktywacji KBS Więcbork twierdząc kłamliwie do Sądu i Prokuratury, że do ważności odbytej reaktywacji i zebrania walnego z wyborem władz 90 letniego Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku zabrakło dwóch osób czyli Pana Kielicha i Marach i w ten sposób na podstawie fałszywych oskarżeń mojej osoby zlikwidowano w sądzie rejestrowym KBS Więcbork.
Wobec powyższej decyzji Sądu rejestrowego KRS Bydgoszcz po tym fakcie wszelkie czynności prawne działającego nadal KBS Więcbork, wybory, powołania członków i inne czynności KBS Więcbork podjęte po tym terminie są nieważne. Wobec ujawnionych faktów i dowodów w sprawie ja Tomasz Roman Bracka dalej jestem prezesem Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku zgodnie z prawidłowym i zgodnym z prawem wyborem mnie na tą funkcję po prawidłowej reaktywacji bractwa.
Reasumując mój wybór na prezesa Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku był legalny wraz z legalną reaktywacją powołanego 90 lat temu 03. 12. 1933 r. przez mojego pradziadka prezesa KBS Więcbork Jana Bracka, reaktywowanego przeze mnie i pozostałych 14 obywateli KBS Więcbork, co czyni zadość ówczesnej ustawie i prawie o stowarzyszeniach w Polsce, a pełny skład 15 osobowy je reaktywujących i mój wybór jednogłośny na prezesa 90 letniego Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku potwierdzili notarialnie uczestnicy tego aktu prawnego Pan Marian Kielich i Pan Marian Marach, co załączam w dokumentach notarialnych.
Wobec powyższego wystąpiłem o usuniecie naruszenia prawa do Prokuratury Krajowej, KRS i do Sądu Najwyższego RP w celu konwalidacji i uchylenia bezprawnych wyroków i zakazów dla legalnie reaktywowanego przeze mnie i pozostałych 14 obywateli w łącznej liczbie 15 osób 11. 11. 2002 r. Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku. Prawda zwyciężyła po wielu latach pomówień mojej osoby przez medialnych łajdaków i oszustów medialnych , których teraz wyleczę w sądach RP.
Ten nieskuteczny obrzydliwy atak na moją osobę lokalnych łajdaków i oszustów miał spowodować sprzedanie za bezcen lasku brackiego w Więcborku czyli za 100 000 złotych choć wart jest 15 000 000 złotych co im jako prezes KBS Więcbork uniemożliwiłem przywracając w 2006 roku 12 hektarów lasku brackiego w Więcborku z obiektami brackimi ze Skarbu Państwa powiatu sępoleńskiego do Gminy Więcbork !
Proszę też nielegalny Zarząd KBS Więcbork do zaprzestania podejmowania jakichkolwiek czynności w imieniu Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku.
Z poważaniem Prezes KBS Więcbork
Tomasz Roman Bracka

Jestem nadal prezesem 291 letniego KBS Więcbork - Tomasz Roman Bracka
Zgodnie z moją dzisiejszą zapowiedzią medialną ujawniam dwa oświadczenia Panów Mariana Marach i Mariana Kielicha złożone przed notariuszem w Bydgoszczy, którzy wraz ze mną prawidłowo reaktywowali 11. 11. 2002 r. 90 letnie Stowarzyszenie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku wybierając mnie z 15 braćmi KBS Więcbork jednogłośnie jego prezesem.
Były starosta sępoleński i były burmistrz Więcborka podważali prawidłowość reaktywacji KBS Więcbork twierdząc kłamliwie do Sądu i Prokuratury, że do ważności odbytej reaktywacji i zebrania walnego z wyborem władz 90 letniego Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku zabrakło dwóch osób czyli Pana Kielicha i Marach i w ten sposób na podstawie fałszywych oskarżeń mojej osoby zlikwidowano w sądzie rejestrowym KBS Więcbork.
Wobec powyższej decyzji Sądu rejestrowego KRS Bydgoszcz po tym fakcie wszelkie czynności prawne działającego nadal KBS Więcbork, wybory, powołania członków i inne czynności KBS Więcbork podjęte po tym terminie są nieważne. Wobec ujawnionych faktów i dowodów w sprawie ja Tomasz Roman Bracka dalej jestem prezesem Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku zgodnie z prawidłowym i zgodnym z prawem wyborem mnie na tą funkcję po prawidłowej reaktywacji bractwa.
Reasumując mój wybór na prezesa Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku był legalny wraz z legalną reaktywacją powołanego 90 lat temu 03. 12. 1933 r. przez mojego pradziadka prezesa KBS Więcbork Jana Bracka, reaktywowanego przeze mnie i pozostałych 14 obywateli KBS Więcbork, co czyni zadość ówczesnej ustawie i prawie o stowarzyszeniach w Polsce, a pełny skład 15 osobowy je reaktywujących i mój wybór jednogłośny na prezesa 90 letniego Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku potwierdzili notarialnie uczestnicy tego aktu prawnego Pan Marian Kielich i Pan Marian Marach, co załączam w dokumentach notarialnych.
Wobec powyższego wystąpiłem o usuniecie naruszenia prawa do Prokuratury Krajowej, KRS i do Sądu Najwyższego RP w celu konwalidacji i uchylenia bezprawnych wyroków i zakazów dla legalnie reaktywowanego przeze mnie i pozostałych 14 obywateli w łącznej liczbie 15 osób 11. 11. 2002 r. Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku. Prawda zwyciężyła po wielu latach pomówień mojej osoby przez medialnych łajdaków i oszustów medialnych , których teraz wyleczę w sądach RP.
Ten nieskuteczny obrzydliwy atak na moją osobę lokalnych łajdaków i oszustów miał spowodować sprzedanie za bezcen lasku brackiego w Więcborku czyli za 100 000 złotych choć wart jest 15 000 000 złotych co im jako prezes KBS Więcbork uniemożliwiłem przywracając w 2006 roku 12 hektarów lasku brackiego w Więcborku z obiektami brackimi ze Skarbu Państwa powiatu sępoleńskiego do Gminy Więcbork !
Proszę też nielegalny Zarząd KBS Więcbork do zaprzestania podejmowania jakichkolwiek czynności w imieniu Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku.
Z poważaniem Prezes KBS Więcbork
Tomasz Roman Bracka

Jestem nadal prezesem 291 letniego KBS Więcbork - Tomasz Roman Bracka
Zgodnie z moją dzisiejszą zapowiedzią medialną ujawniam dwa oświadczenia Panów Mariana Marach i Mariana Kielicha złożone przed notariuszem w Bydgoszczy, którzy wraz ze mną prawidłowo reaktywowali 11. 11. 2002 r. 90 letnie Stowarzyszenie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku wybierając mnie z 15 braćmi KBS Więcbork jednogłośnie jego prezesem.
Były starosta sępoleński i były burmistrz Więcborka podważali prawidłowość reaktywacji KBS Więcbork twierdząc kłamliwie do Sądu i Prokuratury, że do ważności odbytej reaktywacji i zebrania walnego z wyborem władz 90 letniego Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku zabrakło dwóch osób czyli Pana Kielicha i Marach i w ten sposób na podstawie fałszywych oskarżeń mojej osoby zlikwidowano w sądzie rejestrowym KBS Więcbork.
Wobec powyższej decyzji Sądu rejestrowego KRS Bydgoszcz po tym fakcie wszelkie czynności prawne działającego nadal KBS Więcbork, wybory, powołania członków i inne czynności KBS Więcbork podjęte po tym terminie są nieważne. Wobec ujawnionych faktów i dowodów w sprawie ja Tomasz Roman Bracka dalej jestem prezesem Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku zgodnie z prawidłowym i zgodnym z prawem wyborem mnie na tą funkcję po prawidłowej reaktywacji bractwa.
Reasumując mój wybór na prezesa Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku był legalny wraz z legalną reaktywacją powołanego 90 lat temu 03. 12. 1933 r. przez mojego pradziadka prezesa KBS Więcbork Jana Bracka, reaktywowanego przeze mnie i pozostałych 14 obywateli KBS Więcbork, co czyni zadość ówczesnej ustawie i prawie o stowarzyszeniach w Polsce, a pełny skład 15 osobowy je reaktywujących i mój wybór jednogłośny na prezesa 90 letniego Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku potwierdzili notarialnie uczestnicy tego aktu prawnego Pan Marian Kielich i Pan Marian Marach, co załączam w dokumentach notarialnych.
Wobec powyższego wystąpiłem o usuniecie naruszenia prawa do Prokuratury Krajowej, KRS i do Sądu Najwyższego RP w celu konwalidacji i uchylenia bezprawnych wyroków i zakazów dla legalnie reaktywowanego przeze mnie i pozostałych 14 obywateli w łącznej liczbie 15 osób 11. 11. 2002 r. Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku. Prawda zwyciężyła po wielu latach pomówień mojej osoby przez medialnych łajdaków i oszustów medialnych , których teraz wyleczę w sądach RP.
Ten nieskuteczny obrzydliwy atak na moją osobę lokalnych łajdaków i oszustów miał spowodować sprzedanie za bezcen lasku brackiego w Więcborku czyli za 100 000 złotych choć wart jest 15 000 000 złotych co im jako prezes KBS Więcbork uniemożliwiłem przywracając w 2006 roku 12 hektarów lasku brackiego w Więcborku z obiektami brackimi ze Skarbu Państwa powiatu sępoleńskiego do Gminy Więcbork !
Proszę też nielegalny Zarząd KBS Więcbork do zaprzestania podejmowania jakichkolwiek czynności w imieniu Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku.
Z poważaniem Prezes KBS Więcbork
Tomasz Roman Bracka

Jestem nadal prezesem 291 letniego KBS Więcbork - Tomasz Roman Bracka
Zgodnie z moją dzisiejszą zapowiedzią medialną ujawniam dwa oświadczenia Panów Mariana Marach i Mariana Kielicha złożone przed notariuszem w Bydgoszczy, którzy wraz ze mną prawidłowo reaktywowali 11. 11. 2002 r. 90 letnie Stowarzyszenie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku wybierając mnie z 15 braćmi KBS Więcbork jednogłośnie jego prezesem.
Były starosta sępoleński i były burmistrz Więcborka podważali prawidłowość reaktywacji KBS Więcbork twierdząc kłamliwie do Sądu i Prokuratury, że do ważności odbytej reaktywacji i zebrania walnego z wyborem władz 90 letniego Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku zabrakło dwóch osób czyli Pana Kielicha i Marach i w ten sposób na podstawie fałszywych oskarżeń mojej osoby zlikwidowano w sądzie rejestrowym KBS Więcbork.
Wobec powyższej decyzji Sądu rejestrowego KRS Bydgoszcz po tym fakcie wszelkie czynności prawne działającego nadal KBS Więcbork, wybory, powołania członków i inne czynności KBS Więcbork podjęte po tym terminie są nieważne. Wobec ujawnionych faktów i dowodów w sprawie ja Tomasz Roman Bracka dalej jestem prezesem Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku zgodnie z prawidłowym i zgodnym z prawem wyborem mnie na tą funkcję po prawidłowej reaktywacji bractwa.
Reasumując mój wybór na prezesa Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku był legalny wraz z legalną reaktywacją powołanego 90 lat temu 03. 12. 1933 r. przez mojego pradziadka prezesa KBS Więcbork Jana Bracka, reaktywowanego przeze mnie i pozostałych 14 obywateli KBS Więcbork, co czyni zadość ówczesnej ustawie i prawie o stowarzyszeniach w Polsce, a pełny skład 15 osobowy je reaktywujących i mój wybór jednogłośny na prezesa 90 letniego Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku potwierdzili notarialnie uczestnicy tego aktu prawnego Pan Marian Kielich i Pan Marian Marach, co załączam w dokumentach notarialnych.
Wobec powyższego wystąpiłem o usuniecie naruszenia prawa do Prokuratury Krajowej, KRS i do Sądu Najwyższego RP w celu konwalidacji i uchylenia bezprawnych wyroków i zakazów dla legalnie reaktywowanego przeze mnie i pozostałych 14 obywateli w łącznej liczbie 15 osób 11. 11. 2002 r. Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku. Prawda zwyciężyła po wielu latach pomówień mojej osoby przez medialnych łajdaków i oszustów medialnych , których teraz wyleczę w sądach RP.
Ten nieskuteczny obrzydliwy atak na moją osobę lokalnych łajdaków i oszustów miał spowodować sprzedanie za bezcen lasku brackiego w Więcborku czyli za 100 000 złotych choć wart jest 15 000 000 złotych co im jako prezes KBS Więcbork uniemożliwiłem przywracając w 2006 roku 12 hektarów lasku brackiego w Więcborku z obiektami brackimi ze Skarbu Państwa powiatu sępoleńskiego do Gminy Więcbork !
Proszę też nielegalny Zarząd KBS Więcbork do zaprzestania podejmowania jakichkolwiek czynności w imieniu Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku.
Z poważaniem Prezes KBS Więcbork
Tomasz Roman Bracka

Jestem nadal prezesem 291 letniego KBS Więcbork - Tomasz Roman Bracka
Zgodnie z moją dzisiejszą zapowiedzią medialną ujawniam dwa oświadczenia Panów Mariana Marach i Mariana Kielicha złożone przed notariuszem w Bydgoszczy, którzy wraz ze mną prawidłowo reaktywowali 11. 11. 2002 r. 90 letnie Stowarzyszenie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku wybierając mnie z 15 braćmi KBS Więcbork jednogłośnie jego prezesem.
Były starosta sępoleński i były burmistrz Więcborka podważali prawidłowość reaktywacji KBS Więcbork twierdząc kłamliwie do Sądu i Prokuratury, że do ważności odbytej reaktywacji i zebrania walnego z wyborem władz 90 letniego Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku zabrakło dwóch osób czyli Pana Kielicha i Marach i w ten sposób na podstawie fałszywych oskarżeń mojej osoby zlikwidowano w sądzie rejestrowym KBS Więcbork.
Wobec powyższej decyzji Sądu rejestrowego KRS Bydgoszcz po tym fakcie wszelkie czynności prawne działającego nadal KBS Więcbork, wybory, powołania członków i inne czynności KBS Więcbork podjęte po tym terminie są nieważne. Wobec ujawnionych faktów i dowodów w sprawie ja Tomasz Roman Bracka dalej jestem prezesem Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku zgodnie z prawidłowym i zgodnym z prawem wyborem mnie na tą funkcję po prawidłowej reaktywacji bractwa.
Reasumując mój wybór na prezesa Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku był legalny wraz z legalną reaktywacją powołanego 90 lat temu 03. 12. 1933 r. przez mojego pradziadka prezesa KBS Więcbork Jana Bracka, reaktywowanego przeze mnie i pozostałych 14 obywateli KBS Więcbork, co czyni zadość ówczesnej ustawie i prawie o stowarzyszeniach w Polsce, a pełny skład 15 osobowy je reaktywujących i mój wybór jednogłośny na prezesa 90 letniego Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku potwierdzili notarialnie uczestnicy tego aktu prawnego Pan Marian Kielich i Pan Marian Marach, co załączam w dokumentach notarialnych.
Wobec powyższego wystąpiłem o usuniecie naruszenia prawa do Prokuratury Krajowej, KRS i do Sądu Najwyższego RP w celu konwalidacji i uchylenia bezprawnych wyroków i zakazów dla legalnie reaktywowanego przeze mnie i pozostałych 14 obywateli w łącznej liczbie 15 osób 11. 11. 2002 r. Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku. Prawda zwyciężyła po wielu latach pomówień mojej osoby przez medialnych łajdaków i oszustów medialnych , których teraz wyleczę w sądach RP.
Ten nieskuteczny obrzydliwy atak na moją osobę lokalnych łajdaków i oszustów miał spowodować sprzedanie za bezcen lasku brackiego w Więcborku czyli za 100 000 złotych choć wart jest 15 000 000 złotych co im jako prezes KBS Więcbork uniemożliwiłem przywracając w 2006 roku 12 hektarów lasku brackiego w Więcborku z obiektami brackimi ze Skarbu Państwa powiatu sępoleńskiego do Gminy Więcbork !
Proszę też nielegalny Zarząd KBS Więcbork do zaprzestania podejmowania jakichkolwiek czynności w imieniu Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku.
Z poważaniem Prezes KBS Więcbork
Tomasz Roman Bracka

Pierwszy pociąg pasażerski relacji: Bydgoszcz– Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice
Pierwszy pociąg pasażerski relacji: Bydgoszcz– Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, wjechał po 5 letniej przerwie 2 maja 2023 r. o godz. 11:15 na peron 1 Stacji PKP Więcbork – Photo Tomasz Roman Bracka

Pierwszy pociąg pasażerski relacji: Bydgoszcz– Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice
Pierwszy pociąg pasażerski relacji: Bydgoszcz– Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, wjechał po 5 letniej przerwie 2 maja 2023 r. o godz. 11:15 na peron 1 Stacji PKP Więcbork – Photo Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem.
Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu.
Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu !
Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku !
Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem.
Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu.
Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu !
Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku !
Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem.
Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu.
Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu !
Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku !
Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem.
Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu.
Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu !
Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku !
Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego
Ulica Dworcowa w Więcborku od dziś otwarta dla ruchu kołowego i pieszego po prawie rocznej przebudowie na wskutek licznych nakazów pokontrolnych PINB i WINB wydanych na mój wniosek na rzecz jej przebudowy co właśnie dziś się stało faktem.
Inwestycja warta 12 000 000 zł. została wsparta w kwocie 10 000 000 złotych przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu.
Dziś też podpisana została umowa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Krajeńskim z wykonawcą przebudowy ulicy Nowodworskiej relacji Więcbork - Witunia za 12 000 000 zł. wsparta finansowo przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości kwotą 12 000 000 zł. w ramach Polskiego Ładu !
Na tak wielkie inwestycję w Więcborku, żaden Rząd RP od 100 lat nie wyłożył tak ogromnych pieniędzy jak Rząd PiS dla Więcborka i to nie konice wartych dziesiątki milionów złotych inwestycji w Więcborku !
Tomasz Roman Bracka

Pierwszy pociąg pasażerski relacji: Bydgoszcz– Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice
Pierwszy pociąg pasażerski relacji: Bydgoszcz– Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, wjechał po 5 letniej przerwie 2 maja 2023 r. o godz. 11:15 na peron 1 Stacji PKP Więcbork – Photo Tomasz Roman Bracka

Pierwszy pociąg pasażerski relacji: Bydgoszcz– Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice
Pierwszy pociąg pasażerski relacji: Bydgoszcz– Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, wjechał po 5 letniej przerwie 2 maja 2023 r. o godz. 11:15 na peron 1 Stacji PKP Więcbork – Photo Tomasz Roman Bracka

Do 31 maja 2023r. trwają konsultacje społeczne
Do 31 maja 2023r. trwają konsultacje społeczne w Ministerstwie Infrastruktury RP w sprawie Projektu Krajowego Programu Kolejowego do 2030 r. w którym jest już wpisana na listę rezerwową linia kolejowa nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic.
W załączeniu ankieta z wnioskiem o wpisanie do listy podstawowej linii kolejowej nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic z jej elektryfikacją i wznowieniem połączeń pasażerskich PKP na całym szlaku LK nr 281 co proszę poprzeć, pobrać i podpisać, a następnie wysłać elektryczne lub papierowo na wskazany adres e-mail lub Ministerstwa Infrastruktury RP.
Obecnie już tysiące mieszkańców przyległych do LK nr 281 podpisało ten formularz konsultacyjny do czego i Państwa zachęcam, bo jak zwykle radni i burmistrz Więcborka z Starostą powiatu i radnymi zaspali i mają w nosie wykluczenie komunikacyjne ludzi w Więcborku i w powiecie - Tomasz Roman Bracka

Do 31 maja 2023r. trwają konsultacje społeczne
Do 31 maja 2023r. trwają konsultacje społeczne w Ministerstwie Infrastruktury RP w sprawie Projektu Krajowego Programu Kolejowego do 2030 r. w którym jest już wpisana na listę rezerwową linia kolejowa nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic.
W załączeniu ankieta z wnioskiem o wpisanie do listy podstawowej linii kolejowej nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic z jej elektryfikacją i wznowieniem połączeń pasażerskich PKP na całym szlaku LK nr 281 co proszę poprzeć, pobrać i podpisać, a następnie wysłać elektryczne lub papierowo na wskazany adres e-mail lub Ministerstwa Infrastruktury RP.
Obecnie już tysiące mieszkańców przyległych do LK nr 281 podpisało ten formularz konsultacyjny do czego i Państwa zachęcam, bo jak zwykle radni i burmistrz Więcborka z Starostą powiatu i radnymi zaspali i mają w nosie wykluczenie komunikacyjne ludzi w Więcborku i w powiecie - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie 10 000 000 złotych – Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku – foto Tomasz Roman Bracka 02. 04. 2023 r.

Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku – foto Tomasz Roman Bracka 02. 04. 2023 r.

Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku – foto Tomasz Roman Bracka 02. 04. 2023 r.

Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku – foto Tomasz Roman Bracka 02. 04. 2023 r.

Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku – foto Tomasz Roman Bracka 02. 04. 2023 r.

Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Dobiega końca przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku – foto Tomasz Roman Bracka 02. 04. 2023 r.

Trwa wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i Zarządzie PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork
Trwa wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i Zarządzie PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK nr 281na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia. W tym 2023 roku pracę obejmą odcinek Więcbork - Chojnice – foto Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i Zarządzie PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork
Trwa wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i Zarządzie PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK nr 281na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia. W tym 2023 roku pracę obejmą odcinek Więcbork - Chojnice – foto Tomasz Roman Bracka

W 2023 roku rusza wywalczona przeze mnie w Zarządzie PKP PLK SA rewitalizacja LK nr 281
W 2023 roku rusza wywalczona przeze mnie w Zarządzie PKP PLK SA rewitalizacja LK nr 281 od Więcborka do Chojnic czyli ciągła wymiana podkładów i podsypki z pracami towarzyszącymi co potwierdza załączone pismo – Tomasz Roman Bracka

Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem w 2023 r.- foto Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Radzie Powiatu w Nakle n/Not za poparcie mojego wniosku o rewitalizacje LK nr 281
Dziękuję Radzie Powiatu w Nakle n/Not za poparcie mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. – Mroczę – Więcbork – Sępólno Kraj. – Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not. – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kraj. – Kamień Kraj. – Chojnice.
Również w 2023 roku rusza wywalczona przeze mnie w Zarządzie PKP PLK SA i Rządzie RP rewitalizacja linii kolejowej nr 281 od Więcborka do Chojnic czyli ciągła wymiana podkładów i podsypki z pracami towarzyszącymi co potwierdza załączone pismo z PKP. Powyższa inwestycja spowoduje wzrost prędkości na torach z obecnych 10 km na godz. do 100 km na godzinę i wznowienie codziennych przewozów pasażerskich PKP.
To pozwoli na wznowienie po 23 latach przerwy codziennych przewozów pasażerskich PKP na tym odcinku LK nr 281 stanowiącą Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Zabrze – Opole – Wrocław – Poznań – Gniezno – Kcynia – Nakło n/ Not – Mrocza – Runowo Kraj – Więcbork – Wysoka – Sępólno Kraj – Kamień Kraj – Chojnice – Tczew – Gdańsk – Sopot – Gdynia, budowaną o zgrozo lat 53 od 1970 roku !
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Radzie Powiatu w Nakle n/Not za poparcie mojego wniosku o rewitalizacje LK nr 281
Dziękuję Radzie Powiatu w Nakle n/Not za poparcie mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. – Mroczę – Więcbork – Sępólno Kraj. – Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not. – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kraj. – Kamień Kraj. – Chojnice.
Również w 2023 roku rusza wywalczona przeze mnie w Zarządzie PKP PLK SA i Rządzie RP rewitalizacja linii kolejowej nr 281 od Więcborka do Chojnic czyli ciągła wymiana podkładów i podsypki z pracami towarzyszącymi co potwierdza załączone pismo z PKP. Powyższa inwestycja spowoduje wzrost prędkości na torach z obecnych 10 km na godz. do 100 km na godzinę i wznowienie codziennych przewozów pasażerskich PKP.
To pozwoli na wznowienie po 23 latach przerwy codziennych przewozów pasażerskich PKP na tym odcinku LK nr 281 stanowiącą Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Zabrze – Opole – Wrocław – Poznań – Gniezno – Kcynia – Nakło n/ Not – Mrocza – Runowo Kraj – Więcbork – Wysoka – Sępólno Kraj – Kamień Kraj – Chojnice – Tczew – Gdańsk – Sopot – Gdynia, budowaną o zgrozo lat 53 od 1970 roku !
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Radzie Powiatu w Nakle n/Not za poparcie mojego wniosku o rewitalizacje LK nr 281
Dziękuję Radzie Powiatu w Nakle n/Not za poparcie mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. – Mroczę – Więcbork – Sępólno Kraj. – Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not. – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kraj. – Kamień Kraj. – Chojnice.
Również w 2023 roku rusza wywalczona przeze mnie w Zarządzie PKP PLK SA i Rządzie RP rewitalizacja linii kolejowej nr 281 od Więcborka do Chojnic czyli ciągła wymiana podkładów i podsypki z pracami towarzyszącymi co potwierdza załączone pismo z PKP. Powyższa inwestycja spowoduje wzrost prędkości na torach z obecnych 10 km na godz. do 100 km na godzinę i wznowienie codziennych przewozów pasażerskich PKP.
To pozwoli na wznowienie po 23 latach przerwy codziennych przewozów pasażerskich PKP na tym odcinku LK nr 281 stanowiącą Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Zabrze – Opole – Wrocław – Poznań – Gniezno – Kcynia – Nakło n/ Not – Mrocza – Runowo Kraj – Więcbork – Wysoka – Sępólno Kraj – Kamień Kraj – Chojnice – Tczew – Gdańsk – Sopot – Gdynia, budowaną o zgrozo lat 53 od 1970 roku !
Tomasz Roman Bracka

Polski Ład dotarł do Więcborka przetargi na 27 000 000 zł. już w toku ! Polski Ład dotarł do Więc
Budowa pięciu nowych dróg gminnych z ulicą 28 Stycznia w Więcborku oraz budowa kanalizacji sanitarnej ulic Potulickich, Zamkowej, Zebrzydowskiego z przebudową stacji wodociągów w Więcborku i Pęperzynie już na przetargu !
Budowa pięciu nowych dróg gminnych w Runowie, Sypniewie z ulicą 28 Stycznia w Więcborku oraz budowa kanalizacji sanitarnej ulic Potulickich, Zamkowej i Zebrzydowskiego z przebudową stacji wodociągów w Więcborku i Pęperzynie już na przetargu !
Jest to największa tegoroczna inwestycja w mieście i gminie Więcbork, finansowana w 90% przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach Polskiego Ładu. Wartość tych inwestycji oscyluje w granicach 15 000 000 złotych ! Pod koniec marca poznamy wykonawców i końcową cenę tych inwestycji po otwarciu ofert przetargowych. W załączeniu link do w/w przetargów:
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i Gminy Więcbork – https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f16aefb6-c168-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
Budowa i przebudowa dróg wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na terenie miasta i Gminy Więcbork – https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9e5c9dde-bcd1-11ed-9236-36fed59ea7dd
Kolejny przetarg na przebudowę drogi powiatowej relacji Więcbork – Nowy Dwór wsparty w 90% procentach przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach Polskiego Ładu, trafi na przetarg jeszcze w tym miesiącu. Wartość tej inwestycji to 12 000 000 złotych ! Również o tą inwestycję zabiegałem od 10 lat uzyskując nakazy pokontrolne Powiatowego Zarządu Drogowego i PINB w Sępólnie Kraj. na rzecz jej przebudowy.
Tomasz Roman Bracka

Gazyfikacja ziemna Więcborka jest dalej możliwa
Gazyfikacja ziemna Więcborka jest dalej możliwa co potwierdza w załączonym do mnie piśmie z dnia 09. 02. 2023 r. Zarząd PSG w Warszawie, potwierdzając jednocześnie, że Gmina Więcbork może przejąc tą inwestycje od PSG jako lider i wykonać, co blokuje burmistrz Więcborka z podległą mu Radą Miejską Więcborka działając w ten sposób na szkodę mieszkańców Więcborka !
Tomasz Roman Bracka

Gazyfikacja ziemna Więcborka jest dalej możliwa
Gazyfikacja ziemna Więcborka jest dalej możliwa co potwierdza w załączonym do mnie piśmie z dnia 09. 02. 2023 r. Zarząd PSG w Warszawie, potwierdzając jednocześnie, że Gmina Więcbork może przejąc tą inwestycje od PSG jako lider i wykonać, co blokuje burmistrz Więcborka z podległą mu Radą Miejską Więcborka działając w ten sposób na szkodę mieszkańców Więcborka !
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Radzie Miejskiej w Nakle Nad Notecią
Dziękuję Radzie Miejskiej w Nakle Nad Notecią za poparcie jednogłośne w Uchwale z dnia 26. 01. 2023 r. mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Chojnic i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Chojnic. Ta Uchwała jest podjęta w imieniu ponad 30 000 wykluczonych komunikacyjnie i kolejowo mieszkańców Miasta i Gminy Nakło n/Notecią !

Dziękuję Radzie Miejskiej w Nakle Nad Notecią
Dziękuję Radzie Miejskiej w Nakle Nad Notecią za poparcie jednogłośne w Uchwale z dnia 26. 01. 2023 r. mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Chojnic i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Chojnic. Ta Uchwała jest podjęta w imieniu ponad 30 000 wykluczonych komunikacyjnie i kolejowo mieszkańców Miasta i Gminy Nakło n/Notecią !

Dziękuję Radzie Miejskiej w Nakle Nad Notecią
Dziękuję Radzie Miejskiej w Nakle Nad Notecią za poparcie jednogłośne w Uchwale z dnia 26. 01. 2023 r. mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Chojnic i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Chojnic. Ta Uchwała jest podjęta w imieniu ponad 30 000 wykluczonych komunikacyjnie i kolejowo mieszkańców Miasta i Gminy Nakło n/Notecią !

Dziękuję Radzie Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim
Dziękuję Radzie Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim za poparcie jednogłośne w Uchwale z dnia 25. 01. 2023 r. mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Radzie Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim
Dziękuję Radzie Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim za poparcie jednogłośne w Uchwale z dnia 25. 01. 2023 r. mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Radzie Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim
Dziękuję Radzie Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim za poparcie jednogłośne w Uchwale z dnia 25. 01. 2023 r. mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Radzie Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim
Dziękuję Radzie Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim za poparcie jednogłośne w Uchwale z dnia 25. 01. 2023 r. mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Radzie Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim
Dziękuję Radzie Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim za poparcie jednogłośne w Uchwale z dnia 25. 01. 2023 r. mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
0d 6 miesięcy trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy i PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie 10 000 000 złotych! Finał prac w maju 2023 roku.
Photo- Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
0d 6 miesięcy trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy i PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie 10 000 000 złotych! Finał prac w maju 2023 roku.
Photo- Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
0d 6 miesięcy trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy i PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie 10 000 000 złotych! Finał prac w maju 2023 roku.
Photo- Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
0d 6 miesięcy trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB w Bydgoszczy i PINB w Sępólnie Krajeńskim przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie 10 000 000 złotych! Finał prac w maju 2023 roku.
Photo- Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca 6 miesięczne oczyszczenie z setek drzew, krzaków Stacji PKP Więcbork Dobiega końca 6
Dobiega końca 6 miesięczne oczyszczenie z setek drzew, krzaków i traw 3 ostatnich z 8 torów zabytkowej 135 letniej stacji PKP Więcbork na LK nr 281 i 240 przez PKP SA. Efekty tych prac już widać na zdjęciach, a po buszu PKP już ani śladu ! Teraz nastąpi oczyszczenie torowisk z 35 letnich traw i mchów oraz odchwaszczenie chemiczne całej stacji oraz usunięcie drzew i krzewów z obu skarp kolejowych na całej zabytkowej Stacji PKP Więcbork. Inwestycja jest realizowana na mój wniosek przez Zarząd PKP SA i PKP PLK SA w Warszawie. Stacja PKP Więcbork tworzy na LK nr 281 Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia, budowaną o zgrozo lat 53 – Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Staroście i Zarządowi Powiatu Nakielskiego za poparcie mojego wniosku
Dziękuję Staroście i Zarządowi Powiatu Nakielskiego za poparcie mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Gniezna przez Kcynię - Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Chojnic i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku Gniezno - Nakło n/Not. - Mrocza - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. - Chojnice. Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Staroście i Zarządowi Powiatu Nakielskiego za poparcie mojego wniosku
Dziękuję Staroście i Zarządowi Powiatu Nakielskiego za poparcie mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Gniezna przez Kcynię - Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Chojnic i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku Gniezno - Nakło n/Not. - Mrocza - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. - Chojnice.
Tomasz Roman Bracka

Pozdrawiam z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów
Pozdrawiam z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów i zbrodniarzy z PRL w Stanie Wojennym w Grudniu 1981 r.
Tomasz Roman Bracka
Katowice 17. 02. 2023 r

Pozdrawiam z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów
Pozdrawiam z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów i zbrodniarzy z PRL w Stanie Wojennym w Grudniu 1981 r.
Tomasz Roman Bracka
Katowice 17. 02. 2023 r

Pozdrawiam z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów
Pozdrawiam z Beatką z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów i zbrodniarzy z PRL w Stanie Wojennym w Grudniu 1981 r.
Tomasz Roman Bracka
Katowice 17. 02. 2023 r.

Pociągi pasażerskie PKP wrócą na LK nr 281 i stację PKP Więcbork
Po wieloletniej mojej walce pociągi pasażerskie PKP wrócą po 23 latach przerwy na linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi w WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim, przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w 95 % kwotą 10 000 000 złotych w ramach Polskiego Ładu. W przyszłym tygodniu na jak pozwolą na to warunki atmosferyczne na części ulicy Dworcowej pojawi się nowy asfalt. Niestety wykonawca inwestycji zwinął schody prowadzące z ulicy Targowej na ul. Dworcową, które muszą natychmiast wrócić na swoje miejsce. Wykonawca nieodpowiedzialnie podebrał też ziemię PKP pod same tory stacji PKP Więcbork przy ulicy Dworcowej i usunął słupki graniczne co widać na załączonych zdjęciach, a to może doprowadzić do wykolejenia pociągu i katastrofy w ruchu lądowym. Również w tym roku zostanie odmalowany budynek Dworca PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie, ale i nastąpi dalszy remont stacji PKP Więcbork i zdewastowanej przez 23 lata bezczynności PKP PLK SA linii kolejowej nr 281. Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi w WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim, przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w 95 % kwotą 10 000 000 złotych w ramach Polskiego Ładu. W przyszłym tygodniu na jak pozwolą na to warunki atmosferyczne na części ulicy Dworcowej pojawi się nowy asfalt. Niestety wykonawca inwestycji zwinął schody prowadzące z ulicy Targowej na ul. Dworcową, które muszą natychmiast wrócić na swoje miejsce. Wykonawca nieodpowiedzialnie podebrał też ziemię PKP pod same tory stacji PKP Więcbork przy ulicy Dworcowej i usunął słupki graniczne co widać na załączonych zdjęciach, a to może doprowadzić do wykolejenia pociągu i katastrofy w ruchu lądowym. Również w tym roku zostanie odmalowany budynek Dworca PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie, ale i nastąpi dalszy remont stacji PKP Więcbork i zdewastowanej przez 23 lata bezczynności PKP PLK SA linii kolejowej nr 281. Tomasz Roman Bracka

Rada Powiatu w Sepólnie Kraj. żąda pociągów pasażerskich w powiecie na LK 281 i stacji PKP Więcbork
Dziękuję Radzie Powiatu w Sępólnie Krajeńskim za poparcie jednogłośne mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin. Ta Uchwała jest podjęta w imieniu ponad 42 000 wykluczonych komunikacyjnie i kolejowo Gmin: Więcbork, Sępólno Kraj, Kamień Kraj, Sośno tworzących ten powiat.
Tomasz Roman Bracka

Rada Powiatu w Sepólnie Kraj. żąda pociągów pasażerskich w powiecie na LK 281 i stacji PKP Więcbork
Dziękuję Radzie Powiatu w Sępólnie Krajeńskim za poparcie jednogłośne mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin. Ta Uchwała jest podjęta w imieniu ponad 42 000 wykluczonych komunikacyjnie i kolejowo Gmin: Więcbork, Sępólno Kraj, Kamień Kraj, Sośno tworzących ten powiat.
Tomasz Roman Bracka

Rada Powiatu w Sepólnie Kraj. żąda pociągów pasażerskich w powiecie na LK 281 i stacji PKP Więcbork
Dziękuję Radzie Powiatu w Sępólnie Krajeńskim za poparcie jednogłośne mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin. Ta Uchwała jest podjęta w imieniu ponad 42 000 wykluczonych komunikacyjnie i kolejowo Gmin: Więcbork, Sępólno Kraj, Kamień Kraj, Sośno tworzących ten powiat.
Tomasz Roman Bracka

Rada Powiatu w Sepólnie Kraj. żąda pociągów pasażerskich w powiecie na LK 281 i stacji PKP Więcbork
Dziękuję Radzie Powiatu w Sępólnie Krajeńskim za poparcie jednogłośne mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin. Ta Uchwała jest podjęta w imieniu ponad 42 000 wykluczonych komunikacyjnie i kolejowo Gmin: Więcbork, Sępólno Kraj, Kamień Kraj, Sośno tworzących ten powiat.
Tomasz Roman Bracka

Rada gminy Sośno żąda pociągów pasażerskich na LK 281 i stacji PKP Więcbork
Dziękuję Radzie Gminy Sośno i Wójtowi Gminy Sośno za poparcie jednogłośne mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin.
Tomasz Roman Bracka

Rada gminy Sośno żąda pociągów pasażerskich na LK 281 i stacji PKP Więcbork
Dziękuję Radzie Gminy Sośno i Wójtowi Gminy Sośno za poparcie jednogłośne mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin.
Tomasz Roman Bracka

Rada gminy Sośno żąda pociągów pasażerskich na LK 281 i stacji PKP Więcbork
Dziękuję Radzie Gminy Sośno i Wójtowi Gminy Sośno za poparcie jednogłośne mojego wniosku o rewitalizacje linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin i wpisania tej linii kolejowej do Wojewódzkiego Planu Transportu Kolejowego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na rzecz wznowienia codziennych połączeń pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku od Kcyni przez Nakło n/Not. - Mroczę - Więcbork - Sępólno Kraj. - Kamień Kraj. do Ogorzelin.
Tomasz Roman Bracka

Rolnicy kradli ziemię na LK 281 od Więcborka do Sępólna Kr.
Po mojej interwencji w Ministerstwie Infrastruktury i PKP PLK SA ujawnione zostało złodziejstwo miejscowych rolników oraz narażanie pasażerów i motorniczych na wykolejenie pociągów i doprowadzenie do katastrofy w ruchu lądowym na odcinku 9 kilometrów linii kolejowej nr 281 od Więcborka przez Wysokę do Sępólna Kr. – Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie PKP wrócą na LK nr 281 i stację PKP Więcbork
Decyzją Zarządu PKP PLK SA linia kolejowa nr 281 na całym odcinku 150 km Gniezno – Więcbork – Chojnice, będzie zrewitalizowana wraz z wszystkim dworcami i stacjami na rzecz wznowienia stałych połączeń pasażerskich PKP na całym odcinku magistrali kolejowej Katowice – Więcbork – Gdynia – Tomasz Roman Bracka

Trwa oczyszczenie stacji PKP Więcbork z drzew, krzewów i roślinności
Po mojej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie od września 2022 r. trwa oczyszczenie zabytkowej 135 letniej stacji PKP Więcbork i torowisk z drzew, krzewów i roślinności. Efekt tych prac już widać na dzisiejszych zdjęciach. Więcbork 26. 01. 2023 r.
foto - Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi w WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim, przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w 95 % kwotą 10 000 000 złotych w ramach Polskiego Ładu. W przyszłym tygodniu na jak pozwolą na to warunki atmosferyczne na części ulicy Dworcowej pojawi się nowy asfalt.
Niestety wykonawca inwestycji zwinął schody prowadzące z ulicy Targowej na ul. Dworcową, które muszą natychmiast wrócić na swoje miejsce. Wykonawca nieodpowiedzialnie podebrał też ziemię PKP pod same tory stacji PKP Więcbork przy ulicy Dworcowej i usunął słupki graniczne co widać na załączonych zdjęciach, a to może doprowadzić do wykolejenia pociągu i katastrofy w ruchu lądowym. Również w tym roku zostanie odmalowany budynek Dworca PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie, ale i nastąpi dalszy remont stacji PKP Więcbork i zdewastowanej przez 23 lata bezczynności PKP PLK SA linii kolejowej nr 281.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi w WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim, przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w 95 % kwotą 10 000 000 złotych w ramach Polskiego Ładu. W przyszłym tygodniu na jak pozwolą na to warunki atmosferyczne na części ulicy Dworcowej pojawi się nowy asfalt.
Niestety wykonawca inwestycji zwinął schody prowadzące z ulicy Targowej na ul. Dworcową, które muszą natychmiast wrócić na swoje miejsce. Wykonawca nieodpowiedzialnie podebrał też ziemię PKP pod same tory stacji PKP Więcbork przy ulicy Dworcowej i usunął słupki graniczne co widać na załączonych zdjęciach, a to może doprowadzić do wykolejenia pociągu i katastrofy w ruchu lądowym. Również w tym roku zostanie odmalowany budynek Dworca PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie, ale i nastąpi dalszy remont stacji PKP Więcbork i zdewastowanej przez 23 lata bezczynności PKP PLK SA linii kolejowej nr 281.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi w WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim, przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w 95 % kwotą 10 000 000 złotych w ramach Polskiego Ładu. W przyszłym tygodniu na jak pozwolą na to warunki atmosferyczne na części ulicy Dworcowej pojawi się nowy asfalt.
Niestety wykonawca inwestycji zwinął schody prowadzące z ulicy Targowej na ul. Dworcową, które muszą natychmiast wrócić na swoje miejsce. Wykonawca nieodpowiedzialnie podebrał też ziemię PKP pod same tory stacji PKP Więcbork przy ulicy Dworcowej i usunął słupki graniczne co widać na załączonych zdjęciach, a to może doprowadzić do wykolejenia pociągu i katastrofy w ruchu lądowym. Również w tym roku zostanie odmalowany budynek Dworca PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie, ale i nastąpi dalszy remont stacji PKP Więcbork i zdewastowanej przez 23 lata bezczynności PKP PLK SA linii kolejowej nr 281.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi w WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim, przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w 95 % kwotą 10 000 000 złotych w ramach Polskiego Ładu. W przyszłym tygodniu na jak pozwolą na to warunki atmosferyczne na części ulicy Dworcowej pojawi się nowy asfalt.
Niestety wykonawca inwestycji zwinął schody prowadzące z ulicy Targowej na ul. Dworcową, które muszą natychmiast wrócić na swoje miejsce. Wykonawca nieodpowiedzialnie podebrał też ziemię PKP pod same tory stacji PKP Więcbork przy ulicy Dworcowej i usunął słupki graniczne co widać na załączonych zdjęciach, a to może doprowadzić do wykolejenia pociągu i katastrofy w ruchu lądowym. Również w tym roku zostanie odmalowany budynek Dworca PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie, ale i nastąpi dalszy remont stacji PKP Więcbork i zdewastowanej przez 23 lata bezczynności PKP PLK SA linii kolejowej nr 281.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi w WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim, przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w 95 % kwotą 10 000 000 złotych w ramach Polskiego Ładu. W przyszłym tygodniu na jak pozwolą na to warunki atmosferyczne na części ulicy Dworcowej pojawi się nowy asfalt.
Niestety wykonawca inwestycji zwinął schody prowadzące z ulicy Targowej na ul. Dworcową, które muszą natychmiast wrócić na swoje miejsce. Wykonawca nieodpowiedzialnie podebrał też ziemię PKP pod same tory stacji PKP Więcbork przy ulicy Dworcowej i usunął słupki graniczne co widać na załączonych zdjęciach, a to może doprowadzić do wykolejenia pociągu i katastrofy w ruchu lądowym. Również w tym roku zostanie odmalowany budynek Dworca PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie, ale i nastąpi dalszy remont stacji PKP Więcbork i zdewastowanej przez 23 lata bezczynności PKP PLK SA linii kolejowej nr 281.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi w WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim, przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w 95 % kwotą 10 000 000 złotych w ramach Polskiego Ładu. W przyszłym tygodniu na jak pozwolą na to warunki atmosferyczne na części ulicy Dworcowej pojawi się nowy asfalt.
Niestety wykonawca inwestycji zwinął schody prowadzące z ulicy Targowej na ul. Dworcową, które muszą natychmiast wrócić na swoje miejsce. Wykonawca nieodpowiedzialnie podebrał też ziemię PKP pod same tory stacji PKP Więcbork przy ulicy Dworcowej i usunął słupki graniczne co widać na załączonych zdjęciach, a to może doprowadzić do wykolejenia pociągu i katastrofy w ruchu lądowym. Również w tym roku zostanie odmalowany budynek Dworca PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie, ale i nastąpi dalszy remont stacji PKP Więcbork i zdewastowanej przez 23 lata bezczynności PKP PLK SA linii kolejowej nr 281.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi w WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim, przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w 95 % kwotą 10 000 000 złotych w ramach Polskiego Ładu. W przyszłym tygodniu na jak pozwolą na to warunki atmosferyczne na części ulicy Dworcowej pojawi się nowy asfalt.
Niestety wykonawca inwestycji zwinął schody prowadzące z ulicy Targowej na ul. Dworcową, które muszą natychmiast wrócić na swoje miejsce. Wykonawca nieodpowiedzialnie podebrał też ziemię PKP pod same tory stacji PKP Więcbork przy ulicy Dworcowej i usunął słupki graniczne co widać na załączonych zdjęciach, a to może doprowadzić do wykolejenia pociągu i katastrofy w ruchu lądowym. Również w tym roku zostanie odmalowany budynek Dworca PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie, ale i nastąpi dalszy remont stacji PKP Więcbork i zdewastowanej przez 23 lata bezczynności PKP PLK SA linii kolejowej nr 281.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi w WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim, przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w 95 % kwotą 10 000 000 złotych w ramach Polskiego Ładu. W przyszłym tygodniu na jak pozwolą na to warunki atmosferyczne na części ulicy Dworcowej pojawi się nowy asfalt.
Niestety wykonawca inwestycji zwinął schody prowadzące z ulicy Targowej na ul. Dworcową, które muszą natychmiast wrócić na swoje miejsce. Wykonawca nieodpowiedzialnie podebrał też ziemię PKP pod same tory stacji PKP Więcbork przy ulicy Dworcowej i usunął słupki graniczne co widać na załączonych zdjęciach, a to może doprowadzić do wykolejenia pociągu i katastrofy w ruchu lądowym. Również w tym roku zostanie odmalowany budynek Dworca PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie, ale i nastąpi dalszy remont stacji PKP Więcbork i zdewastowanej przez 23 lata bezczynności PKP PLK SA linii kolejowej nr 281.
Tomasz Roman Bracka

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie
Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie, gdzie witałem z Beatką nowy 2023 rok . Na zdjęciu Michael Patrick Kelly z zespołem 🥂⭐️🍾nasza zagraniczna gwiazda wieczoru, którą przywitałem z Beatką na stadionie w Chorzowie ⭐️ foto - Tomasz Roman Bracka

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie
Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie, gdzie witałem z Beatką nowy 2023 rok . Na zdjęciu Michael Patrick Kelly z zespołem 🥂⭐️🍾nasza zagraniczna gwiazda wieczoru, którą przywitałem z Beatką na stadionie w Chorzowie ⭐️ foto - Tomasz Roman Bracka

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie
Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie, gdzie witałem z Beatką nowy 2023 rok . Na zdjęciu Michael Patrick Kelly z zespołem 🥂⭐️🍾nasza zagraniczna gwiazda wieczoru, którą przywitałem z Beatką na stadionie w Chorzowie ⭐️ foto - Tomasz Roman Bracka

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie
Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie, gdzie witałem z Beatką nowy 2023 rok . Na zdjęciu Michael Patrick Kelly z zespołem 🥂⭐️🍾nasza zagraniczna gwiazda wieczoru, którą przywitałem z Beatką na stadionie w Chorzowie ⭐️ foto - Tomasz Roman Bracka

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie
Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie, gdzie witałem z Beatką nowy 2023 rok . Na zdjęciu Michael Patrick Kelly z zespołem 🥂⭐️🍾nasza zagraniczna gwiazda wieczoru, którą przywitałem z Beatką na stadionie w Chorzowie ⭐️ foto - Tomasz Roman Bracka

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie
Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie, gdzie witałem z Beatką nowy 2023 rok . Na zdjęciu Michael Patrick Kelly z zespołem 🥂⭐️🍾nasza zagraniczna gwiazda wieczoru, którą przywitałem z Beatką na stadionie w Chorzowie ⭐️ - Tomasz Roman Bracka

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie
Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie, gdzie witałem z Beatką nowy 2023 rok .
Na zdjęciu Michael Patrick Kelly z zespołem 🥂⭐️🍾nasza zagraniczna gwiazda wieczoru, którą przywitałem z Beatką na stadionie w Chorzowie ⭐️
foto - Tomasz Roman Bracka

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie
Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie, gdzie witałem z Beatką nowy 2023 rok .
Na zdjęciu Michael Patrick Kelly z zespołem 🥂⭐️🍾nasza zagraniczna gwiazda wieczoru, którą przywitałem z Beatką na stadionie w Chorzowie ⭐️
foto - Tomasz Roman Bracka

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie
Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie, gdzie witałem z Beatką nowy 2023 rok .
Na zdjęciu Michael Patrick Kelly z zespołem 🥂⭐️🍾nasza zagraniczna gwiazda wieczoru, którą przywitałem z Beatką na stadionie w Chorzowie ⭐️
foto - Tomasz Roman Bracka

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie
Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie, gdzie witałem z Beatką nowy 2023 rok .
Na zdjęciu Michael Patrick Kelly z zespołem 🥂⭐️🍾nasza zagraniczna gwiazda wieczoru, którą przywitałem z Beatką na stadionie w Chorzowie ⭐️
Tomasz Roman Bracka

Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie
Sylwestrowa Moc Przebojów Polsatu na Polach Marsowych w Chorzowie, gdzie witałem z Beatką nowy 2023 rok .
Na zdjęciu Michael Patrick Kelly z zespołem 🥂⭐️🍾nasza zagraniczna gwiazda wieczoru, którą przywitałem z Beatką na stadionie w Chorzowie ⭐️
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach
Wspaniały koncert Betlejem w Spodku w Katowicach odbył się 29 grudnia 2022 r. pod patronatem medialnym mojej gazety więcborskiej. Na zdjęciu fotorelacja z tego koncertu oraz z mojego spotkania z Markiem Piekarczykiem z którym rozpocząłem współpracę artystyczną wraz z zespołem TSA na polskich estradach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Gazyfikacja ziemna Więcborka jest dalej możliwa
Gazyfikacja ziemna Więcborka jest dalej możliwa wystarczy niewielki 5 % wkład gminy Więcbork do tej inwestycji w ramach Polskiego Ładu, który zasila inwestycje strategiczne jak ta w 95% ! PSG wyraża taką gotowość w piśmie skierowanym na moje ręce w tej sprawie 29. 11. 2022 r. które załączam poniżej. Ponadto inwestycja gazowa w Więcborku warta 19 mln złotych na prawie 12 mln zł. wsparcia środkami UE co potwierdzam załączonym pismem z Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie z dnia 18 lipca 2022 r.
Więc brakuję zaledwie 7 mln złotych, które można pozyskać w ramach rządowego programu Polski Ład, gdzie wkład gminy Więcbork wynosi zaledwie 5% wartości inwestycji czyli 350 000 złotych od 7 mln zł. rządowego wsparcia tej inwestycji gazowej w ramach Polskiego Ładu ! Ale do tego potrzebna jest wola władz gminy Więcbork i burmistrza, której niestety brak, bo gdyby była to dawno by o te środki wystąpił ! Tomasz Roman Bracka

Gazyfikacja ziemna Więcborka jest dalej możliwa
Gazyfikacja ziemna Więcborka jest dalej możliwa wystarczy niewielki 5 % wkład gminy Więcbork do tej inwestycji w ramach Polskiego Ładu, który zasila inwestycje strategiczne jak ta w 95% ! PSG wyraża taką gotowość w piśmie skierowanym na moje ręce w tej sprawie 29. 11. 2022 r. które załączam poniżej. Ponadto inwestycja gazowa w Więcborku warta 19 mln złotych na prawie 12 mln zł. wsparcia środkami UE co potwierdzam załączonym pismem z Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie z dnia 18 lipca 2022 r.
Więc brakuję zaledwie 7 mln złotych, które można pozyskać w ramach rządowego programu Polski Ład, gdzie wkład gminy Więcbork wynosi zaledwie 5% wartości inwestycji czyli 350 000 złotych od 7 mln zł. rządowego wsparcia tej inwestycji gazowej w ramach Polskiego Ładu ! Ale do tego potrzebna jest wola władz gminy Więcbork i burmistrza, której niestety brak, bo gdyby była to dawno by o te środki wystąpił ! Tomasz Roman Bracka

Czas na pociągi w Więcborku
Po mojej interwencji w Sejmiku i Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu w sprawie przywrócenia przewozów pasażerskich PKP na Stacji PKP Więcbork i linii kolejowej nr 281 jest pozytywne stanowisko Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego na rzecz wznowienia przewozów pasażerskich na całej linii kolejowej nr 281 i Stacji PKP Więcbork. – Tomasz Roman Bracka

Czas na pociągi w Więcborku
Po mojej interwencji w Sejmiku i Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu w sprawie przywrócenia przewozów pasażerskich PKP na Stacji PKP Więcbork i linii kolejowej nr 281 jest pozytywne stanowisko Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego na rzecz wznowienia przewozów pasażerskich na całej linii kolejowej nr 281 i Stacji PKP Więcbork. – Tomasz Roman Bracka

Przedstawiam projekt przebudowy drogi gminnej ulicy Rybackiej w Więcborku
Przedstawiam projekt przebudowy drogi gminnej ulicy Rybackiej w Więcborku objętej nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. z 2015 r. wydanym Gminie Więcbork na mój wniosek i przy moim udziale – Tomasz Roman Bracka

Gazyfikacja ziemna 19 kilometrów ulic Więcborka w 2022/3 r.
Gazyfikacja ziemna 19 kilometrów ulic Więcborka z budową stacji redystrybucji gazu LNG o którą walczyłem 20 lat została dofinansowana ze środków unijnych. Potwierdza mi w załączonym piśmie z 18 lipca 2022 r. dyrektor Instytutu Nafty i Gazu oraz Pani Kierownik Centrum Funduszy Unijnych Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie.Wartość całej inwestycji to nieco ponad 19 000 000 zł. Zatem teraz to już tylko przetarg w PSG i gazyfikacja ziemna Więcborka stanie się faktem – Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa DW nr 241 od Wiela do Więcborka z przebudową ulic Wyzwolenia i Hallera
Dobiega końca wywalczona przeze mnie w ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz przebudowa DW nr 241 od Wiela do Więcborka z przebudową ulic Wyzwolenia i Gen J. Hallera będącymi drogą wojewódzką nr 241 wraz ze skrzyżowaniem DW nr 241 i 189 w Więcborku.
Wartość tych w/w inwestycji drogowych o które walczyłem 20 lat to 14 000 000 złotych, które w całości są finansowane przez ZDW Bydgoszcz i zakończą się w listopadzie 2022 r. wylaniem nowego asfaltu na ul. Wyzwolenia i Gen J. Hallera w Więcborku.
W załączeniu dokumenty potwierdzające moją wieloletnią walkę o remont dróg wojewódzkich w MiG Więcbork i województwie oraz tej 241 oraz ulic Wyzwolenia i Hallera co wręcz wymusiłem moją skargą na bezczynność dyrektora ZDW Bydgoszcz w sprawie przebudowy DW 241 Więcbork – Wiele, ale i ulic Wyzwolenia i Gen J. Hallera w Więcborku co zaowocowało w/w inwestycjami !
Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa DW nr 241 od Wiela do Więcborka z przebudową ulic Wyzwolenia i Hallera
Dobiega końca wywalczona przeze mnie w ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz przebudowa DW nr 241 od Wiela do Więcborka z przebudową ulic Wyzwolenia i Gen J. Hallera będącymi drogą wojewódzką nr 241 wraz ze skrzyżowaniem DW nr 241 i 189 w Więcborku.
Wartość tych w/w inwestycji drogowych o które walczyłem 20 lat to 14 000 000 złotych, które w całości są finansowane przez ZDW Bydgoszcz i zakończą się w listopadzie 2022 r. wylaniem nowego asfaltu na ul. Wyzwolenia i Gen J. Hallera w Więcborku.
W załączeniu dokumenty potwierdzające moją wieloletnią walkę o remont dróg wojewódzkich w MiG Więcbork i województwie oraz tej 241 oraz ulic Wyzwolenia i Hallera co wręcz wymusiłem moją skargą na bezczynność dyrektora ZDW Bydgoszcz w sprawie przebudowy DW 241 Więcbork – Wiele, ale i ulic Wyzwolenia i Gen J. Hallera w Więcborku co zaowocowało w/w inwestycjami !
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie niespełna 10 000 000 złotych !
Termin zakończenia prac związany z przebudową ulicy Dworcowej do skrzyżowania z ulicą Złotowską wyznaczono w umowie do 31. 12. 2022 r. Przy tak ślamazarnym tempie prac mało realne staje się ukończenie w/w inwestycji dla której przetarg rozstrzygnięto już w maju, a prace ruszyły dopiero od września.
Czas też w końcu odmalować po 50 latach od ostatniego malowania zabytkowe ponad 100 letnie straszydło, czyli dworzec PKP Więcbork o co wystąpiłem ponownie do władz PKP SA w Warszawie. Więcborski dworzec PKP jest antyreklamą PKP SA i Więcborka i jego wygląd jest gorszy od chlewa dla świń na wsi. Po mojej dzisiejszej rozmowie z władzami PKP SA w Warszawie jest szansa, że straszydło zwane dworcem będzie w końcu odmalowane czego też oczekuje już od 7 lat od właściciela dworca PKP SA w Więcborku, Wojewódzki Konserwator Zabytków w Toruniu.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie niespełna 10 000 000 złotych !
Termin zakończenia prac związany z przebudową ulicy Dworcowej do skrzyżowania z ulicą Złotowską wyznaczono w umowie do 31. 12. 2022 r. Przy tak ślamazarnym tempie prac mało realne staje się ukończenie w/w inwestycji dla której przetarg rozstrzygnięto już w maju, a prace ruszyły dopiero od września.
Czas też w końcu odmalować po 50 latach od ostatniego malowania zabytkowe ponad 100 letnie straszydło, czyli dworzec PKP Więcbork o co wystąpiłem ponownie do władz PKP SA w Warszawie. Więcborski dworzec PKP jest antyreklamą PKP SA i Więcborka i jego wygląd jest gorszy od chlewa dla świń na wsi. Po mojej dzisiejszej rozmowie z władzami PKP SA w Warszawie jest szansa, że straszydło zwane dworcem będzie w końcu odmalowane czego też oczekuje już od 7 lat od właściciela dworca PKP SA w Więcborku, Wojewódzki Konserwator Zabytków w Toruniu.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie niespełna 10 000 000 złotych !
Termin zakończenia prac związany z przebudową ulicy Dworcowej do skrzyżowania z ulicą Złotowską wyznaczono w umowie do 31. 12. 2022 r. Przy tak ślamazarnym tempie prac mało realne staje się ukończenie w/w inwestycji dla której przetarg rozstrzygnięto już w maju, a prace ruszyły dopiero od września.
Czas też w końcu odmalować po 50 latach od ostatniego malowania zabytkowe ponad 100 letnie straszydło, czyli dworzec PKP Więcbork o co wystąpiłem ponownie do władz PKP SA w Warszawie. Więcborski dworzec PKP jest antyreklamą PKP SA i Więcborka i jego wygląd jest gorszy od chlewa dla świń na wsi. Po mojej dzisiejszej rozmowie z władzami PKP SA w Warszawie jest szansa, że straszydło zwane dworcem będzie w końcu odmalowane czego też oczekuje już od 7 lat od właściciela dworca PKP SA w Więcborku, Wojewódzki Konserwator Zabytków w Toruniu.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie niespełna 10 000 000 złotych !
Termin zakończenia prac związany z przebudową ulicy Dworcowej do skrzyżowania z ulicą Złotowską wyznaczono w umowie do 31. 12. 2022 r. Przy tak ślamazarnym tempie prac mało realne staje się ukończenie w/w inwestycji dla której przetarg rozstrzygnięto już w maju, a prace ruszyły dopiero od września.
Czas też w końcu odmalować po 50 latach od ostatniego malowania zabytkowe ponad 100 letnie straszydło, czyli dworzec PKP Więcbork o co wystąpiłem ponownie do władz PKP SA w Warszawie. Więcborski dworzec PKP jest antyreklamą PKP SA i Więcborka i jego wygląd jest gorszy od chlewa dla świń na wsi. Po mojej dzisiejszej rozmowie z władzami PKP SA w Warszawie jest szansa, że straszydło zwane dworcem będzie w końcu odmalowane czego też oczekuje już od 7 lat od właściciela dworca PKP SA w Więcborku, Wojewódzki Konserwator Zabytków w Toruniu.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie niespełna 10 000 000 złotych !
Termin zakończenia prac związany z przebudową ulicy Dworcowej do skrzyżowania z ulicą Złotowską wyznaczono w umowie do 31. 12. 2022 r. Przy tak ślamazarnym tempie prac mało realne staje się ukończenie w/w inwestycji dla której przetarg rozstrzygnięto już w maju, a prace ruszyły dopiero od września.
Czas też w końcu odmalować po 50 latach od ostatniego malowania zabytkowe ponad 100 letnie straszydło, czyli dworzec PKP Więcbork o co wystąpiłem ponownie do władz PKP SA w Warszawie. Więcborski dworzec PKP jest antyreklamą PKP SA i Więcborka i jego wygląd jest gorszy od chlewa dla świń na wsi. Po mojej dzisiejszej rozmowie z władzami PKP SA w Warszawie jest szansa, że straszydło zwane dworcem będzie w końcu odmalowane czego też oczekuje już od 7 lat od właściciela dworca PKP SA w Więcborku, Wojewódzki Konserwator Zabytków w Toruniu.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie niespełna 10 000 000 złotych !
Termin zakończenia prac związany z przebudową ulicy Dworcowej do skrzyżowania z ulicą Złotowską wyznaczono w umowie do 31. 12. 2022 r. Przy tak ślamazarnym tempie prac mało realne staje się ukończenie w/w inwestycji dla której przetarg rozstrzygnięto już w maju, a prace ruszyły dopiero od września.
Czas też w końcu odmalować po 50 latach od ostatniego malowania zabytkowe ponad 100 letnie straszydło, czyli dworzec PKP Więcbork o co wystąpiłem ponownie do władz PKP SA w Warszawie. Więcborski dworzec PKP jest antyreklamą PKP SA i Więcborka i jego wygląd jest gorszy od chlewa dla świń na wsi. Po mojej dzisiejszej rozmowie z władzami PKP SA w Warszawie jest szansa, że straszydło zwane dworcem będzie w końcu odmalowane czego też oczekuje już od 7 lat od właściciela dworca PKP SA w Więcborku, Wojewódzki Konserwator Zabytków w Toruniu.
Tomasz Roman Bracka

Trwa bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Krajeńskim bardzo powolna przebudowa ulicy Dworcowej w Więcborku wsparta przez Rząd PiS w ramach Polskiego Ładu w kwocie niespełna 10 000 000 złotych !
Termin zakończenia prac związany z przebudową ulicy Dworcowej do skrzyżowania z ulicą Złotowską wyznaczono w umowie do 31. 12. 2022 r. Przy tak ślamazarnym tempie prac mało realne staje się ukończenie w/w inwestycji dla której przetarg rozstrzygnięto już w maju, a prace ruszyły dopiero od września.
Czas też w końcu odmalować po 50 latach od ostatniego malowania zabytkowe ponad 100 letnie straszydło, czyli dworzec PKP Więcbork o co wystąpiłem ponownie do władz PKP SA w Warszawie. Więcborski dworzec PKP jest antyreklamą PKP SA i Więcborka i jego wygląd jest gorszy od chlewa dla świń na wsi. Po mojej dzisiejszej rozmowie z władzami PKP SA w Warszawie jest szansa, że straszydło zwane dworcem będzie w końcu odmalowane czego też oczekuje już od 7 lat od właściciela dworca PKP SA w Więcborku, Wojewódzki Konserwator Zabytków w Toruniu.
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem. Teraz czas na remont po 50 latach zaniechań elewacji straszydła PKP SA czyli zabytkowego ponad 100 letniego Dwora PKP Więcbork o co wystąpiłem dziś do PKP SA w Warszawie uzyskując akceptację mojego wniosku – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Nowy wywalczony przeze mnie w PKP PLK SA peron na 135 letniej stacji PKP Więcbork LK nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia został wybudowany w 3/4 cdn niebawem – foto - Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dziś 04. 11. 2022 r. rozpoczęło się z 2 miesięcznym opóźnieniem wywalczone przeze mnie w Zarządzie PKP SA w Warszawie oczyszczenie ostatnich trzech torów ze skarpą kolejową na stacji PKP Więcbork z 33 letniego buszu czyli drzew i roślinności. Następnie oczyszczone 3 ostatnie tory na stacji PKP Więcbork zostaną odchwaszczenie chemiczne, naprawione z rozjazdami i przywrócone dla ruchu kolejowego PKP – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dziś 04. 11. 2022 r. rozpoczęło się z 2 miesięcznym opóźnieniem wywalczone przeze mnie w Zarządzie PKP SA w Warszawie oczyszczenie ostatnich trzech torów ze skarpą kolejową na stacji PKP Więcbork z 33 letniego buszu czyli drzew i roślinności. Następnie oczyszczone 3 ostatnie tory na stacji PKP Więcbork zostaną odchwaszczenie chemiczne, naprawione z rozjazdami i przywrócone dla ruchu kolejowego PKP – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dziś 04. 11. 2022 r. rozpoczęło się z 2 miesięcznym opóźnieniem wywalczone przeze mnie w Zarządzie PKP SA w Warszawie oczyszczenie ostatnich trzech torów ze skarpą kolejową na stacji PKP Więcbork z 33 letniego buszu czyli drzew i roślinności. Następnie oczyszczone 3 ostatnie tory na stacji PKP Więcbork zostaną odchwaszczenie chemiczne, naprawione z rozjazdami i przywrócone dla ruchu kolejowego PKP – foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego. Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł. Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork ! Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic ! Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/ Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr.
Dobiegła końca budowa wywalczonej przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie nowej linii kolejowej nr 281 Więcbork- Runowo Kr. na Magistrali Kolejowej Portowej Bis relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !
Obecnie pozostały tylko trwające prace na stacji PKP Więcbork LK 281 i 240 z usunięciem roślinności i drzew z dwóch ostatnich torów i skarp kolejowych, naprawą peronów stacyjnych, budową nowych pięciu torów stacyjnych z bocznicą kolejową i rozjazdami oraz sygnalizatorów ruchu i naprawą oświetlenia stacyjnego.
Teraz przyszedł czas na zatwierdzoną do realizacji przez PKP PLK SA budowę dalszych nowych odcinków LK 281 Więcbork – Chojnice oraz Runowo Kr. – Nakło n/Not. i Gniezno – Kcynia, co wywalczyłem już w 2018 r. w programie Urzymaniowym PKP PLK SA. Termin realizacji w/w inwestycji kolejowych PKP PLK SA na wskazanych odcinkach wyznaczono do końca 2023 r. Wartość inwestycji 100 000 000 zł.
Dziękuję Radzie Miejskiej i Prezydentowi Gniezna oraz wszystkim pozostałym 15 samorządom i radnym miejskim, powiatowym, gminnym przyległym do LK nr 281 z Więcborka, Mroczy, Kamienia Kr, Sępólna Kr, Chojnic, Gniezna, Kcyni, Nakła n/Not, Wapna, Janowca Wielkopolskiego, Damasławka, Wapna i Wojewodzie kujawsko – pomorskiemu za jednogłośne poparcie w Uchwałach do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mojej inicjatywy i mojego wniosku w sprawie pełnej rewitalizacji linii kolejowej nr 281 na na całym 150 kilometrowym odcinku; Gniezno – Więcbork – Chojnice i wznowienia na nim codziennych przewozów pasażerskich PKP, co właśnie ma miejsce wobec rozpoczętej rewitalizacji i budowy nowej LK nr 281 i remontu stacji PKP Więcbork !
Przypominam, że linia kolejowa nr 281 tworzy Węglową Magistralę Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowaną o zgrozo już lat 52 ! Teraz Marszałek województwa i Sejmik kujawsko – pomorski oraz wielkopolski wraz z przedstawicielami Rządu RP i PKP PLK SA otrzymali w Uchwałach wszystkich samorządów przyległych do LK 281 w imieniu 500 000 wykluczonych komunikacyjne mieszkańców przyległych do LK nr 281 żądanie rewitalizacji całej linii kolejowej nr 281 i wznowienie na niej przewozów pasażerskich PKP na całym szlaku kolejowych LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic !
Tego żądania samorządów przyległych do LK nr 281 wrażonego w Uchwałach Rad w imieniu 500 000 wykluczonych od 22 lat mieszkańców na rzecz powrotu pociągów pasażerskich na LK nr 281 nie da się już zagłuszyć, zignorować i wyrzucić do kosza na rok przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi w Polsce ! Potwierdzenie wsparcia i poparcia moich inicjatyw na rzecz rewitalizacji całej LK nr 281 i powrotu codziennych pociągów pasażerskich PKP na tą linie kolejową przez Radę Miejska Gniezna i Prezydenta Gniezna i pozostałe samorządy miejskie, gminne i powiatowe w załączonym linku https://www.gniezno24.com/gospodarka/item/24990-rewitalizacja-linii-281-z-poparciem-gniezna?fbclid=IwAR1Zvrv-a-BY3aVUQ3LW5yikcImUpguUY6EBqD4fs2200Up075Sr4E8m3ws
Na załączonym moim filmie wjazd pierwszego pociągu towarowego na nowo wybudowaną linię kolejową nr 281 i stację PKP Więcbork 30. 09. 2022 r. – https://www.facebook.com/1828505442/videos/1508736339633243/
Tomasz Roman Bracka

Rozpoczyna się przebudowa ul. Dworcowej w Więcborku
Rozpoczyna się przebudowa ul. Dworcowej w Więcborku, która zostanie zamknięta dla ruchu kołowego i pieszego do końca 2022 r. Inwestycja o której realizację zabiegałem 30 lat wsparta jest kwotą 10 000 000 złotych przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach Polskiego Ładu !
W ramach tej inwestycji na ul. Dworcowej w Więcborku powstaje też nowa droga z chodnikami w Runowie Kr. oraz kolejna droga asfaltowa od Runowa Kr. przez Puszczę do Katarzyńca.Te trzy inwestycje drogowe wsparte w 95 % przez Rząd PiS zostaną zakończone w tym roku !
Tomasz Roman Bracka

Rozpoczyna się przebudowa ul. Dworcowej w Więcborku
Rozpoczyna się przebudowa ul. Dworcowej w Więcborku, która zostanie zamknięta dla ruchu kołowego i pieszego do końca 2022 r. Inwestycja o której realizację zabiegałem 30 lat wsparta jest kwotą 10 000 000 złotych przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach Polskiego Ładu !
W ramach tej inwestycji na ul. Dworcowej w Więcborku powstaje też nowa droga z chodnikami w Runowie Kr. oraz kolejna droga asfaltowa od Runowa Kr. przez Puszczę do Katarzyńca.Te trzy inwestycje drogowe wsparte w 95 % przez Rząd PiS zostaną zakończone w tym roku !
Tomasz Roman Bracka

Rozpoczyna się przebudowa ul. Dworcowej w Więcborku
Rozpoczyna się przebudowa ul. Dworcowej w Więcborku, która zostanie zamknięta dla ruchu kołowego i pieszego do końca 2022 r. Inwestycja o której realizację zabiegałem 30 lat wsparta jest kwotą 10 000 000 złotych przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach Polskiego Ładu !
W ramach tej inwestycji na ul. Dworcowej w Więcborku powstaje też nowa droga z chodnikami w Runowie Kr. oraz kolejna droga asfaltowa od Runowa Kr. przez Puszczę do Katarzyńca.Te trzy inwestycje drogowe wsparte w 95 % przez Rząd PiS zostaną zakończone w tym roku !
Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Trwa wywalczona przeze mnie budowa nowej linii kolejowej nr 281 w Więcborku
Trwa wywalczona przeze mnie Tomasza Romana Bracka w Rządzie RP i PKP PLK SA budowa nowej linii kolejowej nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BIS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia, gdzie teraz jestem na trasie budowanej LK 281 od Więcborka – Runowa Kr.
W załączeniu mój film i kilka z setek dokumentów z PKP PLK SA kierowane do mnie Tomasza Bracka dotyczących wywalczonej przeze mnie rewitalizacji stacji PKP Więcbork i LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia https://www.facebook.com/1828505442/videos/1082356529320064/
foto Tomasz Roman Bracka 10. 09. 2022 r.

Witam z przebudowywanej od dziś DW nr 241 od Więcborka do Wiela
Witam z przebudowywanej od dziś DW nr 241 od Więcborka do Wiela, o której przebudowę walczyłem wiele lat. DW 241zostanie przebudowana do 30.11.2022 r.
Więcbork 29. 08. 2022 r. foto - Tomasz Roman Bracka

Witam z przebudowywanej od dziś DW nr 241 od Więcborka do Wiela
Witam z przebudowywanej od dziś DW nr 241 od Więcborka do Wiela, o której przebudowę walczyłem wiele lat. DW 241zostanie przebudowana do 30.11.2022 r.
Więcbork 29. 08. 2022 r. foto - Tomasz Roman Bracka

Witam z przebudowywanej od dziś DW nr 241 od Więcborka do Wiela
Witam z przebudowywanej od dziś DW nr 241 od Więcborka do Wiela, o której przebudowę walczyłem wiele lat. DW 241zostanie przebudowana do 30.11.2022 r.
Więcbork 29. 08. 2022 r. foto - Tomasz Roman Bracka

Witam z przebudowywanej od dziś DW nr 241 od Więcborka do Wiela
Witam z przebudowywanej od dziś DW nr 241 od Więcborka do Wiela, o której przebudowę walczyłem wiele lat. DW 241zostanie przebudowana do 30.11.2022 r.
Więcbork 29. 08. 2022 r. foto - Tomasz Roman Bracka

Witam z przebudowywanej od dziś DW nr 241 od Więcborka do Wiela
Witam z przebudowywanej od dziś DW nr 241 od Więcborka do Wiela, o której przebudowę walczyłem wiele lat. DW 241zostanie przebudowana do 30.11.2022 r.
Więcbork 29. 08. 2022 r. foto - Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2. Więcbork 27 sierpień 2022 r. Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2. Więcbork 27 sierpień 2022 r. Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2. Więcbork 27 sierpień 2022 r. Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2. Więcbork 27 sierpień 2022 r. Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2. Więcbork 27 sierpień 2022 r. Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2. Więcbork 27 sierpień 2022 r. Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2. Więcbork 27 sierpień 2022 r. Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2. Na zdjęciu prezes odrodzonego 20 lat temu 290 letniego KBS Więcbork i Europoseł Kosma Złotowski powołany przeze mnie prezesa KBS Więcbork w 2005 r. na członka KBS Więcbork. Więcbork 27 sierpień 2022 r.
Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2. Na zdjęciu prezes Zjednoczenia KBS RP i Prezes odrodzonego 20 lat temu 290 letniego KBS Więcbork Tomasz Bracka. Więcbork 27 sierpień 2022 r.
Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2.
Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2.
Tomasz Roman Bracka

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2.
Tomasz Roman Bracka

Święto Wojska Polskiego w Więcborku 15. 08. 2022 r.
Pozdrawiam z Więcborka z zaproszeniem wicepremiera i Ministra MON Mariusza Błaszczaka na Święto Wojska Polskiego które trwa dziś w Więcborku 15 sierpnia 2022r. od godz 14 do 18 z udziałem Wojska Polskiego z reprezentacyjną orkiestrą dętą WP i wystawą sprzętu militarnego WP, a dla kinomanów zapraszamy od godz. 16 film w przystani PZW na ul. Potulickich o Powstaniu Warszawskim.
Tomasz Roman Bracka

Święto Wojska Polskiego w Więcborku 15. 08. 2022 r.
Pozdrawiam z Więcborka z zaproszeniem wicepremiera i Ministra MON Mariusza Błaszczaka na Święto Wojska Polskiego które trwa dziś w Więcborku 15 sierpnia 2022r. od godz 14 do 18 z udziałem Wojska Polskiego z reprezentacyjną orkiestrą dętą WP i wystawą sprzętu militarnego WP, a dla kinomanów zapraszamy od godz. 16 film w przystani PZW na ul. Potulickich o Powstaniu Warszawskim.
Tomasz Roman Bracka

Święto Wojska Polskiego w Więcborku 15. 08. 2022 r.
Pozdrawiam z Więcborka z zaproszeniem wicepremiera i Ministra MON Mariusza Błaszczaka na Święto Wojska Polskiego które trwa dziś w Więcborku 15 sierpnia 2022r. od godz 14 do 18 z udziałem Wojska Polskiego z reprezentacyjną orkiestrą dętą WP i wystawą sprzętu militarnego WP, a dla kinomanów zapraszamy od godz. 16 film w przystani PZW na ul. Potulickich o Powstaniu Warszawskim.
Tomasz Roman Bracka

Święto Wojska Polskiego w Więcborku 15. 08. 2022 r.
Pozdrawiam z Więcborka z zaproszeniem wicepremiera i Ministra MON Mariusza Błaszczaka na Święto Wojska Polskiego które trwa dziś w Więcborku 15 sierpnia 2022r. od godz 14 do 18 z udziałem Wojska Polskiego z reprezentacyjną orkiestrą dętą WP i wystawą sprzętu militarnego WP, a dla kinomanów zapraszamy od godz. 16 film w przystani PZW na ul. Potulickich o Powstaniu Warszawskim.
Tomasz Roman Bracka

Święto Wojska Polskiego w Więcborku 15. 08. 2022 r.
Pozdrawiam z Więcborka z zaproszeniem wicepremiera i Ministra MON Mariusza Błaszczaka na Święto Wojska Polskiego które trwa dziś w Więcborku 15 sierpnia 2022r. od godz 14 do 18 z udziałem Wojska Polskiego z reprezentacyjną orkiestrą dętą WP i wystawą sprzętu militarnego WP, a dla kinomanów zapraszamy od godz. 16 film w przystani PZW na ul. Potulickich o Powstaniu Warszawskim.
Tomasz Roman Bracka

Święto Wojska Polskiego w Więcborku 15. 08. 2022 r.
Pozdrawiam z Więcborka z zaproszeniem wicepremiera i Ministra MON Mariusza Błaszczaka na Święto Wojska Polskiego które trwa dziś w Więcborku 15 sierpnia 2022r. od godz 14 do 18 z udziałem Wojska Polskiego z reprezentacyjną orkiestrą dętą WP i wystawą sprzętu militarnego WP, a dla kinomanów zapraszamy od godz. 16 film w przystani PZW na ul. Potulickich o Powstaniu Warszawskim.
Tomasz Roman Bracka

Święto Wojska Polskiego w Więcborku 15. 08. 2022 r.
Pozdrawiam z Więcborka z zaproszeniem wicepremiera i Ministra MON Mariusza Błaszczaka na Święto Wojska Polskiego które trwa dziś w Więcborku 15 sierpnia 2022r. od godz 14 do 18 z udziałem Wojska Polskiego z reprezentacyjną orkiestrą dętą WP i wystawą sprzętu militarnego WP, a dla kinomanów zapraszamy od godz. 16 film w przystani PZW na ul. Potulickich o Powstaniu Warszawskim.
Tomasz Roman Bracka

Święto Wojska Polskiego w Więcborku 15. 08. 2022 r.
Pozdrawiam z Więcborka z zaproszeniem wicepremiera i Ministra MON Mariusza Błaszczaka na Święto Wojska Polskiego które trwa dziś w Więcborku 15 sierpnia 2022r. od godz 14 do 18 z udziałem Wojska Polskiego z reprezentacyjną orkiestrą dętą WP i wystawą sprzętu militarnego WP, a dla kinomanów zapraszamy od godz. 16 film w przystani PZW na ul. Potulickich o Powstaniu Warszawskim.
Tomasz Roman Bracka

Święto Wojska Polskiego w Więcborku 15. 08. 2022 r.
Pozdrawiam z Więcborka z zaproszeniem wicepremiera i Ministra MON Mariusza Błaszczaka na Święto Wojska Polskiego które trwa dziś w Więcborku 15 sierpnia 2022r. od godz 14 do 18 z udziałem Wojska Polskiego z reprezentacyjną orkiestrą dętą WP i wystawą sprzętu militarnego WP, a dla kinomanów zapraszamy od godz. 16 film w przystani PZW na ul. Potulickich o Powstaniu Warszawskim.
Tomasz Roman Bracka

Gazyfikacja ziemna Więcborka z dofinansowaniem unijnym 11. 281 551,29 zł.
Gazyfikacja ziemna 19 kilometrów ulic Więcborka z budową stacji redystrybucji gazu LNG o którą walczyłem 20 lat została dofinansowana ze środków unijnych w kwocie 11. 281 551,29 zł. przez Instytut Nafty i Gazu na lata 2014 – 2020 ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Priorytet VII Poprawa bezpieczeństwa energetycznego. Działanie 7.1 Rozwój inteligentnych systemów magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii.
Potwierdza mi w załączonym piśmie z 18 lipca 2022 r. Dyrektor Instytutu Nafty i Gazu oraz Pani Kierownik Centrum Funduszy Unijnych Instytutu Nafty i Gazu w Krakowie.Wartość całej inwestycji to 19 258 179, 32 zł. Zatem teraz to już tylko na dniach przetarg w PSG i gazyfikacja ziemna Więcborka i to jeszcze w 2022 roku !
Wobec wczorajszej decyzji Polska Spółka Gazownictwa już prowadzi działania związane z uruchomieniem postępowania przetargowego dotyczącego gazyfikacji Więcborka !
O gazyfikację ziemną Więcborka walczyłem 20 lat co potwierdza załączone pismo skierowane do mnie w tej sprawie PGNiG z 25. 02. 2002 r. oraz inne z korespondencją moją w tej sprawie przez 20 lat co załączam poniżej.
Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Wspominaliśmy też z Markiem Piekarczykiem tydzień temu po koncercie w Więcborku moją Mamę śp Renatę Bracka, która prawie dwa lata temu 7 sierpnia 2020 r. dotarła przed czasem do Pana Boga za sprawą niezdrowej służby zdrowia.
Po koncercie odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu.
Tomasz Roman Bracka

Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy tu 33 lata temu będąc z ramienia nielegalnej jeszcze Solidarność w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy zmieniałem Polskę z komunistycznej w PRL na demokratyczną w III RP - Tomasz Roman Bracka

Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy tu 33 lata temu będąc ramienia nielegalnej jeszcze Solidarność w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy zmieniałem Polskę z komunistycznej w PRL na demokratyczną w III RP !
Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu. Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy: Ada Kwaśniewicz – skrzypce Aldona Trybulec – altówka Karolina Drwięga – altówka Jacek Bielecki – wiolonczela Jadeusz Apryjas – gitara Jacek Borowiecki – cajon Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Gazyfikacja ziemna Więcborka w 2022 roku !
Gazyfikacja ziemna Więcborka o którą walczyłem 20 lat uzyska w przyszłym tygodniu wsparcie unijne co pozwoli PSG ogłosić przetarg w lipcu na gazyfikację ziemną 19 km ulic Więcborka i budowę stacji redystrybucji gazu ziemnego i LNG przy ul. Wyzwolenia w Więcborku ! Oficjalny komunikat w tej sprawie zamieszczę za tydzień w piątek.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję za referencję starostwu powiatowemu w Sępólnie Kr.
Dziękuję za referencję starostwu powiatowemu w Sępólnie Kr. w/z z moimi 20 letnimi działaniami na rzecz rozwoju Więcborka i powiatu.
Na marginesie dodam, że gazyfikacja ziemna Więcborka o którą walczyłem 20 lat uzyska w przyszłym tygodniu wsparcie unijne co pozwoli PSG ogłosić przetarg w lipcu na gazyfikację ziemną 19 km ulic Więcborka i budowę stacji redystrybucji gazu ziemnego i LNG przy ul. Wyzwolenia w Więcborku ! Oficjalny komunikat w tej sprawie zamieszczę za tydzień w piątek.
Tomasz Roman Bracka

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu. Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy: Ada Kwaśniewicz – skrzypce Aldona Trybulec – altówka Karolina Drwięga – altówka Jacek Bielecki – wiolonczela Jadeusz Apryjas – gitara Jacek Borowiecki – cajon Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu.
Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy:
Ada Kwaśniewicz – skrzypce
Aldona Trybulec – altówka
Karolina Drwięga – altówka
Jacek Bielecki – wiolonczela
Jadeusz Apryjas – gitara
Jacek Borowiecki – cajon
Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu.
Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy:
Ada Kwaśniewicz – skrzypce
Aldona Trybulec – altówka
Karolina Drwięga – altówka
Jacek Bielecki – wiolonczela
Jadeusz Apryjas – gitara
Jacek Borowiecki – cajon
Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu.
Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy:
Ada Kwaśniewicz – skrzypce
Aldona Trybulec – altówka
Karolina Drwięga – altówka
Jacek Bielecki – wiolonczela
Jadeusz Apryjas – gitara
Jacek Borowiecki – cajon
Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu.
Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy:
Ada Kwaśniewicz – skrzypce
Aldona Trybulec – altówka
Karolina Drwięga – altówka
Jacek Bielecki – wiolonczela
Jadeusz Apryjas – gitara
Jacek Borowiecki – cajon
Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu.
Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy:
Ada Kwaśniewicz – skrzypce
Aldona Trybulec – altówka
Karolina Drwięga – altówka
Jacek Bielecki – wiolonczela
Jadeusz Apryjas – gitara
Jacek Borowiecki – cajon
Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu.
Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy:
Ada Kwaśniewicz – skrzypce
Aldona Trybulec – altówka
Karolina Drwięga – altówka
Jacek Bielecki – wiolonczela
Jadeusz Apryjas – gitara
Jacek Borowiecki – cajon
Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu.
Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy:
Ada Kwaśniewicz – skrzypce
Aldona Trybulec – altówka
Karolina Drwięga – altówka
Jacek Bielecki – wiolonczela
Jadeusz Apryjas – gitara
Jacek Borowiecki – cajon
Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu.
Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy:
Ada Kwaśniewicz – skrzypce
Aldona Trybulec – altówka
Karolina Drwięga – altówka
Jacek Bielecki – wiolonczela
Jadeusz Apryjas – gitara
Jacek Borowiecki – cajon
Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu.
Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy:
Ada Kwaśniewicz – skrzypce
Aldona Trybulec – altówka
Karolina Drwięga – altówka
Jacek Bielecki – wiolonczela
Jadeusz Apryjas – gitara
Jacek Borowiecki – cajon
Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku
Dobiegł końca wspaniały koncert Marka Piekarczyka w kinoteatrze MGOK w Więcborku, po którym odznaczyłem Marka Piekarczyka medalem jubileuszowym X Biegu Tropem Wilczym AD 2022 za 71 letni bieg ku prawdzie i wolności również na polskich estradach na których zaczęliśmy naszą współpracę z TSA już 31 lat temu.
Markowi Piekarczykowi towarzyszyli znakomici muzycy:
Ada Kwaśniewicz – skrzypce
Aldona Trybulec – altówka
Karolina Drwięga – altówka
Jacek Bielecki – wiolonczela
Jadeusz Apryjas – gitara
Jacek Borowiecki – cajon
Tomasz Roman Bracka 11 lipiec 2022 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork i linii kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcbork przez Nakło n/Not do Gniezna z ciągłą wymianą podkładów i podsypki torowej oraz robotami towarzyszącymi na całym 150 km odcinku LK 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice na budowanej 52 lata Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia – foto Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Szanowna Kapituło, Dziękuję Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Duda, Dziękuję Polsko
Dziękuję Szanowna Kapituło, Dziękuję Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Duda, Dziękuję Polsko za Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.
Tomasz Roman Bracka

Pełna rewitalizacja Stacji PKP Więcbork
Pełna rewitalizacja Stacji PKP Więcbork na mój wniosek do Prezesa UTK już w PKP PLK SA wobec rozpoczętej po przetargu przez PKP PLK SA rewitalizacji linii kolejowej nr 281 od Gniezna do Więcborka.
Tomasz Roman Bracka

Plaża miejska w Więcborku skąpana letnim słońcem
Plaża miejska w Więcborku skąpana letnim słońcem na ternach wczesnośredniowiecznego Grodu Więcborskiego z VII wieku – pozdrawiam foto -Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się rewitalizacja linii Kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcborka do Gniezna
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork i linii kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcbork przez Nakło n/Not do Gniezna z ciągłą wymianą podkładów i podsypki torowej oraz robotami towarzyszącymi na całym 150 km odcinku LK 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice na budowanej 52 lata Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia – foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się rewitalizacja linii Kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcborka do Gniezna
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork i linii kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcbork przez Nakło n/Not do Gniezna z ciągłą wymianą podkładów i podsypki torowej oraz robotami towarzyszącymi na całym 150 km odcinku LK 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice na budowanej 52 lata Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia – foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się rewitalizacja linii Kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcborka do Gniezna
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork i linii kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcbork przez Nakło n/Not do Gniezna z ciągłą wymianą podkładów i podsypki torowej oraz robotami towarzyszącymi na całym 150 km odcinku LK 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice na budowanej 52 lata Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia – foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się rewitalizacja linii Kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcborka do Gniezna
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork i linii kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcbork przez Nakło n/Not do Gniezna z ciągłą wymianą podkładów i podsypki torowej oraz robotami towarzyszącymi na całym 150 km odcinku LK 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice na budowanej 52 lata Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia – foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się rewitalizacja linii Kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcborka do Gniezna
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork i linii kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcbork przez Nakło n/Not do Gniezna z ciągłą wymianą podkładów i podsypki torowej oraz robotami towarzyszącymi na całym 150 km odcinku LK 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice na budowanej 52 lata Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia – foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się rewitalizacja linii Kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcborka do Gniezna
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork i linii kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcbork przez Nakło n/Not do Gniezna z ciągłą wymianą podkładów i podsypki torowej oraz robotami towarzyszącymi na całym 150 km odcinku LK 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice na budowanej 52 lata Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia – foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się rewitalizacja linii Kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcborka do Gniezna
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA rewitalizacja stacji PKP Więcbork i linii kolejowej nr 281 od stacji PKP Więcbork przez Nakło n/Not do Gniezna z ciągłą wymianą podkładów i podsypki torowej oraz robotami towarzyszącymi na całym 150 km odcinku LK 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice na budowanej 52 lata Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji: Katowice – Więcbork – Gdynia – foto Tomasz Roman Bracka

Radio PiK Bydgoszcz tu udzieliłem pierwszego wywiadu 33 lata temu
Radio PiK Bydgoszcz tu udzieliłem pierwszego wywiadu 33 lata temu i wielokrotnie tu wracałem na audycje radiowe z Lechem Lutogniewskim i innymi reporterami. Bydgoszcz 21. 06. 2022 r.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Dyrekcja Wojewódzka Poczty Polskiej w Bydgoszczy
Dyrekcja Wojewódzka Poczty Polskiej w Bydgoszczy tu rozpocząłem swoją pierwszą pracę 33 lata temu jako urzędnik państwowy w dziale administracji na stanowisku referenta. 21 Czerwiec2022r.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

33 lata temu reprezentowałem Solidarność w WRN Bydgoszcz
Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy teraz. Tu zaczęła się moja kariera polityczna w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy 33 lata temu jako opozycjonisty antykomunistycznego w PRL i przedstawiciela nielegalnej wówczas jeszcze Solidarności.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Prezesowi i Zarządowi PKP PLK SA w Warszawie
Dziękuję Zarządowi PKP PLK SA w Warszawie za potwierdzenie moich 20 letnich działań zakończonych sukcesem na rzecz dokończenia budowy Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ - Południe relacji Katowice - Więcbork - Gdynia i jej brakującego odcinka na linii kolejowej nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic, który będzie w całości zelektryfikowany na dwóch torach i zrewitalizowany wraz z wszystkimi stacjami i peronami by wznowić ruch pasażerski na całym odcinku co przyjęto na mój wniosek do strategii PKP PLK SA do realizacji na lata 2021 - 2030 r.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Prezesowi i Zarządowi PKP PLK SA w Warszawie
Dziękuję Prezesowi i Zarządowi PKP PLK SA w Warszawie za rozpoczęcie wnioskowanych przeze mnie od wielu lat prac na linii kolejowej nr 281 w tym na stacji PKP Więcbork i dalej od Więcborka w do Runowa Kraj. gm. Więcbork, gdzie na ponad 5 kilometrach nastąpi ciągła wymiana podkładów z pracami towarzyszącymi. Ta inwestycja kolejowa jest już po przetargu w PKP PLK SA..
Jest też potwierdzenie wywalczonej przeze mnie w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie rewitalizacji i elektryfikacji całego 150 km odcinka linii kolejowej nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice z przebudową wszystkich stacji i peronów na rzecz wznowienia przewozów pasażerskich PKP na tym całym odcinku o co zabiegałem 20 lat w Rządzie RP i Zarządzie PKP PLK SA .
Odcinek LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice to jest ten brakujący 150 km odcinek Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ - Południe, relacji Katowice - Więcbork - Gdynia, który w końcu będzie wybudowany po 52 latach prac kolejowych na tej magistrali kolejowej i taki był mój cel, który właśnie osiągnąłem po 20 latach walki o tą magistralę kolejową w Rządzie RP PKP PLK SA.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję za referencje względem mojej osoby Tomasza Romana Bracka
Dziękuję za referencje względem mojej osoby Tomasza Romana Bracka Wojewódzkiemu Urzędowi Ochrony Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy z ujawnieniem mojej wieloletniej pracy na rzecz ochrony setek zabytków w Więcborku i regionie w tym uratowania i skatalogowania więcborskich i runowskich rezydencji Rządu II RP i Prezydenta II RP prof. Ignacego Mościckiego w gminie Więcbork o których pamięć zacierano celowo w Więcborku, województwie i w Polsce 77 lat !
To samo dotyczy skatalogowania wszystkich zabytkowych nagrobków Cmentarza Parafialnego w Więcborku oraz wykonania kart zabytków dla dwóch linii kolejowych nr 281 i 240 na całym odcinku, które wykonano na mój wniosek !
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wsparcie
Po mojej interwencji w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu kompleks rezydencji Rządu II RP i Prezydenta II RP prof, Ignacego Mościckiego na przedmieściach Więcborka w dwóch pałacach w Runowie Młyn i w zamku w Runowie Kraj. gmina Więcbork zostanie wpisany na mój wniosek do centralnego rejestru zabytków, a do gminnego rejestru zabytków na mój wniosek już został wpisany o czym powiadomił mnie Wojewódzki Konserwator Zabytków w Toruniu. W ten sposób uratowałem to dziedzictwo Narodowe Polski od zapomnienia po 77 latach wymazywania z historii i pamięci drugiego Belwederu mieszczącego się na przedmieściach Więcborka w II RP.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wsparcie
Po mojej interwencji w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu kompleks rezydencji Rządu II RP i Prezydenta II RP prof, Ignacego Mościckiego na przedmieściach Więcborka w dwóch pałacach w Runowie Młyn i w zamku w Runowie Kraj. gmina Więcbork zostanie wpisany na mój wniosek do centralnego rejestru zabytków, a do gminnego rejestru zabytków na mój wniosek już został wpisany o czym powiadomił mnie Wojewódzki Konserwator Zabytków w Toruniu. W ten sposób uratowałem to dziedzictwo Narodowe Polski od zapomnienia po 77 latach wymazywania z historii i pamięci drugiego Belwederu mieszczącego się na przedmieściach Więcborka w II RP.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Dyrektorowi Zarządu Drogowego w Sępólnie Kr.
Dziękuję Dyrektorowi Zarządu Drogowego w Sępólnie Kr. za referencje względem mojej osoby i mojego wieloletniego zaangażowania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych w mieście i gminie Więcbork i wnioskowanych przeze mnie inwestycji na tych drogach, które się materializują od wielu lat.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję za referencje względem mojej osoby Tomasza Romana Bracka Panu Marszałkowi i Zarządowi
Dziękuję za referencje względem mojej osoby Tomasza Romana Bracka Panu Marszałkowi i Zarządowi Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Toruniu z ujawnieniem mojej wieloletniej pracy na rzecz wolności i rozwoju Polski, Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz miasta i gminy Więcborku za co odznaczył mnie Pan Marszałek z czcigodną Kapituła najwyższym złotym Medalem Województwa Kujawsko Pomorskiego za obronę praw człowieka w PRL i w III RP oraz za moją owocną i wieloletnią społeczną pracę na rzecz Więcborka i naszego Województwa Kujawsko Pomorskiego.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Panu Dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich Bydgoszczy za referencje
Dziękuję Panu Dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich Bydgoszczy za referencje względem mojej osoby Tomasza Romana Bracka z ujawnieniem mojej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa i remontów wywołanych na mój wniosek na drogach wojewódzkich nr 240, 241, 242 i 189 w tym w mieście i gminie Więcbork. Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Panu Dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich Bydgoszczy za referencje
Dziękuję Panu Dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich Bydgoszczy za referencje względem mojej osoby Tomasza Romana Bracka z ujawnieniem mojej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa i remontów wywołanych na mój wniosek na drogach wojewódzkich nr 240, 241, 242 i 189 w tym w mieście i gminie Więcbork. Tomasz Roman Bracka

120 tysięcy złotych na dalszy remont cmentarza w Karolewie
120 tysięcy złotych na dalszy remont cmentarza w Karolewie przekazał miastu i gminie Więcbork wojewoda kujawsko-pomorski.
O remont i upamiętnienie obozu zagłady w Karolewie oraz dalsze ekshumacje pomordowanych w tym obozie zagłady i innych miejscach w MiG Więcbork wystąpiłem już 12 lat temu do IPN w Bydgoszczy co potwierdzam w załączonym piśmie z dnia 26. 04. 2010 r. skierowanym na moje ręce z IPN.
Apeluje przy okazji do byłych funkcjonariuszy SB w Sępólnie o zwrot moich akt waszych represji mojej osoby Tomasza Bracka, które mi okazaliście błagając w 1989 r. o wybaczenie za wyrządzone mi krzywdy i wielokrotne skatowanie mojej osoby by dalej pracować w Policji !
Tomasz Roman Bracka

120 tysięcy złotych na dalszy remont cmentarza w Karolewie
120 tysięcy złotych na dalszy remont cmentarza w Karolewie przekazał miastu i gminie Więcbork wojewoda kujawsko-pomorski.
O remont i upamiętnienie obozu zagłady w Karolewie oraz dalsze ekshumacje pomordowanych w tym obozie zagłady i innych miejscach w MiG Więcbork wystąpiłem już 12 lat temu do IPN w Bydgoszczy co potwierdzam w załączonym piśmie z dnia 26. 04. 2010 r. skierowanym na moje ręce z IPN.
Apeluje przy okazji do byłych funkcjonariuszy SB w Sępólnie o zwrot moich akt waszych represji mojej osoby Tomasza Bracka, które mi okazaliście błagając w 1989 r. o wybaczenie za wyrządzone mi krzywdy i wielokrotne skatowanie mojej osoby by dalej pracować w Policji !
Tomasz Roman Bracka

Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel w Więcborku
Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel na Cmentarzu Ewangelicko – Katolickim w Więcborku wywalczony przeze mnie w PINB Sępólno Kr. i u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu.
Ród Konkiel był właścicielem zrabowanego im przez komunistów wczasach PRL pałacu w Suchorączku gm. Więcbork i 100 hektarów ziemi przyległej do pałacu. Tomasz Roman Bracka

Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel w Więcborku
Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel na Cmentarzu Ewangelicko – Katolickim w Więcborku wywalczony przeze mnie w PINB Sępólno Kr. i u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu.
Ród Konkiel był właścicielem zrabowanego im przez komunistów wczasach PRL pałacu w Suchorączku gm. Więcbork i 100 hektarów ziemi przyległej do pałacu. Tomasz Roman Bracka

Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel w Więcborku
Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel na Cmentarzu Ewangelicko – Katolickim w Więcborku wywalczony przeze mnie w PINB Sępólno Kr. i u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu.
Ród Konkiel był właścicielem zrabowanego im przez komunistów wczasach PRL pałacu w Suchorączku gm. Więcbork i 100 hektarów ziemi przyległej do pałacu. Tomasz Roman Bracka

Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel w Więcborku
Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel na Cmentarzu Ewangelicko – Katolickim w Więcborku wywalczony przeze mnie w PINB Sępólno Kr. i u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu.
Ród Konkiel był właścicielem zrabowanego im przez komunistów wczasach PRL pałacu w Suchorączku gm. Więcbork i 100 hektarów ziemi przyległej do pałacu. Tomasz Roman Bracka

Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel w Więcborku
Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel na Cmentarzu Ewangelicko – Katolickim w Więcborku wywalczony przeze mnie w PINB Sępólno Kr. i u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu.
Ród Konkiel był właścicielem zrabowanego im przez komunistów wczasach PRL pałacu w Suchorączku gm. Więcbork i 100 hektarów ziemi przyległej do pałacu. Tomasz Roman Bracka

Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel w Więcborku
Trwa remont zabytkowej kaplicy grobowej rodu Konkiel na Cmentarzu Ewangelicko – Katolickim w Więcborku wywalczony przeze mnie w PINB Sępólno Kr. i u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu.
Ród Konkiel był właścicielem zrabowanego im przez komunistów wczasach PRL pałacu w Suchorączku gm. Więcbork i 100 hektarów ziemi przyległej do pałacu. Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
List Prezydenta RP Andrzeja Dudy jaki wpłynął na moje ręce organizatora X jubileuszowego biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Więcborku, który odczytałem dziś na Rynku w Więcborku przed rozpoczęciem X jubileuszowego biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym – Tomasz Roman Bracka
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku w którym uczestniczyłem i zająłem 1 miejsce - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego. Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej. Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu ! Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś ! Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu ! Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim. Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r. Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku. Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi ! Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka ! Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r. https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/ Tomasz Roman Bracka Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego. Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej. Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu ! Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś ! Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu ! Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim. Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r. Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku. Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi ! Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka ! Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r. https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/ Tomasz Roman Bracka Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” w Więcborku
Po raz pierwszy w jubileuszowej X edycji Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku 6 marca 2022 r. o godz. 12 sprzed komunistycznej katowni i więzienia w piwnicach UBP i MO na więcborskim Rynku mieszczącej się od 1945 r. w budynku przedwojennego Magistratu z metą na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku, gdzie spoczywają więcborskie ofiary komunistycznego terroru UBP z okresu PRL.
Bieg upamiętni też więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Ogłaszam też wiec poparcia mieszkańców Więcborka dla napadniętej Ukrainy przez Rosję i Białoruś oraz zbrodniarzy wojennych Putina i Łukaszenkę na więcborskim Placu Jana Pawła II co poprzedzi X jubileuszowy bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Więcborku
Wiec poparcia dla napadniętej przez Rosję i Białoruś Ukrainy i bieg rozpoczną się 6 marca 2022 roku w niedzielę o godz. 12 przy katowni i więzieniu UBP i MO na więcborskim Rynku.
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 roku.
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator – Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku
Po raz pierwszy w jubileuszowej X edycji Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku 6 marca 2022 r. o godz. 12 sprzed komunistycznej katowni i więzienia w piwnicach UBP i MO na więcborskim Rynku mieszczącej się od 1945 r. w budynku przedwojennego Magistratu z metą na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku, gdzie spoczywają więcborskie ofiary komunistycznego terroru UBP z okresu PRL.
Bieg upamiętni też więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Ogłaszam też wiec poparcia mieszkańców Więcborka dla napadniętej Ukrainy przez Rosję i Białoruś oraz zbrodniarzy wojennych Putina i Łukaszenkę na więcborskim Placu Jana Pawła II co poprzedzi X jubileuszowy bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Więcborku
Wiec poparcia dla napadniętej przez Rosję i Białoruś Ukrainy i bieg rozpoczną się 6 marca 2022 roku w niedzielę o godz. 12 przy katowni i więzieniu UBP i MO na więcborskim Rynku.
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 roku.
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator – Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku
Po raz pierwszy w jubileuszowej X edycji Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku 6 marca 2022 r. o godz. 12 sprzed komunistycznej katowni i więzienia w piwnicach UBP i MO na więcborskim Rynku mieszczącej się od 1945 r. w budynku przedwojennego Magistratu z metą na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku, gdzie spoczywają więcborskie ofiary komunistycznego terroru UBP z okresu PRL.
Bieg upamiętni też więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Ogłaszam też wiec poparcia mieszkańców Więcborka dla napadniętej Ukrainy przez Rosję i Białoruś oraz zbrodniarzy wojennych Putina i Łukaszenkę na więcborskim Placu Jana Pawła II co poprzedzi X jubileuszowy bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Więcborku
Wiec poparcia dla napadniętej przez Rosję i Białoruś Ukrainy i bieg rozpoczną się 6 marca 2022 roku w niedzielę o godz. 12 przy katowni i więzieniu UBP i MO na więcborskim Rynku.
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 roku.
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator – Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” w Więcborku
Po raz pierwszy w jubileuszowej X edycji Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku 6 marca 2022 r. o godz. 12 sprzed komunistycznej katowni i więzienia w piwnicach UBP i MO na więcborskim Rynku mieszczącej się od 1945 r. w budynku przedwojennego Magistratu z metą na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku, gdzie spoczywają więcborskie ofiary komunistycznego terroru UBP z okresu PRL.
Bieg upamiętni też więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Ogłaszam też wiec poparcia mieszkańców Więcborka dla napadniętej Ukrainy przez Rosję i Białoruś oraz zbrodniarzy wojennych Putina i Łukaszenkę na więcborskim Placu Jana Pawła II co poprzedzi X jubileuszowy bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Więcborku
Wiec poparcia dla napadniętej przez Rosję i Białoruś Ukrainy i bieg rozpoczną się 6 marca 2022 roku w niedzielę o godz. 12 przy katowni i więzieniu UBP i MO na więcborskim Rynku.
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 roku.
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator – Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” w Więcborku
Po raz pierwszy w jubileuszowej X edycji Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku 6 marca 2022 r. o godz. 12 sprzed komunistycznej katowni i więzienia w piwnicach UBP i MO na więcborskim Rynku mieszczącej się od 1945 r. w budynku przedwojennego Magistratu z metą na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku, gdzie spoczywają więcborskie ofiary komunistycznego terroru UBP z okresu PRL.
Bieg upamiętni też więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Ogłaszam też wiec poparcia mieszkańców Więcborka dla napadniętej Ukrainy przez Rosję i Białoruś oraz zbrodniarzy wojennych Putina i Łukaszenkę na więcborskim Placu Jana Pawła II co poprzedzi X jubileuszowy bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Więcborku
Wiec poparcia dla napadniętej przez Rosję i Białoruś Ukrainy i bieg rozpoczną się 6 marca 2022 roku w niedzielę o godz. 12 przy katowni i więzieniu UBP i MO na więcborskim Rynku.
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 roku.
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator – Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku
Po raz pierwszy w jubileuszowej X edycji Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku 6 marca 2022 r. o godz. 12 sprzed komunistycznej katowni UBP na więcborskim Rynku mieszczącej się od 1945 r. w budynku przedwojennego Magistratu z metą na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku, gdzie spoczywają więcborskie ofiary komunistycznego terroru UBP z okresu PRL.
Bieg upamiętnia też więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !!!
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Organizator – Tomasz Roman Bracka
Patronat medialny Gazeta Więcborska

Nowe latarnie ulicznepojawiły się na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku
Po wielu latach mojej walki nowe latarnie uliczne pojawiły się dziś na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku na koszt Enei. Teraz czas na nowe chodniki i ulice na tych zdewastowanych drogach gminnych.
Kolejne nowe latarnie już niebawem pojawią się na ulicy Spacerowej w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe latarnie uliczne na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku
Po wielu latach mojej walki nowe latarnie uliczne pojawiły się dziś na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku na koszt Enei. Teraz czas na nowe chodniki i ulice na tych zdewastowanych drogach gminnych.
Kolejne nowe latarnie już niebawem pojawią się na ulicy Spacerowej w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe latarnie ulicznepojawiły się na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku
Po wielu latach mojej walki nowe latarnie uliczne pojawiły się dziś na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku na koszt Enei. Teraz czas na nowe chodniki i ulice na tych zdewastowanych drogach gminnych.
Kolejne nowe latarnie już niebawem pojawią się na ulicy Spacerowej w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe latarnie uliczne na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku
Po wielu latach mojej walki nowe latarnie uliczne pojawiły się dziś na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku na koszt Enei. Teraz czas na nowe chodniki i ulice na tych zdewastowanych drogach gminnych.
Kolejne nowe latarnie już niebawem pojawią się na ulicy Spacerowej w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe latarnie uliczne na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku
Po wielu latach mojej walki nowe latarnie uliczne pojawiły się dziś na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku na koszt Enei. Teraz czas na nowe chodniki i ulice na tych zdewastowanych drogach gminnych.
Kolejne nowe latarnie już niebawem pojawią się na ulicy Spacerowej w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe latarnie uliczne na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku
Po wielu latach mojej walki nowe latarnie uliczne pojawiły się dziś na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku na koszt Enei. Teraz czas na nowe chodniki i ulice na tych zdewastowanych drogach gminnych.
Kolejne nowe latarnie już niebawem pojawią się na ulicy Spacerowej w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe latarnie ulicznepojawiły się na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku
Po wielu latach mojej walki nowe latarnie uliczne pojawiły się dziś na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku na koszt Enei. Teraz czas na nowe chodniki i ulice na tych zdewastowanych drogach gminnych.
Kolejne nowe latarnie już niebawem pojawią się na ulicy Spacerowej w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Doktor UBP patronem szpitala w Więcborku
IPN Warszawa potwierdza po mojej interwencji wątpliwości co do uhonorowania nazwą więcborskiego szpitala doktora UBP i PZPR Józefa Łaskiego, w świetle Ustawy dekomunizacyjnej – Tomasz Roman Bracka

Doktor UBP patronem szpitala w Więcborku
IPN Warszawa potwierdza po mojej interwencji wątpliwości co do uhonorowania nazwą więcborskiego szpitala doktora UBP i PZPR Józefa Łaskiego, w świetle Ustawy dekomunizacyjnej – Tomasz Roman Bracka

Wywalczone prze mnie w Enei nowe latarnie na ul. Mickiewicza w Więcborku
Wywalczona przeze mnie w Enei Operator w Poznaniu i Bydgoszczy budowa nowej instalacji elektrycznej z oświetleniem ulicznym i słupami oświetleniowymi na ul. Adama Mickiewicza w Więcborku stały się faktem pod koniec grudnia 2021 r. Inwestycja groszem nie obciążyła miasta Więcbork.
Przypominam, że w zeszłym roku Enea Operator wymieniała na mój wniosek latarnie i okablowanie na ulicach Hallera, Pocztowej i Gdańskiej w Więcborku. Na dniach nowe oświetlenie uliczne pojawi się na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku o co od lat zabiegałem - Tomasz Roman Bracka

Wywalczone prze mnie w Enei nowe latarnie na ul. Mickiewicza w Więcborku
Wywalczona przeze mnie w Enei Operator w Poznaniu i Bydgoszczy budowa nowej instalacji elektrycznej z oświetleniem ulicznym i słupami oświetleniowymi na ul. Adama Mickiewicza w Więcborku stały się faktem pod koniec grudnia 2021 r. Inwestycja groszem nie obciążyła miasta Więcbork.
Przypominam, że w zeszłym roku Enea Operator wymieniała na mój wniosek latarnie i okablowanie na ulicach Hallera, Pocztowej i Gdańskiej w Więcborku. Na dniach nowe oświetlenie uliczne pojawi się na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku o co od lat zabiegałem - Tomasz Roman Bracka

Wywalczone prze mnie w Enei nowe latarnie na ul. Mickiewicza w Więcborku
Wywalczona przeze mnie w Enei Operator w Poznaniu i Bydgoszczy budowa nowej instalacji elektrycznej z oświetleniem ulicznym i słupami oświetleniowymi na ul. Adama Mickiewicza w Więcborku stały się faktem pod koniec grudnia 2021 r. Inwestycja groszem nie obciążyła miasta Więcbork.
Przypominam, że w zeszłym roku Enea Operator wymieniała na mój wniosek latarnie i okablowanie na ulicach Hallera, Pocztowej i Gdańskiej w Więcborku. Na dniach nowe oświetlenie uliczne pojawi się na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku o co od lat zabiegałem - Tomasz Roman Bracka

Zarząd PKP PLK SA w Warszawie zaakceptował rewitalizacje LK 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Prezes i Zarząd PKP PLK SA w Warszawie zaakceptował mój wniosek i uwzględnił w strategii PKP PLK SA rewitalizację całej linii kolejowej nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na 150 km, gdzie pojawią się nowe tory trakcja elektryczna z przebudową wszystkich stacji kolejowych i peronów na całej w/w LK nr 281 w tym na stacji PKP Więcbork. Przypominam, że linia Kolejowa nr 281 tworzy Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia.
Natomiast już w 2022 roku rozpocznie się wywalczona prze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA rewitalizacja ponad 100 km LK nr 291 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not – Więcbork – Ogorzeliny, gdzie nastąpi ciągłą wymiana podkładów z posypką i pracami towarzyszącymi, co potwierdza 8 grudnia 2021 r. w załączonym piśmie do mnie Zarząd PKP PLK SA w Warszawie - Tomasz Roman Bracka

Zarząd PKP PLK SA w Warszawie zaakceptował rewitalizacje LK 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Prezes i Zarząd PKP PLK SA w Warszawie zaakceptował mój wniosek i uwzględnił w strategii PKP PLK SA rewitalizację całej linii kolejowej nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na 150 km, gdzie pojawią się nowe tory trakcja elektryczna z przebudową wszystkich stacji kolejowych i peronów na całej w/w LK nr 281 w tym na stacji PKP Więcbork. Przypominam, że linia Kolejowa nr 281 tworzy Magistralę Kolejową Portową BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia.
Natomiast już w 2022 roku rozpocznie się wywalczona prze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA rewitalizacja ponad 100 km LK nr 291 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not – Więcbork – Ogorzeliny, gdzie nastąpi ciągłą wymiana podkładów z posypką i pracami towarzyszącymi, co potwierdza 8 grudnia 2021 r. w załączonym piśmie do mnie Zarząd PKP PLK SA w Warszawie - Tomasz Roman Bracka

Po mojej interwencji u Premiera i PSG jest szansa na gazyfikacje ziemną Więcborka
Po mojej interwencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i w Zarządzie PSG w Warszawie w sprawie gazyfikacji ziemnej Więcborka na 18 kilometrach ulic już z 450 przyłączami gazowymi, a nie 50 jak celowo zaniżano ich ilość w PSG w przetargu ! Zatem zarysowała się szansa na ponowny przetarg na rzecz tej potrzebnej inwestycji, co wynika w prost z pisma Zarządu PSG skierowanego na moje ręce wnioskodawcy 4 listopada 2021 r. które załączam. Tomasz Roman Bracka

Po mojej interwencji u Premiera i PSG jest szansa na gazyfikacje ziemną Więcborka
Po mojej interwencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i w Zarządzie PSG w Warszawie w sprawie gazyfikacji ziemnej Więcborka na 18 kilometrach ulic już z 450 przyłączami gazowymi, a nie 50 jak celowo zaniżano ich ilość w PSG w przetargu ! Zatem zarysowała się szansa na ponowny przetarg na rzecz tej potrzebnej inwestycji, co wynika w prost z pisma Zarządu PSG skierowanego na moje ręce wnioskodawcy 4 listopada 2021 r. które załączam. Tomasz Roman Bracka

Po mojej interwencji u Premiera i PSG jest szansa na gazyfikacje ziemną Więcborka
Po mojej interwencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i w Zarządzie PSG w Warszawie w sprawie gazyfikacji ziemnej Więcborka na 18 kilometrach ulic już z 450 przyłączami gazowymi, a nie 50 jak celowo zaniżano ich ilość w PSG w przetargu ! Zatem zarysowała się szansa na ponowny przetarg na rzecz tej potrzebnej inwestycji, co wynika w prost z pisma Zarządu PSG skierowanego na moje ręce wnioskodawcy 4 listopada 2021 r. które załączam. Tomasz Roman Bracka

Rada Miejska w Sępólnie Kr. poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska w Sępólnie Kr. poparła jednogłośnie mój wniosek w Uchwale z dnia 27. 10. 2021 r do Rządu RP i PKP PLK SA o modernizację przystanków kolejowych i stacji PKP oraz linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not. – Więcbork – Sępólno Kr – Kamień Kr. – Chojnice na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!! Tomasz Roman Bracka

Rada Miejska w Sępólnie Kr. poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska w Sępólnie Kr. poparła jednogłośnie mój wniosek w Uchwale z dnia 27. 10. 2021 r do Rządu RP i PKP PLK SA o modernizację przystanków kolejowych i stacji PKP oraz linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not. – Więcbork – Sępólno Kr – Kamień Kr. – Chojnice na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!! Tomasz Roman Bracka

Rada Miejska w Sępólnie Kr. poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska w Sępólnie Kr. poparła jednogłośnie mój wniosek w Uchwale z dnia 27. 10. 2021 r do Rządu RP i PKP PLK SA o modernizację przystanków kolejowych i stacji PKP oraz linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not. – Więcbork – Sępólno Kr – Kamień Kr. – Chojnice na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!! Tomasz Roman Bracka

Rada Powiatu Nakielskiego poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Powiatu Nakielskiego poparła jednogłośnie 27. 10. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Kcyni przez – Nakło n/Not. – Więcbork do Ogorzelin i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii trasie kolejowej nr 281 relacji Kcynia – Nakło n/Not. – Więcbork – Ogorzeliny na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Tomasz Roman Bracka

Rada Powiatu Nakielskiego poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Powiatu Nakielskiego poparła jednogłośnie 27. 10. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Kcyni przez – Nakło n/Not. – Więcbork do Ogorzelin i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii trasie kolejowej nr 281 relacji Kcynia – Nakło n/Not. – Więcbork – Ogorzeliny na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Tomasz Roman Bracka

Rada Powiatu Nakielskiego poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Powiatu Nakielskiego poparła jednogłośnie 27. 10. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Kcyni przez – Nakło n/Not. – Więcbork do Ogorzelin i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii trasie kolejowej nr 281 relacji Kcynia – Nakło n/Not. – Więcbork – Ogorzeliny na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Tomasz Roman Bracka

Rada Powiatu Nakielskiego poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Powiatu Nakielskiego poparła jednogłośnie 27. 10. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Kcyni przez – Nakło n/Not. – Więcbork do Ogorzelin i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii trasie kolejowej nr 281 relacji Kcynia – Nakło n/Not. – Więcbork – Ogorzeliny na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 ! Tomasz Roman Bracka

Prezydent Gniezna poparł reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Prezydent pierwszej stolicy Polski Miasta Gniezno poparł 27. 10. 2021 r. mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie remontu całej linii kolejowej nr 281 oraz modernizacji wszystkich stacji i przystanków kolejowych na LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Opole – Wrocław – Poznań – Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice – Tczew – Gdańsk – Gdynia, budowanej przez PKP lat 52 !!!

RM Janowca Wielkopolskiego poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska Janowca Wielkopolskiego poparła jednogłośnie w Uchwale z dnia 23. 11. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!! Tomasz Roman Bracka

RM Janowca Wielkopolskiego poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska Janowca Wielkopolskiego poparła jednogłośnie w Uchwale z dnia 23. 11. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!! Tomasz Roman Bracka

RM Janowca Wielkopolskiego poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska Janowca Wielkopolskiego poparła jednogłośnie w Uchwale z dnia 23. 11. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!! Tomasz Roman Bracka

RG Damasławek poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Gminy Damasławek poparła jednogłośnie w Uchwale z dnia 17. 11. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RG Damasławek poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Gminy Damasławek poparła jednogłośnie w Uchwale z dnia 17. 11. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RG Damasławek poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Gminy Damasławek poparła jednogłośnie w Uchwale z dnia 17. 11. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RM Gniezna poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska Gniezna Pierwszej Stolicy Polski poparła jednogłośnie w Uchwale z dnia 09. 11. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RM Gniezna poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska Gniezna Pierwszej Stolicy Polski poparła jednogłośnie w Uchwale z dnia 09. 11. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RM Gniezna poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska Gniezna Pierwszej Stolicy Polski poparła jednogłośnie w Uchwale z dnia 09. 11. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RG Wapno poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Gminy Wapno z władzami poparły jednogłośnie 21. 10. 2021 r. do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RG Gniezno poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Gmina Gniezno z Radą Gminy Gniezno poparła w Apelu z dnia 28. 10. 2021 r. do Rządu RP, Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RG Gniezno poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Gmina Gniezno z Radą Gminy Gniezno poparła w Apelu z dnia 28. 10. 2021 r. do Rządu RP, Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RG Gniezno poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Gmina Gniezno z Radą Gminy Gniezno poparła w Apelu z dnia 28. 10. 2021 r. do Rządu RP, Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RG Gniezno poparła reaktywacje LK nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Gmina Gniezno z Radą Gminy Gniezno poparła w Apelu z dnia 28. 10. 2021 r. do Rządu RP, Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RM Kamienia Kr. poparła reaktywacje Lk nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska Kamienia Kr. poparła w Uchwale z dnia 25. 11. 2021 r. do Rządu RP, Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RM Kamienia Kr. poparła reaktywacje Lk nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska Kamienia Kr. poparła w Uchwale z dnia 25. 11. 2021 r. do Rządu RP, Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

RM Kamienia Kr. poparła reaktywacje Lk nr 281 Gniezno - Więcbork - Chojnice
Rada Miejska Kamienia Kr. poparła w Uchwale z dnia 25. 11. 2021 r. do Rządu RP, Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Nakło n/Not. – Więcbork do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia budowanej lat 52 !!!

Katowice pomnik Marszałka Piłsudskiego
Katowice pomnik Marszałka Piłsudskiego, gdzie 11. 11. 2021 r. składam kwiaty w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wszystkie kopalnie na Śląsku należy natychmiast uruchomić ! Czas zatem otwierać nowe kopalnie na Śląsku tak jak to się dzieje obecnie w RFN, gdzie 80 nowych kopalni węglowych właśnie się otwiera w tym odkrywkowych przy akceptacji UE !
Tomasz Roman Bracka

Katowice pomnik Marszałka Piłsudskiego
Katowice pomnik Marszałka Piłsudskiego, gdzie 11. 11. 2021 r. składam kwiaty w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wszystkie kopalnie na Śląsku należy natychmiast uruchomić ! Czas zatem otwierać nowe kopalnie na Śląsku tak jak to się dzieje obecnie w RFN, gdzie 80 nowych kopalni węglowych właśnie się otwiera w tym odkrywkowych przy akceptacji UE !
Tomasz Roman Bracka

Katowice pomnik Marszałka Piłsudskiego
Katowice pomnik Marszałka Piłsudskiego, gdzie 11. 11. 2021 r. składam kwiaty w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wszystkie kopalnie na Śląsku należy natychmiast uruchomić ! Czas zatem otwierać nowe kopalnie na Śląsku tak jak to się dzieje obecnie w RFN, gdzie 80 nowych kopalni węglowych właśnie się otwiera w tym odkrywkowych przy akceptacji UE !
Tomasz Roman Bracka

Katowice pomnik Marszałka Piłsudskiego
Katowice pomnik Marszałka Piłsudskiego, gdzie 11. 11. 2021 r. składam kwiaty w 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wszystkie kopalnie na Śląsku należy natychmiast uruchomić ! Czas zatem otwierać nowe kopalnie na Śląsku tak jak to się dzieje obecnie w RFN, gdzie 80 nowych kopalni węglowych właśnie się otwiera w tym odkrywkowych przy akceptacji UE !
Tomasz Roman Bracka

Nowe latarnie uliczne na ulicy Wincentego Witosa w Wituni gm. Więcbork
Po wieloletnich interwencjach z mojej strony pojawiły się nowe latarnie uliczne na ulicy Wincentego Witosa w Wituni gm. Więcbork.
foto - Tomasz Roman Bracka

Nowe latarnie uliczne na ulicy Wincentego Witosa w Wituni gm. Więcbork
Po wieloletnich interwencjach z mojej strony pojawiły się nowe latarnie uliczne na ulicy Wincentego Witosa w Wituni gm. Więcbork.
foto - Tomasz Roman Bracka

Nowe latarnie uliczne na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku
Po wieloletnich interwencjach z mojej strony jeszcze w tym miesiącu pojawią się nowe latarnie uliczne na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku.
Obecnie trwa montowanie przez firmę Enea i na jej koszt okablowania i opraw do latarni, po czym zostaną zamontowane nowe latarnie z słupami. Teraz czas na nowe chodniki i asfalt na obu zdewastowanych ulicach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Nowe latarnie uliczne na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku
Po wieloletnich interwencjach z mojej strony jeszcze w tym miesiącu pojawią się nowe latarnie uliczne na ulicach Szkolnej i Widokowej w Więcborku.
Obecnie trwa montowanie przez firmę Enea i na jej koszt okablowania i opraw do latarni, po czym zostaną zamontowane nowe latarnie z słupami. Teraz czas na nowe chodniki i asfalt na obu zdewastowanych ulicach.
foto - Tomasz Roman Bracka

Potwierdzenie Prezesa IPN w Warszawie
Potwierdzenie Prezesa IPN w Warszawie, że nigdy nie byłem współpracownikiem służb specjalnych i wojskowych PRL z którymi walczyłem jako działacz opozycji komunistycznej PRL - Tomasz Roman Bracka

Dziękuje Panie Premierze Morawiecki za podziękowanie za moją walkę o wolną Polskę !
Dziękuję Panu Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu za skierowane do mnie listownie podziękowanie za moją walkę o wolność Polski i obronę zdeptanych praw człowieka w czasach PRL. Tomasz Roman Bracka

102 rocznica odzyskania przez Więcbork niepodległości 23. 01. 1920 r. - 23. 01. 2022 r.
To już 102 lata od odzyskania przez Więcbork niepodległości po 139 latach zaborów !
Na zdjęciu Prezydent Polski dr Andrzej Duda i Tomasz Roman Bracka. Prezydent Andrzej Duda do mnie, gdy publicznie podziękowałem Panu Prezydentowi za order ,,To ja Panu dziękuję za to wszystko co Pan zrobił i robi dla Polski i Polaków, Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski czeka na Pana panie Tomaszu” Panie Prezydencie dla Polski i Polaków będę pracował do końca mojego życia – Tomasz Roman Bracka – foto Prezydent RP Andrzej Duda

Mikołajkowy Rynek w Więcborku o zmroku
Mikołajkowy Rynek w Więcborku o zmroku
foto Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca budowa nowych ulic Szlaku Bursztynowego, Pomorskiej, Leszka Białego w Więcborku
Dobiega końca budowa nowych ulic Szlaku Bursztynowego, Pomorskiej, Leszka Białego w Więcborku wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Kraj. wydanymi burmistrzowi Więcborka. Inwestycja warta niespełna 4 000 000 zł. jest wsparta finansowo przez Rząd RP Premiera Morawieckiego.
foto - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca budowa nowych ulic Szlaku Bursztynowego, Pomorskiej, Leszka Białego w Więcborku
Dobiega końca budowa nowych ulic Szlaku Bursztynowego, Pomorskiej, Leszka Białego w Więcborku wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Kraj. wydanymi burmistrzowi Więcborka. Inwestycja warta niespełna 4 000 000 zł. jest wsparta finansowo przez Rząd RP Premiera Morawieckiego.
foto - Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca budowa nowych ulic Szlaku Bursztynowego, Pomorskiej, Leszka Białego w Więcborku
Dobiega końca budowa nowych ulic Szlaku Bursztynowego, Pomorskiej, Leszka Białego w Więcborku wywalczona przeze mnie nakazami pokontrolnymi PINB w Sępólnie Kraj. wydanymi burmistrzowi Więcborka. Inwestycja warta niespełna 4 000 000 zł. jest wsparta finansowo przez Rząd RP Premiera Morawieckiego.
foto - Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei budowa oświetlenia na ul Mickiewicza w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei Operator w Poznaniu i Bydgoszczy budowa nowej instalacji elektrycznej z oświetleniem ulicznym i słupami oświetleniowymi na ul. Adama Mickiewicza w Więcborku. Inwestycja groszem nie obciąża miasta Więcbork. Natomiast energia elektryczna na tej ulicy zostanie włączona o godz. 17 ciąg dalszy prac w dniu jutrzejszym. Przypominam, że w zeszłym roku Enea Operator wymieniała na mój wniosek latarnie i okablowanie na ulicach Hallera, Pocztowej i Gdańskiej w Więcborku.
foto - Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei budowa oświetlenia na ul Mickiewicza w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei Operator w Poznaniu i Bydgoszczy budowa nowej instalacji elektrycznej z oświetleniem ulicznym i słupami oświetleniowymi na ul. Adama Mickiewicza w Więcborku. Inwestycja groszem nie obciąża miasta Więcbork. Natomiast energia elektryczna na tej ulicy zostanie włączona o godz. 17 ciąg dalszy prac w dniu jutrzejszym. Przypominam, że w zeszłym roku Enea Operator wymieniała na mój wniosek latarnie i okablowanie na ulicach Hallera, Pocztowej i Gdańskiej w Więcborku.
foto - Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei budowa oświetlenia na ul Mickiewicza w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei Operator w Poznaniu i Bydgoszczy budowa nowej instalacji elektrycznej z oświetleniem ulicznym i słupami oświetleniowymi na ul. Adama Mickiewicza w Więcborku. Inwestycja groszem nie obciąża miasta Więcbork. Natomiast energia elektryczna na tej ulicy zostanie włączona o godz. 17 ciąg dalszy prac w dniu jutrzejszym. Przypominam, że w zeszłym roku Enea Operator wymieniała na mój wniosek latarnie i okablowanie na ulicach Hallera, Pocztowej i Gdańskiej w Więcborku.
foto - Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei budowa oświetlenia na ul Mickiewicza w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei Operator w Poznaniu i Bydgoszczy budowa nowej instalacji elektrycznej z oświetleniem ulicznym i słupami oświetleniowymi na ul. Adama Mickiewicza w Więcborku. Inwestycja groszem nie obciąża miasta Więcbork. Natomiast energia elektryczna na tej ulicy zostanie włączona o godz. 17 ciąg dalszy prac w dniu jutrzejszym. Przypominam, że w zeszłym roku Enea Operator wymieniała na mój wniosek latarnie i okablowanie na ulicach Hallera, Pocztowej i Gdańskiej w Więcborku.
foto - Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei budowa oświetlenia na ul Mickiewicza w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei Operator w Poznaniu i Bydgoszczy budowa nowej instalacji elektrycznej z oświetleniem ulicznym i słupami oświetleniowymi na ul. Adama Mickiewicza w Więcborku. Inwestycja groszem nie obciąża miasta Więcbork. Natomiast energia elektryczna na tej ulicy zostanie włączona o godz. 17 ciąg dalszy prac w dniu jutrzejszym. Przypominam, że w zeszłym roku Enea Operator wymieniała na mój wniosek latarnie i okablowanie na ulicach Hallera, Pocztowej i Gdańskiej w Więcborku.
foto - Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei budowa oświetlenia na ul Mickiewicza w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie w Enei Operator w Poznaniu i Bydgoszczy budowa nowej instalacji elektrycznej z oświetleniem ulicznym i słupami oświetleniowymi na ul. Adama Mickiewicza w Więcborku. Inwestycja groszem nie obciąża miasta Więcbork. Natomiast energia elektryczna na tej ulicy zostanie włączona o godz. 17 ciąg dalszy prac w dniu jutrzejszym. Przypominam, że w zeszłym roku Enea Operator wymieniała na mój wniosek latarnie i okablowanie na ulicach Hallera, Pocztowej i Gdańskiej w Więcborku.
foto - Tomasz Roman Bracka

Ulica 28 Stycznia w Więcborku uzyska w 2022 r. nową nawierzchnię uliczną z chodnikami i nową rurową
Ulica 28 Stycznia w Więcborku uzyska w 2022 r. nową nawierzchnię uliczną z chodnikami i nową rurową instalacją gazową. Planowana w/w inwestycja posiada już dokumentacje techniczną i pozwolenie na budowę. To samo stanie się w 2022 r. z ulicami Wyzwolenia i Gen. J. Hallera w Więcborku, gdzie pojawią się rury gazowe z nową nawierzchnią asfaltową.
Również skrzyżowanie przy DW 241 i 189 w Więcborku zostanie przebudowane w 2022 r. Jak mnie informuję ZDW Bydgoszcz w 2022 roku przebudowana zostanie DW 241 od Wiela do Więcborka oraz kolejna DW 242 od Więcborka do Runowa Kr. i dalej do granicy naszego województwa.
Przy obu drogach wojewódzkich nr 241 i 242 powstaną nowe ścieżki rowerowe od Więcborka do Runowa Kr. i od Więcborka do zakładu Gabi Meble w Runowie Młyn przy DW 241. Na zdjęciach ulice 28 Stycznia i Wyzwolenia w Więcborku.
Jak mnie informuję pisemnie Urząd Miejski w Więcborku w związku z moimi wnioskami złożonymi do budżetu gminy Więcbork na 2022 rok uwzględnia się mój wniosek zgłaszany od 15 lat w sprawie budowy chodnika z budową oświetlenia ulicznego przy ul. Gdańskiej w Więcborku od hotelu Pod Koroną do przejazdu PKP przy tej ulicy !
Zaakceptowana została też na 2022 wnioskowana przeze mnie budowa nowej kanalizacji sanitarnej z nawierzchnią uliczną i chodnikową przy ulicach Potulickich, Zamkowej i Biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego w Więcborku.
Oczekuję też w 2022 roku na brakujący chodnik z oświetleniem ulicznym przy ul. Powstańców Wielkopolskich od zbiegu z ulicą Lipową do masarni Pana Ciepłucha, co wpisze niebawem na mój wniosek do budżetu powiatu wiecborsko – sępoleńskiego na 2022 r. Zarząd i Rada Powiatu w Sępólnie Kr.
I to wcale nie koniec inwestycji w Więcborku w 2022 r. przebudowana zostanie ulica Dworcowa oraz dalsza cześć ulicy Słonecznej w Więcborku. To samo dotyczy przebudowy ulicy Nowodworskiej w Wituni, gdzie na całym ciągu drogi powiatowej od Więcborka do nowego Dworu powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa z nowymi chodnikami i ścieżką rowerową oraz oświetleniem ulicznym do samego Nowego Dworu gm. Więcbork.
Ponadto wywalczona przeze mnie gazyfikacja ziemna na 18 kilometrach ulic Więcborka z budową stacji redystrybucji gazu ziemnego w Więcborku przy ul. Wyzwolenia warta ponad 100 000 000 złotych jest już od 6 września do 5 października 2021 r. na przetargu w Polskiej Spółce Gazownictwa, co potwierdza mi w załączonym piśmie Prezes Zarządu PSG Pan Robert Więckowski w Warszawie i Członek Zarządu PSG Jakub Kowalski
Również od września wydawana jest decyzja środowiskowa dla wywalczonej przeze mnie w UM w Toruniu i ZDW Bydgoszcz prawie 6 kilometrowej obwodnicy Więcborka z trzema rondami na trasie jej przebiegu dla której przetarg na budowę zostanie ogłoszony w 2022 r. po wydaniu w/w decyzji środowiskowej.
Jak już wcześniej pisałem w gazecie więcborskiej w 2022 roku rozpocznie się wywalczona przeze mnie za niecałe 100 000 000 złotych w Rządzie RP i PKP PLK SA ciągłą wymiana podkładów z podsypką i robotami towarzyszącymi na całym 120 kilometrowym odcinku linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Nakło n/Not. do Więcborka wraz z remontem stacji PKP Więcbork. Zatem nadchodzący rok 2022 jest rokiem największych inwestycji w historii naszego miasta o które walczyłem skutecznie 20 lata !
Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa nowych nowych ulic Szlaku Bursztynowego, Pomorskiej i Leszka Białego
Trwa budowa nowych nowych ulic Szlaku Bursztynowego, Pomorskiej i Leszka Białego w Więcborku z nawierzchnią drogową, chodnikami i kanalizacja deszczową.
Inwestycja warta ponad 3 miliony złotych jest wsparta przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości i objęta nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. wydanym na mój wniosek dla wszystkich ulic na tym osiedli Piastowskim !
Również po wieloletniej letniej walce z mojej strony w ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu i UM Więcbork powstanie w końcu nowy chodnik z oświetleniem ulicznym przy ul. Gdańskiej w Więcborku od hotelu Pod Koroną do przejazdu kolejowego PKP przy tej ulicy.
Tomasz Roman Bracka

W 2022 r. powstanie nowy chodnik z oświetleniem ulicznym do końca ulicy Powstańców Wielkopolskich
Nowa droga na tor motocrossowy w Więcborku wybudowana, teraz czas na latarnie uliczne ! Natomiast już w 2022 roku po akceptacji mojego wniosku przez Zarząd Powiatu w Sępólnie Kr. powstanie nowy chodnik z oświetleniem ulicznym od przystanku PKS, u zbiegu ul. Lipowej z ul. Powstańców Wielkopolskich do końca ulicy Powstańców Wielkopolskich w Więcborku, czyli do masarni Pana Mieczysława, któremu kiedyś ten chodnik z lampami obiecałem.
Również po wieloletniej letniej walce z mojej strony w ZDW Bydgoszcz i Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu oraz w UM Więcbork powstanie w końcu nowy chodnik z oświetleniem ulicznym przy ul. Gdańskiej w Więcborku od hotelu Pod Koroną do przejazdu kolejowego PKP przy tej ulicy.
Tomasz Roman Bracka

W 2022 r. powstanie nowy chodnik z oświetleniem ulicznym do końca ulicy Powstańców Wielkopolskich
Nowa droga na tor motocrossowy w Więcborku wybudowana, teraz czas na latarnie uliczne ! Natomiast już w 2022 roku po akceptacji mojego wniosku przez Zarząd Powiatu w Sępólnie Kr. powstanie nowy chodnik z oświetleniem ulicznym od przystanku PKS, u zbiegu ul. Lipowej z ul. Powstańców Wielkopolskich do końca ulicy Powstańców Wielkopolskich w Więcborku, czyli do masarni Pana Mieczysława, któremu kiedyś ten chodnik z lampami obiecałem.
Również po wieloletniej letniej walce z mojej strony w ZDW Bydgoszcz i Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu oraz w UM Więcbork powstanie w końcu nowy chodnik z oświetleniem ulicznym przy ul. Gdańskiej w Więcborku od hotelu Pod Koroną do przejazdu kolejowego PKP przy tej ulicy.
Tomasz Roman Bracka

W 2022 r. powstanie nowy chodnik z oświetleniem ulicznym do końca ulicy Powstańców Wielkopolskich
Nowa droga na tor motocrossowy w Więcborku wybudowana, teraz czas na latarnie uliczne ! Natomiast już w 2022 roku po akceptacji mojego wniosku przez Zarząd Powiatu w Sępólnie Kr. powstanie nowy chodnik z oświetleniem ulicznym od przystanku PKS, u zbiegu ul. Lipowej z ul. Powstańców Wielkopolskich do końca ulicy Powstańców Wielkopolskich w Więcborku, czyli do masarni Pana Mieczysława, któremu kiedyś ten chodnik z lampami obiecałem.
Również po wieloletniej letniej walce z mojej strony w ZDW Bydgoszcz i Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu oraz w UM Więcbork powstanie w końcu nowy chodnik z oświetleniem ulicznym przy ul. Gdańskiej w Więcborku od hotelu Pod Koroną do przejazdu kolejowego PKP przy tej ulicy.
Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca przebudowa DW nr 241 do granicy gminy Więcbork
Dobiegła końca przebudowa DW nr 241 przez ZDW w Bydgoszczy od Więcborka do granicy gminy Więcbork, wywołana nakazem pokontrolnym WINB w Bydgoszczy wydanym na mój wniosek ZDW Bydgoszcz, a już w 2022 roku ciąg dalszy przebudowy DW 241 od granicy gminy Więcbork do Sępólna Kr. objętej tym samym nakazem pokontrolnym WINB Bydgoszcz wydanym na mój wniosek !
Również w 2022 r. zostanie przebudowana po nakazie pokontrolnym WINB Bydgoszcz dla ZDW Bydgoszcz wydanym na mój wniosek DW 241 od Wiela do Więcborka z budową ścieżki rowerowo – spacerowej od zakładu Gabi Meble przy DW 241 do Więcborka. To nie koniec nowy asfalt i ścieżka rowerowo – spacerowa pojawi się w 2022 r. od Ronda przy cmentarzu w Więcborku do Runowa Kr. przy DW 242 w związku z nakazem pokontrolnym WINB Bydgoszcz i Poznań wydanym na mój wniosek !
Ponadto po wieloletniej letniej walce z mojej strony w ZDW Bydgoszcz, Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu i UM Więcbork powstanie w końcu nowy chodnik z oświetleniem ulicznym na DW 241 przy ul. Gdańskiej w Więcborku od hotelu Pod Koroną do przejazdu kolejowego PKP przy tej ulicy. W 2022 r. nastąpi uregulowanie prawne i wykup gruntów pod tą inwestycję z opracowaniem dokumentacji technicznej przez Gminę Więcbork. Inwestycja drogowa przy DW 241 zostanie zrealizowana w montażu partnerskim ZDW Bydgoszcz i Gminy Więcbork.
Na koniec dodam, że w 2022 roku w ramach gazyfikacji ziemnej na 18 kilometrach ulic Więcborka, zostanie ułożony nowy asfalt z rurami gazowymi na ulicach Wyzwolenia i Hallera w Więcborku. Natomiast łączące obie w/w ulice skrzyżowanie przy DW 241 i 189 zostanie przebudowane !
Te w/w inwestycje gazowe i drogowe są efektem mojej wieloletniej walki o nie w ZDW Bydgoszcz i PSG Bydgoszcz i Warszawa oraz WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr. gdzie na mój wniosek wydano nakazy pokontrolne przebudowy i remontów ponad 100 zdewastowanych dróg, ulic i chodników w mieście i gminie Więcbork. Rozstrzygnięcie przetargu w PSG na gazyfikacje ziemną Więcborka z budową stacji redystrybucji gazu LNG, już za 2 dni czyli 5 października 2021 roku o godz. 9. Źródło – https://zamowienia.psgaz.pl/…/preview-auction/id/63812
Tomasz Roman Bracka

POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ
Wójt Gminy Sośno i Rada Gminy Sośno poparli mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie remontu i modernizacji wszystkich stacji i przystanków kolejowych na LK nr 281 od Kcyni rzez Nakło n/Not. – Więcbork do Ogorzelin i wystąpili do Ministerstwa Infrastruktury RP i Zarządu PKP PLK SA o niezwłoczne uruchomienie i modernizację wszystkich przystanków pasażerskich PKP i stacji dla przewozów pasażerskich na linii kolejowej nr 281 i jej pilną rewitalizację na odcinku Kcynia – Nakło n/Not – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kr. – Kamień Kr. – Ogorzeliny – Chojnice ! DZIĘKUJĘ ZA TO JEDNOGŁOŚNE POPARCIE !
Przypominam, że od 2022 r. rozpocznie się na koszt PKP PLK SA wywalczony przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA remont całej linii kolejowej nr 281 na całym odcinku: Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, którego wartość to ponad 96 milionów złotych !
W załączeniu poparcie mojego wniosku w tej sprawie przez Wójta i Radę Gminy Sośno skierowane do Ministerstwa Infrastruktury RP i Zarządu PKP PLK SA, które przed chwilą tam dostarczyłem elektronicznie do Zarządu PKP PLK SA w Warszawie.
Tomasz Roman Bracka

POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ
Wójt Gminy Sośno i Rada Gminy Sośno poparli mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie remontu i modernizacji wszystkich stacji i przystanków kolejowych na LK nr 281 od Kcyni rzez Nakło n/Not. – Więcbork do Ogorzelin i wystąpili do Ministerstwa Infrastruktury RP i Zarządu PKP PLK SA o niezwłoczne uruchomienie i modernizację wszystkich przystanków pasażerskich PKP i stacji dla przewozów pasażerskich na linii kolejowej nr 281 i jej pilną rewitalizację na odcinku Kcynia – Nakło n/Not – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kr. – Kamień Kr. – Ogorzeliny – Chojnice ! DZIĘKUJĘ ZA TO JEDNOGŁOŚNE POPARCIE !
Przypominam, że od 2022 r. rozpocznie się na koszt PKP PLK SA wywalczony przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA remont całej linii kolejowej nr 281 na całym odcinku: Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice, którego wartość to ponad 96 milionów złotych !
W załączeniu poparcie mojego wniosku w tej sprawie przez Wójta i Radę Gminy Sośno skierowane do Ministerstwa Infrastruktury RP i Zarządu PKP PLK SA, które przed chwilą tam dostarczyłem elektronicznie do Zarządu PKP PLK SA w Warszawie.
Tomasz Roman Bracka

POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ
Starosta i Zarząd Powiatu Nakielskiego poparli dziś do Zarządu PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP, mój wniosek w sprawie modernizacji przystanków kolejowych na LK nr 281 i jej pilną rewitalizację od Gniezna przez Kcynię – Nakło n/Not. – Więcbork – Ogorzeliny do Chojnic i wznowienie ruchu pasażerskiego PKP na całej linii trasie kolejowej nr 281 relacji Gniezno – Nakło n/Not. – Więcbork – Chojnice !
Dziękuję za poparcie do PKP PLK SA i Ministerstwa Infrastruktury RP przez Pana Starostę i Zarząd Powiatu Nakielskiego mojego wniosku wspartego poparciem przez Wojewodę Kujawsko -Pomorskiego w sprawie modernizacji wszystkich przystanków kolejowych na linii kolejowej nr 281 w tym na stacjach PKP Więcbork, Sępólno Kr, Kamień Kr. i wznowienia ruchu pasażerskiego na całej LK nr 281 w/z z rozpoczynającą się w PKP PLK SA wywalczoną przeze mnie za ponad 96 000 000 złotych rewitalizacją LK nr 281 na odcinku Gniezno – Więcbork – Chojnice od 2022 roku.
Tomasz Roman Bracka

POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ
Burmistrz Więcborka poparł dziś mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie remontu i modernizacji wszystkich stacji i przystanków kolejowych na LK nr 281 od Kcyni przez Więcbork do Chojnic i wystąpi do Ministerstwa Infrastruktury RP i Zarządu PKP PLK SA o niezwłoczne uruchomienie i modernizację wszystkich przystanków pasażerskich PKP oraz stacji PKP z infrastrukturą towarzyszącą na rzecz przywrócenia przewozów pasażerskich PKP na linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kr. – Kamień Kr. – Ogorzeliny – Chojnice !
Przypominam, że od 2022 r. rozpocznie się na koszt PKP PLK SA za ponad 96 mln. zł. wywalczony przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA remont całej linii kolejowej nr 281 na całym odcinku: Gniezno – Więcbork – Chojnice !
W załączeniu poparcie mojego wniosku w tej sprawie przez Burmistrza Więcborka.
Tomasz Roman Bracka

POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ
Rada Miasta i Gminy Mroczy poparła dziś mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie remontu i modernizacji wszystkich stacji i przystanków kolejowych na LK nr 281 od Kcyni przez Więcbork do Chojnic i wystąpił do Zarządu PKP PLK SA o niezwłoczne uruchomienie i modernizację wszystkich przystanków pasażerskich PKP i stacji dla przewozów pasażerskich na linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kr. – Kamień Kr. – Ogorzeliny – Chojnice ! Dziękuję Panu Przewodniczącemu Rady Miasta i Gminy Mrocza w tym Radnym Mroteckim za uznanie i poparcie wrażone pod mim adresem i docenienie mojego trudu w 20 letniej walec na rzecz uratowania LK nr 281 co również dzięki radnym Mroteckim stało się faktem.
Przypominam, że od 2022 r. rozpocznie się na koszt PKP PLK SA za ponad 96 mln. zł. wywalczony przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA remont całej linii kolejowej nr 281 na całym odcinku: Gniezno – Więcbork – Chojnice ! W załączeniu poparcie mojego wniosku w tej sprawie przez Burmistrza i Radę Miasta i Gminy Mroczy i skierowane do Ministerstwa Infrastruktury RP, które przed chwilą tam dostarczyłem elektronicznie do Zarządu PKP PLK SA w Warszawie.
Tomasz Roman Bracka

POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ
Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza poparł mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie remontu i modernizacji wszystkich stacji i przystanków kolejowych na LK nr 281 od Kcyni przez Więcbork do Chojnic i wystąpił do Zarządu PKP PLK SA o niezwłoczne uruchomienie i modernizację wszystkich przystanków pasażerskich PKP i stacji dla przewozów pasażerskich na linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kr. – Kamień Kr. – Ogorzeliny – Chojnice !
Przypominam, że od 2022 r. rozpocznie się na koszt PKP PLK SA za ponad 96 mln. zł. wywalczony przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA remont całej linii kolejowej nr 281 na całym odcinku: Gniezno – Więcbork – Chojnice ! W załączeniu poparcie mojego wniosku w tej sprawie przez Burmistrza i Radę Miasta i Gminy Mroczy i skierowane do Ministerstwa Infrastruktury RP, które przed chwilą tam dostarczyłem elektronicznie do Zarządu PKP PLK SA w Warszawie.
Tomasz Roman Bracka

POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ
Burmistrz Kcyni i Rada Miejska w Kcyni poparli mój wniosek Tomasza Romana Bracka w sprawie remontu i modernizacji wszystkich stacji i przystanków kolejowych na LK nr 281 od Kcyni przez Więcbork do Chojnic i wystąpił do Ministerstwa Infrastruktury RP i Zarządu PKP PLK SA o niezwłoczne uruchomienie i modernizację wszystkich przystanków pasażerskich PKP i stacji dla przewozów pasażerskich na linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia – Nakło n/Not – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kr. – Kamień Kr. – Ogorzeliny – Chojnice !
Przypominam, że od 2022 r. rozpocznie się na koszt PKP PLK SA za ponad 96 mln. zł. wywalczony przeze mnie w Rządzie RP i PKP PLK SA remont całej linii kolejowej nr 281 na całym odcinku: Gniezno – Więcbork – Chojnice ! W załączeniu poparcie mojego wniosku w tej sprawie przez Burmistrza i Radę Miasta i Gminy Mroczy i skierowane do Ministerstwa Infrastruktury RP, które przed chwilą tam dostarczyłem elektronicznie do Zarządu PKP PLK SA w Warszawie.
Tomasz Roman Bracka

POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ
POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ PO 21 LATACH PRZERWY !!!
Rada Powiatu w Sępólnie Krajeńskim poparła mój wniosek Tomasza Romana Bracka w Uchwale nr XXXVIII /167/21 z dnia 24. 09. 20221 r. w sprawie wystąpienia do Rządu RP i Zarządu PKP PLK SA o niezwłoczne uruchomienie przewozów pasażerskich i modernizacji stacji kolejowych na linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia - Nakło n/Not - Mrocza - Więcbork - Sępólno Kr. - Kamień Kr. - Ogorzeliny !
Uchwała Rady Powiatu w Sępólnie Kr. nr XXXVIII /167/21 z dnia 24 września 2021 r. z uzasadnieniem weszła w życie z dniem podjęcia i to jest Uchwała, która otworzyła drogę do wznowienia przewozów pasażerskich PKP w Więcborku i na całej Krajnie.
Powyższa inwestycja kolejowa jest wsparta wywalczoną przeze mnie w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA kwotą ponad 96 000 000 złotych na remont od 2022 roku całej linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Więcbork do Ogorzelin co w dokumentach z Ministerstwa Infrastruktury RP skierowanych do mnie w tej sprawie przedłożyłem Radzie Powiatu w Sępólnie Kr.
Dziękuję za tą Uchwałę szanowna Rado Powiatu w Sępólnie Kr. i poparcie mojego wniosku przywracającego po 21 latach przerwy pasażerskie połączenia kolejowe na linii kolejowej nr 281 na odcinku Gniezno - Więcbork - Chojnice w tym na stacjach PKP Krajny, Powiatu i Więcborka ! Teraz dopiero wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ
POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ PO 21 LATACH PRZERWY !!!
Rada Powiatu w Sępólnie Krajeńskim poparła mój wniosek Tomasza Romana Bracka w Uchwale nr XXXVIII /167/21 z dnia 24. 09. 20221 r. w sprawie wystąpienia do Rządu RP i Zarządu PKP PLK SA o niezwłoczne uruchomienie przewozów pasażerskich i modernizacji stacji kolejowych na linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia - Nakło n/Not - Mrocza - Więcbork - Sępólno Kr. - Kamień Kr. - Ogorzeliny !
Uchwała Rady Powiatu w Sępólnie Kr. nr XXXVIII /167/21 z dnia 24 września 2021 r. z uzasadnieniem weszła w życie z dniem podjęcia i to jest Uchwała, która otworzyła drogę do wznowienia przewozów pasażerskich PKP w Więcborku i na całej Krajnie.
Powyższa inwestycja kolejowa jest wsparta wywalczoną przeze mnie w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA kwotą ponad 96 000 000 złotych na remont od 2022 roku całej linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Więcbork do Ogorzelin co w dokumentach z Ministerstwa Infrastruktury RP skierowanych do mnie w tej sprawie przedłożyłem Radzie Powiatu w Sępólnie Kr.
Dziękuję za tą Uchwałę szanowna Rado Powiatu w Sępólnie Kr. i poparcie mojego wniosku przywracającego po 21 latach przerwy pasażerskie połączenia kolejowe na linii kolejowej nr 281 na odcinku Gniezno - Więcbork - Chojnice w tym na stacjach PKP Krajny, Powiatu i Więcborka ! Teraz dopiero wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ
POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ PO 21 LATACH PRZERWY !!!
Rada Powiatu w Sępólnie Krajeńskim poparła mój wniosek Tomasza Romana Bracka w Uchwale nr XXXVIII /167/21 z dnia 24. 09. 20221 r. w sprawie wystąpienia do Rządu RP i Zarządu PKP PLK SA o niezwłoczne uruchomienie przewozów pasażerskich i modernizacji stacji kolejowych na linii kolejowej nr 281 na odcinku Kcynia - Nakło n/Not - Mrocza - Więcbork - Sępólno Kr. - Kamień Kr. - Ogorzeliny !
Uchwała Rady Powiatu w Sępólnie Kr. nr XXXVIII /167/21 z dnia 24 września 2021 r. z uzasadnieniem weszła w życie z dniem podjęcia i to jest Uchwała, która otworzyła drogę do wznowienia przewozów pasażerskich PKP w Więcborku i na całej Krajnie.
Powyższa inwestycja kolejowa jest wsparta wywalczoną przeze mnie w Rządzie RP i w Zarządzie PKP PLK SA kwotą ponad 96 000 000 złotych na remont od 2022 roku całej linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Więcbork do Ogorzelin co w dokumentach z Ministerstwa Infrastruktury RP skierowanych do mnie w tej sprawie przedłożyłem Radzie Powiatu w Sępólnie Kr.
Dziękuję za tą Uchwałę szanowna Rado Powiatu w Sępólnie Kr. i poparcie mojego wniosku przywracającego po 21 latach przerwy pasażerskie połączenia kolejowe na linii kolejowej nr 281 na odcinku Gniezno - Więcbork - Chojnice w tym na stacjach PKP Krajny, Powiatu i Więcborka ! Teraz dopiero wygraliśmy !
Tomasz Roman Bracka

POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ
POCIĄGI PASAŻERSKIE PKP WRACAJĄ NA STACJĘ PKP WIĘCBORK I NA CAŁĄ KRAJNĘ PO 21 LATACH PRZERWY - Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie wracają na Krajnę i stacje PKP Więcbork
Dziękuję za poparcie do PKP PLK SA przez Pana Starostę i Zarząd Powiatu w Sępólnie Kr. mojego wniosku wspartego poparciem przez Wojewodę Kujawsko -Pomorskiego w sprawie modernizacji wszystkich przystanków kolejowych na linii kolejowej nr 281 w tym na stacjach PKP Więcbork, Sępólno Kr, Kamień Kr. i wznowienia ruchu pasażerskiego na całej LK nr 281 w/z z rozpoczynającą się w PKP PLK SA wywalczoną przeze mnie za ponad 96 000 000 złotych rewitalizacją LK nr 281 na odcinku Gniezno -Więcbork - Chojnice, od 2022 r.
Przed chwilą rozmawiałem telefonicznie z Zarządem PKP PLK SA w Warszawie w tej sprawie przekazując na jego ręce w/w pisma Zarządu Powiatu w Sępólnie Kr. i uzyskałem zapewnienie, że rewitalizacja LK nr 281 od Gniezna przez Więcbork do Chojnic jest wpisana od 2022 roku do wszystkich programów inwestycyjnych PKP PLK SA i zabezpieczona finansowo zarówno środkami krajowymi jak i unijnymi. Zatem pociągi pasażerskie powracają po 20 latach mojej walki na stacje PKP Więcbork, Kcynia, Kozia Góra, Mrocza, Witosław Rajgród, Runowo Kr., Wysoka, Świdwie Sępoleńskie, Sępólno Kr, Kamień Kr, Ogorzeliny, Chojnice.
Tomasz Roman Bracka

Pociągi pasażerskie wracają do Więcborka
Dziękuję Panu Wojewodzie Kujawsko – Pomorskiemu za wsparcie i poparcie w Zarządzie PKP PK SA w Warszawie mojego wniosku na rzecz remontów i przywrócenia do użytku publicznego wszystkich zamkniętych stacji PKP, przystanków kolejowych, peronów na linii kolejowej nr 281 od Kcyni przez Więcbork do Chojnic na rzecz wznowienia przewozów pasażerskich PKP na tej linii kolejowej – Tomasz Roman Bracka

Gazyfikacja ziemna Więcborka już na przetargu w PSG
Wywalczona przeze mnie gazyfikacja ziemna na 18 kilometrach ulic Więcborka z budową stacji redystrybucji gazu ziemnego w Więcborku przy ul. Wyzwolenia od 6 września do 5 października 2021 r. na przetargu w Polskiej Spółce Gazownictwa,co potwierdza mi w załączonym piśmie Zarząd PSG Warszawie. !!!
Warta 100 000 000 złotych inwestycja o którą walczyłem w Rządzie RP, PSG i PGNiG jest w całości finansowa przez PSG i rozpocznie się w tym roku !
W załączeniu link do ogłoszonego w PSG Warszawa przetargu na gazyfikację Więcborka – https://zamowienia.psgaz.pl/.../preview-auction/id/63812
Tomasz Roman Bracka

Obwodnica Więcborka coraz bliżej !
Dziś 06. 09. 2021 r. po poprawionym przebiegu obwodnicy Więcborka Dziś ponownie w UM Więcbork na wniosek ZDW Bydgoszcz postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy wywalczonej przeze mnie obwodnicy Więcborka i wystąpieniu do organów opiniujących w tej sprawie na rzecz wydania decyzji środowiskowej pozwalającej rozpocząć w 2022 roku tą inwestycję wartą 100 000 000 złotych !
Obwodnica Więcborka w ostatecznym wariancie ma niecałe 6 kilometrów długości i trzy ronda z waga i parkingiem dla tirów oraz z odnóżkami na strefę ekonomiczno – przemysłową przy obwodnicy – źródło: https://mst-wiecbork.rbip.mojregion.info/obwieszczenie-burmistrza-wiecborka-zawiadomienie-stron-o-wszczeciu-postepowania-w-sprawie-wydania-decyzji-o-srodowiskowych-uwarunkowaniach-dla-przedsiewziecia-pn-budowa-obwodnicy/
Inwestycja jest w całości finansowana zgodnie z moja wolą wnioskodawcy przez UM w Toruniu i jej jednostkę organizacyjna ZDW Bydgoszcz !
Prace na gruncie przy budowie obwodnicy Więcborka zaczną się pod koniec 2022 roku. Wartość inwestycji 100 000 000 złotych ! Tomasz Roman Bracka

Wywalczona przeze mnie przebudowa DW 241 na odcinku Więcbork - Zboże
Na zdjęciach wywalczona przeze mnie przebudowa DW 241 na odcinku Więcbork - Zboże, która dobiega końca.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wywalczona przeze mnie przebudowa DW 241 na odcinku Więcbork - Zboże
Na zdjęciach wywalczona przeze mnie przebudowa DW 241 na odcinku Więcbork - Zboże, która dobiega końca.
foto - Tomasz Roman Bracka

Wywalczona przeze mnie przebudowa DW 241 na odcinku Więcbork - Zboże
Na zdjęciach wywalczona przeze mnie przebudowa DW 241 na odcinku Więcbork - Zboże, która dobiega końca.
foto - Tomasz Roman Bracka

Minister Infrastruktury popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku
Minister Infrastruktury popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku - Tomasz Roman Bracka

Premier RP popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku
Premier RP popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku - Tomasz Roman Bracka

Wójt Sośna popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku
Wójt Sośna popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku - Tomasz Roman Bracka

Burmistrz Chojnic popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku
Burmistrz Chojnic popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku - Tomasz Roman Bracka

Burmistrz Chojnic popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku
Burmistrz Chojnic popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku - Tomasz Roman Bracka

Powiat Bydgoski popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku
Powiat Bydgoski popiera finansowanie dokumentacji przedprojektowej dla nowej linii kolejowej relacji: Bydgoszcz – Koronowo – Pęperzyn – Więcbork – Sępólno Kr. – Chojnice- Tomasz Roman Bracka

Powiat Chojnicki popiera finansowanie dokumentacji przedprojektowej dla nowej linii kolejowej
Powiat Chojnicki popiera finansowanie dokumentacji przedprojektowej dla nowej linii kolejowej – Tomasz Roman Bracka

Marszałek województwa popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku
Powiat w Sępólnie Krajeńskim i tworzące go gminy Sośno, Więcbork, Sępólno Kr. Kamień Kr. przekazują solidarnie na mój wniosek 50 000 złotych na dokumentację przedprojektową dla nowej linii kolejowej relacji: Bydgoszcz – Koronowo – Sośno – Więcbork – Sępólno Kr.- Kamień Kr. – Chojnice w ramach programu Kolej Plus. Dokumenty w załączeniu.
Na tą chwilę samorządy przyległe do w/w linii kolejowej uzbierały na mój wniosek 410 000 złotych na dokumentacje przedprojektową. Tą inwestycję blokuje w swojej bezczynności burmistrz Koronowa i objazdowa trupa z lewicy, która kosztem wydumanej inwestycji i jak dziś widać niechcianej inwestycji,która ich przerosła chciał sobie podbić poparcie polityczne kosztem naiwnych samorządowców, których zrobili w balona !
Sprawa wprowadzenia ludzi i samorządów w błąd i działania na ich szkodę wobec tej inwestycji widmo przez burmistrza Koronowa trafiła do prokuratury krajowej z uzasadnionym wnioskiem możliwości popełnienia przestępstwa.

Prezydent Bydgoszczy popiera i wspiera kolej plus w Bydgoszczy i Więcborku
Po mojej skutecznej interwencji u Prezydenta Bydgoszczy jest kolejne ponad 50 000 złotych z Urzędu Miejskiego w Bydgoszczy na studium przedprojektowe dla nowej linii kolejowej relacji Bydgoszcz – Koronowo – Więcbork – Sępólno Kr. – Chojnice. W załączeniu rzeczony dokument z podpisem Prezydenta Bydgoszczy.

Powiat w Sępólnie z gminami popiera program kolej plus w powiecie
Powiat w Sępólnie Krajeńskim i tworzące go gminy Sośno, Więcbork, Sępólno Kr. Kamień Kr. przekazują solidarnie na mój wniosek 50 000 złotych na dokumentację przedprojektową dla nowej linii kolejowej relacji: Bydgoszcz – Koronowo – Sośno – Więcbork – Sępólno Kr.- Kamień Kr. – Chojnice w ramach programu Kolej Plus.

Powiat w Sępólnie z gminami popiera program kolej plus w powiecie
Powiat w Sępólnie Krajeńskim i tworzące go gminy Sośno, Więcbork, Sępólno Kr. Kamień Kr. przekazują solidarnie na mój wniosek 50 000 złotych na dokumentację przedprojektową dla nowej linii kolejowej relacji: Bydgoszcz – Koronowo – Sośno – Więcbork – Sępólno Kr.- Kamień Kr. – Chojnice w ramach programu Kolej Plus.

Od 2022 roku remont LK nr 281 Kcynia – Nakło n/Not – Więcbork !
Z ogromną satysfakcją oznajmiam za załączonym pismem, że dziś Minister Infrastruktury potwierdził mi po 20 latach mojej walki o uratowanie linii kolejowej 281 jej remont od 2022 roku na całym odcinku: Oleśnica – Gniezno – Kcynia – Więcbork – Chojnice – Tomasz Roman Bracka

Od 2022 roku remont LK nr 281 Kcynia – Nakło n/Not – Więcbork !
Z ogromną satysfakcją oznajmiam za załączonym pismem, że dziś Minister Infrastruktury potwierdził mi po 20 latach mojej walki o uratowanie linii kolejowej 281 jej remont od 2022 roku na całym odcinku: Oleśnica – Gniezno – Kcynia – Więcbork – Chojnice – Tomasz Roman Bracka

Od 2022 roku remont LK nr 281 Kcynia – Nakło n/Not – Więcbork !
Z ogromną satysfakcją oznajmiam za załączonym pismem, że dziś Minister Infrastruktury potwierdził mi po 20 latach mojej walki o uratowanie linii kolejowej 281 jej remont od 2022 roku na całym odcinku: Oleśnica – Gniezno – Kcynia – Więcbork – Chojnice – Tomasz Roman Bracka

96 960 000 złotych na remont LK 281 Kcynia - Więcbork - Ogorzeliny
Po mojej kolejnej skutecznej interwencji w Ministerstwie Infrastruktury RP, Dyrektor Departamentu Kolejnictwa Ministerstwa Infrastruktury RP Tomasz Buczyńskim potwierdza mi w załączonym piśmie z dnia 28 lipca 2021 r. znak sprawy DTK-1.051.13.2020, że uwzględniony został przez Ministerstwo Infrastruktury RP i PKP PLK SA mój wniosek w zakresie prac utrzuymaniowo – remontowych na LK nr 281 Kcynia – Nakło n/Not – Więcbork – Ogorzeliny w 2022/23 r. – Tomasz Roman Bracka

96 960 000 złotych na remont LK 281 Kcynia - Więcbork - Ogorzeliny
Po mojej kolejnej skutecznej interwencji w Ministerstwie Infrastruktury RP, Dyrektor Departamentu Kolejnictwa Ministerstwa Infrastruktury RP Tomasz Buczyńskim potwierdza mi w załączonym piśmie z dnia 28 lipca 2021 r. znak sprawy DTK-1.051.13.2020, że uwzględniony został przez Ministerstwo Infrastruktury RP i PKP PLK SA mój wniosek w zakresie prac utrzuymaniowo – remontowych na LK nr 281 Kcynia – Nakło n/Not – Więcbork – Ogorzeliny w 2022/23 r. – Tomasz Roman Bracka

Ulice Szlaku Bursztynowego, Pomorska i Leszka Białego w Więcborku zostaną przebudowane w 2021 r.
Ulice Szlaku Bursztynowego, Pomorska i Leszka Białego w Więcborku zostaną przebudowane w 2021 r. przez firmę Marbruk z Charzykowy ! Zabiegałem o to od wielu lat wraz z PINB Sępólno Kr, który na mój wniosek wydał nakazy przebudowy tych ulic w Więcborku
W załączeniu link do zakończonego przetargu na tą inwestycje drogową: https://mst-wiecbork.rbip.mojregion.info/budowa-drog-gminnych-wraz-z-siecia-kanalizacji-deszczowej-czesc-ulic-szlaku-bursztynowego-pomorskiej-i-l-bialego-w-wiecborku/
Tomasz Roman Bracka

Przebudowa DW 241 na odcinku Więcbork – Zboże, już po przetargu
Przebudowa DW 241 na odcinku Więcbork – Zboże, już po przetargu w ZDW Bydgoszcz, który wygrała firma DROGOMEX z Pruszkowa. Droga ta którą jest objęta nakazem pokontrolnym WINB Bydgoszcz wydanym na mój wniosek na rzecz jej przebudowy, co właśnie się urealnia i nastąpi na w/w odcinku w 2021 roku. Wartość inwestycji drogowej, którą w całości finansuje ZDW Bydgoszcz to 1 528 639,07 złotych.
W załączeniu link do zakończonego przetargu na rzecz w/w inwestycji drogowej w mieście i gminie Więcbork: https://platformazakupowa.pl/transakcja/468511
Tomasz Roman Bracka

Przebudowa DW 241 na odcinku Więcbork – Zboże, już po przetargu
Przebudowa DW 241 na odcinku Więcbork – Zboże, już po przetargu w ZDW Bydgoszcz, który wygrała firma DROGOMEX z Pruszkowa. Droga ta którą jest objęta nakazem pokontrolnym WINB Bydgoszcz wydanym na mój wniosek na rzecz jej przebudowy, co właśnie się urealnia i nastąpi na w/w odcinku w 2021 roku. Wartość inwestycji drogowej, którą w całości finansuje ZDW Bydgoszcz to 1 528 639,07 złotych.
W załączeniu link do zakończonego przetargu na rzecz w/w inwestycji drogowej w mieście i gminie Więcbork: https://platformazakupowa.pl/transakcja/468511
Tomasz Roman Bracka

Przetarg na nową linię kolejową z Bydgoszczy do Więcborka rozstrzygnięty !
8 lipca 2021 r. został rozstrzygnięty przetarg na opracowanie dokumentacji przedprojektowej dla nowego połączenia kolejowego relacji: Bydgoszcz – Koronowo – Pęperzyn – Więcbork – Sępólno Kr. – Chojnice, który wygrało przy cenie 799 500 zł Biuro Projektowe Metroprojekt SP z.o.o. z Warszawy – Tomasz Roman Bracka

Czesław Niemen i ja Tomasz Roman Bracka w Jarocinie w 1987 r.
Czesław Niemen i ja Tomasz Roman Bracka na Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie w 1987 r.
Dawaliśmy ludziom powiew wolności w tych smętnych czasach nieboszczki komuny PRL w Jarocinie, który był ówczesną wyspą wolności. Czesław Niemen tak jak ja był wielkim sympatykiem Solidarności i obrońcą zdeptanych praw człowieka w PRL i III RP !
pozdrawiam - Tomasz Roman Bracka

Czesław Niemen i ja Tomasz Roman Bracka w Jarocinie w 1987 r.
Czesław Niemen i ja Tomasz Roman Bracka na Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie w 1987 r.
Dawaliśmy ludziom powiew wolności w tych smętnych czasach nieboszczki komuny PRL w Jarocinie, który był ówczesną wyspą wolności. Czesław Niemen tak jak ja był wielkim sympatykiem Solidarności i obrońcą zdeptanych praw człowieka w PRL i III RP !
pozdrawiam - Tomasz Roman Bracka

Wspomnienie koncertu z Czesławem Niemenem w Tucholi w 1992 r.
Wspomnienie koncertu z Czesławem Niemenem w Tucholi w 1992 r. o którym już wcześniej pisałem.
Na zdjęciu promowana na tym koncercie przez Niemena płyta Terra Deflorata z dedykacja Czesława Niemena dla mnie Tomasz Roman Bracka.
Po koncercie udzieliłem z Czesławem Niemenem wywiadu, co zarejestrowała obecna na sali kamera.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Zapowiedz sesji Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu
Zapowiedz sesji Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu który zajmował się na Sesji 26 kwietnia 2021 r. na mój wniosek Tomasza Bracka bezprawiem i zaniechaniem drogowym oraz wykluczeniem kolejowym i autobusowym w mieście i gminie Więcbork gdzie nie dociera żaden autobus PKS i pociąg PKP do Bydgoszczy i z Bydgoszczy do Więcborka. Sejmik z Urzędem Marszałkowskim łamie prawo, a do pobliskiej Mroczy wysyła po 30 autobusów PKS z Bydgoszczy i do Bydgoszczy i jaki to problem by te 30 autobusów jechało dalej kilkanaście kilometrów do większego Więcborka i Sępólna Kr. – Tomasz Roman Bracka

Remont kaplicy grobowej rodu Konkiel I skatalogowanie Cmentarza Parafialnego w Więcborku
Po mojej skutecznej interwencji w Powiatowy Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Sępólnie Krajeńskim oraz u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu i Bydgoszczy znalazły się pieniądze, na remont kaplicy grobowej rodu Konkiel oraz dalsze skatalogowanie w 2021 roku kwater nagrobnych Cmentarza Parafialnego w Więcborku maj 2021 r. – Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczony przeze mnie remont cmentarza komunalnego w Więcborku
Trwa wywalczony przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. remont cmentarza komunalnego w Więcborku z sypiącym się płotem cmentarnym i koślawymi zakrzaczonymi alejkami na których wyrosły drzewa uniemożliwiające przemieszczanie się pieszych po cmentarzu.
Dopiero moja skarga z zeszłego tygodnia do Rady Miejskiej w Więcborku na bezczynność burmistrza Więcborka i dyrektora ZGK Więcbork, spowodowało rozpoczęcie tych prac z którymi zarządca cmentarza burmistrz Więcborka i podległy mu dyrektor ZGK Więcbork zwlekał od grudnia 2020 r. do tego tygodnia. Więcbork 18 maj 2021 r.
foto - Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczony przeze mnie remont cmentarza komunalnego w Więcborku
Trwa wywalczony przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. remont cmentarza komunalnego w Więcborku z sypiącym się płotem cmentarnym i koślawymi zakrzaczonymi alejkami na których wyrosły drzewa uniemożliwiające przemieszczanie się pieszych po cmentarzu.
Dopiero moja skarga z zeszłego tygodnia do Rady Miejskiej w Więcborku na bezczynność burmistrza Więcborka i dyrektora ZGK Więcbork, spowodowało rozpoczęcie tych prac z którymi zarządca cmentarza burmistrz Więcborka i podległy mu dyrektor ZGK Więcbork zwlekał od grudnia 2020 r. do tego tygodnia. Więcbork 18 maj 2021 r.
- Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczony przeze mnie remont cmentarza komunalnego w Więcborku
Trwa wywalczony przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. remont cmentarza komunalnego w Więcborku z sypiącym się płotem cmentarnym i koślawymi zakrzaczonymi alejkami na których wyrosły drzewa uniemożliwiające przemieszczanie się pieszych po cmentarzu.
Dopiero moja skarga z zeszłego tygodnia do Rady Miejskiej w Więcborku na bezczynność burmistrza Więcborka i dyrektora ZGK Więcbork, spowodowało rozpoczęcie tych prac z którymi zarządca cmentarza burmistrz Więcborka i podległy mu dyrektor ZGK Więcbork zwlekał od grudnia 2020 r. do tego tygodnia. Więcbork 18 maj 2021 r.
foto - Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie w Enei wymiana oświetlenia ulicznego w Więcborku
Trwa wywalczony przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. remont cmentarza komunalnego w Więcborku z sypiącym się płotem cmentarnym i koślawymi zakrzaczonymi alejkami na których wyrosły drzewa uniemożliwiające przemieszczanie się pieszych po cmentarzu.
Dopiero moja skarga z zeszłego tygodnia do Rady Miejskiej w Więcborku na bezczynność burmistrza Więcborka i dyrektora ZGK Więcbork, spowodowało rozpoczęcie tych prac z którymi zarządca cmentarza burmistrz Więcborka i podległy mu dyrektor ZGK Więcbork zwlekał od grudnia 2020 r. do tego tygodnia. Więcbork 18 maj 2021 r.
foto - Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana
Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana po wydanym na mój wniosek nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. burmistrzowi Więcborka w 2021 r. - foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana
Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana po wydanym na mój wniosek nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. burmistrzowi Więcborka w 2021 r. - foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana
Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana po wydanym na mój wniosek nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. burmistrzowi Więcborka w 2021 r. - foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana
Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana po wydanym na mój wniosek nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. burmistrzowi Więcborka w 2021 r. - foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana
Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana po wydanym na mój wniosek nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. burmistrzowi Więcborka w 2021 r. - Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana
Ulica Dworcowa w Więcborku remontowana po wydanym na mój wniosek nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. burmistrzowi Więcborka w 2021 r. - foto Tomasz Roman Bracka

Nowa linia kolejowa Bydgoszcz - Więcbork - Chojnice z dofinansowaniem w 85%
Po rozmowie w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie uzyskałem pozytywną deklaracje pisemną i ustną zwrotu dla samorządów 85% kosztów dokumentacji przedprojektowej ze strony PKP PLK SA dla nowej pasażerskiej linii kolejowej relacji Bydgoszcz – Koronowo – Pęperzyn – Więcbork – Chojnice, której koszt po stronie Rządu i PKP PLK SA to ponad 700 00 000 złotych !
Załączony poniżej dokument skierowany na moje ręce wnioskodawcy z PKP PK SA w Warszawie potwierdza współfinansowanie dokumentacji przez Urząd Marszałkowski w Toruniu i zwrot 85% kosztów dokumentacji przedprojektowej dla nowej pasażerskiej linii kolejowej relacji Bydgoszcz – Koronowo – Pęperzyn – Więcbork – Chojnice.
Tomasz Roman Bracka

Nowa linia kolejowa Bydgoszcz - Więcbork - Chojnice z dofinansowaniem w 85%
Po rozmowie w Zarządzie PKP PLK SA w Warszawie uzyskałem pozytywną deklaracje pisemną i ustną zwrotu dla samorządów 85% kosztów dokumentacji przedprojektowej ze strony PKP PLK SA dla nowej pasażerskiej linii kolejowej relacji Bydgoszcz – Koronowo – Pęperzyn – Więcbork – Chojnice, której koszt po stronie Rządu i PKP PLK SA to ponad 700 000 000 złotych !
Załączony poniżej dokument skierowany na moje ręce wnioskodawcy z PKP PK SA w Warszawie potwierdza współfinansowanie dokumentacji przez Urząd Marszałkowski w Toruniu i zwrot 85% kosztów dokumentacji przedprojektowej dla nowej pasażerskiej linii kolejowej relacji Bydgoszcz – Koronowo – Pęperzyn – Więcbork – Chojnice.
Tomasz Roman Bracka

Zmieniłem w Polsce prawo po mojej wygranej w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu
Oto pokłosie mojego Tomasz Bracka i mojej Mamy Renaty Bracka zwycięskiego Wyroku w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu z dnia 7 lipca 2015 roku, który jest wyegzekwowany, a wywalczona przeze mnie i moją Mamę Renate Bracką nowa Ustawa o przewlekłości postępowań sądowych i administracyjnych w Polsce została przyjęta przez Sejm RP i Senat RP i została podpisana przez Prezydenta RP i weszła w życie w Polsce, oto ta ustawa - Tomasz Roman Bracka

Zmieniłem w Polsce prawo po mojej wygranej w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu
Oto pokłosie mojego Tomasz Bracka i mojej Mamy Renaty Bracka zwycięskiego Wyroku w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu z dnia 7 lipca 2015 roku, który jest wyegzekwowany, a wywalczona przeze mnie i moją Mamę Renate Bracką nowa Ustawa o przewlekłości postępowań sądowych i administracyjnych w Polsce została przyjęta przez Sejm RP i Senat RP i została podpisana przez Prezydenta RP i weszła w życie w Polsce, oto ta ustawa - Tomasz Roman Bracka

Pokazałem jak się zwycięża w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu
Pokazałem jak się zwycięża w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu wygrywając z byłym Rządem RP i Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa oraz z MSZ zmianę prawa o przewlekłości postępowań sądowych w Polsce i 591 spraw w tym 5 spraw moich Tomasza Romana Bracka i mojej Mamy Renaty Bracka ! Poniżej dowód w załączonym linku, gdzie Trybunał Konstytucyjny RP publikuję mój i Mamy zwycięski Wyrok z Rządem RP, Prokuratorią Generalną RP, MSZ i zgniłym sądownictwem polskim w ETPCz w Strasbourgu z dnia 7 lipca 2015 r. moje nazwisko T. Bracka na poz 279 i mojej mamy R. Bracka na poz 281 z wygranymi sprawami. Tym wyrokiem doprowadziłem z Mamą Renatą Bracka do zmiany prawa o przewlekłości postępowań sądowych i administracyjnych w Polsce, podwyższając kwotę zadośćuczynienia za każdy rok opóźnienia procesu sądowego w Polsce oraz postępowań administracyjnych w RP od 500 zł do 2 0000 złotych za każdy rok opóźnienia – źródło https://trybunal.gov.pl/polskie-akcenty-w-orzecznictwie-miedzynarodowym/rada-europy-europejski-trybunal-praw-czlowieka/w-sprawach-polskich/art/8614-sprawa-rutkowski-i-inni-przeciwko-polsce-skargi-nr-72287-10-13927-11-i-46187-11-oraz-591-innych-sk/?fbclid=IwAR03ernaOTm48OL8gk6ohl82hQJbsempbOzAcVete4B1HF_hclYP-7aeowQ

Pokazałem jak się zwycięża w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu
Pokazałem jak się zwycięża w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasbourgu wygrywając z byłym Rządem RP i Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa oraz z MSZ zmianę prawa o przewlekłości postępowań sądowych w Polsce i 591 spraw w tym 5 spraw moich Tomasza Romana Bracka i mojej Mamy Renaty Bracka ! Poniżej dowód w załączonym linku, gdzie Trybunał Konstytucyjny RP publikuję mój i Mamy zwycięski Wyrok z Rządem RP, Prokuratorią Generalną RP, MSZ i zgniłym sądownictwem polskim w ETPCz w Strasbourgu z dnia 7 lipca 2015 r. moje nazwisko T. Bracka na poz 279 i mojej mamy R. Bracka na poz 281 z wygranymi sprawami. Tym wyrokiem doprowadziłem z Mamą Renatą Bracka do zmiany prawa o przewlekłości postępowań sądowych i administracyjnych w Polsce, podwyższając kwotę zadośćuczynienia za każdy rok opóźnienia procesu sądowego w Polsce oraz postępowań administracyjnych w RP od 500 zł do 2 0000 złotych za każdy rok opóźnienia – źródło https://trybunal.gov.pl/polskie-akcenty-w-orzecznictwie-miedzynarodowym/rada-europy-europejski-trybunal-praw-czlowieka/w-sprawach-polskich/art/8614-sprawa-rutkowski-i-inni-przeciwko-polsce-skargi-nr-72287-10-13927-11-i-46187-11-oraz-591-innych-sk/?fbclid=IwAR03ernaOTm48OL8gk6ohl82hQJbsempbOzAcVete4B1HF_hclYP-7aeowQ

Wygrałem z mamą z w polskich sądach z reżimem PRL i III RP !
Powyżej prawomocna opinią biegłego sądowego zlecona przez Sąd Okręgowy w Bydgoszczy potwierdzona w latach 2018 – 2020 prawomocnymi Wyrokami Sądu Najwyższego w Warszawie, Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, gdzie pokonałem z moją ukochaną Mamą śp Renatą Bracka po 20 latach procesu aparat uciskowy PRL i III RP, który z naruszeniem prawa PRL i III RP okradł naszego dziadka i pradziadka Jana Bracka i nas spadkobierców w tym moją zmarłą Mamę Renatę Bracka i teraz już mnie Tomasz Romana Bracka na niecałe 42 mln złotych, jest to kwota bez odsetek. To dla Ciebie wywalczyłem moja ukochana Mamo śp RENATO BRACKA na Twoja chwałę i tymi prawomocnymi Wyrokami po 20 latach walki i poniżania nas w sądach i prze lokalną hołotę splunąłem w twarz krajowym, więcborskim i sępoleńskim postkomunistycznym oszustom, fałszerzom i łajdakom. Wygraliśmy Mamo walkę o prawdę, godność naszego dziadka i pradziadka śp Jana Bracka i naszej zmarłej rodziny z którą już się spotkałaś przed czasem za sprawą niezdrowej służby zdrowia, która z przyczyn politycznych odmawiała Tobie Mamo leczenie przez rok pomimo udanej operacji przez sadystów w kitlach, co już rozliczam prawnie i rozliczę do końca. Niech żyje prawda i wolna Polska – Tomasz Roman Bracka

Wygrałem z mamą z w polskich sądach z reżimem PRL i III RP !
Tym wyrokiem prawomocnym Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, co potwierdziliśmy w kolejnych naszych wygranych Wyrokach w 2020 roku w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku i w Sądzie Najwyższym w Warszawie, gdzie pokonałem z moją ukochaną Mamą śp Renatą Bracka po 20 latach procesu aparat uciskowy PRL i III RP, który z naruszeniem prawa okradł współtwórcę II RP naszego dziadka i pradziadka Jana Bracka oraz Jego dzieci i nas spadkobierców na niecałe 42 mln złotych bez odsetek. Tym wyrokiem prawomocnym trzy sądy Sąd Okręgowy, Sąd Apelacyjny i Sąd Najwyższy RP obalił kłamstwa i legendy komunistycznego i postkomunistycznego bydła z PRL i z Więcborka i potwierdził narodowość i obywatelstwa polskie całej mojej rodziny oraz rażące naruszenie prawa PRL i III RP , podczas okradzenia naszej zmarłej rodziny i teraz również mnie i mojej zmarłej Mamy Renaty Bracka. Prawda wygrała, a postkomunistyczne bydlęta i ich klakierzy przegrali po 75 latach płodzenia legend, kłamstw i rabowania naszej własności rodzinnej. To dla Ciebie moja ukochana Mamo RENATO BRACKA to wywalczyłem na Twoja chwałę i tymi Wyrokami po 20 latach walki oraz pogardy i poniżania nas splunąłem w twarz tym krajowym, więcborskim i sępoleńskim postkomunistycznym zakłamanym sadystom, oszustom i łajdakom rodem z PRL i III RP. Niech żyje prawda i wolna Polska – Tomasz Roman Bracka

Trzy drogi wojewódzkie w gminie Więcbork z skrzyżowaniem do przebudowy.
Po mojej skutecznej interwencji w WINB Bydgoszczy i w UM w Toruniu trzy drogi wojewódzkie nr 241, 242 i 189 zostaną przebudowane w 2021 roku z skrzyżowaniem przy DW 241 i 189 w Więcborku co potwierdza załączone pismo Wicemarszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego z dnia 10 grudnia 2020 r. skierowane na moje ręce wnioskodawcy – Tomasz Roman Bracka

Kwatera zachodnia zabytkowych nagrobków Cmentarza Parafialnego w Więcborku udokumentowana
Kwatera zachodnia zabytkowych nagrobków Cmentarza Parafialnego w Więcborku udokumentowana na mój wniosek – Tomasz Roman Bracka

Kwatera zachodnia zabytkowych nagrobków Cmentarza Parafialnego w Więcborku udokumentowana
Kwatera zachodnia zabytkowych nagrobków Cmentarza Parafialnego w Więcborku udokumentowana na mój wniosek – Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie w Enei wymiana oświetlenia ulicznego w Więcborku
Zapowiadane przeze mnie nowe oświetlenie uliczne na ulicach Dworcowej i Al 600 - lecia w Więcborku o które zabiegałem od wielu lat, zostało zamontowane i już świeci. Natomiast jutro finał prac oświetleniowych również na ulicy Korczaka.
Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie w Enei wymiana oświetlenia ulicznego w Więcborku
Zapowiadane przeze mnie nowe oświetlenie uliczne na ulicach Dworcowej i Al 600 - lecia w Więcborku o które zabiegałem od wielu lat, zostało zamontowane i już świeci. Natomiast jutro finał prac oświetleniowych również na ulicy Korczaka.
Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie w Enei wymiana oświetlenia ulicznego w Więcborku
Dobiega końca wywalczona przeze mnie w Enei Operator Warszawa wymiana 21 słupów oświetleniowych, okablowania i opraw oświetleniowych na ulicach Gdańskiej i Pocztowej w Więcborku, co prezentuje na załączonych zdjęciach.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa chodników w Runowie Kr przy DW 242
Trwa budowa chodników w okolicach byłego zamku Rządu II RP i Prezydenta Ignacego Mościckiego w prezydenckiej wsi Runowo Krajeńskie gmina Więcbork w roku 100 - lecia odzyskania niepodległości przez miasto i gminę Więcbork. Nowy chodnik zostanie ułożony do cmentarza parafialnego, gdzie również niebawem powstanie oświetlenie uliczne.
Inwestycja jest realizowana przy DW 242 i jest wywołana nakazem pokontrolnym WINB Bydgoszcz wydanym w 2015/16 roku na mój wniosek z nakazem przebudowy całej drogi wojewódzkiej od Więcborka przez Runowo Krajeńskie do granicy województwa co nastąpi ma koszt ZDW Bydgoszcz w 2021 roku.
foto Tomasz Roman Bracka 10. 12. 2020 r.

Trwa wywalczona przeze mnie w Enei wymiana oświetlenia ulicznego w Więcborku
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Enei Operator Warszawa wymiana 21 słupów oświetleniowych, okablowania i opraw oświetleniowych na ulicach Gdańskiej i Pocztowej w Więcborku, co osobiście zainaugurowałem na wysokościach dzięki uprzejmości inwestora.
Kiedy uniosłem się do góry podnośnik się zaciął na wysokości i miałem obawy czy wrócą na ziemię, ale na szczęście wszystko dobrze się zakończyło 🙂 Inwestycja zostanie zrealizowana do 24 grudnia 2020 r. i groszem nie obciążą miasta Więcbork zgodnie z moja wolą.
Natomiast już za kilka miesięcy na wiosnę 2021 r. dalsza wymiana słupów oświetleniowych z okablowanie i oprawami oświetleniowymi na ulicy Adama Mickiewicza w Więcborku, co również wywalczyłem w Enei Operator w Warszawie.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie w Enei wymiana oświetlenia ulicznego w Więcborku
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Enei Operator Warszawa wymiana 21 słupów oświetleniowych, okablowania i opraw oświetleniowych na ulicach Gdańskiej i Pocztowej w Więcborku, co osobiście zainaugurowałem na wysokościach dzięki uprzejmości inwestora.
Kiedy uniosłem się do góry podnośnik się zaciął na wysokości i miałem obawy czy wrócą na ziemię, ale na szczęście wszystko dobrze się zakończyło 🙂 Inwestycja zostanie zrealizowana do 24 grudnia 2020 r. i groszem nie obciążą miasta Więcbork zgodnie z moja wolą.
Natomiast już za kilka miesięcy na wiosnę 2021 r. dalsza wymiana słupów oświetleniowych z okablowanie i oprawami oświetleniowymi na ulicy Adama Mickiewicza w Więcborku, co również wywalczyłem w Enei Operator w Warszawie.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie w Enei wymiana oświetlenia ulicznego w Więcborku
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Enei Operator Warszawa wymiana 21 słupów oświetleniowych, okablowania i opraw oświetleniowych na ulicach Gdańskiej i Pocztowej w Więcborku, co osobiście zainaugurowałem na wysokościach dzięki uprzejmości inwestora.
Kiedy uniosłem się do góry podnośnik się zaciął na wysokości i miałem obawy czy wrócą na ziemię, ale na szczęście wszystko dobrze się zakończyło 🙂 Inwestycja zostanie zrealizowana do 24 grudnia 2020 r. i groszem nie obciążą miasta Więcbork zgodnie z moja wolą.
Natomiast już za kilka miesięcy na wiosnę 2021 r. dalsza wymiana słupów oświetleniowych z okablowanie i oprawami oświetleniowymi na ulicy Adama Mickiewicza w Więcborku, co również wywalczyłem w Enei Operator w Warszawie.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie w Enei wymiana oświetlenia ulicznego w Więcborku
Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie w Enei Operator Warszawa wymiana 21 słupów oświetleniowych, okablowania i opraw oświetleniowych na ulicach Gdańskiej i Pocztowej w Więcborku, co osobiście zainaugurowałem na wysokościach dzięki uprzejmości inwestora.
Kiedy uniosłem się do góry podnośnik się zaciął na wysokości i miałem obawy czy wrócą na ziemię, ale na szczęście wszystko dobrze się zakończyło 🙂 Inwestycja zostanie zrealizowana do 24 grudnia 2020 r. i groszem nie obciążą miasta Więcbork zgodnie z moja wolą.
Natomiast już za kilka miesięcy na wiosnę 2021 r. dalsza wymiana słupów oświetleniowych z okablowanie i oprawami oświetleniowymi na ulicy Adama Mickiewicza w Więcborku, co również wywalczyłem w Enei Operator w Warszawie.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowa linia kolejowa relacji Bydgoszcz - Koronowo - Więcbork - Chojnice !
Wygraliśmy dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły ocenę formalną wniosków zgłoszonych do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej + do 2028 roku. zatwierdzając 79 zgłoszonych propozycji w tym zapowiadaną przeze mnie warta 500 000 000 złotych nowa linia kolejowa relacji Bydgoszcz - Koronowo - Sośno - Pęperzyn - Więcbork - Sępólno Kr - Kamień K. - Chojnice, która spełnia kryteria i cele Programu i jest zakwalifikowana do II etapu naboru,co potwierdza załączona mapa.
Cała nowa linia kolejowa zostanie zelektryfikowana i uzyska prędkość na nowych torach 160 kilometrów na godzinę co podniesie komfort i szybkość przejazdu z Bydgoszczy przez Więcbork do Chojnic i dalej przez Tczew do Gdańska i Gdyni. Przy wszystkich przystankach na całej trasie powstaną nowe stacje i perony z dworcami.
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk dotrzymał danego mi słowa w tej sprawie 31 sierpnia 2020 r. podczas obchodów 40 lecia naszej Solidarności w Gdańsku po kolacji z Prezydentem Dudą i Premierem Morawieckim na plebanii Kościoła Świętej Brygidy. Wygraliśmy i jest to prezent dla nas wszystkich na przypadający jutro Dzień Kolejarza w Polsce ! Wygraliśmy po 20 latach bojów moich i pasjonatów kolejnictwa o powrót kolei pasażerskiej w Więcborku i na Krajnie co właśnie na naszych oczach staje się faktem. Na zdjęciu stacja węzłowa PKP Więcbork 25 lat temu.
Tomasz Roman Bracka

Nowa linia kolejowa relacji Bydgoszcz - Koronowo - Więcbork - Chojnice !
Wygraliśmy dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły ocenę formalną wniosków zgłoszonych do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej + do 2028 roku. zatwierdzając 79 zgłoszonych propozycji w tym zapowiadaną przeze mnie warta 500 000 000 złotych nowa linia kolejowa relacji Bydgoszcz - Koronowo - Sośno - Pęperzyn - Więcbork - Sępólno Kr - Kamień K. - Chojnice, która spełnia kryteria i cele Programu i jest zakwalifikowana do II etapu naboru,co potwierdza załączona mapa.
Cała nowa linia kolejowa zostanie zelektryfikowana i uzyska prędkość na nowych torach 160 kilometrów na godzinę co podniesie komfort i szybkość przejazdu z Bydgoszczy przez Więcbork do Chojnic i dalej przez Tczew do Gdańska i Gdyni. Przy wszystkich przystankach na całej trasie powstaną nowe stacje i perony z dworcami.
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk dotrzymał danego mi słowa w tej sprawie 31 sierpnia 2020 r. podczas obchodów 40 lecia naszej Solidarności w Gdańsku po kolacji z Prezydentem Dudą i Premierem Morawieckim na plebanii Kościoła Świętej Brygidy. Wygraliśmy i jest to prezent dla nas wszystkich na przypadający jutro Dzień Kolejarza w Polsce ! Wygraliśmy po 20 latach bojów moich i pasjonatów kolejnictwa o powrót kolei pasażerskiej w Więcborku i na Krajnie co właśnie na naszych oczach staje się faktem.
Tomasz Roman Bracka

Nowa linia kolejowa relacji Bydgoszcz - Koronowo - Więcbork - Chojnice !
Wygraliśmy dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły ocenę formalną wniosków zgłoszonych do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej + do 2028 roku. zatwierdzając 79 zgłoszonych propozycji w tym zapowiadaną przeze mnie warta 500 000 000 złotych nowa linia kolejowa relacji Bydgoszcz - Koronowo - Sośno - Pęperzyn - Więcbork - Sępólno Kr - Kamień K. - Chojnice, która spełnia kryteria i cele Programu i jest zakwalifikowana do II etapu naboru,co potwierdza załączona mapa.
Cała nowa linia kolejowa zostanie zelektryfikowana i uzyska prędkość na nowych torach 160 kilometrów na godzinę co podniesie komfort i szybkość przejazdu z Bydgoszczy przez Więcbork do Chojnic i dalej przez Tczew do Gdańska i Gdyni. Przy wszystkich przystankach na całej trasie powstaną nowe stacje i perony z dworcami.
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk dotrzymał danego mi słowa w tej sprawie 31 sierpnia 2020 r. podczas obchodów 40 lecia naszej Solidarności w Gdańsku po kolacji z Prezydentem Dudą i Premierem Morawieckim na plebanii Kościoła Świętej Brygidy. Wygraliśmy i jest to prezent dla nas wszystkich na przypadający jutro Dzień Kolejarza w Polsce ! Wygraliśmy po 20 latach bojów moich i pasjonatów kolejnictwa o powrót kolei pasażerskiej w Więcborku i na Krajnie co właśnie na naszych oczach staje się faktem.
Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca przebudowa części drogi Więcbork - Suchorączek
Dobiega końca przebudowa części drogi powiatowej od ul. Wojska Polskiego w Więcborku do Suchorączka objęta nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr z 2015 r. wydanym na mój wniosek na rzecz jej przebudowy.
Pierwsza warstwa asfaltu została przed chwilą wylana, kolejna ostatnia warstwa asfaltu pojawi się po niedzieli, a zakończenie inwestycji w moje urodziny 2 grudnia.
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa zdewastowanej ulicy Słonecznej w Więcborku
Trwa przebudowa zdewastowanej ulicy Słonecznej w Więcborku objęta nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr na rzecz jej przebudowy wywołanym na mój wniosek w 2015/16 r. Koniec inwestycji nastąpi za kilka dni po wylaniu nawierzchni asfaltowej na tej ulicy. Październik 2020 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa zdewastowanej ulicy Słonecznej w Więcborku
Trwa przebudowa zdewastowanej ulicy Słonecznej w Więcborku objęta nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr na rzecz jej przebudowy wywołanym na mój wniosek w 2015/16 r. Koniec inwestycji nastąpi za kilka dni po wylaniu nawierzchni asfaltowej na tej ulicy.
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa zdewastowanej ulicy Słonecznej w Więcborku
Trwa przebudowa zdewastowanej ulicy Słonecznej w Więcborku objęta nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr na rzecz jej przebudowy wywołanym na mój wniosek w 2015/16 r. Koniec inwestycji nastąpi za kilka dni po wylaniu nawierzchni asfaltowej na tej ulicy.
foto Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
40 lat Solidarności w bastionie Solidarności Bazylice Świętej Brygidy w Gdańsku Kapelana Solidarności ks Henryka Jankowskiego. Na zdjęciu w radosnych nastrojach Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin i ja po uroczystościach rocznicowych w Gdańsku zakończonych uroczystą kolacją z Prezydentem i Premierem na plebanii bazyliki Św Brygidy w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w kościele Św Brygidy w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam foto Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w kościele Św Brygidy w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ul Runowskiej w Wituni k/ Więcborka zakończona
Przebudowa ul Runowskiej w Wituni k/ Więcborka zakończona przy wsparciu finansowym Premiera Morawieckiego i po nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. wydanym na mój wniosek w 2015 r. foto Tomasz Roman Bracka wrzesień 2020 r.

Przebudowa ul Runowskiej w Wituni k/ Więcborka zakończona
Przebudowa ul Runowskiej w Wituni k/ Więcborka zakończona przy wsparciu finansowym Premiera Morawieckiego i po nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. wydanym na mój wniosek w 2015 r. foto Tomasz Roman Bracka wrzesień 2020 r.

Premier Polski Mateusz Morawiecki z ministrami odwiedził Więcborku na 100 lecie odzyskania przez Więcbork niepodległości 06. 07. 2020 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Premier Polski Mateusz Morawiecki w Więcborku !
Premier Polski Mateusz Morawiecki z ministrami odwiedził Więcborku na 100 lecie odzyskania przez Więcbork niepodległości 06. 07. 2020 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Premier Polski Mateusz Morawiecki w Więcborku !
Premier Polski Mateusz Morawiecki z ministrami odwiedził Więcborku na 100 lecie odzyskania przez Więcbork niepodległości 06. 07. 2020 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Wojska Polskiego w Więcborku przebudowana
Ulica Wojska Polskiego w Więcborku przebudowana przy wsparciu Rządu RP po licznych nakazach pokontrolnych PINB i ZDP w Sępólnie Kr wywołanych na mój wniosek na przestrzeni minionych 10 lat.
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Wojska Polskiego w Więcborku przebudowana
Ulica Wojska Polskiego w Więcborku przebudowana przy wsparciu Rządu RP po licznych nakazach pokontrolnych PINB i ZDP w Sępólnie Kr wywołanych na mój wniosek na przestrzeni minionych 10 lat.
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Wojska Polskiego w Więcborku przebudowana
Ulica Wojska Polskiego w Więcborku przebudowana przy wsparciu Rządu RP po licznych nakazach pokontrolnych PINB i ZDP w Sępólnie Kr wywołanych na mój wniosek na przestrzeni minionych 10 lat.
foto Tomasz Roman Bracka

Gaz ziemny dla Więcborka w 2020 r. po 75 latach przerwy !
Mija 18 lat jak skutecznie rozpocząłem walkę w PSG o gazyfikacje ziemną Więcborka potwierdza to pismo skierowane na moje ręce wnioskodawcy tej inwestycji z PSG Warszawa z 25. 02. 2002 r. – Tomasz Roman Bracka

Gaz ziemny dla Więcborka w 2020 r. po 75 latach przerwy !
Mija 18 lat jak skutecznie rozpocząłem walkę w PSG o gazyfikacje ziemną Więcborka potwierdza to pismo skierowane na moje ręce wnioskodawcy tej inwestycji z PSG Warszawa z 25. 02. 2002 r. – Tomasz Roman Bracka

Święty Jan Paweł II Honorowy Obywatel Więcborka
W 100 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II ujawniam dokument sprzed 18 lat, gdy Ojciec Święty Jan Paweł II przyjął z moich rąk Tomasza Bracka Honorowe Obywatelstwo Więcborka w Watykanie 23 marca 2020 r..
Poniżej dokument przyjęcia Honorowego Obywatelstwa Więcborka z udzielonym dla mnie moich współpracowników i mieszkańców Więcborka błogosławieństwem przez Ojca Świętego Jana Pawła II – Tomasz Bracka

Święty Jan Paweł II Honorowy Obywatel Więcborka
W 100 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II ujawniam dokument sprzed 18 lat, gdy Ojciec Święty Jan Paweł II przyjął z moich rąk Tomasza Bracka Honorowe Obywatelstwo Więcborka w Watykanie 23 marca 2020 r..
Poniżej dokument przyjęcia Honorowego Obywatelstwa Więcborka z udzielonym dla mnie moich współpracowników i mieszkańców Więcborka błogosławieństwem przez Ojca Świętego Jana Pawła II – Tomasz Bracka

Drogi i ulice w MIG Więcbork do remontu na mój wniosek
Ponad 100 ulic skontrolowanych i remontowanych po skutecznych nakazach pokontrolnych PINB i WINB wszystkich ulic i dróg w mieście i gminie Więcbork Tomasz Roman Bracka Drogi i ulice w MIG Więcbork do remontu- Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Świętym Janem Pawłem II w Krakowie
Moje spotkanie z Świętym Janem Pawłem II na krakowskich Błoniach 18. 08. 2002 r. po przyjęciu z moich rąk 23 marca 2002 r. honorowego obywatelstwa Więcborka. Na zdjęciu, które ujawniam po raz pierwszy na 100 lecie urodzin Świętego Jana Pawła II i 40 lecie Solidarności z flagą mojej solidarności, którą współtworzyłem również po stanie wojennym w PRL jako jej działacz antykomunistyczny to właśnie ja Tomasz Roman Bracka.
Ponad 2,5 miliona wiernych zgromadzonych 18 sierpnia na krakowskich Błoniach podczas spotkania z Ojcem Świętym w którym uczestniczyłem na osobiste zaproszenie Ojca Świętego Jana Pawła II i Kardynała Macharskiego to rekord Europy. Jeszcze nigdy na spotkanie z Janem Pawłem II na naszym kontynencie nie przyszło jednorazowo aż tyle osób !
Obok mnie pierwszym rzędzie na to spotkanie i mszę świętą z Świętym Janem Pawłem II przybyła też ze sztandarem Pani Marianna Popiełuszko mama kapelana Solidarności bł. ks Jerzego Popiełuszko w asyście duchowieństwa z kurii krakowskiej.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Sądy w Polsce zostaną otwarte po mojej interwencji
Po mojej skutecznej interwencji w Rządzie RP i Ministerstwie Sprawiedliwości RP, Sądy w Polsce zostaną otwarte. Poniżej Stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości RP z dnia 11 maja 2020 r. nr pisma DNA - III. 054.16.2020 w tej sprawie skierowane na moje ręce wnioskodawcy.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Sądy w Polsce zostaną otwarte po mojej interwencji
Po mojej skutecznej interwencji w Rządzie RP i Ministerstwie Sprawiedliwości RP, Sądy w Polsce zostaną otwarte. Poniżej Stanowisko Ministerstwa Sprawiedliwości RP z dnia 11 maja 2020 r. nr pisma DNA - III. 054.16.2020 w tej sprawie skierowane na moje ręce wnioskodawcy.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Nowa siedziba Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku
Nowa siedziba Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku o którą skutecznie zabiegałem w UM w Toruniu została wybudowana na koszt Urzędu Marszałkowskiego. Wartość inwestycji milion złotych.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowa siedziba Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku
Nowa siedziba Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku o którą skutecznie zabiegałem w UM w Toruniu została wybudowana na koszt Urzędu Marszałkowskiego. Wartość inwestycji milion złotych.
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana
Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana po 10 letniej walce z mojej strony o jej przebudowę w PINB i WINB i ZDP gdzie wydano na mój wniosek liczne nakazy przebudowy tej zdewastowanej ulicy.
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana
Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana po 10 letniej walce z mojej strony o jej przebudowę w PINB i WINB i ZDP gdzie wydano na mój wniosek liczne nakazy przebudowy tej zdewastowanej ulicy.
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana
Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana po 10 letniej walce z mojej strony o jej przebudowę w PINB i WINB i ZDP gdzie wydano na mój wniosek liczne nakazy przebudowy tej zdewastowanej ulicy.
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana
Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana po 10 letniej walce z mojej strony o jej przebudowę w PINB i WINB i ZDP gdzie wydano na mój wniosek liczne nakazy przebudowy tej zdewastowanej ulicy.
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana
Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana po 10 letniej walce z mojej strony o jej przebudowę w PINB i WINB i ZDP gdzie wydano na mój wniosek liczne nakazy przebudowy tej zdewastowanej ulicy.
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana
Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana po 10 letniej walce z mojej strony o jej przebudowę w PINB i WINB i ZDP gdzie wydano na mój wniosek liczne nakazy przebudowy tej zdewastowanej ulicy.
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana
Ulica Wojska Polskiego w Więcborku wyremontowana i przebudowana po 10 letniej walce z mojej strony o jej przebudowę w PINB i WINB i ZDP gdzie wydano na mój wniosek liczne nakazy przebudowy tej zdewastowanej ulicy.
foto Tomasz Roman Bracka

Wywalczona przeze mnie gazyfikacja ziemna Więcborka w 2020 r.
Dobiegły końca prace projektowe związane z wywalczoną przeze mnie gazyfikacją w Rządzie Premier Beaty Szydło, i PSG ziemną miasta Więcborka.
Wszystkie i zgody pozwolenia są już prawomocne zatem na w kwietniu możemy się spodziewać przetargu na gazyfikacje ziemną całego miasta Więcbork i rozpoczęcia gazyfikacji ziemnej miasta na przełomie wiosny i lata 2020 r. .
W ramach gazyfikacji ziemnej Więcborka pojawią się w 2020 r. nowe chodniki i nowy asfalt z nowym oświetleniem ulicznym na ulicach Wyzwolenia i Hallera w Więcborku. Wartość wywalczonej przeze mnie w Rządzie Prawa i Sprawiedliwości inwestycji to niespełna 100 000 000 złotych !
Tomasz Roman Bracka

Wywalczona przeze mnie gazyfikacja ziemna Więcborka w 2020 r.
Dobiegły końca prace projektowe związane z wywalczoną przeze mnie gazyfikacją w Rządzie Premier Beaty Szydło, i PSG ziemną miasta Więcborka.
Wszystkie i zgody pozwolenia są już prawomocne zatem na w kwietniu możemy się spodziewać przetargu na gazyfikacje ziemną całego miasta Więcbork i rozpoczęcia gazyfikacji ziemnej miasta na przełomie wiosny i lata 2020 r. .
W ramach gazyfikacji ziemnej Więcborka pojawią się w 2020 r. nowe chodniki i nowy asfalt z nowym oświetleniem ulicznym na ulicach Wyzwolenia i Hallera w Więcborku. Wartość wywalczonej przeze mnie w Rządzie Prawa i Sprawiedliwości inwestycji to niespełna 100 000 000 złotych !
Tomasz Roman Bracka

Wywalczona przeze mnie gazyfikacja ziemna Więcborka w 2020 r.
Dobiegły końca prace projektowe związane z wywalczoną przeze mnie gazyfikacją w Rządzie Premier Beaty Szydło, i PSG ziemną miasta Więcborka.
Wszystkie i zgody pozwolenia są już prawomocne zatem na w kwietniu możemy się spodziewać przetargu na gazyfikacje ziemną całego miasta Więcbork i rozpoczęcia gazyfikacji ziemnej miasta na przełomie wiosny i lata 2020 r. .
W ramach gazyfikacji ziemnej Więcborka pojawią się w 2020 r. nowe chodniki i nowy asfalt z nowym oświetleniem ulicznym na ulicach Wyzwolenia i Hallera w Więcborku. Wartość wywalczonej przeze mnie w Rządzie Prawa i Sprawiedliwości inwestycji to niespełna 100 000 000 złotych !
Tomasz Roman Bracka

Ulica Nowodworska w Wituni do przebudowy po mojej interwencji
Po ponad 10 letniej walce z mojej strony i licznych nakazach pokontrolnych PINB i Zarządu Dróg Powiatowych wywołanych na mój wniosek ulica Nowodworska w Wituni z częścią ulicy Starodworcowej w Więcborku zostaną przebudowane. Na obu ulicach za kilka milionów złotych pojawią się nowe chodniki z nowym asfaltem i oświetleniem ulicznym. W załączeniu dokumentacja techniczna przebudowy obu ulic.
Tomasz Roman Bracka

Ulica Nowodworska w Wituni do przebudowy po mojej interwencji
Po ponad 10 letniej walce z mojej strony i licznych nakazach pokontrolnych PINB i Zarządu Dróg Powiatowych wywołanych na mój wniosek ulica Nowodworska w Wituni z częścią ulicy Starodworcowej w Więcborku zostaną przebudowane. Na obu ulicach za kilka milionów złotych pojawią się nowe chodniki z nowym asfaltem i oświetleniem ulicznym. W załączeniu dokumentacja techniczna przebudowy obu ulic.
Tomasz Roman Bracka

Ulica Nowodworska w Wituni do przebudowy po mojej interwencji
Po ponad 10 letniej walce z mojej strony i licznych nakazach pokontrolnych PINB i Zarządu Dróg Powiatowych wywołanych na mój wniosek ulica Nowodworska w Wituni z częścią ulicy Starodworcowej w Więcborku zostaną przebudowane. Na obu ulicach za kilka milionów złotych pojawią się nowe chodniki z nowym asfaltem i oświetleniem ulicznym. W załączeniu dokumentacja techniczna przebudowy obu ulic.
Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Moja dzisiejsza fotorelacja z przebudowywanej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku wywołana po 10 letniej walce z mojej strony Tomasza Romana Bracka o przebudowę tej ulicy śmierci.
Przebudowę ulicy Wojska Polskiego wsparł finansowo Rząd Prawa i Sprawiedliwości w kwocie niespełna 2 miliony złotych oraz nakaz pokontrolny przebudowy tej ulicy PINB Sępólno Kr wywołany na mój wniosek w 2016 r.
foto Tomasz Roman Bracka 20. 02. 2020 r.

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Moja dzisiejsza fotorelacja z przebudowywanej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku wywołana po 10 letniej walce z mojej strony Tomasza Romana Bracka o przebudowę tej ulicy śmierci.
Przebudowę ulicy Wojska Polskiego wsparł finansowo Rząd Prawa i Sprawiedliwości w kwocie niespełna 2 miliony złotych oraz nakaz pokontrolny przebudowy tej ulicy PINB Sępólno Kr wywołany na mój wniosek w 2016 r.
foto Tomasz Roman Bracka 20. 02. 2020 r.

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Moja dzisiejsza fotorelacja z przebudowywanej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku wywołana po 10 letniej walce z mojej strony Tomasza Romana Bracka o przebudowę tej ulicy śmierci.
Przebudowę ulicy Wojska Polskiego wsparł finansowo Rząd Prawa i Sprawiedliwości w kwocie niespełna 2 miliony złotych oraz nakaz pokontrolny przebudowy tej ulicy PINB Sępólno Kr wywołany na mój wniosek w 2016 r.
foto Tomasz Roman Bracka 20. 02. 2020 r.

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Moja dzisiejsza fotorelacja z przebudowywanej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku wywołana po 10 letniej walce z mojej strony Tomasza Romana Bracka o przebudowę tej ulicy śmierci.
Przebudowę ulicy Wojska Polskiego wsparł finansowo Rząd Prawa i Sprawiedliwości w kwocie niespełna 2 miliony złotych oraz nakaz pokontrolny przebudowy tej ulicy PINB Sępólno Kr wywołany na mój wniosek w 2016 r.
foto Tomasz Roman Bracka 20. 02. 2020 r.

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Moja dzisiejsza fotorelacja z przebudowywanej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku wywołana po 10 letniej walce z mojej strony Tomasza Romana Bracka o przebudowę tej ulicy śmierci.
Przebudowę ulicy Wojska Polskiego wsparł finansowo Rząd Prawa i Sprawiedliwości w kwocie niespełna 2 miliony złotych oraz nakaz pokontrolny przebudowy tej ulicy PINB Sępólno Kr wywołany na mój wniosek w 2016 r.
foto Tomasz Roman Bracka 20. 02. 2020 r.

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Moja dzisiejsza fotorelacja z przebudowywanej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku wywołana po 10 letniej walce z mojej strony Tomasza Romana Bracka o przebudowę tej ulicy śmierci.
Przebudowę ulicy Wojska Polskiego wsparł finansowo Rząd Prawa i Sprawiedliwości w kwocie niespełna 2 miliony złotych oraz nakaz pokontrolny przebudowy tej ulicy PINB Sępólno Kr wywołany na mój wniosek w 2016 r.
foto Tomasz Roman Bracka 20. 02. 2020 r.

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Moja dzisiejsza fotorelacja z przebudowywanej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku wywołana po 10 letniej walce z mojej strony Tomasza Romana Bracka o przebudowę tej ulicy śmierci.
Przebudowę ulicy Wojska Polskiego wsparł finansowo Rząd Prawa i Sprawiedliwości w kwocie niespełna 2 miliony złotych oraz nakaz pokontrolny przebudowy tej ulicy PINB Sępólno Kr wywołany na mój wniosek w 2016 r.
foto Tomasz Roman Bracka 20. 02. 2020 r.

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Moja dzisiejsza fotorelacja z przebudowywanej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku wywołana po 10 letniej walce z mojej strony Tomasza Romana Bracka o przebudowę tej ulicy śmierci.
Przebudowę ulicy Wojska Polskiego wsparł finansowo Rząd Prawa i Sprawiedliwości w kwocie niespełna 2 miliony złotych oraz nakaz pokontrolny przebudowy tej ulicy PINB Sępólno Kr wywołany na mój wniosek w 2016 r.
foto Tomasz Roman Bracka 20. 02. 2020 r.

Obwodnica Więcborka – prezentacja prac projektowych
UWAGA !!!! Konsultacje społeczne w sprawie budowy wywalczonej przeze mnie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu i ZDW Bydgoszcz obwodnicy Więcborka już 12 lutego 2020 r.
Obwodnica Więcborka – prezentacja prac projektowych
Wybór wariantu budowy wartej 100 000 000 złotych obwodnicy Więcborka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 i 189 będzie przedmiotem konsultacji społecznych ZDW Bydgoszcz z mieszkańcami Więcborka i Wituni, które zaplanowano na 12 lutego 2020r.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy podjął na mój wniosek z 2017 r. przy akceptacji kolejnego mojego wniosku w tej sprawie przez Urząd Marszałkowski w Toruniu z 2017 r. budowie obwodnicy Więcborka, którą finansuje w całości zgodnie z moim wnioskiem z 2017 roku w ramach objeść trzech dróg wojewódzkich nr 241,242 i 189 przebiegających przez miasto Więcbork ! Do tej inwestycji zgodnie z moim wnioskiem zaakceptowanym przez UM Toruń i ZDW Bydgoszcz miasto i gmina Więcbork nie dopłaca grosza !
Trasa obwodnicy wyznaczona została po zachodniej części Więcborka od wywalczonego przeze mnie ronda przy cmentarzu komunalnym w Więcborku po polach Wituni i wyjdzie za torami na drodze wojewódzkiej nr 241 przy ul. Gdańskiej w Więcborku !
W poznańskiej pracowni projektowej powstały trzy warianty i przebiegu obwodnicy Więcborka ! Dla wariantu wskazanego na konsultacjach społecznych j będzie wydana decyzja środowiskowa.
Wszystkich zainteresowanych budową obwodnicy Więcborka zapraszamy na konsultacje społeczne w tej sprawie:
12 lutego 2020 roku (środa) o godzina: 1800
Centrum Aktywności Seniora (budynek obok Urzędu)
ul. Mickiewicza 22B 89 – 410 Więcbork
Wywalczona przeze mnie w 2017 r. UM Toruń i ZDW Bydgoszcz budowa obwodnicy Więcborka przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w mieście Więcbork i spowoduje ich odciążenia oraz zwiększy atrakcyjności Więcborka i Wituni, gdyż na polach Wituni przy obwodnicy powstaną oczekiwane zakłady pracy dla Więcborka i regionu więcborskiego.
Tomasz Roman Bracka

Obwodnica Więcborka – prezentacja prac projektowych
UWAGA !!!! Konsultacje społeczne w sprawie budowy wywalczonej przeze mnie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu i ZDW Bydgoszcz obwodnicy Więcborka już 12 lutego 2020 r.
Obwodnica Więcborka – prezentacja prac projektowych
Wybór wariantu budowy wartej 100 000 000 złotych obwodnicy Więcborka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 i 189 będzie przedmiotem konsultacji społecznych ZDW Bydgoszcz z mieszkańcami Więcborka i Wituni, które zaplanowano na 12 lutego 2020r.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy podjął na mój wniosek z 2017 r. przy akceptacji kolejnego mojego wniosku w tej sprawie przez Urząd Marszałkowski w Toruniu z 2017 r. budowie obwodnicy Więcborka, którą finansuje w całości zgodnie z moim wnioskiem z 2017 roku w ramach objeść trzech dróg wojewódzkich nr 241,242 i 189 przebiegających przez miasto Więcbork ! Do tej inwestycji zgodnie z moim wnioskiem zaakceptowanym przez UM Toruń i ZDW Bydgoszcz miasto i gmina Więcbork nie dopłaca grosza !
Trasa obwodnicy wyznaczona została po zachodniej części Więcborka od wywalczonego przeze mnie ronda przy cmentarzu komunalnym w Więcborku po polach Wituni i wyjdzie za torami na drodze wojewódzkiej nr 241 przy ul. Gdańskiej w Więcborku !
W poznańskiej pracowni projektowej powstały trzy warianty i przebiegu obwodnicy Więcborka ! Dla wariantu wskazanego na konsultacjach społecznych j będzie wydana decyzja środowiskowa.
Wszystkich zainteresowanych budową obwodnicy Więcborka zapraszamy na konsultacje społeczne w tej sprawie:
12 lutego 2020 roku (środa) o godzina: 1800
Centrum Aktywności Seniora (budynek obok Urzędu)
ul. Mickiewicza 22B 89 – 410 Więcbork
Wywalczona przeze mnie w 2017 r. UM Toruń i ZDW Bydgoszcz budowa obwodnicy Więcborka przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach w mieście Więcbork i spowoduje ich odciążenia oraz zwiększy atrakcyjności Więcborka i Wituni, gdyż na polach Wituni przy obwodnicy powstaną oczekiwane zakłady pracy dla Więcborka i regionu więcborskiego.
Tomasz Roman Bracka

Cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej wyremontowany
Cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej z ołtarzem w więcborskim kościele katolickim został odrestaurowany i zamontowany. Również o wsparcie finansowe tej inwestycji przez Urząd Marszałkowski w Toruniu zabiegałem od wielu lat, o czym mowa we wcześniejszych artykułach w gazecie więcborskiej. Natomiast już w październiku pojawią się odrestaurowane stalle drewniane przy ołtarzu głównym więcborskiego kościoła.
Gratuluję więcborskiemu proboszczowi i parafianom oraz marszałkowi województwa kujawsko – pomorskiego za doprowadzenie renowacji cudownego ołtarza Matki Boskiej Królowej Więcborskiej do szczęśliwego finału w przeddzień odpustu parafialnego w Więcborku.
Teraz czas na renowacje ambony i odmalowanie więcborskiej świątyni oraz dokończenie posadzki granitowej wokół kościoła. Czas też na solidną monografie więcborskiego kościoła i tworzących go biskupów Zebrzydowskiego i Spletta, kapłanów, arystokratów, darczyńców i parafian na przestrzeni minionego tysiąclecia.
foto - Tomasz Roman Bracka

Cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej wyremontowany
Cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej z ołtarzem w więcborskim kościele katolickim został odrestaurowany i zamontowany. Również o wsparcie finansowe tej inwestycji przez Urząd Marszałkowski w Toruniu zabiegałem od wielu lat, o czym mowa we wcześniejszych artykułach w gazecie więcborskiej. Natomiast już w październiku pojawią się odrestaurowane stalle drewniane przy ołtarzu głównym więcborskiego kościoła.
Gratuluję więcborskiemu proboszczowi i parafianom oraz marszałkowi województwa kujawsko – pomorskiego za doprowadzenie renowacji cudownego ołtarza Matki Boskiej Królowej Więcborskiej do szczęśliwego finału w przeddzień odpustu parafialnego w Więcborku.
Teraz czas na renowacje ambony i odmalowanie więcborskiej świątyni oraz dokończenie posadzki granitowej wokół kościoła. Czas też na solidną monografie więcborskiego kościoła i tworzących go biskupów Zebrzydowskiego i Spletta, kapłanów, arystokratów, darczyńców i parafian na przestrzeni minionego tysiąclecia.
foto - Tomasz Roman Bracka

Konsultacje społeczne w/s budowy obwodnicy Więcborka
Na zdjęciu konsultacje społeczne w/s wywalczonej przeze mnie obwodnicy Więcborka przemawiam i dziękuję wszystkim mieszkańcom Więcborka, którzy wsparli moje dzieło na przestrzeni dziesięcioleci w tej sprawie.
Tomasz Roman Bracka
foto Ewa Szydeł publikacja za zgodą E-Krajna
Więcbork 12.02.2020 r.

Konsultacje społeczne w/s budowy obwodnicy Więcborka
Na zdjęciu konsultacje społeczne w/s wywalczonej przeze mnie obwodnicy Więcborka przemawiam i dziękuję wszystkim mieszkańcom Więcborka, którzy wsparli moje dzieło na przestrzeni dziesięcioleci w tej sprawie.
Tomasz Roman Bracka
foto Ewa Szydeł publikacja za zgodą E-Krajna
Więcbork 12.02.2020 r.

Konsultacje społeczne w/s budowy obwodnicy Więcborka
Konsultacje społeczne w sprawie budowy obwodnicy Więcborka 12. 02. 2020 r. z moim wystąpieniem i podziękowaniem dla wszystkich, którzy wsparli mnie w tym dziele na przestrzeni minionych 15 lat mojej walki o obwodnice Więcborka, która staje się faktem na naszych oczach.
foto i tekst Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca budowa siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku
Dobiega końca budowa nowej siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku o którą skutecznie zabiegałem w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, który sfinansował ta inwestycje w całości w kwocie miliona złotych.
foto Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca budowa siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku
Dobiega końca budowa nowej siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku o którą skutecznie zabiegałem w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, który sfinansował ta inwestycje w całości w kwocie miliona złotych.
foto Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca budowa siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku
Dobiega końca budowa nowej siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku o którą skutecznie zabiegałem w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, który sfinansował ta inwestycje w całości w kwocie miliona złotych.
foto Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca budowa siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku
Dobiega końca budowa nowej siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku o którą skutecznie zabiegałem w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, który sfinansował ta inwestycje w całości w kwocie miliona złotych.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe chodniki i asfalt z kanalizacją ściekową w Runowie Kr.
Runowo kr gmina Więcbork po wywalczonych przeze mnie w ZDW Bydgoszcz remontach drogowych na DW 242, gdzie obok nowych chodników i kanalizacji ściekowej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa po 50 latach. Przebudowana została stacja wody pitnej w Runowe Kr. Również w tym roku wyremontowana został wieża kościoła katolickiego w Runowie Kr.o co zabiegałem w UM w Toruniu oraz powstał we wsi pierwszy market Dino.
Wartość w/w inwestycji w Runowie Kr to ponad 10 mln złotych ciąg dalszy wywalczonych przeze mnie inwestycji drogowych w ZDW Bydgoszcz i WINB Bydgoszcz w nakazach pokontrolnych w prezydenckiej wsi Runowo Kr. gmina Więcbork nastąpi w przyszłym roku mowa o dalszej przebudowie DW 242 w stronę Łobżenicy i budowie chodników po drugiej stronie DW 242 w Runowie Kr. Dokumenty z ZDW Bydgoszcz potwierdzające moją interwencję i mój sukces w tej sprawie w załączeniu. Również po mojej skutecznej interwencji autobusy PKS wróciły po 20 latach do Runowa i wiosek miasta i gminy Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe chodniki i asfalt z kanalizacją ściekową w Runowie Kr.
Runowo kr gmina Więcbork po wywalczonych przeze mnie w ZDW Bydgoszcz remontach drogowych na DW 242, gdzie obok nowych chodników i kanalizacji ściekowej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa po 50 latach. Przebudowana została stacja wody pitnej w Runowe Kr. Również w tym roku wyremontowana został wieża kościoła katolickiego w Runowie Kr.o co zabiegałem w UM w Toruniu oraz powstał we wsi pierwszy market Dino.
Wartość w/w inwestycji w Runowie Kr to ponad 10 mln złotych ciąg dalszy wywalczonych przeze mnie inwestycji drogowych w ZDW Bydgoszcz i WINB Bydgoszcz w nakazach pokontrolnych w prezydenckiej wsi Runowo Kr. gmina Więcbork nastąpi w przyszłym roku mowa o dalszej przebudowie DW 242 w stronę Łobżenicy i budowie chodników po drugiej stronie DW 242 w Runowie Kr. Dokumenty z ZDW Bydgoszcz potwierdzające moją interwencję i mój sukces w tej sprawie w załączeniu.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe chodniki i asfalt z kanalizacją ściekową w Runowie Kr.
Runowo kr gmina Więcbork po wywalczonych przeze mnie w ZDW Bydgoszcz remontach drogowych na DW 242, gdzie obok nowych chodników i kanalizacji ściekowej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa po 50 latach. Przebudowana została stacja wody pitnej w Runowe Kr. Również w tym roku wyremontowana został wieża kościoła katolickiego w Runowie Kr.o co zabiegałem w UM w Toruniu oraz powstał we wsi pierwszy market Dino.
Wartość w/w inwestycji w Runowie Kr to ponad 10 mln złotych ciąg dalszy wywalczonych przeze mnie inwestycji drogowych w ZDW Bydgoszcz i WINB Bydgoszcz w nakazach pokontrolnych w prezydenckiej wsi Runowo Kr. gmina Więcbork nastąpi w przyszłym roku mowa o dalszej przebudowie DW 242 w stronę Łobżenicy i budowie chodników po drugiej stronie DW 242 w Runowie Kr. Dokumenty z ZDW Bydgoszcz potwierdzające moją interwencję i mój sukces w tej sprawie w załączeniu.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe chodniki i asfalt z kanalizacją ściekową w Runowie Kr.
Runowo kr gmina Więcbork po wywalczonych przeze mnie w ZDW Bydgoszcz remontach drogowych na DW 242, gdzie obok nowych chodników i kanalizacji ściekowej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa po 50 latach. Przebudowana została stacja wody pitnej w Runowe Kr. Również w tym roku wyremontowana został wieża kościoła katolickiego w Runowie Kr.o co zabiegałem w UM w Toruniu oraz powstał we wsi pierwszy market Dino.
Wartość w/w inwestycji w Runowie Kr to ponad 10 mln złotych ciąg dalszy wywalczonych przeze mnie inwestycji drogowych w ZDW Bydgoszcz i WINB Bydgoszcz w nakazach pokontrolnych w prezydenckiej wsi Runowo Kr. gmina Więcbork nastąpi w przyszłym roku mowa o dalszej przebudowie DW 242 w stronę Łobżenicy i budowie chodników po drugiej stronie DW 242 w Runowie Kr. Dokumenty z ZDW Bydgoszcz potwierdzające moją interwencję i mój sukces w tej sprawie w załączeniu.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe chodniki i asfalt z kanalizacją ściekową w Runowie Kr.
Runowo kr gmina Więcbork po wywalczonych przeze mnie w ZDW Bydgoszcz remontach drogowych na DW 242, gdzie obok nowych chodników i kanalizacji ściekowej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa po 50 latach. Przebudowana została stacja wody pitnej w Runowe Kr. Również w tym roku wyremontowana został wieża kościoła katolickiego w Runowie Kr.o co zabiegałem w UM w Toruniu oraz powstał we wsi pierwszy market Dino.
Wartość w/w inwestycji w Runowie Kr to ponad 10 mln złotych ciąg dalszy wywalczonych przeze mnie inwestycji drogowych w ZDW Bydgoszcz i WINB Bydgoszcz w nakazach pokontrolnych w prezydenckiej wsi Runowo Kr. gmina Więcbork nastąpi w przyszłym roku mowa o dalszej przebudowie DW 242 w stronę Łobżenicy i budowie chodników po drugiej stronie DW 242 w Runowie Kr. Dokumenty z ZDW Bydgoszcz potwierdzające moją interwencję i mój sukces w tej sprawie w załączeniu.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe chodniki i asfalt z kanalizacją ściekową w Runowie Kr.
Runowo kr gmina Więcbork po wywalczonych przeze mnie w ZDW Bydgoszcz remontach drogowych na DW 242, gdzie obok nowych chodników i kanalizacji ściekowej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa po 50 latach. Przebudowana została stacja wody pitnej w Runowe Kr. Również w tym roku wyremontowana został wieża kościoła katolickiego w Runowie Kr.o co zabiegałem w UM w Toruniu oraz powstał we wsi pierwszy market Dino.
Wartość w/w inwestycji w Runowie Kr to ponad 10 mln złotych ciąg dalszy wywalczonych przeze mnie inwestycji drogowych w ZDW Bydgoszcz i WINB Bydgoszcz w nakazach pokontrolnych w prezydenckiej wsi Runowo Kr. gmina Więcbork nastąpi w przyszłym roku mowa o dalszej przebudowie DW 242 w stronę Łobżenicy i budowie chodników po drugiej stronie DW 242 w Runowie Kr. Dokumenty z ZDW Bydgoszcz potwierdzające moją interwencję i mój sukces w tej sprawie w załączeniu.
foto Tomasz Roman Bracka

Kolejny etap remontu kościoła w Runowie Kr zakończony
Runowo kr gmina Więcbork po wywalczonych przeze mnie w ZDW Bydgoszcz remontach drogowych na DW 242, gdzie obok nowych chodników i kanalizacji ściekowej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa po 50 latach. Przebudowana została stacja wody pitnej w Runowe Kr. Również w tym roku wyremontowana został wieża kościoła katolickiego w Runowie Kr.o co zabiegałem w UM w Toruniu oraz powstał we wsi pierwszy market Dino.
Wartość w/w inwestycji w Runowie Kr to ponad 10 mln złotych ciąg dalszy wywalczonych przeze mnie inwestycji drogowych w ZDW Bydgoszcz i WINB Bydgoszcz w nakazach pokontrolnych w prezydenckiej wsi Runowo Kr. gmina Więcbork nastąpi w przyszłym roku mowa o dalszej przebudowie DW 242 w stronę Łobżenicy i budowie chodników po drugiej stronie DW 242 w Runowie Kr. Dokumenty z ZDW Bydgoszcz potwierdzające moją interwencję i mój sukces w tej sprawie w załączeniu.
foto Tomasz Roman Bracka

Kolejny etap remontu kościoła w Runowie Kr zakończony
Runowo kr gmina Więcbork po wywalczonych przeze mnie w ZDW Bydgoszcz remontach drogowych na DW 242, gdzie obok nowych chodników i kanalizacji ściekowej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa po 50 latach. Przebudowana została stacja wody pitnej w Runowe Kr. Również w tym roku wyremontowana został wieża kościoła katolickiego w Runowie Kr.o co zabiegałem w UM w Toruniu oraz powstał we wsi pierwszy market Dino.
Wartość w/w inwestycji w Runowie Kr to ponad 10 mln złotych ciąg dalszy wywalczonych przeze mnie inwestycji drogowych w ZDW Bydgoszcz i WINB Bydgoszcz w nakazach pokontrolnych w prezydenckiej wsi Runowo Kr. gmina Więcbork nastąpi w przyszłym roku mowa o dalszej przebudowie DW 242 w stronę Łobżenicy i budowie chodników po drugiej stronie DW 242 w Runowie Kr. Dokumenty z ZDW Bydgoszcz potwierdzające moją interwencję i mój sukces w tej sprawie w załączeniu.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Trwa przebudowa zdewastowanej drogi kategorii gminnej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku objęta nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. wywołanym na mój wniosek i przy moim udziale.
W ramach inwestycji wykonane zostanie brakujące oświetlenie ulicy z odwodnieniem drogi oraz ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa z chodnikami do granicy miasta w stronę Suchorączka. Wartość inwestycji to ponad 2 miliony złotych wsparta taką kwotą przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca czerwca 2020 roku.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Trwa przebudowa zdewastowanej drogi kategorii gminnej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku objęta nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. wywołanym na mój wniosek i przy moim udziale.
W ramach inwestycji wykonane zostanie brakujące oświetlenie ulicy z odwodnieniem drogi oraz ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa z chodnikami do granicy miasta w stronę Suchorączka. Wartość inwestycji to ponad 2 miliony złotych wsparta taką kwotą przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca czerwca 2020 roku.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Trwa przebudowa zdewastowanej drogi kategorii gminnej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku objęta nakazem pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. wywołanym na mój wniosek i przy moim udziale.
W ramach inwestycji wykonane zostanie brakujące oświetlenie ulicy z odwodnieniem drogi oraz ułożona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa z chodnikami do granicy miasta w stronę Suchorączka. Wartość inwestycji to ponad 2 miliony złotych wsparta taką kwotą przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca czerwca 2020 roku.
foto Tomasz Roman Bracka

100 rocznica odzyskania niepodległosci przez Więcbork
Dobiegły końca dzisiejsze uroczystości miejskie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez prezydenckie miasto Więcbork co nastąpiło 23 stycznia 1920 r.
Pomimo zaproszeń burmistrza Więcborka Kuszewskiego na zakłamane uroczystości nie przybył Premier RP Mateusz Morawiecki Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz Prezydent Polski Andrzej Duda, którego postkomunistyczne władze powiatu i Więcborka okradły z jego kompleksu rezydencji Prezydenta i Rządu RP mieszczących się na przedmieściach Więcborka !
Nie wspomniano, też o ojcach wolności Więcborka sprzed 100 lat w tym o pierwszym burmistrzu Więcborka w II RP Janie Kabacie, czy o moim pradziadku Janie Bracka członku Zarządu Miasta Więcbork, który 100 lat temu udostępnił własny dom władzom odrodzonej Polski na Urząd Miejski i Radę Miejską w Więcborku na więcborskim Rynku co świadczy o prostactwu lichych władz miasta Więcbork, których wszyscy zignorowali włącznie z więcborskim Prawem i Sprawiedliwością, które zbojkotowało te pseudo uroczystości ! Ale ja tam byłem i o nich wspominałem poniżej koniec dzisiejszych uroczystości z moim przemówieniem https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212482798584839/
Nawet nie zadbano o porządną orkiestrę dętą na 100 lecie zamawiając na dzisiejszych uroczystościach fałszującą hymn państwowy Polski orkiestrę dętą z Łobżenicy za duże pieniądze o czym poinformował nas były dyrektor MGOK Więcbork i były kapelmistrz więcborskiej orkiestry dętej Pan Karol Koziel, który przypomniał, że nowy kapelmistrz już dostał tysiące złotych z naszych podatków na składającą się z niewielu osób więcborską orkiestrę widmo ! Przypominam, że w zeszłym roku zniszczono 100 letnią więcborską orkiestrę dętą, która powinna wrócić do OSP Więcbork z kapelmistrzem Kozielem ! Poniżej link z występem fałszującej hymn Polski Łobżenickiej orkiestry dętej na dzisiejszych uroczystościach https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212482141728418/
Przypominam, że to swoją postawą i walecznością w powstaniu wielkopolskim mieszkańcy Więcborka doprowadzają do włączenia Więcborka w granicę II Rzeczypospolitej, na mocy Traktatu Wersalskiego z 23 czerwca 1919 r. Wyzwolenia Więcborka dokonał 28. 01. 1920 r. Gen. Józef Haller i Armia Pomorze, tego dnia na więcborskim rynku odbyła się defilada wojskowa i oficjalne przekazanie władzy w mieście z rąk władz niemieckich w ręce władz Polskich. Również tego samego dnia Jan Bracka udostępnił własne domy odrodzonym po latach zaborów władzą polskim na siedzibę Urzędu Miejskiego i Poczty Polskiej.
Na podstawie ustawy z dnia 21 czerwca 1921r. wybrano demokratyczne władze Więcborka czyli burmistrza jego zastępce i członków magistratu wraz z radą miejską. Burmistrzem komisarycznym został powołany Pan Jan Kabat i E. Piotrowski, a następnie po nim objął ten urząd L. Chmielnicki. Skład Rady Miejskiej pierwszej kadencji w odrodzonej Rzeczpospolitej był następujący: 1) Jan Bracka – kupiec, 2) Ignacy Pankanin – kupiec, 3) Marian Przybylski – aptekarz, 4) Antoni Barganowski – urzędnik sądowy Sądu w Więcborku, 5) Alojzy Zuchowski – kancelista sądowy w Więcborku, 6) Wilhelm Hackbarth – kupiec, 7) Jan Kabat – ogrodnik, 8) Bernard Zakrzewski – rektor szkoły powszechnej w Więcborku, 9) Franciszek Krebs – doktor medycyny więcborskiego szpitala, 10) Franciszek Młodzik – kupiec, 11) Juliusz Richter – zegarmistrz, 12) Augustyn Gondek – urzędnik kolejowy na stacji w Więcborku, 13) Franciszek Kucharski – kupiec, 14) Franciszek Korthals – robotnik kolejowy, 15) Lucjan Klimaszewski – handlarz bydłem, 16) Antoni Berndt – właściciel ziemski, 17) Aleksander Masiak – bednarz, 18) Paweł Różniak – robotnik kolejowy. Członkami magistratu czyli Zarządu Miejskiego zostali wybrani: Jan Bracka, Jan Kabat, Antoni Barganowski, Wilhelm Hackbarth. W sierpniu 1922 r. Rada Miejska wybrała stałego Burmistrza Więcborka którym został Pan Piotr Lindecki. Wybrany na 12 lat pełnił tą funkcję od 01 września 1922 r. do 31 sierpnia 1934 r.
Skład Rady Miejskiej w następnych latach był następujący od 1933 r. stanowiło ją 12 radnych. Przynależność polityczną podaję według protokołu z posiedzenia Rady Miejskiej w Więcborku z dnia 02 stycznia 1934 r. 1) Franciszek Młodzik – kupiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem) 2) Edward Arndt – kierownik Zakładu Diakonis w Więcborku, 3) Roman Nowicki – dentysta (Stronnictwo Narodowe) 4) Józef Stasiewski – cieśla (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 5) Aleksy Fojut – przemysłowiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 6) Franciszek Krebs – lekarz, 7) Alojzy Sankowski – naczelnik poczty w Więcborku (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 8) Franciszek Cieślik – rolnik (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 9) Oskar Gumpert – weterynarz, 10) Aleksander Masiak – bednarz (Narodowa Partia Robotnicza), 11) Onufry Ziarnkowski – kupiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 12) Józef Lubiński – chałupnik (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem). Członkami magistratu czyli Zarządu Miasta Więcbork zostali wybrani: Franciszek Kucharski – wiceburmistrz, Jan Bracka – kupiec, Marian Przybylski – aptekarz, Albin Umiński – restaurator, wszyscy należący do Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem.
W latach trzydziestych minionego stulecia powstała na przedmieściach Więcborka Rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Profesora Ignacego Mościckiego. W Więcborku dochodzi do licznych wizyt Prezydenta Ignacego Mościckiego, oraz przedstawicieli ówczesnego Rządu RP z Marszałkami Polski Józefem Piłsudskim i Edwardem Rydzem Śmigłym i generalicją II RP. W Więcborku odbywały Prezydenckie Polowania Reprezentacyjne. W tym czasie działały w Więcborku Urząd Celny, Szpital Powiatowy, Sąd i Więzienie, Komenda Policji Państwowej, Straż Pożarna, Urząd Skarbowy, Dworzec i Stacja Węzłowa PKP oraz siedziba Loży Masońskiej, która mieściła się w pałacu w Sypniewie.
Obok rezydencji prezydenckiej na przedmieściach w zamku i pałacu w Runowie Kr i Młyn koło Więcborka działał pałac myśliwski Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Stebionku gmina Więcbork przy granicy Polsko – Niemieckiej. Warto wspomnieć, że już od 1900 r. miasto posiadało własny gaz miejski, oraz prąd elektryczny co dawało przeogromne możliwości rozwoju na ówczesne czasy. Z ówczesnych organizacji Polskich trzeba wspomnieć Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Towarzystwo Rodzin Katolickich, Towarzystwo Powstańców i Wojaków, Związek Hallerczyków, Związek Oficerów Rezerwy Ziemi Zachodnich, Towarzystwo Polek, Towarzystwo Szkół Ludowych.
W mieście działały liczne polskie partie polityczne takie jak: Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem, PSL Piast, Chrześcijańska Demokracja, Chrześcijańsko-Narodowe Stronnictwo Pracy, Narodowa Partia Robotnicza i inne. W tym czasie w Więcborku działały różne związki wyznaniowe i tak w mieście działał Zakon Ewangelickich Sióstr Diakonistek utworzony w 1898r. liczący 350 osób z oddziałami w Lwowie, Warszawie i Gnieźnie, był to największy zakon ewangelicki w Polsce. W mieście działał Zakon Katolickich Sióstr Franciszkanek, Zakon Misjonarzy Ewangelickich w Wituni, wówczas Witunia była terytorialnie częścią miasta Więcbork .
W Więcborku od zarania działał Kościół Katolicki obecny kościół jest już czwartym zbudowanym w tym samym miejscu w latach 1772 r. -1778 r. przez Grzymalitów hrabiów Potulickich z Więcborka. W 1405 r. Proboszczem Parafii Więcborskiej był Aleksy (Dominus Alexisus). Jego jako ówczesnego plebana wymienił Sędziwój Pęperzyński w akcie dotacyjnym z 1405 r. dla parafii Więcborskiej. Więcbork przez długie lata był siedzibą dekanatu katolickiego, natomiast 08. 07. 1793 r. Oficjał kamieński Ksawery Józef de Trzebiatowski przenosi siedzibę Konsystorza do Więcborka, czyli Kolegiatę Rzymskokatolicką.
W mieście działała też Synagoga Żydowska wybudowana w 1811 r., oraz dwa Zbory Ewangelickie główny Zbór z 1786 r. wybudowano z inicjatywy i dotacji Króla Pruskiego, był to przepiękny zbór z wierzą zegarową, obiekt zniszczyli miejscowi komuniści na przełomie lat 70-tych i 80-tych minionego stulecia przerabiając go na dom kultury. Tej barbarzyńskiej dewastacji i świętokradztwu towarzyszyły liczne protesty mieszkańców i kościoła katolickiego oraz ewangelickiego. Obiekt był perłą zabytkową najwyższej klasy muzealnej. Kolejny Zbór Ewangelicki na ul. Rybackiej powstał nieco później i zachował się do dnia dzisiejszego, a w tym roku ma być przerobiony na kolejny dom środowiskowy co irytuje wielu mieszkańców ! W Więcborskich Klasztorach przerobionych przez komunistów działały kaplice klasztorne, gdzie również odprawiano nabożeństwa.
Na cmentarzu parafialnym w Więcborku w miejscu prastarego miasta Więcbork działała kaplica wybudowana przez Potulickich z Więcborka w której również odprawiano nabożeństwa, wcześniej w tym miejscu istniał Kościół Rzymskokatolicki pod wezwaniem Świętej Katarzyny, Anny i Magdaleny, nieopodal kolejny drewniany zamek miejski ! Pomimo wielorodności wyznaniowej wszyscy mieszkańcy żyli w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu.
Ogromną manifestacją Polskości i patriotyzmu w Więcborku stał się pogrzeb zmarłego 9 maja 1938 r. śp. Jana Bracka 13. 05. 1938 r. współtwórcy II Rzeczypospolitej, legendarnego pierwszego prezesa Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku. W pogrzebie uczestniczyły tysiące osób w tym najwyższe władzę Rzeczypospolitej Polskiej. Za trumną Jana Bracka obok Rodziny zmarłego szli Prezydent RP Ignacy Mościcki, Marszałek Polski Edward Rydz Śmigły, przedstawiciele Wojska Polskiego z kompanią reprezentacyjną, Kurkowe Bractwa Strzeleckie z całej Polski, wraz z licznymi delegacjami władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich Więcborka. Trumna z ciałem Jana Bracka była wystawiona kilka dni w więcborskim Kościele Rzymskokatolickim, z tego kościoła żegnali Jana Bracka przedstawiciele duchowieństwa. Kondukt pogrzebowy prowadził więcborski dziekan i kapelan KBS Więcbork Jan Wilmowski. Jak podaje gazeta sępoleńska z maja 1938 roku takiego uroczystego i wielkiego pogrzebu z udziałem wszystkich władz świeckich i duchownych Więcbork jeszcze nie widział !!!
W tym czasie miasto Więcbork liczyło 4200 osób. W mieście i Gminie Zbiorowej Więcbork było najwięcej Polaków w całym powiecie sępoleńskim, w tym gronie była cała moja rodzina o nazwisku Bracka !!
Poniżej moje dzisiejsze jubileuszowe przemówienie Tomasza Romana Bracka do rodaków oraz mieszkańców prezydenckiego miasta Więcbork na 100 lat odzyskania przez Więcbork niepodległości z miejsca spoczynku Współtwórcy II RP Jana Bracka https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212477197724821/
foto Tomasz Roman Bracka

100 rocznica odzyskania niepodległosci przez Więcbork
Dobiegły końca dzisiejsze uroczystości miejskie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez prezydenckie miasto Więcbork co nastąpiło 23 stycznia 1920 r.
Pomimo zaproszeń burmistrza Więcborka Kuszewskiego na zakłamane uroczystości nie przybył Premier RP Mateusz Morawiecki Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz Prezydent Polski Andrzej Duda, którego postkomunistyczne władze powiatu i Więcborka okradły z jego kompleksu rezydencji Prezydenta i Rządu RP mieszczących się na przedmieściach Więcborka !
Nie wspomniano, też o ojcach wolności Więcborka sprzed 100 lat w tym o pierwszym burmistrzu Więcborka w II RP Janie Kabacie, czy o moim pradziadku Janie Bracka członku Zarządu Miasta Więcbork, który 100 lat temu udostępnił własny dom władzom odrodzonej Polski na Urząd Miejski i Radę Miejską w Więcborku na więcborskim Rynku co świadczy o prostactwu lichych władz miasta Więcbork, których wszyscy zignorowali włącznie z więcborskim Prawem i Sprawiedliwością, które zbojkotowało te pseudo uroczystości ! Ale ja tam byłem i o nich wspominałem poniżej koniec dzisiejszych uroczystości z moim przemówieniem https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212482798584839/
Nawet nie zadbano o porządną orkiestrę dętą na 100 lecie zamawiając na dzisiejszych uroczystościach fałszującą hymn państwowy Polski orkiestrę dętą z Łobżenicy za duże pieniądze o czym poinformował nas były dyrektor MGOK Więcbork i były kapelmistrz więcborskiej orkiestry dętej Pan Karol Koziel, który przypomniał, że nowy kapelmistrz już dostał tysiące złotych z naszych podatków na składającą się z niewielu osób więcborską orkiestrę widmo ! Przypominam, że w zeszłym roku zniszczono 100 letnią więcborską orkiestrę dętą, która powinna wrócić do OSP Więcbork z kapelmistrzem Kozielem ! Poniżej link z występem fałszującej hymn Polski Łobżenickiej orkiestry dętej na dzisiejszych uroczystościach https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212482141728418/
Przypominam, że to swoją postawą i walecznością w powstaniu wielkopolskim mieszkańcy Więcborka doprowadzają do włączenia Więcborka w granicę II Rzeczypospolitej, na mocy Traktatu Wersalskiego z 23 czerwca 1919 r. Wyzwolenia Więcborka dokonał 28. 01. 1920 r. Gen. Józef Haller i Armia Pomorze, tego dnia na więcborskim rynku odbyła się defilada wojskowa i oficjalne przekazanie władzy w mieście z rąk władz niemieckich w ręce władz Polskich. Również tego samego dnia Jan Bracka udostępnił własne domy odrodzonym po latach zaborów władzą polskim na siedzibę Urzędu Miejskiego i Poczty Polskiej.
Na podstawie ustawy z dnia 21 czerwca 1921r. wybrano demokratyczne władze Więcborka czyli burmistrza jego zastępce i członków magistratu wraz z radą miejską. Burmistrzem komisarycznym został powołany Pan Jan Kabat i E. Piotrowski, a następnie po nim objął ten urząd L. Chmielnicki. Skład Rady Miejskiej pierwszej kadencji w odrodzonej Rzeczpospolitej był następujący: 1) Jan Bracka – kupiec, 2) Ignacy Pankanin – kupiec, 3) Marian Przybylski – aptekarz, 4) Antoni Barganowski – urzędnik sądowy Sądu w Więcborku, 5) Alojzy Zuchowski – kancelista sądowy w Więcborku, 6) Wilhelm Hackbarth – kupiec, 7) Jan Kabat – ogrodnik, 8) Bernard Zakrzewski – rektor szkoły powszechnej w Więcborku, 9) Franciszek Krebs – doktor medycyny więcborskiego szpitala, 10) Franciszek Młodzik – kupiec, 11) Juliusz Richter – zegarmistrz, 12) Augustyn Gondek – urzędnik kolejowy na stacji w Więcborku, 13) Franciszek Kucharski – kupiec, 14) Franciszek Korthals – robotnik kolejowy, 15) Lucjan Klimaszewski – handlarz bydłem, 16) Antoni Berndt – właściciel ziemski, 17) Aleksander Masiak – bednarz, 18) Paweł Różniak – robotnik kolejowy. Członkami magistratu czyli Zarządu Miejskiego zostali wybrani: Jan Bracka, Jan Kabat, Antoni Barganowski, Wilhelm Hackbarth. W sierpniu 1922 r. Rada Miejska wybrała stałego Burmistrza Więcborka którym został Pan Piotr Lindecki. Wybrany na 12 lat pełnił tą funkcję od 01 września 1922 r. do 31 sierpnia 1934 r.
Skład Rady Miejskiej w następnych latach był następujący od 1933 r. stanowiło ją 12 radnych. Przynależność polityczną podaję według protokołu z posiedzenia Rady Miejskiej w Więcborku z dnia 02 stycznia 1934 r. 1) Franciszek Młodzik – kupiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem) 2) Edward Arndt – kierownik Zakładu Diakonis w Więcborku, 3) Roman Nowicki – dentysta (Stronnictwo Narodowe) 4) Józef Stasiewski – cieśla (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 5) Aleksy Fojut – przemysłowiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 6) Franciszek Krebs – lekarz, 7) Alojzy Sankowski – naczelnik poczty w Więcborku (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 8) Franciszek Cieślik – rolnik (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 9) Oskar Gumpert – weterynarz, 10) Aleksander Masiak – bednarz (Narodowa Partia Robotnicza), 11) Onufry Ziarnkowski – kupiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 12) Józef Lubiński – chałupnik (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem). Członkami magistratu czyli Zarządu Miasta Więcbork zostali wybrani: Franciszek Kucharski – wiceburmistrz, Jan Bracka – kupiec, Marian Przybylski – aptekarz, Albin Umiński – restaurator, wszyscy należący do Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem.
W latach trzydziestych minionego stulecia powstała na przedmieściach Więcborka Rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Profesora Ignacego Mościckiego. W Więcborku dochodzi do licznych wizyt Prezydenta Ignacego Mościckiego, oraz przedstawicieli ówczesnego Rządu RP z Marszałkami Polski Józefem Piłsudskim i Edwardem Rydzem Śmigłym i generalicją II RP. W Więcborku odbywały Prezydenckie Polowania Reprezentacyjne. W tym czasie działały w Więcborku Urząd Celny, Szpital Powiatowy, Sąd i Więzienie, Komenda Policji Państwowej, Straż Pożarna, Urząd Skarbowy, Dworzec i Stacja Węzłowa PKP oraz siedziba Loży Masońskiej, która mieściła się w pałacu w Sypniewie.
Obok rezydencji prezydenckiej na przedmieściach w zamku i pałacu w Runowie Kr i Młyn koło Więcborka działał pałac myśliwski Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Stebionku gmina Więcbork przy granicy Polsko – Niemieckiej. Warto wspomnieć, że już od 1900 r. miasto posiadało własny gaz miejski, oraz prąd elektryczny co dawało przeogromne możliwości rozwoju na ówczesne czasy. Z ówczesnych organizacji Polskich trzeba wspomnieć Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Towarzystwo Rodzin Katolickich, Towarzystwo Powstańców i Wojaków, Związek Hallerczyków, Związek Oficerów Rezerwy Ziemi Zachodnich, Towarzystwo Polek, Towarzystwo Szkół Ludowych.
W mieście działały liczne polskie partie polityczne takie jak: Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem, PSL Piast, Chrześcijańska Demokracja, Chrześcijańsko-Narodowe Stronnictwo Pracy, Narodowa Partia Robotnicza i inne. W tym czasie w Więcborku działały różne związki wyznaniowe i tak w mieście działał Zakon Ewangelickich Sióstr Diakonistek utworzony w 1898r. liczący 350 osób z oddziałami w Lwowie, Warszawie i Gnieźnie, był to największy zakon ewangelicki w Polsce. W mieście działał Zakon Katolickich Sióstr Franciszkanek, Zakon Misjonarzy Ewangelickich w Wituni, wówczas Witunia była terytorialnie częścią miasta Więcbork .
W Więcborku od zarania działał Kościół Katolicki obecny kościół jest już czwartym zbudowanym w tym samym miejscu w latach 1772 r. -1778 r. przez Grzymalitów hrabiów Potulickich z Więcborka. W 1405 r. Proboszczem Parafii Więcborskiej był Aleksy (Dominus Alexisus). Jego jako ówczesnego plebana wymienił Sędziwój Pęperzyński w akcie dotacyjnym z 1405 r. dla parafii Więcborskiej. Więcbork przez długie lata był siedzibą dekanatu katolickiego, natomiast 08. 07. 1793 r. Oficjał kamieński Ksawery Józef de Trzebiatowski przenosi siedzibę Konsystorza do Więcborka, czyli Kolegiatę Rzymskokatolicką.
W mieście działała też Synagoga Żydowska wybudowana w 1811 r., oraz dwa Zbory Ewangelickie główny Zbór z 1786 r. wybudowano z inicjatywy i dotacji Króla Pruskiego, był to przepiękny zbór z wierzą zegarową, obiekt zniszczyli miejscowi komuniści na przełomie lat 70-tych i 80-tych minionego stulecia przerabiając go na dom kultury. Tej barbarzyńskiej dewastacji i świętokradztwu towarzyszyły liczne protesty mieszkańców i kościoła katolickiego oraz ewangelickiego. Obiekt był perłą zabytkową najwyższej klasy muzealnej. Kolejny Zbór Ewangelicki na ul. Rybackiej powstał nieco później i zachował się do dnia dzisiejszego, a w tym roku ma być przerobiony na kolejny dom środowiskowy co irytuje wielu mieszkańców ! W Więcborskich Klasztorach przerobionych przez komunistów działały kaplice klasztorne, gdzie również odprawiano nabożeństwa.
Na cmentarzu parafialnym w Więcborku w miejscu prastarego miasta Więcbork działała kaplica wybudowana przez Potulickich z Więcborka w której również odprawiano nabożeństwa, wcześniej w tym miejscu istniał Kościół Rzymskokatolicki pod wezwaniem Świętej Katarzyny, Anny i Magdaleny, nieopodal kolejny drewniany zamek miejski ! Pomimo wielorodności wyznaniowej wszyscy mieszkańcy żyli w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu.
Ogromną manifestacją Polskości i patriotyzmu w Więcborku stał się pogrzeb zmarłego 9 maja 1938 r. śp. Jana Bracka 13. 05. 1938 r. współtwórcy II Rzeczypospolitej, legendarnego pierwszego prezesa Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku. W pogrzebie uczestniczyły tysiące osób w tym najwyższe władzę Rzeczypospolitej Polskiej. Za trumną Jana Bracka obok Rodziny zmarłego szli Prezydent RP Ignacy Mościcki, Marszałek Polski Edward Rydz Śmigły, przedstawiciele Wojska Polskiego z kompanią reprezentacyjną, Kurkowe Bractwa Strzeleckie z całej Polski, wraz z licznymi delegacjami władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich Więcborka. Trumna z ciałem Jana Bracka była wystawiona kilka dni w więcborskim Kościele Rzymskokatolickim, z tego kościoła żegnali Jana Bracka przedstawiciele duchowieństwa. Kondukt pogrzebowy prowadził więcborski dziekan i kapelan KBS Więcbork Jan Wilmowski. Jak podaje gazeta sępoleńska z maja 1938 roku takiego uroczystego i wielkiego pogrzebu z udziałem wszystkich władz świeckich i duchownych Więcbork jeszcze nie widział !!!
W tym czasie miasto Więcbork liczyło 4200 osób. W mieście i Gminie Zbiorowej Więcbork było najwięcej Polaków w całym powiecie sępoleńskim, w tym gronie była cała moja rodzina o nazwisku Bracka !!
Poniżej moje dzisiejsze jubileuszowe przemówienie Tomasza Romana Bracka do rodaków oraz mieszkańców prezydenckiego miasta Więcbork na 100 lat odzyskania przez Więcbork niepodległości z miejsca spoczynku Współtwórcy II RP Jana Bracka https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212477197724821/
foto Tomasz Roman Bracka

100 rocznica odzyskania niepodległosci przez Więcbork
Dobiegły końca dzisiejsze uroczystości miejskie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez prezydenckie miasto Więcbork co nastąpiło 23 stycznia 1920 r.
Pomimo zaproszeń burmistrza Więcborka Kuszewskiego na zakłamane uroczystości nie przybył Premier RP Mateusz Morawiecki Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz Prezydent Polski Andrzej Duda, którego postkomunistyczne władze powiatu i Więcborka okradły z jego kompleksu rezydencji Prezydenta i Rządu RP mieszczących się na przedmieściach Więcborka !
Nie wspomniano, też o ojcach wolności Więcborka sprzed 100 lat w tym o pierwszym burmistrzu Więcborka w II RP Janie Kabacie, czy o moim pradziadku Janie Bracka członku Zarządu Miasta Więcbork, który 100 lat temu udostępnił własny dom władzom odrodzonej Polski na Urząd Miejski i Radę Miejską w Więcborku na więcborskim Rynku co świadczy o prostactwu lichych władz miasta Więcbork, których wszyscy zignorowali włącznie z więcborskim Prawem i Sprawiedliwością, które zbojkotowało te pseudo uroczystości ! Ale ja tam byłem i o nich wspominałem poniżej koniec dzisiejszych uroczystości z moim przemówieniem https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212482798584839/
Nawet nie zadbano o porządną orkiestrę dętą na 100 lecie zamawiając na dzisiejszych uroczystościach fałszującą hymn państwowy Polski orkiestrę dętą z Łobżenicy za duże pieniądze o czym poinformował nas były dyrektor MGOK Więcbork i były kapelmistrz więcborskiej orkiestry dętej Pan Karol Koziel, który przypomniał, że nowy kapelmistrz już dostał tysiące złotych z naszych podatków na składającą się z niewielu osób więcborską orkiestrę widmo ! Przypominam, że w zeszłym roku zniszczono 100 letnią więcborską orkiestrę dętą, która powinna wrócić do OSP Więcbork z kapelmistrzem Kozielem ! Poniżej link z występem fałszującej hymn Polski Łobżenickiej orkiestry dętej na dzisiejszych uroczystościach https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212482141728418/
Przypominam, że to swoją postawą i walecznością w powstaniu wielkopolskim mieszkańcy Więcborka doprowadzają do włączenia Więcborka w granicę II Rzeczypospolitej, na mocy Traktatu Wersalskiego z 23 czerwca 1919 r. Wyzwolenia Więcborka dokonał 28. 01. 1920 r. Gen. Józef Haller i Armia Pomorze, tego dnia na więcborskim rynku odbyła się defilada wojskowa i oficjalne przekazanie władzy w mieście z rąk władz niemieckich w ręce władz Polskich. Również tego samego dnia Jan Bracka udostępnił własne domy odrodzonym po latach zaborów władzą polskim na siedzibę Urzędu Miejskiego i Poczty Polskiej.
Na podstawie ustawy z dnia 21 czerwca 1921r. wybrano demokratyczne władze Więcborka czyli burmistrza jego zastępce i członków magistratu wraz z radą miejską. Burmistrzem komisarycznym został powołany Pan Jan Kabat i E. Piotrowski, a następnie po nim objął ten urząd L. Chmielnicki. Skład Rady Miejskiej pierwszej kadencji w odrodzonej Rzeczpospolitej był następujący: 1) Jan Bracka – kupiec, 2) Ignacy Pankanin – kupiec, 3) Marian Przybylski – aptekarz, 4) Antoni Barganowski – urzędnik sądowy Sądu w Więcborku, 5) Alojzy Zuchowski – kancelista sądowy w Więcborku, 6) Wilhelm Hackbarth – kupiec, 7) Jan Kabat – ogrodnik, 8) Bernard Zakrzewski – rektor szkoły powszechnej w Więcborku, 9) Franciszek Krebs – doktor medycyny więcborskiego szpitala, 10) Franciszek Młodzik – kupiec, 11) Juliusz Richter – zegarmistrz, 12) Augustyn Gondek – urzędnik kolejowy na stacji w Więcborku, 13) Franciszek Kucharski – kupiec, 14) Franciszek Korthals – robotnik kolejowy, 15) Lucjan Klimaszewski – handlarz bydłem, 16) Antoni Berndt – właściciel ziemski, 17) Aleksander Masiak – bednarz, 18) Paweł Różniak – robotnik kolejowy. Członkami magistratu czyli Zarządu Miejskiego zostali wybrani: Jan Bracka, Jan Kabat, Antoni Barganowski, Wilhelm Hackbarth. W sierpniu 1922 r. Rada Miejska wybrała stałego Burmistrza Więcborka którym został Pan Piotr Lindecki. Wybrany na 12 lat pełnił tą funkcję od 01 września 1922 r. do 31 sierpnia 1934 r.
Skład Rady Miejskiej w następnych latach był następujący od 1933 r. stanowiło ją 12 radnych. Przynależność polityczną podaję według protokołu z posiedzenia Rady Miejskiej w Więcborku z dnia 02 stycznia 1934 r. 1) Franciszek Młodzik – kupiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem) 2) Edward Arndt – kierownik Zakładu Diakonis w Więcborku, 3) Roman Nowicki – dentysta (Stronnictwo Narodowe) 4) Józef Stasiewski – cieśla (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 5) Aleksy Fojut – przemysłowiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 6) Franciszek Krebs – lekarz, 7) Alojzy Sankowski – naczelnik poczty w Więcborku (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 8) Franciszek Cieślik – rolnik (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 9) Oskar Gumpert – weterynarz, 10) Aleksander Masiak – bednarz (Narodowa Partia Robotnicza), 11) Onufry Ziarnkowski – kupiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 12) Józef Lubiński – chałupnik (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem). Członkami magistratu czyli Zarządu Miasta Więcbork zostali wybrani: Franciszek Kucharski – wiceburmistrz, Jan Bracka – kupiec, Marian Przybylski – aptekarz, Albin Umiński – restaurator, wszyscy należący do Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem.
W latach trzydziestych minionego stulecia powstała na przedmieściach Więcborka Rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Profesora Ignacego Mościckiego. W Więcborku dochodzi do licznych wizyt Prezydenta Ignacego Mościckiego, oraz przedstawicieli ówczesnego Rządu RP z Marszałkami Polski Józefem Piłsudskim i Edwardem Rydzem Śmigłym i generalicją II RP. W Więcborku odbywały Prezydenckie Polowania Reprezentacyjne. W tym czasie działały w Więcborku Urząd Celny, Szpital Powiatowy, Sąd i Więzienie, Komenda Policji Państwowej, Straż Pożarna, Urząd Skarbowy, Dworzec i Stacja Węzłowa PKP oraz siedziba Loży Masońskiej, która mieściła się w pałacu w Sypniewie.
Obok rezydencji prezydenckiej na przedmieściach w zamku i pałacu w Runowie Kr i Młyn koło Więcborka działał pałac myśliwski Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Stebionku gmina Więcbork przy granicy Polsko – Niemieckiej. Warto wspomnieć, że już od 1900 r. miasto posiadało własny gaz miejski, oraz prąd elektryczny co dawało przeogromne możliwości rozwoju na ówczesne czasy. Z ówczesnych organizacji Polskich trzeba wspomnieć Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Towarzystwo Rodzin Katolickich, Towarzystwo Powstańców i Wojaków, Związek Hallerczyków, Związek Oficerów Rezerwy Ziemi Zachodnich, Towarzystwo Polek, Towarzystwo Szkół Ludowych.
W mieście działały liczne polskie partie polityczne takie jak: Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem, PSL Piast, Chrześcijańska Demokracja, Chrześcijańsko-Narodowe Stronnictwo Pracy, Narodowa Partia Robotnicza i inne. W tym czasie w Więcborku działały różne związki wyznaniowe i tak w mieście działał Zakon Ewangelickich Sióstr Diakonistek utworzony w 1898r. liczący 350 osób z oddziałami w Lwowie, Warszawie i Gnieźnie, był to największy zakon ewangelicki w Polsce. W mieście działał Zakon Katolickich Sióstr Franciszkanek, Zakon Misjonarzy Ewangelickich w Wituni, wówczas Witunia była terytorialnie częścią miasta Więcbork .
W Więcborku od zarania działał Kościół Katolicki obecny kościół jest już czwartym zbudowanym w tym samym miejscu w latach 1772 r. -1778 r. przez Grzymalitów hrabiów Potulickich z Więcborka. W 1405 r. Proboszczem Parafii Więcborskiej był Aleksy (Dominus Alexisus). Jego jako ówczesnego plebana wymienił Sędziwój Pęperzyński w akcie dotacyjnym z 1405 r. dla parafii Więcborskiej. Więcbork przez długie lata był siedzibą dekanatu katolickiego, natomiast 08. 07. 1793 r. Oficjał kamieński Ksawery Józef de Trzebiatowski przenosi siedzibę Konsystorza do Więcborka, czyli Kolegiatę Rzymskokatolicką.
W mieście działała też Synagoga Żydowska wybudowana w 1811 r., oraz dwa Zbory Ewangelickie główny Zbór z 1786 r. wybudowano z inicjatywy i dotacji Króla Pruskiego, był to przepiękny zbór z wierzą zegarową, obiekt zniszczyli miejscowi komuniści na przełomie lat 70-tych i 80-tych minionego stulecia przerabiając go na dom kultury. Tej barbarzyńskiej dewastacji i świętokradztwu towarzyszyły liczne protesty mieszkańców i kościoła katolickiego oraz ewangelickiego. Obiekt był perłą zabytkową najwyższej klasy muzealnej. Kolejny Zbór Ewangelicki na ul. Rybackiej powstał nieco później i zachował się do dnia dzisiejszego, a w tym roku ma być przerobiony na kolejny dom środowiskowy co irytuje wielu mieszkańców ! W Więcborskich Klasztorach przerobionych przez komunistów działały kaplice klasztorne, gdzie również odprawiano nabożeństwa.
Na cmentarzu parafialnym w Więcborku w miejscu prastarego miasta Więcbork działała kaplica wybudowana przez Potulickich z Więcborka w której również odprawiano nabożeństwa, wcześniej w tym miejscu istniał Kościół Rzymskokatolicki pod wezwaniem Świętej Katarzyny, Anny i Magdaleny, nieopodal kolejny drewniany zamek miejski ! Pomimo wielorodności wyznaniowej wszyscy mieszkańcy żyli w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu.
Ogromną manifestacją Polskości i patriotyzmu w Więcborku stał się pogrzeb zmarłego 9 maja 1938 r. śp. Jana Bracka 13. 05. 1938 r. współtwórcy II Rzeczypospolitej, legendarnego pierwszego prezesa Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku. W pogrzebie uczestniczyły tysiące osób w tym najwyższe władzę Rzeczypospolitej Polskiej. Za trumną Jana Bracka obok Rodziny zmarłego szli Prezydent RP Ignacy Mościcki, Marszałek Polski Edward Rydz Śmigły, przedstawiciele Wojska Polskiego z kompanią reprezentacyjną, Kurkowe Bractwa Strzeleckie z całej Polski, wraz z licznymi delegacjami władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich Więcborka. Trumna z ciałem Jana Bracka była wystawiona kilka dni w więcborskim Kościele Rzymskokatolickim, z tego kościoła żegnali Jana Bracka przedstawiciele duchowieństwa. Kondukt pogrzebowy prowadził więcborski dziekan i kapelan KBS Więcbork Jan Wilmowski. Jak podaje gazeta sępoleńska z maja 1938 roku takiego uroczystego i wielkiego pogrzebu z udziałem wszystkich władz świeckich i duchownych Więcbork jeszcze nie widział !!!
W tym czasie miasto Więcbork liczyło 4200 osób. W mieście i Gminie Zbiorowej Więcbork było najwięcej Polaków w całym powiecie sępoleńskim, w tym gronie była cała moja rodzina o nazwisku Bracka !!
Poniżej moje dzisiejsze jubileuszowe przemówienie Tomasza Romana Bracka do rodaków oraz mieszkańców prezydenckiego miasta Więcbork na 100 lat odzyskania przez Więcbork niepodległości z miejsca spoczynku Współtwórcy II RP Jana Bracka https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212477197724821/
foto Tomasz Roman Bracka

100 rocznica odzyskania niepodległosci przez Więcbork
Dobiegły końca dzisiejsze uroczystości miejskie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez prezydenckie miasto Więcbork co nastąpiło 23 stycznia 1920 r.
Pomimo zaproszeń burmistrza Więcborka Kuszewskiego na zakłamane uroczystości nie przybył Premier RP Mateusz Morawiecki Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz Prezydent Polski Andrzej Duda, którego postkomunistyczne władze powiatu i Więcborka okradły z jego kompleksu rezydencji Prezydenta i Rządu RP mieszczących się na przedmieściach Więcborka !
Nie wspomniano, też o ojcach wolności Więcborka sprzed 100 lat w tym o pierwszym burmistrzu Więcborka w II RP Janie Kabacie, czy o moim pradziadku Janie Bracka członku Zarządu Miasta Więcbork, który 100 lat temu udostępnił własny dom władzom odrodzonej Polski na Urząd Miejski i Radę Miejską w Więcborku na więcborskim Rynku co świadczy o prostactwu lichych władz miasta Więcbork, których wszyscy zignorowali włącznie z więcborskim Prawem i Sprawiedliwością, które zbojkotowało te pseudo uroczystości ! Ale ja tam byłem i o nich wspominałem poniżej koniec dzisiejszych uroczystości z moim przemówieniem https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212482798584839/
Nawet nie zadbano o porządną orkiestrę dętą na 100 lecie zamawiając na dzisiejszych uroczystościach fałszującą hymn państwowy Polski orkiestrę dętą z Łobżenicy za duże pieniądze o czym poinformował nas były dyrektor MGOK Więcbork i były kapelmistrz więcborskiej orkiestry dętej Pan Karol Koziel, który przypomniał, że nowy kapelmistrz już dostał tysiące złotych z naszych podatków na składającą się z niewielu osób więcborską orkiestrę widmo ! Przypominam, że w zeszłym roku zniszczono 100 letnią więcborską orkiestrę dętą, która powinna wrócić do OSP Więcbork z kapelmistrzem Kozielem ! Poniżej link z występem fałszującej hymn Polski Łobżenickiej orkiestry dętej na dzisiejszych uroczystościach https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212482141728418/
Przypominam, że to swoją postawą i walecznością w powstaniu wielkopolskim mieszkańcy Więcborka doprowadzają do włączenia Więcborka w granicę II Rzeczypospolitej, na mocy Traktatu Wersalskiego z 23 czerwca 1919 r. Wyzwolenia Więcborka dokonał 28. 01. 1920 r. Gen. Józef Haller i Armia Pomorze, tego dnia na więcborskim rynku odbyła się defilada wojskowa i oficjalne przekazanie władzy w mieście z rąk władz niemieckich w ręce władz Polskich. Również tego samego dnia Jan Bracka udostępnił własne domy odrodzonym po latach zaborów władzą polskim na siedzibę Urzędu Miejskiego i Poczty Polskiej.
Na podstawie ustawy z dnia 21 czerwca 1921r. wybrano demokratyczne władze Więcborka czyli burmistrza jego zastępce i członków magistratu wraz z radą miejską. Burmistrzem komisarycznym został powołany Pan Jan Kabat i E. Piotrowski, a następnie po nim objął ten urząd L. Chmielnicki. Skład Rady Miejskiej pierwszej kadencji w odrodzonej Rzeczpospolitej był następujący: 1) Jan Bracka – kupiec, 2) Ignacy Pankanin – kupiec, 3) Marian Przybylski – aptekarz, 4) Antoni Barganowski – urzędnik sądowy Sądu w Więcborku, 5) Alojzy Zuchowski – kancelista sądowy w Więcborku, 6) Wilhelm Hackbarth – kupiec, 7) Jan Kabat – ogrodnik, 8) Bernard Zakrzewski – rektor szkoły powszechnej w Więcborku, 9) Franciszek Krebs – doktor medycyny więcborskiego szpitala, 10) Franciszek Młodzik – kupiec, 11) Juliusz Richter – zegarmistrz, 12) Augustyn Gondek – urzędnik kolejowy na stacji w Więcborku, 13) Franciszek Kucharski – kupiec, 14) Franciszek Korthals – robotnik kolejowy, 15) Lucjan Klimaszewski – handlarz bydłem, 16) Antoni Berndt – właściciel ziemski, 17) Aleksander Masiak – bednarz, 18) Paweł Różniak – robotnik kolejowy. Członkami magistratu czyli Zarządu Miejskiego zostali wybrani: Jan Bracka, Jan Kabat, Antoni Barganowski, Wilhelm Hackbarth. W sierpniu 1922 r. Rada Miejska wybrała stałego Burmistrza Więcborka którym został Pan Piotr Lindecki. Wybrany na 12 lat pełnił tą funkcję od 01 września 1922 r. do 31 sierpnia 1934 r.
Skład Rady Miejskiej w następnych latach był następujący od 1933 r. stanowiło ją 12 radnych. Przynależność polityczną podaję według protokołu z posiedzenia Rady Miejskiej w Więcborku z dnia 02 stycznia 1934 r. 1) Franciszek Młodzik – kupiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem) 2) Edward Arndt – kierownik Zakładu Diakonis w Więcborku, 3) Roman Nowicki – dentysta (Stronnictwo Narodowe) 4) Józef Stasiewski – cieśla (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 5) Aleksy Fojut – przemysłowiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 6) Franciszek Krebs – lekarz, 7) Alojzy Sankowski – naczelnik poczty w Więcborku (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 8) Franciszek Cieślik – rolnik (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 9) Oskar Gumpert – weterynarz, 10) Aleksander Masiak – bednarz (Narodowa Partia Robotnicza), 11) Onufry Ziarnkowski – kupiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 12) Józef Lubiński – chałupnik (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem). Członkami magistratu czyli Zarządu Miasta Więcbork zostali wybrani: Franciszek Kucharski – wiceburmistrz, Jan Bracka – kupiec, Marian Przybylski – aptekarz, Albin Umiński – restaurator, wszyscy należący do Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem.
W latach trzydziestych minionego stulecia powstała na przedmieściach Więcborka Rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Profesora Ignacego Mościckiego. W Więcborku dochodzi do licznych wizyt Prezydenta Ignacego Mościckiego, oraz przedstawicieli ówczesnego Rządu RP z Marszałkami Polski Józefem Piłsudskim i Edwardem Rydzem Śmigłym i generalicją II RP. W Więcborku odbywały Prezydenckie Polowania Reprezentacyjne. W tym czasie działały w Więcborku Urząd Celny, Szpital Powiatowy, Sąd i Więzienie, Komenda Policji Państwowej, Straż Pożarna, Urząd Skarbowy, Dworzec i Stacja Węzłowa PKP oraz siedziba Loży Masońskiej, która mieściła się w pałacu w Sypniewie.
Obok rezydencji prezydenckiej na przedmieściach w zamku i pałacu w Runowie Kr i Młyn koło Więcborka działał pałac myśliwski Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Stebionku gmina Więcbork przy granicy Polsko – Niemieckiej. Warto wspomnieć, że już od 1900 r. miasto posiadało własny gaz miejski, oraz prąd elektryczny co dawało przeogromne możliwości rozwoju na ówczesne czasy. Z ówczesnych organizacji Polskich trzeba wspomnieć Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Towarzystwo Rodzin Katolickich, Towarzystwo Powstańców i Wojaków, Związek Hallerczyków, Związek Oficerów Rezerwy Ziemi Zachodnich, Towarzystwo Polek, Towarzystwo Szkół Ludowych.
W mieście działały liczne polskie partie polityczne takie jak: Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem, PSL Piast, Chrześcijańska Demokracja, Chrześcijańsko-Narodowe Stronnictwo Pracy, Narodowa Partia Robotnicza i inne. W tym czasie w Więcborku działały różne związki wyznaniowe i tak w mieście działał Zakon Ewangelickich Sióstr Diakonistek utworzony w 1898r. liczący 350 osób z oddziałami w Lwowie, Warszawie i Gnieźnie, był to największy zakon ewangelicki w Polsce. W mieście działał Zakon Katolickich Sióstr Franciszkanek, Zakon Misjonarzy Ewangelickich w Wituni, wówczas Witunia była terytorialnie częścią miasta Więcbork .
W Więcborku od zarania działał Kościół Katolicki obecny kościół jest już czwartym zbudowanym w tym samym miejscu w latach 1772 r. -1778 r. przez Grzymalitów hrabiów Potulickich z Więcborka. W 1405 r. Proboszczem Parafii Więcborskiej był Aleksy (Dominus Alexisus). Jego jako ówczesnego plebana wymienił Sędziwój Pęperzyński w akcie dotacyjnym z 1405 r. dla parafii Więcborskiej. Więcbork przez długie lata był siedzibą dekanatu katolickiego, natomiast 08. 07. 1793 r. Oficjał kamieński Ksawery Józef de Trzebiatowski przenosi siedzibę Konsystorza do Więcborka, czyli Kolegiatę Rzymskokatolicką.
W mieście działała też Synagoga Żydowska wybudowana w 1811 r., oraz dwa Zbory Ewangelickie główny Zbór z 1786 r. wybudowano z inicjatywy i dotacji Króla Pruskiego, był to przepiękny zbór z wierzą zegarową, obiekt zniszczyli miejscowi komuniści na przełomie lat 70-tych i 80-tych minionego stulecia przerabiając go na dom kultury. Tej barbarzyńskiej dewastacji i świętokradztwu towarzyszyły liczne protesty mieszkańców i kościoła katolickiego oraz ewangelickiego. Obiekt był perłą zabytkową najwyższej klasy muzealnej. Kolejny Zbór Ewangelicki na ul. Rybackiej powstał nieco później i zachował się do dnia dzisiejszego, a w tym roku ma być przerobiony na kolejny dom środowiskowy co irytuje wielu mieszkańców ! W Więcborskich Klasztorach przerobionych przez komunistów działały kaplice klasztorne, gdzie również odprawiano nabożeństwa.
Na cmentarzu parafialnym w Więcborku w miejscu prastarego miasta Więcbork działała kaplica wybudowana przez Potulickich z Więcborka w której również odprawiano nabożeństwa, wcześniej w tym miejscu istniał Kościół Rzymskokatolicki pod wezwaniem Świętej Katarzyny, Anny i Magdaleny, nieopodal kolejny drewniany zamek miejski ! Pomimo wielorodności wyznaniowej wszyscy mieszkańcy żyli w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu.
Ogromną manifestacją Polskości i patriotyzmu w Więcborku stał się pogrzeb zmarłego 9 maja 1938 r. śp. Jana Bracka 13. 05. 1938 r. współtwórcy II Rzeczypospolitej, legendarnego pierwszego prezesa Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku. W pogrzebie uczestniczyły tysiące osób w tym najwyższe władzę Rzeczypospolitej Polskiej. Za trumną Jana Bracka obok Rodziny zmarłego szli Prezydent RP Ignacy Mościcki, Marszałek Polski Edward Rydz Śmigły, przedstawiciele Wojska Polskiego z kompanią reprezentacyjną, Kurkowe Bractwa Strzeleckie z całej Polski, wraz z licznymi delegacjami władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich Więcborka. Trumna z ciałem Jana Bracka była wystawiona kilka dni w więcborskim Kościele Rzymskokatolickim, z tego kościoła żegnali Jana Bracka przedstawiciele duchowieństwa. Kondukt pogrzebowy prowadził więcborski dziekan i kapelan KBS Więcbork Jan Wilmowski. Jak podaje gazeta sępoleńska z maja 1938 roku takiego uroczystego i wielkiego pogrzebu z udziałem wszystkich władz świeckich i duchownych Więcbork jeszcze nie widział !!!
W tym czasie miasto Więcbork liczyło 4200 osób. W mieście i Gminie Zbiorowej Więcbork było najwięcej Polaków w całym powiecie sępoleńskim, w tym gronie była cała moja rodzina o nazwisku Bracka !!
Poniżej moje dzisiejsze jubileuszowe przemówienie Tomasza Romana Bracka do rodaków oraz mieszkańców prezydenckiego miasta Więcbork na 100 lat odzyskania przez Więcbork niepodległości z miejsca spoczynku Współtwórcy II RP Jana Bracka https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212477197724821/
foto Tomasz Roman Bracka

Ulice Orła i Słoneczna w Więcborku przebudowane
Ulice Orła i Słoneczna w Więcborku przebudowane i wyremontowane po nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. wydanym na mój wniosek. W tym 2020 roku dalsza przebudowa ulicy Słonecznej w Więcborku
foto Tomasz Roman Bracka

Ulice Orła i Słoneczna w Więcborku przebudowane
Ulice Orła i Słoneczna w Więcborku przebudowane i wyremontowane po nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. wydanym na mój wniosek. W tym 2020 roku dalsza przebudowa ulicy Słonecznej w Więcborku
foto Tomasz Roman Bracka

Ulice Orła i Słoneczna w Więcborku przebudowane
Ulice Orła i Słoneczna w Więcborku przebudowane i wyremontowane po nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. wydanym na mój wniosek. W tym 2020 roku dalsza przebudowa ulicy Słonecznej w Więcborku
foto Tomasz Roman Bracka

Ulice Orła i Słoneczna w Więcborku przebudowane
Ulice Orła i Słoneczna w Więcborku przebudowane i wyremontowane po nakazie pokontrolnym PINB w Sępólnie Kr. wydanym na mój wniosek. W tym 2020 roku dalsza przebudowa ulicy Słonecznej w Więcborku
foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku
Dobiegła końca przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku wywołana na mój wniosek i po nakazie pokontrolnym Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w.Sępólnie Kr z 2015 roku. Teraz czas na remont ulicy Rybackiej objętej tym samym nakazem pokontrolnym PINB z 2015 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku
Dobiegła końca przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku wywołana na mój wniosek i po nakazie pokontrolnym Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w.Sępólnie Kr z 2015 roku. Teraz czas na remont ulicy Rybackiej objętej tym samym nakazem pokontrolnym PINB z 2015 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku
Dobiegła końca przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku wywołana na mój wniosek i po nakazie pokontrolnym Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w.Sępólnie Kr z 2015 roku. Teraz czas na remont ulicy Rybackiej objętej tym samym nakazem pokontrolnym PINB z 2015 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku
Dobiegła końca przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku wywołana na mój wniosek i po nakazie pokontrolnym Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w.Sępólnie Kr z 2015 roku. Teraz czas na remont ulicy Rybackiej objętej tym samym nakazem pokontrolnym PINB z 2015 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Dobiegła końca przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku
Dobiegła końca przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku wywołana na mój wniosek i po nakazie pokontrolnym Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w.Sępólnie Kr z 2015 roku. Teraz czas na remont ulicy Rybackiej objętej tym samym nakazem pokontrolnym PINB z 2015 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie
Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie po wywołanych na mój wniosek nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr. W ramach w/w inwestycji pojawiło się wywalczone przeze mnie przejście dla pieszych, u zbiegu ulic Dworcowej i Al; 600 lecia, które należy niezwłocznie oświetlić oświetleniem ulicznym z ciemną ulicą Dworcową i pozostałymi ulicami w Więcborku, gdzie nadal brak ponad 100 latarni ulicznych ! foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie
Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie po wywołanych na mój wniosek nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr. W ramach w/w inwestycji pojawiło się wywalczone przeze mnie przejście dla pieszych, u zbiegu ulic Dworcowej i Al; 600 lecia, które należy niezwłocznie oświetlić oświetleniem ulicznym z ciemną ulicą Dworcową i pozostałymi ulicami w Więcborku, gdzie nadal brak ponad 100 latarni ulicznych ! foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie
Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie po wywołanych na mój wniosek nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr. W ramach w/w inwestycji pojawiło się wywalczone przeze mnie przejście dla pieszych, u zbiegu ulic Dworcowej i Al; 600 lecia, które należy niezwłocznie oświetlić oświetleniem ulicznym z ciemną ulicą Dworcową i pozostałymi ulicami w Więcborku, gdzie nadal brak ponad 100 latarni ulicznych ! foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie
Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie po wywołanych na mój wniosek nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr.
W ramach w/w inwestycji pojawiło się wywalczone przeze mnie przejście dla pieszych, u zbiegu ulic Dworcowej i Al; 600 lecia, które należy niezwłocznie oświetlić oświetleniem ulicznym z ciemną ulicą Dworcową i pozostałymi ulicami w Więcborku, gdzie nadal brak ponad 100 latarni ulicznych !
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie
Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie po wywołanych na mój wniosek nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr.
W ramach w/w inwestycji pojawiło się wywalczone przeze mnie przejście dla pieszych, u zbiegu ulic Dworcowej i Al; 600 lecia, które należy niezwłocznie oświetlić oświetleniem ulicznym z ciemną ulicą Dworcową i pozostałymi ulicami w Więcborku, gdzie nadal brak ponad 100 latarni ulicznych !
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie
Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie po wywołanych na mój wniosek nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr.
W ramach w/w inwestycji pojawiło się wywalczone przeze mnie przejście dla pieszych, u zbiegu ulic Dworcowej i Al; 600 lecia, które należy niezwłocznie oświetlić oświetleniem ulicznym z ciemną ulicą Dworcową i pozostałymi ulicami w Więcborku, gdzie nadal brak ponad 100 latarni ulicznych !
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie
Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie po wywołanych na mój wniosek nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr.
W ramach w/w inwestycji pojawiło się wywalczone przeze mnie przejście dla pieszych, u zbiegu ulic Dworcowej i Al; 600 lecia, które należy niezwłocznie oświetlić oświetleniem ulicznym z ciemną ulicą Dworcową i pozostałymi ulicami w Więcborku, gdzie nadal brak ponad 100 latarni ulicznych !
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie
Ulica Dworcowa w Więcborku przebudowana w pierwszym etapie po wywołanych na mój wniosek nakazach pokontrolnych WINB Bydgoszcz i PINB w Sępólnie Kr.
W ramach w/w inwestycji pojawiło się wywalczone przeze mnie przejście dla pieszych, u zbiegu ulic Dworcowej i Al; 600 lecia, które należy niezwłocznie oświetlić oświetleniem ulicznym z ciemną ulicą Dworcową i pozostałymi ulicami w Więcborku, gdzie nadal brak ponad 100 latarni ulicznych !
foto Tomasz Roman Bracka

30 lat temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

30 lat temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

30 lat temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

30 lat temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

30 lat temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

30 lat temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

30 lat temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

Przetarg na budowę wywalczonej przeze mnie Obwodnicy Więcborka
Przetarg na budowę wywalczonej przeze mnie Obwodnicy Więcborka został dziś rozstrzygnięty pozytywnie wygrała go firma ARCHIDROG Witold Orczyński z Poznania przedkładając najkorzystniejszą ofertę w kwicie 171 585 zł. rozstrzygniętego przed chwilą przetargu w ZDW Bydgoszcz.
Najdroższą ofertę przedłożyła firma LPW z Katowic w kwocie 997 628,40 złotych. Wynik przetargu z ofertami zamieszczam poniżej ! Pierwszy etap budowy Obwodnicy Więcborka ruszy jeszcze w tym roku i potrwa 20 miesięcy.
Następnie nastąpi opracowanie dokumentacji technicznej przez ZDW Bydgoszcz i ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy Więcborka na gruncie co nastąpi w 2023 r. zgodnie z terminem wykorzystania wywalczonych przeze mnie 26 000 000 zł. na ten cel w UM w Toruniu.
Przypominam, że po skutecznej interwencji z mojej strony wywalczyłem w 2017 r. 26 000 000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na budowę obwodnicy Więcborka, co potwierdzam poniżej w załączonym dokumencie.
Obwodnica Więcborka o której wszyscy marzyliśmy 75 lat dziś stała się faktem ! Przypominam, że o Obwodnicę Więcborka walczyłem w osamotnieniu 20 lat i się w końcu doczekałem ! Poniżej link przetargowy ZDW Bydgoszcz w sprawie budowy Obwodnicy Więcborka !!!
Obwodnica Więcborka rozpocznie się od wywalczonego przeze mnie ronda przy cmentarzu na ul. Wyzwolenia, a następnie po polach Wituni i wyjdzie za torami przy ul. Gdańskiej w Więcborku przy DW 241 w stronę Sępólna Kr.
poniżej link do zakończonego dziś pozytywnie przetargu na budowę wywalczonej przeze mnie obwodnicy Więcborka, która powstanie na gruncie za trzy lata !
https://platformazakupowa.pl/transakcja/260156
Natomiast nadwyżkę finansową po przetargu w ZDW Bydgoszcz w kwocie ponad 328 000 złotych należy niezwłocznie przeznaczyć na nowy asfalt na zdewastowanych ulicach Hallera i Wyzwolenia w Więcborku będących drogą wojewódzką nr 241 !
Kwota nadwyżki po przetargu powinna też starczyć na opracowanie dokumentacji technicznej na rzecz trzeciego ronda w Więcborku przy ul. Mickiewicza i Pocztowej DW 241 zgodnie z 6 letnim audytem BRD dla tej blokowanej w ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu inwestycji !
Tomasz Roman Bracka

Przetarg na budowę wywalczonej przeze mnie Obwodnicy Więcborka
Przetarg na budowę wywalczonej przeze mnie Obwodnicy Więcborka został dziś rozstrzygnięty pozytywnie wygrała go firma ARCHIDROG Witold Orczyński z Poznania przedkładając najkorzystniejszą ofertę w kwicie 171 585 zł. rozstrzygniętego przed chwilą przetargu w ZDW Bydgoszcz.
Najdroższą ofertę przedłożyła firma LPW z Katowic w kwocie 997 628,40 złotych. Wynik przetargu z ofertami zamieszczam poniżej ! Pierwszy etap budowy Obwodnicy Więcborka ruszy jeszcze w tym roku i potrwa 20 miesięcy.
Następnie nastąpi opracowanie dokumentacji technicznej przez ZDW Bydgoszcz i ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy Więcborka na gruncie co nastąpi w 2023 r. zgodnie z terminem wykorzystania wywalczonych przeze mnie 26 000 000 zł. na ten cel w UM w Toruniu.
Przypominam, że po skutecznej interwencji z mojej strony wywalczyłem w 2017 r. 26 000 000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na budowę obwodnicy Więcborka, co potwierdzam poniżej w załączonym dokumencie.
Obwodnica Więcborka o której wszyscy marzyliśmy 75 lat dziś stała się faktem ! Przypominam, że o Obwodnicę Więcborka walczyłem w osamotnieniu 20 lat i się w końcu doczekałem ! Poniżej link przetargowy ZDW Bydgoszcz w sprawie budowy Obwodnicy Więcborka !!!
Obwodnica Więcborka rozpocznie się od wywalczonego przeze mnie ronda przy cmentarzu na ul. Wyzwolenia, a następnie po polach Wituni i wyjdzie za torami przy ul. Gdańskiej w Więcborku przy DW 241 w stronę Sępólna Kr.
poniżej link do zakończonego dziś pozytywnie przetargu na budowę wywalczonej przeze mnie obwodnicy Więcborka, która powstanie na gruncie za trzy lata !
https://platformazakupowa.pl/transakcja/260156
Natomiast nadwyżkę finansową po przetargu w ZDW Bydgoszcz w kwocie ponad 328 000 złotych należy niezwłocznie przeznaczyć na nowy asfalt na zdewastowanych ulicach Hallera i Wyzwolenia w Więcborku będących drogą wojewódzką nr 241 !
Kwota nadwyżki po przetargu powinna też starczyć na opracowanie dokumentacji technicznej na rzecz trzeciego ronda w Więcborku przy ul. Mickiewicza i Pocztowej DW 241 zgodnie z 6 letnim audytem BRD dla tej blokowanej w ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu inwestycji !
Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności WiP i SW, ale także w organach władzy w PRL, gdyż byłem już 30 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy, nazwy szpitali powołując szpitale Jurasza, Biziela czy ulice Gdańską, Foha, rondo Jagiellonów ! W tym czasie powołałem też Telewizję Bydgoszcz i jej pierwszego dyrektora Konstantego Dąbrowicza. Przyczyniłem się w uchwale KK WRN Bydgoszcz do dokończenia budowy Opery Nova w Bydgoszczy i wielu innych rzeczy i inwestycji.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia. Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 30 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną !
– Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności WiP i SW, ale także w organach władzy w PRL, gdyż byłem już 30 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy, nazwy szpitali powołując szpitale Jurasza, Biziela czy ulice Gdańską, Foha, rondo Jagiellonów ! W tym czasie powołałem też Telewizję Bydgoszcz i jej pierwszego dyrektora Konstantego Dąbrowicza. Przyczyniłem się w uchwale KK WRN Bydgoszcz do dokończenia budowy Opery Nova w Bydgoszczy i wielu innych rzeczy i inwestycji.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia. Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 30 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną !
– Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności WiP i SW, ale także w organach władzy w PRL, gdyż byłem już 30 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy, nazwy szpitali powołując szpitale Jurasza, Biziela czy ulice Gdańską, Foha, rondo Jagiellonów ! W tym czasie powołałem też Telewizję Bydgoszcz i jej pierwszego dyrektora Konstantego Dąbrowicza. Przyczyniłem się w uchwale KK WRN Bydgoszcz do dokończenia budowy Opery Nova w Bydgoszczy i wielu innych rzeczy i inwestycji.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia. Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 30 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną !
– Tomasz Roman Bracka

Wywalczona przeze mnie gazyfikacja ziemna Więcborka w 2020 r.
Powyżej Decyzja Burmistrza Więcborka z dnia 25. 07. 2019 r. nr SB.6733.16.19 ustalającą lokalizację inwestycji celu publicznego o znaczeniu gminnym dla przedsięwzięcia polegającego na budowie gazociągów ś/ć w miejscowości Więcbork jest już prawomocna jako komplementarna cześć wykonanej przez PSG dokumentacji technicznej dla tej inwestycji w Więcborku, którą wywalczyłem w Rządzie RP i PSG – Tomasz Roman Bracka

Wywalczona przeze mnie gazyfikacja ziemna Więcborka w 2020 r.
Wywalczona przeze mnie gazyfikacja ziemna Więcborka na 82 ulicach Więcborka staje się faktem, dokumentacja techniczna dla tej inwestycja została już wykonana przez PSG i jej realizacja na gruncie nastąpi w 2020 r.! Tomasz Roman Bracka

Nowe skrzyżowanie przy ul. Hallera, Złotowskiej i Wyzwolenia w 2020 r.
Przedstawiam projekt nowego skrzyżowania przy DW 241 i 189 przy ulicach Złotowskiej, Hallera i Wyzwolenia w Więcborku, które wywalczyłem w ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu – Tomasz Roman Bracka

Wywalczona przeze mnie obwodnica Więcborka zostanie skierowana do przetargu
Wywalczona przeze mnie obwodnica Więcborka zostanie skierowana do przetargu w ZDW Bydgoszcz na przełomie sierpnia i września 2019 r. Potwierdza to w piśmie do mnie Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu Pan Mirosław Graczyk dnia 23 sierpnia 2019 r. nr pisma IT.1510.32.2019.SC. Dotrzymałem słowa i budowa obwodnicy Więcborka staje się faktem po 75 latach marzeń o tej inwestycji drogowej w Więcborku – Tomasz Roman Bracka

Wywalczona przeze mnie obwodnica Więcborka zostanie skierowana do przetargu
Wywalczona przeze mnie obwodnica Więcborka zostanie skierowana do przetargu w ZDW Bydgoszcz na przełomie sierpnia i września 2019 r. Potwierdza to w piśmie do mnie Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu Pan Mirosław Graczyk dnia 23 sierpnia 2019 r. nr pisma IT.1510.32.2019.SC. Dotrzymałem słowa i budowa obwodnicy Więcborka staje się faktem po 75 latach marzeń o tej inwestycji drogowej w Więcborku – Tomasz Roman Bracka

Wywalczona przeze mnie obwodnica Więcborka zostanie skierowana do przetargu
Wywalczona przeze mnie obwodnica Więcborka zostanie skierowana do przetargu w ZDW Bydgoszcz na przełomie sierpnia i września 2019 r. Potwierdza to w piśmie do mnie Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu Pan Mirosław Graczyk dnia 23 sierpnia 2019 r. nr pisma IT.1510.32.2019.SC. Dotrzymałem słowa i budowa obwodnicy Więcborka staje się faktem po 75 latach marzeń o tej inwestycji drogowej w Więcborku – Tomasz Roman Bracka

Wywalczyłem rewitalizacje LK nr 281 w Więcborku
Po mojej interwencji w Rządzie RP i PKP PLK SA Linia Kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i przebudowana na całym odcinku Gniezno – Janowiec Wielkopolski – Kcynia – Nakło n/Not – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kr. – Kamień Kr. – Chojnice. Tomasz Roman Bracka

Wywalczyłem rewitalizacje LK nr 281 w Więcborku
Po mojej interwencji w Rządzie RP i PKP PLK SA Linia Kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i przebudowana na całym odcinku Gniezno – Janowiec Wielkopolski – Kcynia – Nakło n/Not – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kr. – Kamień Kr. – Chojnice. Tomasz Roman Bracka

Trwa remont budynków stacyjnych PKP w Więcborku
Trwa wywalczony przeze mnie remont budynków stacyjnych PKP w Więcborku na linii kolejowej nr 281 i 240.W ramach dotychczasowych inwestycji PKP SA Warszawa wykonano remont nastawni WB i WB1 wymieniony został dach z kominami i rynnami na budynku Dworca PKP Więcbork, a obecnie remontowana jest wieża ciśnień PKP prezentowana na zdjęciu lipiec 2019 r. – foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku
Trwa budowa siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku o którą skutecznie zabiegałem w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, który zgodnie z moją wolą w całości ponosi jej koszt.
foto Tomasz Roman Bracka

Molo na z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim
Molo na z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim przy Promenadzie w Więcborku. foto Tomasz Roman Bracka

Dziś święto Wolności i Solidarności, której byłem działaczem w PRL ! !
Dziś 39 rocznica podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku i powstania NSZZ Solidarność, które podpisano 31 sierpnia w stoczni gdańskiej. Dzisiejsza rocznica jest naszym świętem państwowym w Polsce nazywanym Dniem Wolności i Solidarności.
Na zdjęciu demonstracja Solidarności w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w latach 80 -tych w czasach komunistycznych PRL, zorganizowana przez Solidarność i FMW Więcbork której wówczas przewodniczyłem w Więcborku w PRL. Na zdjęciu z flagą Solidarności to właśnie ja Tomasz Roman Bracka i pozostali opozycjoniści antykomunistyczni z Więcborka i okolic.
Przypominam, że komisję zakładową NSZZ Solidarność oświaty w więcborskim przedszkolu tworzyli od 1980 roku moja mama Renata Bracka, Pan Mieczysław Ziomek i Pani Wanda Kowalska ! Mama nie przerwała swojej działalności pomimo zakazu komunistycznego po stanie wojennym i delegalizacji Solidarności i nie raz uczestniczyła ze mną we mszach za ojczyznę i demonstracjach w Gdańsku po mszach za Ojczyznę w kościele Świętej Brygidy w Gdańsku.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego
Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Molo na z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim
Molo na z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim przy Promenadzie w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Molo na z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim
Molo na z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim przy Promenadzie w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Molo na z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim
Molo na z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim przy Promenadzie w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Podświetlana fontanna na jeziorze więcborskim
Na zdjęciu podświetlana fontanna na jeziorze więcborskim przy Promenadzie w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca budowa więcborskiego molo
Dobiega końca budowa więcborskiego molo i podświetlanej fontanny na jeziorze więcborskim, którą dziś oddano do użytku. O ta inwestycje zabiegałem od wielu lat, kiedy na mocy mojego porozumienia programowego z burmistrzem Toczko przebudowywałem więcborski Rynek, chciałem tej inwestycji wówczas obecny burmistrz był temu przeciwny z radnymi!Dziś gdy cena inwestycji wzrosła kilkukrotnie nagle zmienił zdanie i był za taka jest prawda !
Inwestycja warta jest dwa miliony złotych.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa kanalizacji ściekowej na ul Wyzwolenia i 28 Stycznia w Więcborku
Trwa budowa kanalizacji ściekowej na ul Wyzwolenia i 28 Stycznia w Więcborku oraz w pobliskim Runowie, gdzie obok kanalizacji wsi modernizowana jest stacją wodociągów, Wartość obu inwestycji to 7 000 000 złotych. O obie inwestycje zabiegałem od wielu lat w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa kanalizacji ściekowej na ul Wyzwolenia i 28 Stycznia w Więcborku
Trwa budowa kanalizacji ściekowej na ul Wyzwolenia i 28 Stycznia w Więcborku oraz w pobliskim Runowie, gdzie obok kanalizacji wsi modernizowana jest stacją wodociągów, Wartość obu inwestycji to 7 000 000 złotych. O obie inwestycje zabiegałem od wielu lat w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa kanalizacji ściekowej na ul Wyzwolenia i 28 Stycznia w Więcborku
Trwa budowa kanalizacji ściekowej na ul Wyzwolenia i 28 Stycznia w Więcborku oraz w pobliskim Runowie, gdzie obok kanalizacji wsi modernizowana jest stacją wodociągów, Wartość obu inwestycji to 7 000 000 złotych. O obie inwestycje zabiegałem od wielu lat w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. foto Tomasz Roman Bracka

Trwa remont zabytkowego ponad 400 letniego kościoła katolickiego w Runowie Kr
Trwa remont zabytkowego ponad 400 letniego kościoła katolickiego w Runowie Kr gm. Więcbork o który zabiegałem skutecznie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.
Z tej samej puli UM w Toruniu remontowany jest kolejny kościół katolicki w Sypniewie gm. Więcbork oraz cudowny obraz z ołtarzem Matki Boskiej Królowej Więcborskiej w kościele katolickim w Więcborku.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa siedziby KPK w Więcborku
Trwa budowa siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku. Inwestycja warta milion złotych jest w całości finansowana z środkami Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu o co zabiegałem skutecznie w UM w Toruniu. Projekt zostanie zrealizowany do końca 2019 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa molo i siedziby KPK w Więcborku
Trwa budowa siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku. Inwestycja warta milion złotych jest w całości finansowana z środkami Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu o co zabiegałem skutecznie w UM w Toruniu. Projekt zostanie zrealizowany do końca 2019 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa kanalizacji ściekowej i stacji wodociągów wiejskich we wsi Runowo Kr
Trwa budowa kanalizacji ściekowej i stacji wodociągów wiejskich we wsi Runowo Kr gmina Więcbork o którą również zabiegałem skutecznie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Na DW 242 we wsi Runowo Kr ruch odbywa się wahadłowo którym kieruje sygnalizacja świetlna. Jedźmy ostrożnie. Wartość inwestycji ponad 5 000 000 zł. O ta inwestycje zabiegałem od lat w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa kanalizacji ściekowej i stacji wodociągów wiejskich we wsi Runowo Kr
Trwa budowa kanalizacji ściekowej i stacji wodociągów wiejskich we wsi Runowo Kr gmina Więcbork o którą również zabiegałem skutecznie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Na DW 242 we wsi Runowo Kr ruch odbywa się wahadłowo którym kieruje sygnalizacja świetlna. Jedźmy ostrożnie. Wartość inwestycji ponad 5 000 000 zł. O ta inwestycje zabiegałem od lat w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu
foto Tomasz Roman Bracka

Budowa molo z fontanną wodną przy Promenadzie w Więcborku
Dobiegła końca wielomiesięczna budowa więcborskiego molo z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim. Molo wieczorem jest podświetlane i zwieńcza je luneta widokowa.
W ramach inwestycji pojawiły się liczne ławeczki wokół i na molo z koszami oraz nowa nawierzchnią granitowo – polbrukowa, przy wejściu na molo. Inwestycja warta niespełna dwa miliony złotych zdecydowanie poprawiła wizerunek Więcborka - foto Tomasz Roman Bracka

Budowa molo z fontanną wodną przy Promenadzie w Więcborku
Dobiegła końca wielomiesięczna budowa więcborskiego molo z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim. Molo wieczorem jest podświetlane i zwieńcza je luneta widokowa.
W ramach inwestycji pojawiły się liczne ławeczki wokół i na molo z koszami oraz nowa nawierzchnią granitowo – polbrukowa, przy wejściu na molo. Inwestycja warta niespełna dwa miliony złotych zdecydowanie poprawiła wizerunek Więcborka - foto Tomasz Roman Bracka

Budowa molo z fontanną wodną przy Promenadzie w Więcborku
Dobiegła końca wielomiesięczna budowa więcborskiego molo z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim. Molo wieczorem jest podświetlane i zwieńcza je luneta widokowa.
W ramach inwestycji pojawiły się liczne ławeczki wokół i na molo z koszami oraz nowa nawierzchnią granitowo – polbrukowa, przy wejściu na molo. Inwestycja warta niespełna dwa miliony złotych zdecydowanie poprawiła wizerunek Więcborka - foto Tomasz Roman Bracka

Budowa molo z fontanną wodną przy Promenadzie w Więcborku
Dobiegła końca wielomiesięczna budowa więcborskiego molo z podświetlaną fontanną na jeziorze więcborskim. Molo wieczorem jest podświetlane i zwieńcza je luneta widokowa.
W ramach inwestycji pojawiły się liczne ławeczki wokół i na molo z koszami oraz nowa nawierzchnią granitowo – polbrukowa, przy wejściu na molo. Inwestycja warta niespełna dwa miliony złotych zdecydowanie poprawiła wizerunek Więcborka - foto Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr
Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr z budową poboczy z obu stron drogi. Inwestycja jest w całości finansowana przez UM w Toruniu i ZDW Bydgoszcz i groszem nie obciąża kasy gminy Więcbork. Na tasie odbywa się ruch wahadłowy i używana jest sygnalizacja świetlna. Proszę zachować szczególną ostrożność w trakcie podróży ! foto Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr
Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr z budową poboczy z obu stron drogi. Inwestycja jest w całości finansowana przez UM w Toruniu i ZDW Bydgoszcz i groszem nie obciąża kasy gminy Więcbork. Na tasie odbywa się ruch wahadłowy i używana jest sygnalizacja świetlna. Proszę zachować szczególną ostrożność w trakcie podróży ! foto Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr
Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr z budową poboczy z obu stron drogi. Inwestycja jest w całości finansowana przez UM w Toruniu i ZDW Bydgoszcz i groszem nie obciąża kasy gminy Więcbork. Na tasie odbywa się ruch wahadłowy i używana jest sygnalizacja świetlna. Proszę zachować szczególną ostrożność w trakcie podróży ! foto Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr
Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr z budową poboczy z obu stron drogi. Inwestycja jest w całości finansowana przez UM w Toruniu i ZDW Bydgoszcz i groszem nie obciąża kasy gminy Więcbork. Na tasie odbywa się ruch wahadłowy i używana jest sygnalizacja świetlna. Proszę zachować szczególną ostrożność w trakcie podróży ! foto Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr
Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr z budową poboczy z obu stron drogi. Inwestycja jest w całości finansowana przez UM w Toruniu i ZDW Bydgoszcz i groszem nie obciąża kasy gminy Więcbork. Na tasie odbywa się ruch wahadłowy i używana jest sygnalizacja świetlna. Proszę zachować szczególną ostrożność w trakcie podróży ! foto Tomasz Roman Bracka

Nowe molo w Więcborku przy promenadzie
Nowe molo w Więcborku przy promenadzie
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr
Trwa wywalczona przeze mnie przebudowa DW 242 na trasie Więcbork - Runowo Kr z budową poboczy z obu stron drogi. Inwestycja jest w całości finansowana przez UM w Toruniu i ZDW Bydgoszcz i groszem nie obciąża kasy gminy Więcbork.
Na tasie odbywa się ruch wahadłowy i używana jest sygnalizacja świetlna. Proszę zachować szczególną ostrożność w trakcie podróży !
foto Tomasz Roman Bracka

Budowa molo z fontanną wodną przy Promenadzie w Więcborku
Trwa budowa molo z fontanną wodną przy Promenadzie w Więcborku Inwestycja zostanie zrealizowana do połowy sierpnia 2019 r. foto Tomasz Roman Bracka

Budowa molo z fontanną wodną przy Promenadzie w Więcborku
Trwa budowa molo z fontanną wodną przy Promenadzie w Więcborku Inwestycja zostanie zrealizowana do połowy sierpnia 2019 r. foto Tomasz Roman Bracka

Redaktor Naczelny Gazety Więcborskiej Tomasz Bracka
Wyciąg z rejestru dzienników i czasopism Sądu Okręgowego w Bydgoszczy z 18 czerwca 2019 r. potwierdzający od 24. 01. 2012 r. byt prawny Portalu Gazeta Więcborka nr rejestru 721 redaktor naczelny Tomasz Bracka siedziba wydawcy Więcbork ul. Gen. J. Hallera 13/1 częstotliwość tygodnik. Zatem już osiem lat działam legalnie i zgodnie z prawem na polskim rynku medialnym jako redaktor naczelny gazety więcborskiej. Za komuny kolportowałem opozycyjne nielegalne wydawnictwa Solidarności, FMW i inne przeciw reżimowi PRL, a od 30 lat robię to legalnie w ramach mojej firmy, która ma w tym roku dokładnie 30 lat – pozdrawiam Tomasz Bracka

Promenada w Więcborku
Promenada w Więcborku, inwestycja powstałą na wskutek porozumienia programowego Tomasza Romana Bracka i burmistrza Więcborka Pawła Toczko. - foto Tomasz Roman Bracka

Promenada w Więcborku
Promenada w Więcborku, inwestycja powstałą na wskutek porozumienia programowego Tomasza Romana Bracka i burmistrza Więcborka Pawła Toczko. - foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa molo przy Promenadzie w Więcborku.
Trwa budowa molo przy Promenadzie w Więcborku.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa molo i siedziby KPK w Więcborku
Trwa budowa molo i siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku, której jestem inicjatorem.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa molo i siedziby KPK w Więcborku
Trwa budowa molo i siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku, której jestem inicjatorem.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa molo i siedziby KPK w Więcborku
Trwa budowa molo i siedziby Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku, której jestem inicjatorem.
foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa molo przy Promenadzie w Więcborku
Trwa budowa molo przy Promenadzie w Więcborku z podświetlanymi fontannami wodnymi, inwestycja warta 2 miliony złotych zostanie oddana do użytku do końca lipca 2019 r. foto Tomasz Roman Bracka

Trwa budowa molo przy Promenadzie w Więcborku
Trwa budowa molo przy Promenadzie w Więcborku z podświetlanymi fontannami wodnymi, inwestycja warta 2 miliony złotych zostanie oddana do użytku do końca lipca 2019 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca remont części ulicy Dworcowej w Więcborku
Dobiega końca remont części ulicy Dworcowej w Więcborku drogi kategorii gminnej o co zabiegałem skutecznie od wielu lat w WINB Bydgoszcz. Inwestorem tych prac jest ZDW Bydgoszcz, który w całości pokrył ich koszt. Przypominam, że w kasie miejskiej na przebudowę ulicy Dworcowej w Więcborku zabezpieczono niespełna pół miliona złotych już w styczniu 2019 r. Zatem czas najwyższy panie burmistrzu Więcborka ogłosić przetarg na tą inwestycje i skończyć z unikami i pozoranctwem w tej sprawie ! foto Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca remont części ulicy Dworcowej w Więcborku
Dobiega końca remont części ulicy Dworcowej w Więcborku drogi kategorii gminnej o co zabiegałem skutecznie od wielu lat w WINB Bydgoszcz. Inwestorem tych prac jest ZDW Bydgoszcz, który w całości pokrył ich koszt. Przypominam, że w kasie miejskiej na przebudowę ulicy Dworcowej w Więcborku zabezpieczono niespełna pół miliona złotych już w styczniu 2019 r. Zatem czas najwyższy panie burmistrzu Więcborka ogłosić przetarg na tą inwestycje i skończyć z unikami i pozoranctwem w tej sprawie ! foto Tomasz Roman Bracka

Dobiega końca remont części ulicy Dworcowej w Więcborku
Dobiega końca remont części ulicy Dworcowej w Więcborku drogi kategorii gminnej o co zabiegałem skutecznie od wielu lat w WINB Bydgoszcz. Inwestorem tych prac jest ZDW Bydgoszcz, który w całości pokrył ich koszt.
Przypominam, że w kasie miejskiej na przebudowę ulicy Dworcowej w Więcborku zabezpieczono niespełna pół miliona złotych już w styczniu 2019 r. Zatem czas najwyższy panie burmistrzu Więcborka ogłosić przetarg na tą inwestycje i skończyć z unikami i pozoranctwem w tej sprawie !
foto Tomasz Roman Bracka

To już 30 lat III Rzeczypospolitej Polskiej !
To już 30 lat III Rzeczypospolitej Polskiej !
Marzyliśmy o tej wolności i o nią walczyliśmy z milionami Polaków i się doczekaliśmy ! Choć jeszcze wszystko nie gra do końca jak być powinno, to jest to już od 30 lat nasza wolna Polska !
Tomasz Roman Bracka

Trwa kontrola stacji i dworca PKP Więcbork LK nr 281 wywołana na mój wniosek
Trwa kontrola stacji i dworca PKP Więcbork LK nr 281 wywołana na mój wniosek z udziałem Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy i PKP Nieruchomości.
W trakcie kontroli wykryliśmy ogrom nieprawidłowości na budynkach i na torach z których zniknie busz, drzewa i zakrzaczenia. Natomiast perony na całej LK 281 w województwie kujawsko - pomorskim zostaną wyremontowane i przywrócone do użytku publicznego pasażerów !
Również zgodnie z nakazami pokontrolnymi nastąpi odmalowanie elewacji Dworca PKP Więcbork, nastawni WB i WB1 z wieżą ciśnień gdzie uzupełnione zostaną tynki i dachówki, a obiekt zostanie odmalowany. Ujawniliśmy nielegalne wydzierżawienie placów bocznicy kolejowej stacji PKP Więcbork na działalność gospodarczą i bezprawne jej ogrodzenie.
Kolejny etap kontroli obejmuję wpisanie do rejestru zabytków starej remizy strażackiej przy ul Strzeleckiej 5 w Więcborku co dziś się stanie oraz kontrola zabytkowych kamienic w mieście Więcborku, które uzyskają nakaz renowacji i odmalowania.
Ostatni etap to remont zabytków kościoła katolickiego w Więcborku i odtworzenie nagrobku księcia Aleksandra Hilarego Potulickiego w więcborskim kościele, który przykryto bezprawnie kaflami podłogowymi.
foto Tomasz Roman Bracka 25.04.2019 r.

Trwa kontrola stacji i dworca PKP Więcbork LK nr 281 wywołana na mój wniosek
Trwa kontrola stacji i dworca PKP Więcbork LK nr 281 wywołana na mój wniosek z udziałem Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy i PKP Nieruchomości.
W trakcie kontroli wykryliśmy ogrom nieprawidłowości na budynkach i na torach z których zniknie busz, drzewa i zakrzaczenia. Natomiast perony na całej LK 281 w województwie kujawsko - pomorskim zostaną wyremontowane i przywrócone do użytku publicznego pasażerów !
Również zgodnie z nakazami pokontrolnymi nastąpi odmalowanie elewacji Dworca PKP Więcbork, nastawni WB i WB1 z wieżą ciśnień gdzie uzupełnione zostaną tynki i dachówki, a obiekt zostanie odmalowany. Ujawniliśmy nielegalne wydzierżawienie placów bocznicy kolejowej stacji PKP Więcbork na działalność gospodarczą i bezprawne jej ogrodzenie.
Kolejny etap kontroli obejmuję wpisanie do rejestru zabytków starej remizy strażackiej przy ul Strzeleckiej 5 w Więcborku co dziś się stanie oraz kontrola zabytkowych kamienic w mieście Więcborku, które uzyskają nakaz renowacji i odmalowania.
Ostatni etap to remont zabytków kościoła katolickiego w Więcborku i odtworzenie nagrobku księcia Aleksandra Hilarego Potulickiego w więcborskim kościele, który przykryto bezprawnie kaflami podłogowymi.
foto Tomasz Roman Bracka 25.04.2019 r.

Promenada w Więcborku
Promenada w Więcborku inwestycja powstałą na mocy mojego porozumienia programowego z byłym burmistrzem Więcborka Pawłem Toczko - kwiecień 2019 r. foto Tomasz Roman Bracka

500 000 złotych dla studium Techniczno Środowiskowe dla obwodnicy Więcborka
Moja wieloletnia walka na rzecz budowy obwodnicy Więcborka przyniosła oczekiwany i namacalny efekt ! Uchwałą Sejmiku województwa kujawsko - pomorskiego z dnia 15 kwietnia 2019 r. przekazane zostało 500 000 złotych dla studium Techniczno Środowiskowe dla obwodnicy Więcborka !!!
Budowa obwodnicy Więcborka dla której Urząd Marszałkowski w Toruniu zabezpieczył 26 000 000 złotych zgodnie z moim wnioskiem miasto Więcbork grosza nie dokłada i będzie sfinansowana z środków UM w Toruniu i UE w ramach obejść trzech dróg wojewódzkich przebiegających przez Więcbork !
Tomasz Roman Bracka

Kościół katolicki w Więcborku
Uchwałą dzisiejszej sesji Sejmiku województwa kujawsko - pomorskiego Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP i śś Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku uzyskała dofinansowanie na Prace konserwatorskie przy ołtarzu bocznym Matki Boskiej Więcborskiej (bez glorii) oraz stallach (dwie ławy) w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP i śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku.
Na zdjęciach cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej z ołtarzem. Wartość inwestycji 208 354,50 dofinansowanie w 69% w kwocie 147 857,14 środki własne województwa 2 142,86 pozycja na liście 133 źródło file:///C:/DOCUME~1/Tomasz/USTAWI~1/Temp/druk-nr-26-zal1.pdf https://bip.kujawsko-pomorskie.pl/porzadek-obrad-v-sesji-sejmiku-wk-p-15-kwietnia-2019-r/
foto Tomasz Roman Bracka

Ulica Orla w Więcborku wyremontowana po mojej skutecznej interwencji w PINB
Ulica Orla w Więcborku, droga kategorii gminnej wyremontowana po mojej skutecznej interwencji w PINB Sępólno Kr i wywołanym na mój wniosek nakazie pokontrolnym remontu w/w ulicy dla gminy Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka kwiecień 2019 r,

Ulica Orla w Więcborku wyremontowana po mojej skutecznej interwencji w PINB
Ulica Orla w Więcborku, droga kategorii gminnej wyremontowana po mojej skutecznej interwencji w PINB Sępólno Kr i wywołanym na mój wniosek nakazie pokontrolnym remontu w/w ulicy dla gminy Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka kwiecień 2019 r,

Ulica Orla w Więcborku wyremontowana po mojej skutecznej interwencji w PINB
Ulica Orla w Więcborku, droga kategorii gminnej wyremontowana po mojej skutecznej interwencji w PINB Sępólno Kr i wywołanym na mój wniosek nakazie pokontrolnym remontu w/w ulicy dla gminy Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka kwiecień 2019 r,

Ulica Orla w Więcborku wyremontowana po mojej skutecznej interwencji w PINB
Ulica Orla w Więcborku, droga kategorii gminnej wyremontowana po mojej skutecznej interwencji w PINB Sępólno Kr i wywołanym na mój wniosek nakazie pokontrolnym remontu w/w ulicy dla gminy Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka kwiecień 2019 r,

Projekt nowego skrzyżowania przy DW 241 i 189 w Więcborku
Przedstawiam po raz pierwszy projekt nowego skrzyżowania przy DW 241 i 189 przy ulicach Złotowskiej, Hallera i Wyzwolenia w Więcborku, które wywalczyłem w ZDW Bydgoszcz i UM w Toruniu z przebudową całej Drogi Wojewódzkiej nr 189 od Więcborka przez Witunię, Sypniewo, Dorotowo do Złotowa !!!
Inwestycja będzie zrealizowana w 2019 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Przedstawiam projekt komunikacji miejsko gminnej w Więcborku
Przedstawiam projekt komunikacji miejsko gminnej w Więcborku, którą powołam na terenie miasta i gminy Więcbork jak zostanę wybrany burmistrzem Więcborka na bazie szkolnego i miejskiego taboru autobusowego w Więcborku !
Nie może być tak by mieszkańcy Runowa, Czarmunia, Klarynowa, Lubczy, Katarzyńca, Klarynowa, Górowatek, Runowa Młyn, Zakrzewka, Zakrzewskiej Osady, Sypniewa, Frydrychowa, 12 Apostołów, Zgniłki, Pęperzyna, Śmiłowa, Suchorączka, Jatrzębca, Karolewa, Nowego Dworu, Wymysłowa, Dalkowa, Dorotowa byli odcięci od świta z powodu braku od 20 lat połączeń autobusowych i kolejowych co jest bezprawiem odchodzących władz miejskich i radnych z Więcborka !!!
Tomasz Roman Bracka

Most nad LK 240 przy ulicy Górnej w Więcborku wyremontowany
Po mojej skutecznej interwencji i wywołanym przeze mnie nakazie pokontrolnym u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy most nad linią Kolejową nr 240 przy ulicy Górnej w Więcborku został wyremontowany. foto Tomasz Roman Bracka

Remont ulicy Pocztowej w Więcborku DW 241
Remont ulicy Pocztowej w Więcborku DW 241 o który zabiegałem w ZDW Bydgoszcz i w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu od 2013 r. do 2018 r.
foto - Tomasz Roman Bracka AD 2018

Remont ulicy Pocztowej w Więcborku DW 241
Remont ulicy Pocztowej w Więcborku DW 241 o który zabiegałem w ZDW Bydgoszcz i w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu od 2013 r. do 2018 r.
foto - Tomasz Roman Bracka AD 2018

Nowy plan miasta Więcbork z nowymi ulicami
Nowy plan miasta Więcbork z nowymi ulicami, wydany przez moją firmę PHU LORD Tomasz Bracka już do nabycia.pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Jeszcze raz dziękuję za kilkaset głosów oddanych na mnie na burmistrza Więcborka
Zakończone wybory samorządowe były rozgrzewką przed nadchodzącymi za niecały rok wyborami parlamentarnymi do Sejmu RP, w których będę uczestniczył jako kandydat na Posła RP z milionowego okręgu bydgoskiego. Jeszcze raz dziękuję za kilkaset głosów oddanych na mnie na burmistrza Więcborka i ponad 6% poparcia jakie sam uzyskałem w mieście i gminie Więcbork. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Jan Bracka - Tomasz Bracka 100 lat Niepodległej !!!
Jan Bracka - Tomasz Bracka 100 lat Niepodległej !!!
Tomasz Roman Bracka

Jeszcze raz dziękuję za kilkaset głosów oddanych na mnie na burmistrza Więcborka
Zakończone wybory samorządowe były rozgrzewką przed nadchodzącymi za niecały rok wyborami parlamentarnymi do Sejmu RP, w których będę uczestniczył jako kandydat na Posła RP z milionowego okręgu bydgoskiego.
Jeszcze raz dziękuję za kilkaset głosów oddanych na mnie na burmistrza Więcborka i ponad 6% poparcia jakie sam uzyskałem w mieście i gminie Więcbork.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Tomasz Roman Bracka z zespołem Agat po koncercie w lasku miejskim w Więcborku w 1994
Na zdjęciu pierwszy z prawej w żółtej koszulce z wyciągniętą ręką to właśnie ja Tomasz Roman Bracka z zespołem Agat po koncercie w lasku miejskim w Więcborku w 1994 r. mojej produkcji artystycznej. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Remont mostu z wodospadem w Runowie Runowie Młyn
Dobiegł końca remont mostu z wodospadem w Runowie Runowie Młyn nieopodal Rezydencji Prezydenta RP Ignacego Mościckiego i pałacu Marszałka Józefa Piłsudskiego wywołany przeze mnie nakazem pokontrolnym WINB Bydgoszcz, teraz czas na latarnie uliczne i nowy asfalt w Runowie Młyn, o co zadbam jako burmistrz Więcborka !!! Po mojej skutecznej interwencji i wywołanym przeze mnie nakazie pokontrolnym u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu ponad 100 letni wodospad i most na rzece Orla w Runowie Młyn został przebudowywany i wyremontowany, W ramach inwestycji została wyremontowana i zalegalizowana droga widmo prowadząca od DW 241 do w/w wodospadu i do Runowa Młyn, co też jest efektem mojej skutecznej interwencji u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy. Wywalczona przeze mnie inwestycja groszem nie obciążyła budżetu miasta gminy Więcbork. Podobnie było z budową ronda przy cmentarzu w Więcborku i przebudową ulic Pocztowej i Mickiewicza w Więcborku !!! Również Polskie Wody oczyszczą całą rzekę Orla i umożliwią dostęp do rzeki Orla przy wodospadzie i na całym odcinku na odległość 1,5 metra by każdy mógł tam swobodnie się przemieszczać zgodnie z Prawem Wodnym i łowić ryby !!! Poniżej zdjęcia wyremontowanego i przejezdnego od dziś mostu oraz wodospadu na rzece Orla w Runowie Młyn gmina Więcbork mojego autorstwa. foto Tomasz Roman Bracka

Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱
Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 - Człuchów 8 styczeń 2019 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱
Prezydent Polski dr. Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱 - Człuchów 8 styczeń 2019 r.
foto TVP INFO

Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱
Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱 - Człuchów 8 styczeń 2019 r.
foto Prezydent RP Andrzej Duda

Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!! 100 lat od odzyskania Niepodległości Polski w prezydenckim mieście Więcbork 1918 - 2018 !!! Tomasz Roman Bracka

Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!! 100 lat od odzyskania Niepodległości Polski w prezydenckim mieście Więcbork 1918 - 2018 !!! Tomasz Roman Bracka

Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!! 100 lat od odzyskania Niepodległości Polski w prezydenckim mieście Więcbork 1918 - 2018 !!! Tomasz Roman Bracka

Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
100 lat od odzyskania Niepodległości Polski w prezydenckim mieście Więcbork 1918 - 2018 !!!
Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Adama Mickiewicza w Więcborku
Mądrzej i skuteczniej dla ludzi i gminy Więcbork !!!!
Jak zostanę wybrany burmistrzem Więcborka zamiast budowy mola odchodzącego burmistrza Kuszewskiego, kupię za te pieniądze w kwocie 1 500 000 złotych przeznaczone na molo widoczną na zdjęciu maszynę do kładzenia asfaltu na zdewastowanych ulicach w mieście i gminie Więcbork wraz z dwoma walcami i utworzę Gminny Zarząd Drogowy w Więcborku i
Pracy będzie na lata, a cena kilometra asfaltu stanieje kilkakrotnie, co pozwoli na tanią naprawę wszystkich zdewastowanych dróg w mieście i gminie Więcbork !!!
Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Adama Mickiewicza w Więcborku
Trwa remont ulic Mickiewicza w Więcborku DW 241 o który zabiegałem w ZDW Bydgoszcz i w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu od 2013 r. do 2018 r.
Obecnie wylewany jest asfalt na drugim pasie ulicy Mickiewicza, a ruchem kieruje sygnalizacja świetlna Inwestycja jest w całości finansowana przez ZDW Bydgoszcz.
foto Tomasz Roman Bracka

Święci się 3 Maj w prezydenckim mieście Więcbork
Święci się 3 Maj w prezydenckim mieście Więcbork w którym mieściła się w II RP rezydencja Prezydenta RP prof. Ignacego Mościckiego .
Poniżej fotorelacja z dzisiejszych oficjalnych uroczystości 3 Maja w Więcborku, w których wziąłem udział. W dniu dzisiejszym rozpoczęły się w prezydenckim mieście Więcbork obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Tomasz Roman Bracka

Tomasz Roman Bracka kandydat na burmistrza Więcborka AD 2018
Jestem jednym z Was i dla Was szanowni mieszkańcy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork i takim będę burmistrzem Więcborka jak mnie wybierzecie !!!
Dlatego idę razem z Wami po urząd burmistrza Więcborka, by pracować z Wami i dla Was, a nie przeciwko Wam, tak jak to czyniła odchodząca władza więcborska z jej nieudolnym i mściwym burmistrzem !!!
Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku wywołana na mój wniosek w PINB Sępólno Kr ciąg dalszy w 2019 r.roku !
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku wywołana na mój wniosek w PINB Sępólno Kr ciąg dalszy w 2019 r.roku !
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku
Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Więcborku wywołana na mój wniosek w PINB Sępólno Kr ciąg dalszy w 2019 r.roku !
foto Tomasz Roman Bracka

Remont mostu z wodospadem w Runowie Runowie Młyn
Dobiegł końca remont mostu z wodospadem w Runowie Runowie Młyn nieopodal Rezydencji Prezydenta RP Ignacego Mościckiego i pałacu Marszałka Józefa Piłsudskiego wywołany przeze mnie nakazem pokontrolnym WINB Bydgoszcz, teraz czas na latarnie uliczne i nowy asfalt w Runowie Młyn, o co zadbam jako burmistrz Więcborka !!!
Po mojej skutecznej interwencji i wywołanym przeze mnie nakazie pokontrolnym u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu ponad 100 letni wodospad i most na rzece Orla w Runowie Młyn został przebudowywany i wyremontowany,
W ramach inwestycji została wyremontowana i zalegalizowana droga widmo prowadząca od DW 241 do w/w wodospadu i do Runowa Młyn, co też jest efektem mojej skutecznej interwencji u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy. Wywalczona przeze mnie inwestycja groszem nie obciążyła budżetu miasta gminy Więcbork. Podobnie było z budową ronda przy cmentarzu w Więcborku i przebudową ulic Pocztowej i Mickiewicza w Więcborku !!!
Również Polskie Wody oczyszczą całą rzekę Orla i umożliwią dostęp do rzeki Orla przy wodospadzie i na całym odcinku na odległość 1,5 metra by każdy mógł tam swobodnie się przemieszczać zgodnie z Prawem Wodnym i łowić ryby !!!
Poniżej dzisiejsze zdjęcia wyremontowanego i przejezdnego od dziś mostu oraz wodospadu na rzece Orla w Runowie Młyn gmina Więcbork mojego autorstwa. Zapraszam mieszkańców miasta i gminy Więcbork na jesienny spacer do lasu i na wodospad w Runowie Młyn.
foto Tomasz Roman Bracka

Remont mostu z wodospadem w Runowie Runowie Młyn
Dobiegł końca remont mostu z wodospadem w Runowie Runowie Młyn nieopodal Rezydencji Prezydenta RP Ignacego Mościckiego i pałacu Marszałka Józefa Piłsudskiego wywołany przeze mnie nakazem pokontrolnym WINB Bydgoszcz, teraz czas na latarnie uliczne i nowy asfalt w Runowie Młyn, o co zadbam jako burmistrz Więcborka !!!
Po mojej skutecznej interwencji i wywołanym przeze mnie nakazie pokontrolnym u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu ponad 100 letni wodospad i most na rzece Orla w Runowie Młyn został przebudowywany i wyremontowany,
W ramach inwestycji została wyremontowana i zalegalizowana droga widmo prowadząca od DW 241 do w/w wodospadu i do Runowa Młyn, co też jest efektem mojej skutecznej interwencji u Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy. Wywalczona przeze mnie inwestycja groszem nie obciążyła budżetu miasta gminy Więcbork. Podobnie było z budową ronda przy cmentarzu w Więcborku i przebudową ulic Pocztowej i Mickiewicza w Więcborku !!!
Również Polskie Wody oczyszczą całą rzekę Orla i umożliwią dostęp do rzeki Orla przy wodospadzie i na całym odcinku na odległość 1,5 metra by każdy mógł tam swobodnie się przemieszczać zgodnie z Prawem Wodnym i łowić ryby !!!
Poniżej dzisiejsze zdjęcia wyremontowanego i przejezdnego od dziś mostu oraz wodospadu na rzece Orla w Runowie Młyn gmina Więcbork mojego autorstwa. Zapraszam mieszkańców miasta i gminy Więcbork na jesienny spacer do lasu i na wodospad w Runowie Młyn.
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno Kr. przebudowa ul. Strzeleckiej w Więcborku
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno Kr. przebudowa ul. Strzeleckiej w Więcborku
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno Kr. przebudowa ul. Strzeleckiej w Więcborku
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno Kr. przebudowa ul. Strzeleckiej w Więcborku
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno Kr. przebudowa ul. Strzeleckiej w Więcborku
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Strzeleckiej w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno Kr. przebudowa ul. Strzeleckiej w Więcborku
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Górnej w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno Kr. przebudowa ul. Górnej w Więcborku wraz z remontem mostu PKP na tej ulicy nad linią kolejową nr 240.
foto Tomasz Roman Bracka 2018 r.

Przebudowa ulicy Górnej w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno Kr. przebudowa ul. Górnej w Więcborku wraz z remontem mostu PKP na tej ulicy nad linią kolejową nr 240.
foto Tomasz Roman Bracka 2018 r.

Przebudowa ulicy Górnej w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno Kr. przebudowa ul. Górnej w Więcborku wraz z remontem mostu PKP na tej ulicy nad linią kolejową nr 240.
foto Tomasz Roman Bracka 2018 r.

Przebudowa ulicy Górnej w Więcborku
Dobiegła końca wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno Kr. przebudowa ul. Górnej w Więcborku wraz z remontem mostu PKP na tej ulicy nad linią kolejową nr 240.
foto Tomasz Roman Bracka 2018 r.

Przebudowa ulicy Orlej w Więcborku
Dobiega końca przebudowa ulicy Orlej w Więcborku w ramach nakazów pokontrolnych Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólno Kr wywołanych na mój wniosek.
Poniżej dzisiejsze zdjęcia z placu budowy na ul. Orlej, która zakończy się jeszcze w tym roku.
foto - Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Orlej w Więcborku
Dobiega końca przebudowa ulicy Orlej w Więcborku w ramach nakazów pokontrolnych Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólno Kr wywołanych na mój wniosek.
Poniżej dzisiejsze zdjęcia z placu budowy na ul. Orlej, która zakończy się jeszcze w tym roku.
Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Orlej w Więcborku
Dobiega końca przebudowa ulicy Orlej w Więcborku w ramach nakazów pokontrolnych Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sępólno Kr wywołanych na mój wniosek.
Poniżej dzisiejsze zdjęcia z placu budowy na ul. Orlej, która zakończy się jeszcze w tym roku.
Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Nowodworskiej w Wituni gmina Więcbork
Dobiega końca wywalczona przeze mnie przebudowa ulicy Nowodworskiej w Wituni gmina Więcbork po 75 latach bezczynności władz miejskich, o co zabiegałem od dziesięciu lat w PINB w Sępólnie Kr i w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Kr.
W ramach inwestycji zostało ułożone 500 metrów nowej nawierzchni ulicznej na ulicy Nowodworskiej od mostu PKP w Więcborku w stronę Nowego Dworu do skrzyżowania z ulicą Dalkowską.
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Nowodworskiej w Wituni gmina Więcbork
Dobiega końca wywalczona przeze mnie przebudowa ulicy Nowodworskiej w Wituni gmina Więcbork po 75 latach bezczynności władz miejskich, o co zabiegałem od dziesięciu lat w PINB w Sępólnie Kr i w Starostwie Powiatowym w Sępólnie Kr.
W ramach inwestycji zostało ułożone 500 metrów nowej nawierzchni ulicznej na ulicy Nowodworskiej od mostu PKP w Więcborku w stronę Nowego Dworu do skrzyżowania z ulicą Dalkowską.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe dedektory przy Dworcowej i Złotowskiej w Więcborku !
Zapowiadane i wywalczone przeze mnie detektory z sygnalizacją świetlną przy ulicach Złotowskiej i Dworcowej w Więcborku już zamontowane i działają niezawodnie na ruch pieszych i pojazdy.
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe dedektory przy Dworcowej i Złotowskiej w Więcborku !
Zapowiadane i wywalczone przeze mnie detektory z sygnalizacją świetlną przy ulicach Złotowskiej i Dworcowej w Więcborku już zamontowane i działają niezawodnie na ruch pieszych i pojazdy.
foto Tomasz Roman Bracka

Budowa ścieżki rowerowo – spacerowej z fabryki mebli GABI BiS w Runowie Młyn
Dobiega końca budowa ścieżki rowerowo – spacerowej z fabryki mebli GABI BiS w Runowie Młyn w stronę Więcborka z nową nawierzchnią asfaltową na DW 241 w okolicach Gabi BiS wraz z zatoką autobusową.
foto Tomasz Roman Bracka

Budowa ścieżki rowerowo – spacerowej z fabryki mebli GABI BiS w Runowie Młyn
Dobiega końca budowa ścieżki rowerowo – spacerowej z fabryki mebli GABI BiS w Runowie Młyn w stronę Więcborka z nową nawierzchnią asfaltową na DW 241 w okolicach Gabi BiS wraz z zatoką autobusową.
foto Tomasz Roman Bracka

Budowa ścieżki rowerowo – spacerowej z fabryki mebli GABI BiS w Runowie Młyn
Dobiega końca budowa ścieżki rowerowo – spacerowej z fabryki mebli GABI BiS w Runowie Młyn w stronę Więcborka z nową nawierzchnią asfaltową na DW 241 w okolicach Gabi BiS wraz z zatoką autobusową.
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Stary Rynek w Więcborku !
Trwa wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno przebudowa ulicy Stary Rynek w Więcborku !
Na przebudowanej ulicy pojawią się nowe chodniki z nową nawierzchnią polbrukową !
foto Tomasz Roman Bracka

Przebudowa ulicy Stary Rynek w Więcborku !
Trwa wywalczona przeze mnie nakazem pokontrolnym PINB Sępólno przebudowa ulicy Stary Rynek w Więcborku !
Na przebudowanej ulicy pojawią się nowe chodniki z nową nawierzchnią polbrukową !
foto Tomasz Roman Bracka

Minister Infrastruktury potwierdza LK 281 będzie zrewitalizowana !
Minister Infrastruktury potwierdza mi pisemnie, że linia kolejowa nr 281 będzie zrewitalizowana na odcinku Nakło n/Not – Więcbork – Chojnice. – Tomasz Roman Bracka

Wojewoda Kujawsko – Pomorski z Ministrem Infrastruktury RP popierają rewitalizację LK 281
Po mojej interwencji w Ministerstwie Infrastruktury RP jest szansa na uruchomienie regularnych połączeń pasażerskich PKP w Więcborku i na całej linii kolejowej nr 281 kat B wraz z jej remontem w ramach programu Rządowego Kolej + Tomasz Roman Bracka

Wojewoda Kujawsko – Pomorski z Ministrem Infrastruktury RP popierają rewitalizację LK 281
Po mojej interwencji w Ministerstwie Infrastruktury RP jest szansa na uruchomienie regularnych połączeń pasażerskich PKP w Więcborku i na całej linii kolejowej nr 281 kat B wraz z jej remontem w ramach programu Rządowego Kolej + Tomasz Roman Bracka

100 lat Niepodległej 1918 - 2018 !!!
100 lat Niepodległej 1918 - 2018 !!!
Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
Tomasz Roman Bracka

Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱
Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱 - Człuchów 8 styczeń 2019 r.
Prezydent Andrzej Duda do mnie dziś ,,To ja Panu dziękuję za to wszystko co Pan zrobił dla Polski i Polaków, Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski czeka na Pana panie Tomaszu'
foto Prezydent RP Andrzej Duda

Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu pracuje na stacji węzłowej PKP Więcbork i LK 281 !!!
Na całym odcinku magistrali kolejowej na LK 281 przygotowane są nasypy i mosty na drugi tor, a dokumentacja techniczna obejmuje elektryfikacje całej magistrali, ze stacją PKP Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu pracuje na stacji węzłowej PKP Więcbork i LK 281 !!!
Na całym odcinku magistrali kolejowej na LK 281 przygotowane są nasypy i mosty na drugi tor, a dokumentacja techniczna obejmuje elektryfikacje całej magistrali, ze stacją PKP Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu pracuje na stacji węzłowej PKP Więcbork i LK 281 !!!
Na całym odcinku magistrali kolejowej na LK 281 przygotowane są nasypy i mosty na drugi tor, a dokumentacja techniczna obejmuje elektryfikacje całej magistrali, ze stacją PKP Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu pracuje na stacji węzłowej PKP Więcbork i LK 281 !!!
Na całym odcinku magistrali kolejowej na LK 281 przygotowane są nasypy i mosty na drugi tor, a dokumentacja techniczna obejmuje elektryfikacje całej magistrali, ze stacją PKP Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu pracuje na stacji węzłowej PKP Więcbork i LK 281 !!!
Na całym odcinku magistrali kolejowej na LK 281 przygotowane są nasypy i mosty na drugi tor, a dokumentacja techniczna obejmuje elektryfikacje całej magistrali, ze stacją PKP Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu pracuje na stacji węzłowej PKP Więcbork i LK 281 !!!
Na całym odcinku magistrali kolejowej na LK 281 przygotowane są nasypy i mosty na drugi tor, a dokumentacja techniczna obejmuje elektryfikacje całej magistrali, ze stacją PKP Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu pracuje na stacji węzłowej PKP Więcbork i LK 281 !!!
Na całym odcinku magistrali kolejowej na LK 281 przygotowane są nasypy i mosty na drugi tor, a dokumentacja techniczna obejmuje elektryfikacje całej magistrali, ze stacją PKP Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu pracuje na stacji węzłowej PKP Więcbork i LK 281 !!!
Na całym odcinku magistrali kolejowej na LK 281 przygotowane są nasypy i mosty na drugi tor, a dokumentacja techniczna obejmuje elektryfikacje całej magistrali, ze stacją PKP Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu pracuje na stacji węzłowej PKP Więcbork i LK 281 !!!
Na całym odcinku magistrali kolejowej na LK 281 przygotowane są nasypy i mosty na drugi tor, a dokumentacja techniczna obejmuje elektryfikacje całej magistrali, ze stacją PKP Więcbork.
foto Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
foto Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
foto Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
foto Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
foto Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
foto Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
foto Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
foto Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
foto Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
Wywalczone przeze mnie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu i w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i oddane w całości do użytku !!!
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
Wywalczone przeze mnie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu i w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i oddane w całości do użytku !!!
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
Wywalczone przeze mnie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu i w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i oddane w całości do użytku !!!
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
Wywalczone przeze mnie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu i w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i oddane w całości do użytku !!!
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
Wywalczone przeze mnie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu i w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i oddane w całości do użytku !!!
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
Tomasz Roman Bracka

Wywalczone przeze mnie nowe rondo w Więcborku zostało wybudowane !
Wywalczone przeze mnie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu i w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i oddane w całości do użytku !!!
W dniu dzisiejszym usunięta została sygnalizacja świetlna przy rondzie blokująca ruch kołowy co bardzo ucieszyło kierowców.
Apeluję do RM Więcborka jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby wybudowane rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP !
Uszanujcie w końcu po 74 latach sponiewieranego w Więcborku Prezydenta RP Ignacego Mościckiego na 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę to właściwa pora zrehabilitować się panie burmistrzu i rado miejska !!!
Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Mój wniosek o nadanie by niwe rondo nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego
Z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu wpłynął do Rady Miejskiej w Więcborku mój wniosek by wywalczone przeze mnie rondo w Więcborku przy DW 241 i 242 nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego sponiewieranego przez burmistrzów i radnych więcborskich od 74 lat !!! Dokument przesłany przez Marszałka potwierdza w prost koto to rondo wywalczył i zainicjował tą osobą jestem ja Tomasz Roman Bracka o czym zapomina na swoich stronkach niewiarygodny burmistrz Więcborka z jego zastępcą ! Zastanawiam się po co ten burmistrz Więcborka z jego zastępcą chodzi do kościoła skoro, żyje w takim zakłamaniu ! Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Mój wniosek o elektryfikacje LK 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice już u Prezesa PKP PLK SA – Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
A tak wyglądała ta trasa kolejowa na LK 281 w Więcborku jeszcze w zeszłym roku, kiedy podjąłem interwencje w tej sprawie w UTK Warszawa i w Ministerstwie Infrastruktury .
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Trwa wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! foto Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Rozpoczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281
Właśnie zaczęła się wywalczona przeze mnie rewitalizacja LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe na LK 281 kat A !!! Setki ton sprzętu już wjechało po 40 latach na dwa tory stacji węzłowej PKP Więcbork LK 281 !!! Takiej ilości sprzętu PKP PLK SA do kładzenia i budowy torowisk Więcbork jeszcze nie widział !!! Teraz pokazałem wątpliwej jakości pieniaczą moją moc i mojego Rządu !!! Tomasz Roman Bracka - czerwiec 2018 r.

Promenada w Więcborku
Promenada w Więcborku również przebudowana z rynkiem z mojej inicjatywy, w ramach porozumienia programowego z byłym burmistrzem Toczko jakie zawarliśmy przed II turą wyborów burmistrza !
foto Tomasz Roman Bracka 2018 r.

Rozpoczął się remont zabytkowego wodospadu w Runowie Młyn
Rozpoczął się remont zabytkowego wodospadu na rzece Orla w Runowie Młyn gmina Więcbork, przejazd przez wodospad został bezprawnie zamknięty !!! Po zleconej przez mnie kontroli w WINB Bydgoszcz, oraz u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu, został nakazany remont zabytkowego wodospadu na rzece Orla w Runowie Młyn, nieopodal kompleksu rezydencji prezydenckich w Runowie Młyn
Po mojej dzisiejszej interwencji w tej sprawie, u Naczelnika WINB Bydgoszcz uzyskałem potwierdzenie, że most na wodospadzie zostanie otwarty po nakazanym przez WINB Bydgoszcz Nadleśnictwu w Runowie jego remoncie, który musi się zakończyć do września 2018 r. gdyż z wcześniejszego terminu wyznaczonego na styczeń 2018 r. Nadleśnictwo w Runowe Kr. się nie wywiązało !!!
foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczął się remont zabytkowego wodospadu w Runowie Młyn
Rozpoczął się remont zabytkowego wodospadu na rzece Orla w Runowie Młyn gmina Więcbork, przejazd przez wodospad został bezprawnie zamknięty !!! Po zleconej przez mnie kontroli w WINB Bydgoszcz, oraz u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu, został nakazany remont zabytkowego wodospadu na rzece Orla w Runowie Młyn, nieopodal kompleksu rezydencji prezydenckich w Runowie Młyn
Po mojej dzisiejszej interwencji w tej sprawie, u Naczelnika WINB Bydgoszcz uzyskałem potwierdzenie, że most na wodospadzie zostanie otwarty po nakazanym przez WINB Bydgoszcz Nadleśnictwu w Runowie jego remoncie, który musi się zakończyć do września 2018 r. gdyż z wcześniejszego terminu wyznaczonego na styczeń 2018 r. Nadleśnictwo w Runowe Kr. się nie wywiązało !!!
foto Tomasz Roman Bracka

Rozpoczął się remont zabytkowego wodospadu w Runowie Młyn
Rozpoczął się remont zabytkowego wodospadu na rzece Orla w Runowie Młyn gmina Więcbork, przejazd przez wodospad został bezprawnie zamknięty !!! Po zleconej przez mnie kontroli w WINB Bydgoszcz, oraz u Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu, został nakazany remont zabytkowego wodospadu na rzece Orla w Runowie Młyn, nieopodal kompleksu rezydencji prezydenckich w Runowie Młyn
Po mojej dzisiejszej interwencji w tej sprawie, u Naczelnika WINB Bydgoszcz uzyskałem potwierdzenie, że most na wodospadzie zostanie otwarty po nakazanym przez WINB Bydgoszcz Nadleśnictwu w Runowie jego remoncie, który musi się zakończyć do września 2018 r. gdyż z wcześniejszego terminu wyznaczonego na styczeń 2018 r. Nadleśnictwo w Runowe Kr. się nie wywiązało !!!
foto Tomasz Roman Bracka

Nowe rondo w Więcborku przy DW 241 i 242 zostało wybudowane !!!
Wywalczone przeze mnie w UM w Toruniu i w ZDW Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i jest już przejezdne !!!
Dziś została wylana ostatnia warstwa asfaltu, a do zakończenia prac pozostało ułożenie kostki granitowej na dwóch wyspach ronda, oraz wymalowanie pasów dla pieszych oraz ustawienie znaków w drogowych co nastąpi w nadchodzącym tygodniu !!!
Uważam jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP. Wartość inwestycji do której miasto Więcbork nie dołożyło grosza zgodnie z moją wolą to 2 miliony złotych !!!
foto - Tomasz Roman Bracka

Nowe rondo w Więcborku przy DW 241 i 242 zostało wybudowane !!!
Wywalczone przeze mnie w UM w Toruniu i w ZDW Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i jest już przejezdne !!!
Dziś została wylana ostatnia warstwa asfaltu, a do zakończenia prac pozostało ułożenie kostki granitowej na dwóch wyspach ronda, oraz wymalowanie pasów dla pieszych oraz ustawienie znaków w drogowych co nastąpi w nadchodzącym tygodniu !!!
Uważam jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP. Wartość inwestycji do której miasto Więcbork nie dołożyło grosza zgodnie z moją wolą to 2 miliony złotych !!!
foto - Tomasz Roman Bracka

Nowe rondo w Więcborku przy DW 241 i 242 zostało wybudowane !!!
Wywalczone przeze mnie w UM w Toruniu i w ZDW Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i jest już przejezdne !!!
Dziś została wylana ostatnia warstwa asfaltu, a do zakończenia prac pozostało ułożenie kostki granitowej na dwóch wyspach ronda, oraz wymalowanie pasów dla pieszych oraz ustawienie znaków w drogowych co nastąpi w nadchodzącym tygodniu !!!
Uważam jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP. Wartość inwestycji do której miasto Więcbork nie dołożyło grosza zgodnie z moją wolą to 2 miliony złotych !!!
foto - Tomasz Roman Bracka

Nowe rondo w Więcborku przy DW 241 i 242 zostało wybudowane !!!
Wywalczone przeze mnie w UM w Toruniu i w ZDW Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i jest już przejezdne !!!
Dziś została wylana ostatnia warstwa asfaltu, a do zakończenia prac pozostało ułożenie kostki granitowej na dwóch wyspach ronda, oraz wymalowanie pasów dla pieszych oraz ustawienie znaków w drogowych co nastąpi w nadchodzącym tygodniu !!!
Uważam jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP. Wartość inwestycji do której miasto Więcbork nie dołożyło grosza zgodnie z moją wolą to 2 miliony złotych !!!
foto - Tomasz Roman Bracka

Nowe rondo w Więcborku przy DW 241 i 242 zostało wybudowane !!!
Wywalczone przeze mnie w UM w Toruniu i w ZDW Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i jest już przejezdne !!!
Dziś została wylana ostatnia warstwa asfaltu, a do zakończenia prac pozostało ułożenie kostki granitowej na dwóch wyspach ronda, oraz wymalowanie pasów dla pieszych oraz ustawienie znaków w drogowych co nastąpi w nadchodzącym tygodniu !!!
Uważam jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP. Wartość inwestycji do której miasto Więcbork nie dołożyło grosza zgodnie z moją wolą to 2 miliony złotych !!!
foto - Tomasz Roman Bracka

Nowe rondo w Więcborku przy DW 241 i 242 zostało wybudowane !!!
Wywalczone przeze mnie w UM w Toruniu i w ZDW Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i jest już przejezdne !!!
Dziś została wylana ostatnia warstwa asfaltu, a do zakończenia prac pozostało ułożenie kostki granitowej na dwóch wyspach ronda, oraz wymalowanie pasów dla pieszych oraz ustawienie znaków w drogowych co nastąpi w nadchodzącym tygodniu !!!
Uważam jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP. Wartość inwestycji do której miasto Więcbork nie dołożyło grosza zgodnie z moją wolą to 2 miliony złotych !!!
foto - Tomasz Roman Bracka

Nowe rondo w Więcborku przy DW 241 i 242 zostało wybudowane !!!
Wywalczone przeze mnie w UM w Toruniu i w ZDW Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i jest już przejezdne !!!
Dziś została wylana ostatnia warstwa asfaltu, a do zakończenia prac pozostało ułożenie kostki granitowej na dwóch wyspach ronda, oraz wymalowanie pasów dla pieszych oraz ustawienie znaków w drogowych co nastąpi w nadchodzącym tygodniu !!!
Uważam jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP. Wartość inwestycji do której miasto Więcbork nie dołożyło grosza zgodnie z moją wolą to 2 miliony złotych !!!
foto - Tomasz Roman Bracka

Nowe rondo w Więcborku przy DW 241 i 242 zostało wybudowane !!!
Wywalczone przeze mnie w UM w Toruniu i w ZDW Bydgoszcz nowe rondo w Więcborku z infrastrukturą chodnikową i nowym oświetleniem ulicznym przy DW 241 i 2412 zostało wybudowane i jest już przejezdne !!!
Dziś została wylana ostatnia warstwa asfaltu, a do zakończenia prac pozostało ułożenie kostki granitowej na dwóch wyspach ronda, oraz wymalowanie pasów dla pieszych oraz ustawienie znaków w drogowych co nastąpi w nadchodzącym tygodniu !!!
Uważam jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji aby rondo to nosiło imię Prezydenta Ignacego Mościckiego, który nieopodal powstającego ronda miał swój pałac i rezydencje prezydencką w II RP. Wartość inwestycji do której miasto Więcbork nie dołożyło grosza zgodnie z moją wolą to 2 miliony złotych !!!
foto - Tomasz Roman Bracka

Stacja PKP Więcbork Lk 281 kat B Kolejowy Dzień Dziecka 02. 06. 2018 r.
💯 Kolejowy Dzień Dziecka 2018 r. odbył się ponownie na LK nr 281 kat B i stacji PKP Więcbork znajdującej się na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ - Południe relacji Katowice - Więcbork - Gdynia ! Obecnie pociąg pasażerski jest w drodze z Więcborka do Chojnic.
Pociąg Niechorz planowo wjechał 02. 06. 2018 r. na stacje PKP Więcbork o godz. 11:54, i o godz. 12,25 odjechał do Sępólna następnie powrócił na stacje PKP Więcbork o godz. 14:12. i o godzinie 14, 20 odjechał do Chojnic
Impreza zgromadziła wielu mieszkańców Więcborka w tym dzieci, którzy świętowali dziś Dzień Dziecka. Wszyscy zgromadzeni na peronach i w pociągu jednogłośnie zażądali od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Rządu RP stałych połączeń pasażerskich na LK 281 kat. B na odcinku Gniezno - Więcbork - Chojnice, starczy gry pozorów i ściemy czas na regularne połączenia pasażerskie na całej LK 281 !!!
Patronem medialnym imprezy kolejowej była gazeta więcborska i moja skromna osoba.
foto - Tomasz Roman Bracka

Stacja PKP Więcbork Lk 281 kat B Kolejowy Dzień Dziecka 02. 06. 2018 r.
💯 Kolejowy Dzień Dziecka 2018 r. odbył się ponownie na LK nr 281 kat B i stacji PKP Więcbork znajdującej się na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ - Południe relacji Katowice - Więcbork - Gdynia ! Obecnie pociąg pasażerski jest w drodze z Więcborka do Chojnic.
Pociąg Niechorz planowo wjechał 02. 06. 2018 r. na stacje PKP Więcbork o godz. 11:54, i o godz. 12,25 odjechał do Sępólna następnie powrócił na stacje PKP Więcbork o godz. 14:12. i o godzinie 14, 20 odjechał do Chojnic
Impreza zgromadziła wielu mieszkańców Więcborka w tym dzieci, którzy świętowali dziś Dzień Dziecka. Wszyscy zgromadzeni na peronach i w pociągu jednogłośnie zażądali od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Rządu RP stałych połączeń pasażerskich na LK 281 kat. B na odcinku Gniezno - Więcbork - Chojnice, starczy gry pozorów i ściemy czas na regularne połączenia pasażerskie na całej LK 281 !!!
Patronem medialnym imprezy kolejowej była gazeta więcborska i moja skromna osoba.
foto - Tomasz Roman Bracka

Stacja PKP Więcbork Lk 281 kat B Kolejowy Dzień Dziecka 02. 06. 2018 r.
💯 Kolejowy Dzień Dziecka 2018 r. odbył się ponownie na LK nr 281 kat B i stacji PKP Więcbork znajdującej się na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ - Południe relacji Katowice - Więcbork - Gdynia ! Obecnie pociąg pasażerski jest w drodze z Więcborka do Chojnic.
Pociąg Niechorz planowo wjechał 02. 06. 2018 r. na stacje PKP Więcbork o godz. 11:54, i o godz. 12,25 odjechał do Sępólna następnie powrócił na stacje PKP Więcbork o godz. 14:12. i o godzinie 14, 20 odjechał do Chojnic
Impreza zgromadziła wielu mieszkańców Więcborka w tym dzieci, którzy świętowali dziś Dzień Dziecka. Wszyscy zgromadzeni na peronach i w pociągu jednogłośnie zażądali od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Rządu RP stałych połączeń pasażerskich na LK 281 kat. B na odcinku Gniezno - Więcbork - Chojnice, starczy gry pozorów i ściemy czas na regularne połączenia pasażerskie na całej LK 281 !!!
Patronem medialnym imprezy kolejowej była gazeta więcborska i moja skromna osoba.
foto - Tomasz Roman Bracka

Stacja PKP Więcbork Lk 281 kat B Kolejowy Dzień Dziecka 02. 06. 2018 r.
💯 Kolejowy Dzień Dziecka 2018 r. odbył się ponownie na LK nr 281 kat B i stacji PKP Więcbork znajdującej się na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ - Południe relacji Katowice - Więcbork - Gdynia ! Obecnie pociąg pasażerski jest w drodze z Więcborka do Chojnic.
Pociąg Niechorz planowo wjechał 02. 06. 2018 r. na stacje PKP Więcbork o godz. 11:54, i o godz. 12,25 odjechał do Sępólna następnie powrócił na stacje PKP Więcbork o godz. 14:12. i o godzinie 14, 20 odjechał do Chojnic
Impreza zgromadziła wielu mieszkańców Więcborka w tym dzieci, którzy świętowali dziś Dzień Dziecka. Wszyscy zgromadzeni na peronach i w pociągu jednogłośnie zażądali od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Rządu RP stałych połączeń pasażerskich na LK 281 kat. B na odcinku Gniezno - Więcbork - Chojnice, starczy gry pozorów i ściemy czas na regularne połączenia pasażerskie na całej LK 281 !!!
Patronem medialnym imprezy kolejowej była gazeta więcborska i moja skromna osoba.
foto - Tomasz Roman Bracka

Stacja PKP Więcbork Lk 281 kat B Kolejowy Dzień Dziecka 02. 06. 2018 r.
💯 Kolejowy Dzień Dziecka 2018 r. odbył się ponownie na LK nr 281 kat B i stacji PKP Więcbork znajdującej się na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ - Południe relacji Katowice - Więcbork - Gdynia ! Obecnie pociąg pasażerski jest w drodze z Więcborka do Chojnic.
Pociąg Niechorz planowo wjechał 02. 06. 2018 r. na stacje PKP Więcbork o godz. 11:54, i o godz. 12,25 odjechał do Sępólna następnie powrócił na stacje PKP Więcbork o godz. 14:12. i o godzinie 14, 20 odjechał do Chojnic
Impreza zgromadziła wielu mieszkańców Więcborka w tym dzieci, którzy świętowali dziś Dzień Dziecka. Wszyscy zgromadzeni na peronach i w pociągu jednogłośnie zażądali od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Rządu RP stałych połączeń pasażerskich na LK 281 kat. B na odcinku Gniezno - Więcbork - Chojnice, starczy gry pozorów i ściemy czas na regularne połączenia pasażerskie na całej LK 281 !!!
Patronem medialnym imprezy kolejowej była gazeta więcborska i moja skromna osoba.
foto - Tomasz Roman Bracka

Stacja PKP Więcbork Lk 281 kat B Kolejowy Dzień Dziecka 02. 06. 2018 r.
💯 Kolejowy Dzień Dziecka 2018 r. odbył się ponownie na LK nr 281 kat B i stacji PKP Więcbork znajdującej się na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ - Południe relacji Katowice - Więcbork - Gdynia ! Obecnie pociąg pasażerski jest w drodze z Więcborka do Chojnic.
Pociąg Niechorz planowo wjechał 02. 06. 2018 r. na stacje PKP Więcbork o godz. 11:54, i o godz. 12,25 odjechał do Sępólna następnie powrócił na stacje PKP Więcbork o godz. 14:12. i o godzinie 14, 20 odjechał do Chojnic
Impreza zgromadziła wielu mieszkańców Więcborka w tym dzieci, którzy świętowali dziś Dzień Dziecka. Wszyscy zgromadzeni na peronach i w pociągu jednogłośnie zażądali od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Rządu RP stałych połączeń pasażerskich na LK 281 kat. B na odcinku Gniezno - Więcbork - Chojnice, starczy gry pozorów i ściemy czas na regularne połączenia pasażerskie na całej LK 281 !!!
Patronem medialnym imprezy kolejowej była gazeta więcborska i moja skromna osoba.
foto - Tomasz Roman Bracka

Stacja PKP Więcbork Lk 281 kat B Kolejowy Dzień Dziecka 02. 06. 2018 r.
💯 Kolejowy Dzień Dziecka 2018 r. odbył się ponownie na LK nr 281 kat B i stacji PKP Więcbork znajdującej się na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ - Południe relacji Katowice - Więcbork - Gdynia ! Obecnie pociąg pasażerski jest w drodze z Więcborka do Chojnic.
Pociąg Niechorz planowo wjechał 02. 06. 2018 r. na stacje PKP Więcbork o godz. 11:54, i o godz. 12,25 odjechał do Sępólna następnie powrócił na stacje PKP Więcbork o godz. 14:12. i o godzinie 14, 20 odjechał do Chojnic
Impreza zgromadziła wielu mieszkańców Więcborka w tym dzieci, którzy świętowali dziś Dzień Dziecka. Wszyscy zgromadzeni na peronach i w pociągu jednogłośnie zażądali od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu i Rządu RP stałych połączeń pasażerskich na LK 281 kat. B na odcinku Gniezno - Więcbork - Chojnice, starczy gry pozorów i ściemy czas na regularne połączenia pasażerskie na całej LK 281 !!!
Patronem medialnym imprezy kolejowej była gazeta więcborska i moja skromna osoba.
foto - Tomasz Roman Bracka

Od 1989 r. WRN Bydgoszcz demontowałem komunizm w PRL !
Byłem jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim.
W Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadcza załączony dokument.
Tomasz Roman Bracka

💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242
💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242, już widać kształt nowego ronda z wysepkami, które zostanie oddane do użytku w maju 2018 r.
Do zakończenia prac pozostały, zakończenie budowy trzech wysepek przy rondzie i dokończenie okręgu ronda. Po tym nastąpi wylanie asfaltu i zamontowanie ostatniej latarni z czterema lampami na rondzie.
Jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji w UM w Toruniu i ZWD Bydgoszcz, o którą zawalczyłem już osiem lat temu, mam satysfakcję, że doczekałem jej realizacji. Wartość inwestycji to 1 900 000 złotych. Inwestycja nie obciąża groszem budżetu miasta Więcbork zgodnie z moją wolą !!! Więcbork 26. 04. 2018 r. foto Tomasz Roman Bracka

💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242
💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242, już widać kształt nowego ronda z wysepkami, które zostanie oddane do użytku w maju 2018 r.
Do zakończenia prac pozostały, zakończenie budowy trzech wysepek przy rondzie i dokończenie okręgu ronda. Po tym nastąpi wylanie asfaltu i zamontowanie ostatniej latarni z czterema lampami na rondzie.
Jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji w UM w Toruniu i ZWD Bydgoszcz, o którą zawalczyłem już osiem lat temu, mam satysfakcję, że doczekałem jej realizacji. Wartość inwestycji to 1 900 000 złotych. Inwestycja nie obciąża groszem budżetu miasta Więcbork zgodnie z moją wolą !!! Więcbork 26. 04. 2018 r. foto Tomasz Roman Bracka

💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242
💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242, już widać kształt nowego ronda z wysepkami, które zostanie oddane do użytku w maju 2018 r.
Do zakończenia prac pozostały, zakończenie budowy trzech wysepek przy rondzie i dokończenie okręgu ronda. Po tym nastąpi wylanie asfaltu i zamontowanie ostatniej latarni z czterema lampami na rondzie.
Jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji w UM w Toruniu i ZWD Bydgoszcz, o którą zawalczyłem już osiem lat temu, mam satysfakcję, że doczekałem jej realizacji. Wartość inwestycji to 1 900 000 złotych. Inwestycja nie obciąża groszem budżetu miasta Więcbork zgodnie z moją wolą !!! Więcbork 26. 04. 2018 r. foto Tomasz Roman Bracka

💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242
💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242, już widać kształt nowego ronda z wysepkami, które zostanie oddane do użytku w maju 2018 r.
Do zakończenia prac pozostały, zakończenie budowy trzech wysepek przy rondzie i dokończenie okręgu ronda. Po tym nastąpi wylanie asfaltu i zamontowanie ostatniej latarni z czterema lampami na rondzie.
Jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji w UM w Toruniu i ZWD Bydgoszcz, o którą zawalczyłem już osiem lat temu, mam satysfakcję, że doczekałem jej realizacji. Wartość inwestycji to 1 900 000 złotych. Inwestycja nie obciąża groszem budżetu miasta Więcbork zgodnie z moją wolą !!! Więcbork 26. 04. 2018 r. foto Tomasz Roman Bracka

💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242
💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242, już widać kształt nowego ronda z wysepkami, które zostanie oddane do użytku w maju 2018 r.
Do zakończenia prac pozostały, zakończenie budowy trzech wysepek przy rondzie i dokończenie okręgu ronda. Po tym nastąpi wylanie asfaltu i zamontowanie ostatniej latarni z czterema lampami na rondzie.
Jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji w UM w Toruniu i ZWD Bydgoszcz, o którą zawalczyłem już osiem lat temu, mam satysfakcję, że doczekałem jej realizacji. Wartość inwestycji to 1 900 000 złotych. Inwestycja nie obciąża groszem budżetu miasta Więcbork zgodnie z moją wolą !!! Więcbork 26. 04. 2018 r. foto Tomasz Roman Bracka

💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242
💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242, już widać kształt nowego ronda z wysepkami, które zostanie oddane do użytku w maju 2018 r.
Do zakończenia prac pozostały, zakończenie budowy trzech wysepek przy rondzie i dokończenie okręgu ronda. Po tym nastąpi wylanie asfaltu i zamontowanie ostatniej latarni z czterema lampami na rondzie.
Jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji w UM w Toruniu i ZWD Bydgoszcz, o którą zawalczyłem już osiem lat temu, mam satysfakcję, że doczekałem jej realizacji. Wartość inwestycji to 1 900 000 złotych. Inwestycja nie obciąża groszem budżetu miasta Więcbork zgodnie z moją wolą !!! Więcbork 26. 04. 2018 r. foto Tomasz Roman Bracka

💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242
💯 Dobieg końca budowa nowego ronda w Więcborku przy DW 241 i 242, już widać kształt nowego ronda z wysepkami, które zostanie oddane do użytku w maju 2018 r.
Do zakończenia prac pozostały, zakończenie budowy trzech wysepek przy rondzie i dokończenie okręgu ronda. Po tym nastąpi wylanie asfaltu i zamontowanie ostatniej latarni z czterema lampami na rondzie.
Jako inicjator i wnioskodawca tej potrzebnej inwestycji w UM w Toruniu i ZWD Bydgoszcz, o którą zawalczyłem już osiem lat temu, mam satysfakcję, że doczekałem jej realizacji. Wartość inwestycji to 1 900 000 złotych. Inwestycja nie obciąża groszem budżetu miasta Więcbork zgodnie z moją wolą !!! Więcbork 26. 04. 2018 r. Tomasz Roman Bracka

Wywalczyłem kolejne remonty na drogach wojewódzkich w MiG Więcbork !
Kolejny wielki mój sukces w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu w sprawie inwestycji drogowych w mieście i gminie Więcbork i akceptacja Marszałka Województwa dla kanalizacji ściekowej Więcborka i Runowa – Tomasz Roman Bracka

Wywalczyłem kolejne remonty na drogach wojewódzkich w MiG Więcbork !
Kolejny wielki mój sukces w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu w sprawie inwestycji drogowych w mieście i gminie Więcbork i akceptacja Marszałka Województwa dla kanalizacji ściekowej Więcborka i Runowa – Tomasz Roman Bracka

Wywalczyłem kolejne remonty na drogach wojewódzkich w MiG Więcbork !
Kolejny wielki mój sukces w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu w sprawie inwestycji drogowych w mieście i gminie Więcbork i akceptacja Marszałka Województwa dla kanalizacji ściekowej Więcborka i Runowa – Tomasz Roman Bracka

Wspomnienie koncertu z Czesławem Niemenem w Tucholi w 1992 r.
Wspomnienie koncertu z Czesławem Niemenem w Tucholi w 1992 r. o którym już wcześniej pisałem.
Na zdjęciu promowana na tym koncercie przez Niemena płyta Terra Deflorata z dedykacja Czesława Niemena dla mnie Tomasz Roman Bracka.
Po koncercie udzieliłem z Czesławem Niemenem wywiadu, co zarejestrowała obecna na sali kamera. Ten nasz wywiad i fragment koncertu już niebawem zostanie opublikowany.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Pociąg pasażerski retro z stylowym parowozem wjechał dziś na stacje PKP Więcbork
💯 Pociąg pasażerski retro z stylowym parowozem widoczny na zdjęciu wjechał dziś ze mną planowo 16. 04. 2018 r. o godz. 13,20 na 131 letnią stacje PKP Więcbork i o godz. 13,35 odjechał planowo z stacji PKP Więcbork do Poznania !!! foto Tomasz Bracka

Wszyscy czekaliśmy na wolność w Polsce i o nią walczyliśmy !
Na zdjęciu pierwszy z lewej Śp † Norbert Bracka, obok moja mama Renata Bracka, Hanna Mikołajczak, Jan Bracka, Tomasz Roman Bracka już opozycjonista antykomunistyczny i moja ciocia Śp † Anastazja Mróz, u mnie w domu w Więcborku rok po wprowadzeniu Stanu Wojennego w Polsce w 1983 roku – foto archiwum rodzinne Tomasz Roman Bracka
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego
Orderu Odrodzenia Polski

Tomasz Bracka w ksiażce T.LOVE - DZIECI REWOLUCJI Muńka Staszczyka z 1992 r. !
W książce T.LOVE - DZIECI REWOLUCJI ISBN: 83-85076-23-9 autorstwa Muńka Staszczyka z 1992 r. wydanej przez wydawnictwo Zebra, sporo Muniek napisał o mnie i mojej działalności artystycznej i niepodległościowej w okresie przełomu PRL i III RP.
polecam - Tomasz Roman Bracka

Obwodnica Więcborka z nowyym rondem i przebudowa DW 241 i 242
Doprowadziłem swoją wieloletnią pracą do budowy obwodnicy Więcborka z budową kolejnego ronda i przebudową trzech dróg wojewódzkich nr 189, 241, 242 co potwierdza załączone pismo z ZDW Bydgoszcz z dnia 15 marca 2018 r. skierowane na moje ręce – pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Minister Infrastruktury potwierdza linia kolejowa 281 będzie zrewitalizowana !
Linia kolejowa 281 będzie zrewitalizowana na odcinku Nakło n/Not – Więcbork – Chojnice. Takie stanowisko zawiera pismo Ministra Infrastruktury z dnia 28 lutego 2018 r. skierowane na moje ręce.
Linia kolejowa nr 281 na tym odcinku ma obecnie kategorię B. Zatem przejazdy kolejowo-drogowe, na których ruch drogowy jest kierowany przy pomocy samoczynnych systemów przejazdowych, wyposażone zostaną w sygnalizację świetlną i rogatki zamykające ruch drogowy w kierunku:
a) wjazdu na przejazd albo
b) wjazdu na przejazd i zjazdu z przejazdu
Podobnie stanie się na stacjach kolejowych w tym na stacji PKP Więcbork, gdzie zardzewiałe nieczynne semafory zastąpią elektryczne sygnalizatory świetlne.
To stanowisko Ministra Infrastruktury to efekt moich wieloletnich działań w tej sprawie, u Pani Premier RP na Radzie Ministrów RP w Ministerstwie Infrastruktury, UTK, WINB oraz w PKP PLK SA. Główne prace rewitalizacyjne na LK 281 rozpoczną się w 2021 r.
Jest to niewątpliwie wielki mój sukces, gdyż po 40 latach dewastacji i bezczynności PKP linia ta zostanie zrewitalizowana, a prędkość szlakowa podwyższona do 100 km na godzinę na całym odcinku LK 281 Nakło n/Not – Więcbork – Chojnice. To pozwoli na wznowienie regularnych połączeń pasażerskich PKP PLK SA na całej LK 281 oraz na stacji PKP Więcbork.
Dobiegł też końca remont generalny dachu Dworca PKP Więcbork. Teraz czas na nową elewacje dworca, która od ponad 40 lat niebyła odnawiana. Po mojej kolejnej interwencji Zarząd PKP SA w Warszawie uwzględnił w inwestycjach PKP SA remont dachu przyległego do Dworca PKP Więcbork budynku kolejowego, który uzyska nowe pokrycie dachowe do 2021 roku. Również po mojej interwencji włączone zostaną nieczynne latarnie kolejowe przy ulicy Dworcowej oraz w obrębie stacji PKP Więcbork. Takie stanowisko zawiera pismo Zarządu PKP SA w Warszawie z dnia 7 lutego 2018 r. skierowane na moje ręce nr pisma KOZ04.051.141.2017.MM/9
Kolejny mój sukces odniosłem w Urzędzie Transportu Kolejowego w Warszawie na rzecz remontu LK 281 od Chojnic przez Więcbork do Nakła n/Not i na stacji PKP Więcbork. Poniżej stanowisko UTK potwierdzające te nieprawidłowości, które PKP PLK SA usunie do końca 2018 roku.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka
Szanowny Panie
Tomasz Roman Bracka
w odpowiedzi na wystąpienie z 26 lutego 2018 r. oraz w nawiązaniu do korespondencji w zakresie zgłaszanych nieprawidłowości na linii nr 281 Oleśnica – Chojnice oraz stacji Więcbork i przyległych do niej gruntów uprzejmie dziękuję za przekazane uwagi i sugestie.
Jednocześnie informuję, że wskazana przez Pana decyzja administracyjna o sygnaturze:
DN-WN.500.30.2017.KK, w której Prezes Urzędu Transportu Kolejowego (dalej „Prezes UTK”) stwierdził naruszenie przepisów dotyczących obowiązków zarządcy infrastruktury kolejowej w zakresie bezpieczeństwa transportu kolejowego, poprzez:
– nieprawidłowe utrzymanie nawierzchni toru kolejowego, w związku z przekroczoną graniczną wartością parametru konstrukcyjnego toru kolejowego, tj. występowaniem zwężeń szerokości toru kolejowego linii kolejowej nr 281 Oleśnica – Chojnice w km 269,400 – 270,025 do wartości mniejszej niż 1425 mm;
– nieskuteczne dozorowanie stanu technicznego linii kolejowej, w związku z zanieczyszczoną i silnie zachwaszczoną podsypką toru kolejowego linii kolejowej nr 281 Oleśnica – Chojnice na odcinku od km 268,894 do km 269,400;
– nieprawidłowe utrzymanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego, w związku z uszkodzonymi osłonami wnęk słupowych urządzeń oświetlenia zewnętrznego, zlokalizowanych w obrębie zamkniętego dla czynności technicznych posterunku ruchu Więcbork oraz uszkodzoną konstrukcją wsporczą (żerdzie) urządzenia oświetlenia zewnętrznego, zlokalizowanego w km 270,510 linii kolejowej nr 281 Oleśnica – Chojnice (słup o oznaczeniu 14-88);
nie jest prawomocna.
Mając na uwadze rodzaj i rozmiar naruszenia, a także zakres czynności związanych z jego usunięciem, Prezes UTK wyznaczył termin realizacji działań naprawczych do 31 grudnia 2018 r. uznając, że termin ten zagwarantuje prawidłowe zorganizowanie i wykonanie działań naprawczych, po wykonaniu których zapewnione zostanie bezpieczeństwo ruchu kolejowego.
Strona, którą jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., skorzystała z przysługującego jej prawa i złożyła odwołanie od powyższej decyzji na mocy rozdziału 10 Kodeksu postępowania administracyjnego (dalej „k.p.a.”) (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 1257 z późn. zm.) z dopełnieniem wszystkich związanych z tym obowiązków strony.
W tym miejscu należy zaznaczyć, że przepisy k.p.a. nakładają na Prezesa UTK, jako organ centralny administracji rządowej, obowiązek ponownego, wnikliwego i całościowego przeanalizowania przedmiotowej sprawy, co w powyższym przypadku, z uwagi na skomplikowany charakter sprawy, może wydłużyć postępowanie o czas potrzebny do przeprowadzenia wszystkich niezbędnych czynności pozwalających na wnikliwą analizę materiału dowodowego.
Jednocześnie informuję, że w ramach postępowania zostało wystosowane zawiadomienie o przeprowadzeniu dowodu z oględzin, który to dowód ma istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia przedmiotowej sprawy. Oględziny w toku postępowania administracyjnego w sprawie zostaną przeprowadzone przez inspektorów Oddziału Terenowego UTK, który nie brał wcześniej udziału w czynnościach nadzorczych wobec strony, w lokalizacjach objętych decyzją pierwszej instancji.
Pragnę jednocześnie przekazać, że po rozstrzygnięciu przedmiotowego postepowania podjęte zostaną dalsze czynności nadzorcze mające na celu weryfikację realizacji decyzji Prezesa UTK wydanych dotychczas, a dotyczących linii nr 281 oraz stacji Więcbork.
W przypadku stwierdzenia niewykonania decyzji administracyjnych Prezesowi UTK przysługuje prawo do wszczęcia postępowania administracyjnego w sprawie nałożenia kary za niewykonanie zawartych w nich postanowień.
Należy jednocześnie wskazać, że w toku postępowania organ administracji publicznej działa w zakresie niezbędnym do dokładnego wyjaśnienia stanu faktycznego i prawnego sprawy, przy pomocy środków adekwatnych do charakteru, okoliczności i stopnia złożoności sprawy. Ponadto organ administracji publicznej obowiązany jest zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwić im wypowiedzenie się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań.
W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować za wszystkie zgłoszenia przekazywane w trosce o bezpieczeństwo transportu kolejowego.
W imieniu Prezesa UTK dziękuję za przesłane uwagi i sugestie, wyrażając nadzieję, że przekazane informacje okażą się dla Pana satysfakcjonujące.
Z poważaniem
Marta Strojek
Referendarz
Wydział Planowania i Koordynacji
Departament Planowania i Nadzoru
Urząd Transportu Kolejowego
02-305 Warszawa
www.utk.gov.pl
NIP 5262695081 REGON 015481433
Tomasz Roman Bracka

Grób śp. † Jana Bracka Miejscem Pamięci Narodowej RP od 23. 03. 2014 r.
Grób śp. † Jana Bracka na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku został uznany Decyzją Prezydium Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego z dnia 26 marca 2014 r. nr Decyzji WSP.II.5212.9.2014.MK dokument podpisała Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy Pani Dorota Hass. W tym roku mija 80 rocznica śmierci śp. † Jana Bracka. – Tomasz Roman Bracka

Grób śp. † Jana Bracka Miejscem Pamięci Narodowej RP od 23. 03. 2014 r.
Grób śp. † Jana Bracka na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku oficjalnie Miejscem Pamięci Narodowej RP od 2014 r. Decyzją Prezydium Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego z dnia 26 marca 2014 r. nr Decyzji WSP.II.5212.9.2014.MK. Poniżej dokument podpisany przez Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Panią Dorotę Hass z Kujawsko Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy potwierdzający w piśmie z dnia 12 listopada 2015 r. nr pisma WPS.II.5212.39.2015.MK Miejsce Pamięci Narodowej wraz z kartą nr 14 Miejsca Pamięci Narodowej na grobie śp. † Jana Bracka, którą to kartę tego Miejsca Pamięci Narodowej przekazano mi Tomaszowi Bracka wraz z tm pismem. Ten dokument zaprzecza kłamstwom medialnym i IPN w sprawie istniejącego do dziś Miejsca Pamięci Narodowej na grobie śp. Jana Bracka, którego nikt do tej pory nie uchylił, gdyż nie ma takich regulacji prawnych, a w tym wypadku istnieje powaga rzeczy prawomocnie ustanowionej. Zgodnie z wskazaniem w powyższym piśmie Miejscem Pamięci Narodowe na mogile śp. † Jana Bracka zajmuję się ja Tomasz Roman Bracka jako członek rodziny śp. † Jana Bracka bez łaski IPN i wszelkiej maści władz regionalnych, jeszcze mnie na kwiaty i świece stać – Tomasz Roman Bracka. W tym roku mija 80 rocznica śmierci śp. † Jana Bracka. – Tomasz Roman Bracka

Trwa remont dachu i Dworca PKP Więcbork po interwencji w PKP SA Tomasza Bracka !
Trwa remont dachu i Dworca PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji w Zarządzie PKP SA w Warszawie. Więcbork 30 .12. 2017 r.
– pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Rozpoczął się wywalczony przeze mnie remont Dworca PKP Więcbork
Rozpoczął się remont Dworca PKP Więcbork na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia !!!
Po wieloletnich interwencjach z mojej strony w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy oraz w PKP SA i UTK w Warszawie w sprawie remontu zdewastowanego Dworca PKP Więcbork, dziś po po 40 latach rozpoczął się remont Dworca PKP Więcbork, zrywana jest stuletnia dachówka i kładziona nowa !!! To jest kolejny wielki mój sukces kolejowy, który jest solą w oku dla nieudolnych władz miejskich Więcborka ich kadzielnic medialnych i beznadziejnych radnych, którzy już za osiem miesięcy przejdą z burmistrzem i jego zstępnicą w oczekiwany przez większość mieszkańców stan spoczynku.
Remont podzielony jest na dwa etapy wykonawcą jest firma Usługi Ogólnobudowlane, Ciesielstwo, Dekarstwo Damian Sielczak, firma ta wymieni cały dach, rynny i okna na budynku Dworca PKP Więcbork do 31 grudnia 2017r. Inwestorem remontu Dworca PKP Więcbork jest PKP SA w Warszawie.
W przyszłym roku nastąpi remont elewacji Dworca PKP Więcbork z poczekalnią i kasami dworcowymi. Dworzec PKP Więcbork usytuowany jest na czynnej ponownie od 8 grudnia 2016 r. LK 281 dla przewozów pasażersko – towarowych na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia !!!
Poniżej stanowisko PKP SA Warszawa skierowane do mnie w tej sprawie kilka dni temu, po mojej kolejnej interwencji w sprawie remontu Dworca PKP Więcbork, który wreszcie się rozpoczął i ma się zakończyć do końca roku tak jak budowa wywalczonego przeze mnie ronda w Więcborku, co w mojej ocenie jest nierealne i potrwa jeszcze dobry miesiąc przy sprzyjającej pogodzie, ale to jest najmniej istotne ważne, że obie inwestycje zostaną zrealizowane tej zimy !!!
Na koniec by nie było niedomówień załączam wywalczone przeze mnie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 8 grudnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego w zakresie sieci komunikacyjnej w międzywojewódzkich i międzynarodowych przewozach pasażerskich w transporcie kolejowym z zatwierdzeniem międzywojewódzkiej pasażerskiej codziennej linii kolejowej nr 281 na całym odcinku Oleśnica - Więcbork - Chojnice, co potwierdza ostatnia mapa na załączonym w linku w/w rozporządzenia http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp…
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Rozpoczął się wywalczony przeze mnie remont Dworca PKP Więcbork
Rozpoczął się remont Dworca PKP Więcbork na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ – Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia !!!
Po wieloletnich interwencjach z mojej strony w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy oraz w PKP SA i UTK w Warszawie w sprawie remontu zdewastowanego Dworca PKP Więcbork, po 40 latach rozpoczął się remont Dworca PKP Więcbork, zrywana jest stuletnia dachówka i kładziona nowa.Wartość inwestycji to ponad 250 000 złotych !!!
Remont podzielony jest na dwa etapy wykonawcą jest firma Usługi Ogólnobudowlane, Ciesielstwo, Dekarstwo Damian Sielczak, firma ta wymieni cały dach, opierzenia i rynny na całym budynku Dworca PKP Więcbork. Inwestorem remontu Dworca PKP Więcbork jest PKP SA w Warszawie.
W przyszłym roku nastąpi remont elewacji Dworca PKP Więcbork z poczekalnią i kasami dworcowymi. Dworzec PKP Więcbork usytuowany jest na czynnej ponownie od 8 grudnia 2016 r. LK 281 dla przewozów pasażersko – towarowych na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia !!! Poniżej zdjęcie dzisiejsze z placu budowy na Dworcu PKP Więcbork.
Tomasz Roman Bracka

Most w Suchorączku gmina Więcbork wybudowany
Most w Suchorączku gmina Więcbork po rocznych mękach nareszcie wybudowany i przejezdny !
Inwestycja zaistniała po mojej skutecznej interwencji w tej sprawie w PINB w Sępólnie Kr, który wydał nakaz przebudowy sypiącego się mostu.
Poniżej dzisiejsze moje zdjęcia z palcu budowy.
foto Tomasz Roman Bracka. Więcbork grudzień 2017 r.

Przebudowa ulicy Pomorskiej w Więcborku
Po moich wieloletnich interwencjach w PINB w Sępólnie Kr i nakazach pokontrolnych dobiega końca przebudowa wątpliwej jakości ulicy Pomorskiej w Więcborku.
Termin realizacji inwestycji 24 grudnia 2017 r. Poniżej dzisiejsze zdjęcia z placu budowy w/w ulicy.
foto Tomasz Roman Bracka Więcbork grudzień 2017 r.

Przebudowa ulicy Pomorskiej w Więcborku
Po moich wieloletnich interwencjach w PINB w Sępólnie Kr i nakazach pokontrolnych dobiega końca przebudowa wątpliwej jakości ulicy Pomorskiej w Więcborku.
Termin realizacji inwestycji 24 grudnia 2017 r. Poniżej dzisiejsze zdjęcia z placu budowy w/w ulicy.
foto Tomasz Roman Bracka Więcbork grudzień 2017 r.

Rusza wyalczony przeze mnie remont Dworca PKP Więcbork
Po wieloletnich interwencjach z mojej strony w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy oraz w PKP SA i UTK w Warszawie w sprawie remontu zdewastowanego dworca PKP Więcbork, dziś po po 40 latach rozpoczął się remont więcborskiego Dworca PKP.
Remont podzielony jest na dwa etapy wykonawcą jest firma Usługi Ogólnobudowlane, Ciesielstwo, Dekarstwo Damian Sielczak, firma ta wymieni cały dach, rynny i okna na budynku Dworca PKP Więcbork do 31 grudnia 2017r. Inwestorem remontu Dworca PKP Więcbork jest PKP SA w Warszawie.
W przyszłym roku nastąpi remont elewacji Dworca PKP Więcbork z poczekalnią i kasami dworcowymi. Dworzec PKP Więcbork usytuowany jest na czynnej ponownie od 8 grudnia 2016 r. LK 281 dla przewozów pasażersko - towarowych na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe relacji Katowice - Więcbork - Gdynia !!!
Poniżej stanowisko Rzecznika PKP SA Warszawa skierowane do mnie w tej skrawie kilka dni temu, po mojej kolejnej interwencji
foto Tomasz Roman Bracka
Szanowny Pan Tomasz Roman Bracka
Dzień dobry,
Wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia prac remontu Dworca PKP Więcbork i planuje je wkrótce rozpocząć. W ostatnim czasie nie było sprzyjających warunków pogodowych, niemniej zależy nam na tym, aby prace były zakończone do końca roku. W razie niedotrzymania przez wykonawcę terminów PKP SA ma możliwość podjęcia przewidzianych umową kroków.
O firmie będącej wykonawcą informowaliśmy w korespondencji z 19 października – Usługi Ogólnobudowlane, Ciesielstwo, Dekarstwo Damian Sielczak.
Pozdrawiam,
Tomasz Leś
Wydział Prasowy
Biuro Komunikacji i Promocji
Polskie Koleje Państwowe S.A.

Przebudowa ul. Wojska Polskiego po mojej skutecznej interwencji
Po moich wieloletnich interwencjach w PINB w Sępólnie kr. i w Starostwie Powiatowym oraz po licznych nakazach pokontrolnych dobiega końca pierwszy etap przebudowy zdewastowanej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku.
Termin realizacji pierwszego etapu inwestycji został przesunięty z 15 grudnia do 24 grudnia 2017 r. Przesuniecie terminu jest spowodowane zmianą wykonawcy, gdyż firma, która wygrała przetarg nie sprostała temu zadaniu i zeszła z placu budowy.
Natomiast pozostała część ulicy Wojska Polskiego zostanie przebudowana do końca 2018 r. Poniżej dzisiejsze zdjęcia z placu budowy.
foto Tomasz Roman Bracka Więcbork grudzień 2017 r.

Przebudowa ul. Wojska Polskiego po mojej skutecznej interwencji
Po moich wieloletnich interwencjach w PINB w Sępólnie kr. i w Starostwie Powiatowym oraz po licznych nakazach pokontrolnych dobiega końca pierwszy etap przebudowy zdewastowanej ulicy Wojska Polskiego w Więcborku.
Termin realizacji pierwszego etapu inwestycji został przesunięty z 15 grudnia do 24 grudnia 2017 r. Przesuniecie terminu jest spowodowane zmianą wykonawcy, gdyż firma, która wygrała przetarg nie sprostała temu zadaniu i zeszła z placu budowy.
Natomiast pozostała część ulicy Wojska Polskiego zostanie przebudowana do końca 2018 r. Poniżej dzisiejsze zdjęcia z placu budowy.
foto Tomasz Roman Bracka Więcbork grudzień 2017 r.

Przyspiesza budowa ronda w Więcborku
Przyspiesza budowa ronda imienia Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego przy cmentarzu komunalnym w Więcborku. Przy rondzie pojawią się nowe chodniki, ścieżka rowerowa nowe oświetlenie uliczne i przejście dla pieszych.
Inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców i taki właśnie był mój cel jako inicjatora i wnioskodawcy tej potrzebnej inwestycji drogowej. Wartość inwestycji 2 mln. zł.
foto Tomasz Roman Bracka

Przyspiesza budowa ronda w Więcborku
Przyspiesza budowa ronda imienia Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego przy cmentarzu komunalnym w Więcborku. Przy rondzie pojawią się nowe chodniki, ścieżka rowerowa nowe oświetlenie uliczne i przejście dla pieszych.
Inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców i taki właśnie był mój cel jako inicjatora i wnioskodawcy tej potrzebnej inwestycji drogowej. Wartość inwestycji 2 mln. zł.
foto Tomasz Roman Bracka

Przyspiesza budowa ronda w Więcborku
Przyspiesza budowa ronda imienia Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego przy cmentarzu komunalnym w Więcborku. Przy rondzie pojawią się nowe chodniki, ścieżka rowerowa nowe oświetlenie uliczne i przejście dla pieszych.
Inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców i taki właśnie był mój cel jako inicjatora i wnioskodawcy tej potrzebnej inwestycji drogowej. Wartość inwestycji 2 mln. zł.
foto Tomasz Roman Bracka

Przyspiesza budowa ronda w Więcborku
Przyspiesza budowa ronda imienia Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego przy cmentarzu komunalnym w Więcborku. Przy rondzie pojawią się nowe chodniki, ścieżka rowerowa nowe oświetlenie uliczne i przejście dla pieszych.
Inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców i taki właśnie był mój cel jako inicjatora i wnioskodawcy tej potrzebnej inwestycji drogowej. Wartość inwestycji 2 mln. zł.
foto Tomasz Roman Bracka

Przyspiesza budowa ronda w Więcborku
Przyspiesza budowa ronda imienia Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego przy cmentarzu komunalnym w Więcborku. Przy rondzie pojawią się nowe chodniki, ścieżka rowerowa nowe oświetlenie uliczne i przejście dla pieszych.
Inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców i taki właśnie był mój cel jako inicjatora i wnioskodawcy tej potrzebnej inwestycji drogowej. Wartość inwestycji 2 mln. zł.
foto Tomasz Roman Bracka

Budowa nowej drogi wojewódzkiej 189 i nowe skrzyżowanie !
Budowa nowej drogi wojewódzkiej 189 z Więcborka przez Sypniewo do Granicy województwa kujawsko – Pomorskiego już w 2018 r. oraz nowe skrzyżowanie w Więcborku z dokumentacją techniczną dla przebudowy DW nr 241 Wiele - Więcbork - Sępólno Kr z budową 3 ronda w Więcborku, taki jest efekt moich wieloletnich interwencji w tej Sprawie w UM Toruniu, ZDW Bydgoszcz i WINB Bydgoszcz – Tomasz Roman Bracka

Jan Bracka ur. 22. 08. 1869 r. zmarł † 09. 05. 1938 r. w Więcborku
Jan Bracka ur. 22. 08. 1869 r. zmarł † 09. 05. 1938 r. w Więcborku obywatel Polski wyznania rzymskokatolickiego syn Anny i Wojciecha Bracka. Dwukrotnie żonaty, pierwsza żona Albertyna Niemczyk, druga Franciszka Sauermann, ojciec sześciorga dzieci. Piłsudczyk i legionista współtwórca II RP w 1920 r. po powrocie Więcborka do Polski na mocy Traktatu Wersalskiego udostępnił własne domy władzom odrodzonej Rzeczypospolitej na siedzibę Urzędu Miejskiego w Więcborku i Poczty Polskiej.
Filantrop, polityk polski, najbogatszy mieszkaniec Więcborka w II RP, kupiec, przedsiębiorca, handlowiec, ziemianin, rentier, restaurator, kawaler najwyższych odznaczeń państwowych RP. Radny Miejski Więcborka pierwszej kadencji w II RP, członek Zarządu Miejskiego w Więcborku w II RP od 1923 r. do samej śmierci. Członek Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem Józefa Piłsudskiego. Od 3 grudnia 1933 r. do samej śmierci prezes i założyciel i król Stowarzyszenia Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku. Założyciel i Sekretarz Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Więcborku. Założyciel i członek Towarzystwa Samodzielnych Kupców Polskich w Więcborku. Członek i założyciel organizacji religijnych rzymskokatolickich w Więcborku oraz wielki filantrop i darczyńca w tym na rzecz przebudowy kościoła katolickiego w Więcborku w 1937 roku.
Pogrzeb państwowy śp. † Jana Bracka 13 maja 1938 r. i zgromadził w Więcborku tysiące mieszkańców oraz delegacje najwyższych władz państwowych RP. Trumna z ciałem śp Jana Bracka była wystawiona w więcborskim kościele W kondukcie żałobnym za trumną szli Prezydent RP Ignacy Mościcki, marszałek Polski Edward Rydz-Śmigły oraz sześciu kapłanów katolickich z przedstawicielami Wojska Polskiego i Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Jak podaje Gazeta Sępoleńska z maja 1938 r. tak wielkiego i doniosłego pogrzebu miasto Więcbork jeszcze nie widziało, a za trumną podążały wszystkie więcborskie organizacje zarówno świeckie i duchowne oraz niezliczone rzesze przyjaciół i mieszkańców.
Natomiast w oryginalnej kronice 285 letniego KBS Więcbork zachowały się oryginalne rękopisy pradziadka Jana Bracka prezesa KBS Więcbork z korespondencji Jana Bracka z Marszałkiem Polski Józefem Piłsudskim, z którym był zaprzyjaźniony i którego gościł w swoich domach na więcborskim Rynku w II RP. To samo dotyczy Prezydenta RP prof. Ignacego Mościckiego, który wielokrotnie bywał w domach Jana Bracka w Więcborku i tam zakupywał w przedsiębiorstwie handlowym Jana Bracka, różne towary do Rezydencji Prezydenta RP Ignacego Mościckiego, która mieściła się na przedmieściach Więcborka, obecnie jest to Runowie Młyn.
Miejsce spoczynku śp † Jana Bracka na cmentarzu parafialnym w Więcborku zostało uznane Miejscem Pamięci Narodowej RP decyzją Prezydium Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa województwa kujawsko – pomorskiego w Bydgoszczy z dniem 26 marca 2014 r. (nr. decyzji WPS.II.5212.9.2014.MK). Ta decyzja jest prawomocna i ostateczna.
Tomasz Roman Bracka Więcbork 04 listopad 2017 r.

Publikuję oryginalną kronikę 285 letniego KBS Więcborku z wpisami prezesa Jana Bracka
Po raz pierwszy publikuję zdjęcie oryginalnej kroniki 285 letniego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, w której zachowały się rękopisy pradziadka prezesa KBS Więcbork śp Jana Bracka z korespondencji z śp Marszałkiem Polski Józefem Piłsudskim, z którym był zaprzyjaźniony i którego gościł w swoich domach na więcborskim Rynku w II RP. Obok Kroniki 285 letniego KBS Więcbork oryginalne łańcuchy królewskie KBS Więcbork z II RP czyli łańcuchy Króla powiatu KBS RP i Króla KBS Więcbork z herbami Więcborka, Kamienia i Sępólna Kr. Zaprezentowana kronika KBS Więcbork ma 285 lat i widnieje w niej zapis prezes Jan Bracka,( Kopia całej kroniki 285 letniego KBS Więcbork jest w moim posiadaniu)!!! foto prezes KBS Więcbork Tomasz Roman Bracka Więcbork 08. 10. 2017 r.

Mojemu miastu Więcbork na 100 – lecie Odzyskania Niepodległości
Mojemu miastu Więcbork na 100 – lecie Odzyskania Niepodległości czyli nowe ronda i skrzyżowania, przebudowa DW 189, 241, 242 w mieście i gminie Więcbork, obwodnica Więcborka, oto owoce mojej pracy !!! Wartość w/w inwestycji sto milionów złotych !!!
Tomasz Roman Bracka

Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Z wojewodą kujawsko – pomorskim w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy po odznaczeniu mnie przez Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski – Bydgoszcz 26. 09. 2017 r. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka – foto gazeta więcborska

Ratujemy w MINB stacje PKP Więcbork i Linie Kolejową nr 281
Ratujemy w MINB stacje PKP Więcbork i Linie Kolejową nr 281
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Ratujemy w MINB stacje PKP Więcbork i Linie Kolejową nr 281
Ratujemy w MINB stacje PKP Więcbork i Linie Kolejową nr 281
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Ratujemy stacje PKP Więcbork i Linie Kolejową nr 281 !!!
Jestem też działaczem ogólnopolskiego Społecznego Komitetu Obrony Linii Kolejowych na województwo Kujawsko pomorskie promując przywrócenie regularnych połączeń pasażerskich na LK 281 i stacji PKP Więcbork. Pozdrawiam Tomasz Bracka

Ratujemy stacje PKP Więcbork i Linie Kolejową nr 281 !!!
Jestem też działaczem ogólnopolskiego Społecznego Komitetu Obrony Linii Kolejowych na województwo Kujawsko pomorskie promując przywrócenie regularnych połączeń pasażerskich na LK 281 i stacji PKP Więcbork. Pozdrawiam Tomasz Bracka

Wywalczyłem rewitalizacje LK 281 i Dworca PKP Więcbork
Miliony na Linie kolejową nr 281 i stacje PKP Więcbork po mojej skutecznej interwencji oraz remont Dworca PKP Więcbork od października 2017 r. który wywalczyłem po 40 latach w PKP SA w Warszawie !!! pozdrawiam Tomasz Bracka

Zarejestrowanie KBS Więcbork po reaktywacji przez prezesa Tomasza Romana Bracka
Zarejestrowane przez Prezesa KBS Więcbork Tomasza Romana Bracka w Krajowym Rejestrze Sądowym w Bydgoszczy Stowarzyszenie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku pod nr 0000217002 w ciągłości prawnej ze stowarzyszeniem KBS Więcbork Jana Bracka z 1933 r. i nr rejestracji 177.

Zarejestrowanie KBS Więcbork po reaktywacji przez prezesa Tomasza Romana Bracka
Zarejestrowane przez Prezesa KBS Więcbork Tomasza Romana Bracka w Krajowym Rejestrze Sądowym w Bydgoszczy Stowarzyszenie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku pod nr 0000217002 w ciągłości prawnej ze stowarzyszeniem KBS Więcbork Jana Bracka z 1933 r. i nr rejestracji 177. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Zarejestrowanie KBS Więcbork po reaktywacji przez prezesa Tomasza Romana Bracka
Zarejestrowane przez Prezesa KBS Więcbork Tomasza Romana Bracka w Krajowym Rejestrze Sądowym w Bydgoszczy Stowarzyszenie Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku pod nr 0000217002 w ciągłości prawnej ze stowarzyszeniem KBS Więcbork Jana Bracka z 1933 r. i nr rejestracji 177.

Jubileusz 285 - lecia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku i 15 rocznica reaktywacji
Jubileusz 285 - lecia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku i 15 rocznica reaktywacji KBS Więcbork, której dokonałem jako prezes KBS Więcbork z 15 braćmi KBS Więcbork 15 lat temu w Więcborku 11. 11. 2002 r.
Naz zdjęciu w siedzibie KBS Więcbork pierwszy prezes odrodzonego KBS Więcbork w III RP Tomasz Roman Bracka i Eurodeputowany Parlamentu Europejskiego PiS Kosma Złotowski powołany przeze mnie na brata KBS Więcbork w 2005 roku.
Więcbork 08. 10. 2017 r. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Dziękuję Panie Prezydencie RP dr. Andrzeju Duda !!! Dziękuje Polsko !!! Tomasz Roman Bracka

Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Z wojewodą kujawsko – pomorskim i mamą w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy po odznaczeniu mnie przed chwilą przez Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej i publicznej – Bydgoszcz 26. 09. 2017 r. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski !!!
Z wojewodą kujawsko – pomorskim i mamą w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy po odznaczeniu mnie przed chwilą przez Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej i publicznej – Bydgoszcz 26. 09. 2017 r. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej i publicznej !!!
Dziękuję Panie Prezydencie RP dr. Andrzeju Duda !!! Dziękuje Polsko !!! Tomasz Roman Bracka

Wywalczyłem kolejne rondo w Więcborku przy ul. Pocztowej i Mickiewicza !
Wywalczyłem kolejne wielomilionowe inwestycje drogowe w mieście i gminie Więcbork czyli nowe drogi wojewódzkie nr 189 i DW 241 oraz trzecie rondo przy ul. Pocztowej i Mickiewicza, które prezentuje poniżej !!! Tomasz Bracka

Wywalczyłem nowe skrzyżowanie w Więcborku przy DW 241 i 242
Wywalczyłem kolejne wielomilionowe inwestycje drogowe w mieście i gminie Więcbork czyli nowe drogi wojewódzkie nr 189 i DW 241 oraz trzecie rondo przy ul. Pocztowej i Mickiewicza z nowym skrzyżowaniem w Więcborku przy DW 241 i 189, które prezentuje poniżej !!! Tomasz Bracka

Wywalczyłem miliony na więcborskie drogi oto efekt mojej pracy i skuteczności !!!
Wywalczyłem kolejne wielomilionowe inwestycje drogowe w mieście i gminie Więcbork czyli nowe drogi wojewódzkie nr 189 i DW 241 oraz trzecie rondo przy ul. Pocztowej i Mickiewicza z nowym skrzyżowaniem w Więcborku przy DW 241 i 189 !!! Tomasz Bracka

Wywalczyłem miliony na więcborskie drogi oto efekt mojej pracy i skuteczności !!!
Wywalczyłem kolejne wielomilionowe inwestycje drogowe w mieście i gminie Więcbork czyli nowe drogi wojewódzkie nr 189 i DW 241 oraz trzecie rondo przy ul. Pocztowej i Mickiewicza z nowym skrzyżowaniem w Więcborku przy DW 241 i 189 !!!
Tomasz Bracka

Kontrola zaniedbanej przez PKP PLK SA LK 281 na 130 letniej stacji PKP Więcbork
Kontrola 17. 08. 2017 r.z moim udziałem zaniedbanej i nieoczyszczonej przez PKP PLK SA Linii Kolejowej Nr 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ - Południe, w okolicach i na stacji PKP Więcbork. Ta 130 letnia linia kolejowa Nr 281 już 37 lat temu miała mieć dobudowany drugi tor na wybudowanych nasypach i mostach na całym odcinku i być zelektryfikowana również w Więcborku. Czas tą inwestycje dokończyć Panie Premierze Morawiecki, by magistrala kolejowa była przejezdna i zelektryfikowana na całym odcinku Katowice - Więcbork - Gdynia. Tomasz Roman Bracka

Gratulacje dla Tomasza Roman Bracka po odznaczeniu przez Prezydenta RP
Gratulacje od licznych przyjaciół oraz od Pawła Kukiza, Posłów RP, polityków i całego zespołu Dżem po odznaczeniu mnie przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Dyplom Technika Administracji Tomasz Roman Bracka po 2 letniej szkole policealnej
Dyplom Technika Administracji Tomasz Roman Bracka po 2 letniej szkole policealnej i to wcale nie koniec mojej przygody z studiami.
– pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Suplement do mojego Dyplomu Technika Administracji
Suplement do Dyplomu Technika Administracji po 2 letniej szkole policealnej i to wcale nie koniec mojej przygody z studiami.
– pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Suplement do mojego Dyplomu Technika Administracji
Suplement do Dyplomu Technika Administracji po 2 letniej szkole policealnej i to wcale nie koniec mojej przygody z studiami.
– pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Nowe rondo przy cmentarzu komunalnym w Więcborku za 1.880.992,89 PLN
Jako inicjator i wnioskodawca budowy kolejnego ronda w Więcborku z satysfakcją oznajmiam, że firma Mar – Bruk z Charzykowy wybuduje do 30 października 2017r. nowe rondo przy cmentarzu komunalnym w Więcborku za 1.880.992,89 PLN.
Zakończona 8 sierpnia 2017 r. procedura przetargowa w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy wyłoniła wykonawce budowy ronda w Więcborku przy ulicy Wyzwolenia w okolicach cmentarza komunalnego. Natomiast brakująca po przetargu w kwota 388.982.89 PLN na wykonanie w/w inwestycji został uzupełniona przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, co pozwala na jej rozpoczęcie.
W ramach inwestycji, która rozpocznie się we wrześniu 2017 roku i zakończy 30 października 2017 r, obok ronda powstaną nowe nawierzchnie asfaltowe, nowe latarnie, nowe chodniki z przejściem dla pieszych oraz parking przy cmentarzu komunalnym w Więcborku.
Zgodnie z moją wolą jako inicjatora i wnioskodawcy budowy kolejnego ronda w Więcborku, powyższa inwestycja nie obciąża groszem budżetu miasta Więcbork zgodnie z moja wolą wnioskodawcy budowy tego ronda w Więcborku. Dziś już mogę powiedzieć, ze dotrzymałem danego słowa wyborcom w tej sprawie i ma ogromną satysfakcje, że ta potrzebna inwestycja stała staje się faktem. Dziękuję Marszałkowi Całbeckiemu i ZDW Bydgoszcz za poparcie i 100 % wsparcie finansowe budowy potrzebnego ronda w Więcborku !!!
Reasumując teraz już chyba nie macie państwo wątpliwości za co odznaczył mnie po raz kolejny Prezydent RP Pan Andrzej Duda, Złotym Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Przestańcie się dziwić panie burmistrzu Kuszewski, Masztakowski i pozostali maruderzy, gdyż takich inicjatyw i działań skutecznych rzecz Polski i społeczeństwa Więcborka, regionu i kraju podąłem tysiące o czym doskonale wiecie i nie musicie zaklinać rzeczywistości bo to się wam nigdy nie uda !!!
Oczkuję od władz miejskich Więcborka i radnych miejskich jako inicjator i wnioskodawca w/w inwestycji, by za mój wieloletni trud i skuteczność na rzecz budowy ronda przy cmentarzu komunalnym nadać mu imię Prezydenta RP Ignacego Mościckiego. Nadmieniam, że nieopodal przyszłego ronda mieściła się w pałacu w lesie rezydencja Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego w II RP. Czas w końcu na upamiętnienie Prezydenta Mościckiego honorowego obywatela Więcborka, sponiewieranego przez komunistyczne i postkomunistyczne władze miejskie Więcborka w PRL i III RP !!!
pozdrawiam
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Złotego Krzyża Oficerskiego
Orderu Odrodzenia Polski

Dworzec PKP Więcbork do generalnego remontu w 2017 r. po mojej interwencji u prezesa PKP SA
Dworzec PKP Więcbork do generalnego remontu w 2017 r. po mojej interwencji u prezesa PKP SA. Poniżej link do ogłoszonego przez PKP SA przetargu 29 sierpnia 2017 r. w sprawie remontu Dworca PKP Więcbork, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na 11 września 2017 r. https://pkp.eb2b.com.pl/auction/auction/preview-auction/id/47267 Tomasz Roman Bracka

Gazyfikacja ziemna Więcborka
Jak mnie informuje w piśmie z dnia 08.09.2016 r. Prezes Zarządu Polskiej Spółki Gazowej w Warszawie nr pisma PGS/PZ/03/128/2016, mój wniosek w sprawie gazyfikacji ziemnej miasta i gminy Więcbork został ujęty w planach inwestycyjnych Polskiej Spółki Gazowej na lata 2014-2020 r.
Jak mnie informuję rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. podpisano list intencyjny w tej sprawie z gmina Więcbork, a powyższa inwestycja uzyskała akceptacje Rady Techniczno -Ekonomicznej Centrali. Wniosek w dniu 06.07.2017 został złożony na RTE Zakładu, a następnie po pozytywnym zaopiniowaniu przekazany do akceptacji przez RTE Centrali.
Protokół z posiedzenia Zarządu PSG w Warszawie został podpisany przez RTE Centrali i prezesa A. Węgrzyna. Kierownik Projektu z OZG w Bydgoszczy otrzymał ten protokół drogą mailową w dniu 28.06.2017 r.
Szacowany termin gazyfikacji Więcborka to 2020 rok.
Z poważaniem
Artur Michniewicz
Rzecznik Prasowy
Departament Komunikacji
Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.
Centrala Spółki
ul. M. Kasprzaka 25, 01-224 Warszawa
Pozdrawiam – Tomasz Roman Bracka

Gazyfikacja ziemna Więcborka
Jak mnie informuje w piśmie z dnia 08.09.2016 r. Prezes Zarządu Polskiej Spółki Gazowej w Warszawie nr pisma PGS/PZ/03/128/2016, mój wniosek w sprawie gazyfikacji ziemnej miasta i gminy Więcbork został ujęty w planach inwestycyjnych Polskiej Spółki Gazowej na lata 2014-2020 r. Tomasz Bracka

Gazyfikacja ziemna Więcborka
Jak mnie informuje w piśmie z dnia 08.09.2016 r. Prezes Zarządu Polskiej Spółki Gazowej w Warszawie nr pisma PGS/PZ/03/128/2016, mój wniosek w sprawie gazyfikacji ziemnej miasta i gminy Więcbork został ujęty w planach inwestycyjnych Polskiej Spółki Gazowej na lata 2014-2020 r. Tomasz Bracka

Miliony złotych na remont linii kolejowej nr 281 i stacji PKP Więcbork
Wywalczyłem miliony złotych na remont linii kolejowej nr 281 i stacji PKP Więcbork z remontem generalnym dworca PKP Więcbork w 2017 roku !!! pozdrawiam Tomasz Bracka

Tysiące dokumentów z tysiącami zwykłych i niezwykłych spraw, które wywalczyłem
Tysiące dokumentów z tysiącami zwykłych i niezwykłych spraw, które wywalczyłem i załatwiłem dla mieszkańców Więcborka, Powiatu, Województwa i Kraju z ujawnieniem mnie Tomasza Bracka jako wnioskodawcy i autora tych sukcesów !!!
pozdrawiam Tomasz Bracka

Tysiące dokumentów z tysiącami zwykłych i niezwykłych spraw, które wywalczyłem
Tysiące dokumentów z tysiącami zwykłych i niezwykłych spraw, które wywalczyłem i załatwiłem dla mieszkańców Więcborka, Powiatu, Województwa i Kraju z ujawnieniem mnie Tomasza Bracka jako wnioskodawcy i autora tych sukcesów !!!
pozdrawiam Tomasz Bracka

Pismo Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie remontów na stacji PKP Więcbork
Pismo Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa po mojej interwencji do mnie Tomasz Bracka redaktora naczelnego gazety więcborskiej z dnia 19. 05. 2017 r. sygn DTK.2.051.53.2017.JM.1 podpisane przez Dyrektora Departamentu Kolejnictwa Pana Tomasza Buczyńskiego

Pismo Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie remontów na stacji PKP Więcbork
Pismo Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa po mojej interwencji do mnie Tomasz Bracka redaktora naczelnego gazety więcborskiej z dnia 19. 05. 2017 r. sygn DTK.2.051.53.2017.JM.1 podpisane przez Dyrektora Departamentu Kolejnictwa Pana Tomasza Buczyńskiego

Pismo Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w sprawie remontów na stacji PKP Więcbork
Pismo Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa po mojej interwencji do mnie Tomasz Bracka redaktora naczelnego gazety więcborskiej z dnia 19. 05. 2017 r. sygn DTK.2.051.53.2017.JM.1 podpisane przez Dyrektora Departamentu Kolejnictwa Pana Tomasza Buczyńskiego

Nowe rondo, skrzyżowanie i drogi w MiG Więcbork !!!
Pismo dyrektora ZDW do Tomasza Bracka z 2013 r. w/s budowy ronda w Więcborku i audytu na kolejne dwa skrzyżowania.
Tomasz Bracka

Nowe rondo, skrzyżowanie i drogi w MiG Więcbork !!!
Pismo dyrektora ZDW do Tomasza Bracka z 2013 r. w/s budowy ronda w Więcborku i audytu na kolejne dwa skrzyżowania.
Tomasz Bracka

Pismo ZDW Bydgoszcz do Tomasza Bracka
Pismo ZDW Bydgoszcz do Tomasza Bracka w sprawi modernizacji dróg wojewódzkich w mieście i gminie Więcbork.

Działalność moja i mojej gazety więcborskiej na rzecz stałych połączeń pasażerskich na stacji PKP W
Działalność moja i mojej gazety więcborskiej i firmy PHU LORD Tomasz Bracka na rzecz stałych połączeń pasażerskich na stacji PKP Więcbork z festynem kolejowym w 2015 roku.
Tomasz Bracka

Kandydat na Posła RP Tomasz Roman Bracka Kukiz15 w 2015 r.
Kandydat na Posła RP Tomasz Roman Bracka Kukiz15 w 2015 r. W tych wyborach pokonałem w byłym województwie bydgoskim czyli milionowym okręgu wyborczym 155 kontrkandydatów na posła RP plasując się na 52 miejscu na 12 mandatów poselskich z tego okręgu wyborczego. Za ponad dwa lata podczas kolejnych wyborów parlamentarnych mandat poselski jest bardzo realny. Tomasz Bracka

Kandydat na Burmistrza Więcborka Tomasz Roman Bracka w 2014 r.
Kandydat na Burmistrza Więcborka Tomasz Roman Bracka w 2014 r.

Kandydat na Posła RP Tomasz Roman Bracka Kukiz15 w 2015 r.
Kandydat na Posła RP Tomasz Roman Bracka Kukiz15 w 2015 r.

Kandydat na Posła RP Tomasz Roman Bracka Kukiz15 w 2015 r.
Głosowanie kandydata na Posła RP Tomasz Roman Bracka Kukiz15 w 2015 r.

Kandydat na Posła RP Tomasz Roman Bracka Kukiz15 w 2015 r.
Kandydat na Posła RP Tomasz Roman Bracka Kukiz15 w 2015 r. W tych wyborach pokonałem w byłym województwie bydgoskim czyli milionowym okręgu wyborczym 155 kontrkandydatów na posła RP plasując się na 52 miejscu na 12 mandatów poselskich z tego okręgu wyborczego. Za ponad dwa lata podczas kolejnych wyborów parlamentarnych mandat poselski jest bardzo realny.
Tomasz Bracka

Kandydat na Posła RP Tomasz Roman Bracka Kukiz15 w 2015 r.
Kandydat na Posła RP Tomasz Roman Bracka Kukiz15 w 2015 r. W tych wyborach pokonałem w byłym województwie bydgoskim czyli milionowym okręgu wyborczym 155 kontrkandydatów na posła RP plasując się na 52 miejscu na 12 mandatów poselskich z tego okręgu wyborczego. Za ponad dwa lata podczas kolejnych wyborów parlamentarnych mandat poselski jest bardzo realny.
Tomasz Bracka

Protokół WINB w/s bałaganu na LK 281 i 240 w MiG Więcbork
Protokół pokontrolny Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy z dnia 18. 01. 2017 r. skierowany do mnie Tomasza Bracka wnioskodawcy wszystkich kontroli na LK 281, LK 240 w MiG Więcbork i na całym odcinku obu linii kolejowych.
Tomasz Bracka

Protokół WINB w/s bałaganu na LK 281 i 240 w MiG Więcbork
Protokół pokontrolny Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy z dnia 18. 01. 2017 r. skierowany do mnie Tomasza Bracka wnioskodawcy wszystkich kontroli na LK 281, LK 240 w MiG Więcbork i na całym odcinku obu linii kolejowych.
Tomasz Bracka

Protokół WINB w/s bałaganu na LK 281 i 240 w MiG Więcbork
Protokół pokontrolny Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy z dnia 18. 01. 2017 r. skierowany do mnie Tomasza Bracka wnioskodawcy wszystkich kontroli na LK 281, LK 240 w MiG Więcbork i na całym odcinku obu linii kolejowych.
Tomasz Bracka

Bałagan na stacji PKP Więcbork i drogach wojewódzkich
Opis pokontrolny Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy Nr WINB-WIK.7640.3.2017.WG z dnia 31. 01. 2017 r. skierowany do mnie Tomasza Bracka wnioskodawcy wszystkich kontroli na DW 214, DW 242, DW189 oraz LK 281, LK 240 i w innych miejscach objętych przeprowadzonymi kontrolami.
Tomasz Bracka

Bałagan na stacji PKP Więcbork i drogach wojewódzkich
Opis pokontrolny Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy Nr WINB-WIK.7640.3.2017.WG z dnia 31. 01. 2017 r. skierowany do mnie Tomasza Bracka wnioskodawcy wszystkich kontroli na DW 214, DW 242, DW189 oraz LK 281, LK 240 i w innych miejscach objętych przeprowadzonymi kontrolami.
Tomasz Bracka

Bałagan na stacji PKP Więcbork i drogach wojewódzkich
Opis pokontrolny Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy Nr WINB-WIK.7640.3.2017.WG z dnia 31. 01. 2017 r. skierowany do mnie Tomasza Bracka wnioskodawcy wszystkich kontroli na DW 214, DW 242, DW189 oraz LK 281, LK 240 i w innych miejscach objętych przeprowadzonymi kontrolami.
Tomasz Bracka

Protokół WINB w/s bałaganu na LK 281 i 240 w MiG Więcbork
Protokół pokontrolny Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy z dnia 18. 01. 2017 r. skierowany do mnie Tomasza Bracka wnioskodawcy wszystkich kontroli na LK 281, LK 240 w MiG Więcbork i na całym odcinku obu linii kolejowych.
Tomasz Bracka

Protokół WINB w/s bałaganu na LK 281 i 240 w MiG Więcbork
Protokół pokontrolny Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy z dnia 18. 01. 2017 r. skierowany do mnie Tomasza Bracka wnioskodawcy wszystkich kontroli na LK 281, LK 240 w MiG Więcbork i na całym odcinku obu linii kolejowych.
Tomasz Bracka

Protokół WINB w/s bałaganu na LK 281 i 240 w MiG Więcbork
Protokół pokontrolny Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy z dnia 18. 01. 2017 r. skierowany do mnie Tomasza Bracka wnioskodawcy wszystkich kontroli na LK 281, LK 240 w MiG Więcbork i na całym odcinku obu linii kolejowych.
Tomasz Bracka

Protokół WINB w/s bałaganu na LK 281 i 240 w MiG Więcbork
Protokół pokontrolny Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy z dnia 18. 01. 2017 r. skierowany do mnie Tomasza Bracka wnioskodawcy wszystkich kontroli na LK 281, LK 240 w MiG Więcbork i na całym odcinku obu linii kolejowych.
Tomasz Bracka

Protokół WINB w/s bałaganu na LK 281 i 240 w MiG Więcbork
Protokół pokontrolny Kujawsko Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy z dnia 18. 01. 2017 r. skierowany do mnie Tomasza Bracka wnioskodawcy wszystkich kontroli na LK 281, LK 240 w MiG Więcbork i na całym odcinku obu linii kolejowych.
Tomasz Bracka

Nowe rondo, skrzyżowanie i drogi w MiG Więcbork !!!
Stanowisko Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego skierowane do mnie po mojej wieloletniej interwencji w sprawie budowy nowego ronda, skrzyżowania i dwóch dróg wojewódzkich w MiG Więcbork w 2017 r. - Tomasz Bracka

Nowe rondo, skrzyżowanie i drogi w MiG Więcbork !!!
Stanowisko Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego skierowane do mnie po mojej wieloletniej interwencji w sprawie budowy nowego ronda, skrzyżowania i dwóch dróg wojewódzkich w MiG Więcbork w 2017 r. - Tomasz Bracka

Deklaracja Marszałka województwa w/s PKP w Wiecborku
Pierwsza publiczna deklaracja Marszałka województwa kujawsko – pomorskiego od 18 lat skierowana na moje ręce w sprawie możliwości wznowienia przewozów pasażerskich na stacji PKP Więcbork i LK 281 – Tomasz Bracka

List poparcia Burmistrza Chojnic dla Tomasza Bracka
Pan Burmistrz Chojnic dr. Arseniusz Finster popiera w liście poparcia skierowanym do Tomasz Bracka uruchomienie stałych przewozów pasażersko – towarowych na linii kolejowej Nr 281 na odcinku Chojnice – Więcbork – Nakło n/Not. !!!

Regularne pociągi wrócą na LK 281 i stacje PKP Więcbork !!!
Regularne pociągi wrócą na LK 281 i stacje PKP Więcbork !!!
Na najnowszej mapie z 2017 r. ujęta przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa linia kolejowa Nr 281 Oleśnica - Gniezno - Nakło n/Not - Więcbork - Chojnice, jako linia kolejowa w ramach regularnych przewozów międzynarodowych i regionalnych !!! Stało się to po mojej skutecznej i wieloletniej interwencji w tej sprawie !!! Tomasz Bracka

26 000 000 złotych na 4 kilometrową obwodnicę Więcborka !!!
26 000 000 złotych na 4 kilometrową obwodnicę Więcborka !!!
Po mojej skutecznej interwencji przyznano 26 000 000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu na obwodnice Więcborka! Poniżej dokument w tej sprawie skierowany na moje ręce. Tomasz Bracka

Gazyfikacja ziemna Wiecborka do 2020 r.
Gazyfikacja ziemna miasta i gminy Więcbork nastąpi na mój wniosek do 2020 r. Dziękuje Pani Premier Beacie Szydło, Ministrowi Energii oraz Polskiej Spółce Gazownictwa za akceptacje – Tomasz Bracka

Gazyfikacja ziemna Więcborka
Brakująca wówczas akceptacja Ministerstwa Energii i wsparcie inwestycji środkami UE blokowało rozpoczęcie potrzebnej inwestycji. Dziś już ta przeszkoda ustała po mojej skutecznej interwencji w Ministerstwie Energii RP, wiec gazyfikacja Więcborka coraz bardziej staje się faktem !!! – Tomasz Bracka













