
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Na zdjęciu legenda Solidarności Jan Rulewski i ja Tomasz Roman Bracka opozycjonista antykomunistyczny w PRL w Stoczni Gdańskiej
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Na zdjęciu legenda Solidarności I sygnatariusz porozumień sierpniowych w 1980r Bogdan Borusewicz i ja Tomasz Roman Bracka opozycjonista antykomunistyczny w PRL w Stoczni Gdańskiej, gdzie wszystko się zaczęło 45 lat temu.
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Na zdjęciu minister Lech Parel Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych i ja Opozycjonista antykomunistyczny w PRL Tomasz Roman Bracka w Stoczni Gdańskiej.
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności
Odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych
Wspaniały koncert w Stoczni Gdańskiej w 45 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania naszej Solidarności z moim udziałem.
Ten koncert w Stoczni Gdańskiej zadedykowałem publicznie wobec ludzi, ministrów i sygnatariuszy porozumień sierpniowych 1980r. mojej Mamie Ś.p. Renacie Bracka założycielce i członkini Komisji Zakładowej N.S Z.Z. Solidarność już 45 lat temu !
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL

Karol Nawrocki Prezydentem Polski !
Karol jesteś Prezydentem Polski jak ja się cieszę ! Bogu i wyborcom niech będą dzięki !
Karol Nawrocki Prezydentem Polski z 51%, a Rafał Trzaskowski z 49% w sondażu LATE POL IPSOS !
Oficjalne wyniki PKW po przeliczeniu 99,93% wszystkich głosów Karol Nawrocki 50,90%, Rafał Trzaskowski 49,10%
Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Tomasz Roman Bracka

Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Narodowe Obchody Święta Niepodległości RP AD 2024 z Panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową RP Agatą Kornhauser Dudą – Photo Tomasz Roman Bracka

Witam świąteczne i majowo z Katowic
Witam świąteczne i majowo z Katowic po udzieleniu wywiadu dla TV o bilansie zysków i strat po 20 latach Polski w Unii Europejskiej.
Tomasz Roman Bracka

Witam świąteczne i majowo z Katowic
Witam świąteczne i majowo z Katowic w trakcie udzielenia przeze mnie przed chwilą wywiadu dla TV o bilansie zysków i strat po 20 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Tomasz Roman Bracka
Photo Beata Strzelczyk

Witam świąteczne i majowo z Katowic
Witam świąteczne i majowo z Katowic w trakcie udzielenia przeze mnie przed chwilą wywiadu dla TV o bilansie zysków i strat po 20 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Tomasz Roman Bracka
Photo Beata Strzelczyk

Witam świąteczne i majowo z Katowic
Witam świąteczne i majowo z Katowic w trakcie udzielenia przeze mnie przed chwilą wywiadu dla TV o bilansie zysków i strat po 20 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Tomasz Roman Bracka
Photo Beata Strzelczyk

Witam świąteczne i majowo z Katowic
Witam świąteczne i majowo z Katowic w trakcie udzielenia przeze mnie przed chwilą wywiadu dla TV o bilansie zysków i strat po 20 latach członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Tomasz Roman Bracka
Photo Beata Strzelczyk

Koncert jubileuszowy 50 lecia legendarnego zespołu SBB z promocją książki o SBB
Koncert jubileuszowy 50 lecia zespołu SBB w Siemianowicach Śląskich, gdzie wszystko się zaczęło. Zespół wystąpił w składzie Józef Skrzek, Antymos Apostolis, Jerzy Piotrowski.
Photo 8 maj 2024r. – Tomasz Roman Bracka

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Photo - Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Państwowe obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Wojskiem Polskim i Rządem RP na Zamku Królewskim w Warszawie w których uczestniczyłem 3 maja 2024r. na zaproszenie Prezydenta RP.
Wspaniałym uroczystością 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja towarzyszyła podniosła atmosfera i letnia pogoda. Poniżej fotoreportaż z tych uroczystości.
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Trwa strajk generalny rolników i ogólnopolski protest Wolnych Polaków
Trwa strajk generalny rolników w całej Polsce i ogólnopolski protest Wolnych Polaków. W tym proteście biorę udział i ja z moja rodziną na Śląsku w Katowicach ale i w Bydgoszczy i w Więcborku dlatego też między innymi mój start na urząd Burmistrza Więcborka by tą zabraną i ograniczaną wolność i demokracje zwrócić mieszkańcom Polski oraz miasta i gminy Więcbork, co uczynię na tym terenie niezwłocznie po objęciu urzędu burmistrza Więcborka.
Nie pozwolę jako burmistrz Więcborka na dalsze gardzenie ludźmi i Ich ośmieszanie oraz eliminowanie tylko dlatego, że się kilku sezonowym włodarzom się nie podobają lub maj inne zdanie niż oni. Ten czas pogardy i kneblowania ust opozycji i ludziom niewygodnym władzom jak ja i inii się zakończy w Więcborku 7 kwietnia 2024r. wraz z objęciem przeze mnie urzędu burmistrza Więcborka.
Uszanowani będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork niezależnie od ich poglądów politycznych czy też pozycji zawodowej, religii i wieku. Polska i Gmina są wspólnotą wszystkich mieszkańców i wszystkich należy szanować ! Dlatego protestuje w obronie zdeptanych praw człowieka już 40 lat począwszy jako opozycjonista antykomunistyczny w PRL w tym 35 w III RP od powołania mnie w 1989r. jako przedstawiciela nielegalnej jeszcze Solidarności na województwo bydgoskie w Komisji Kultury Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z prawem głosu !
Na załączonym filmie mój udział w proteście rolników i wolnych Polaków przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy po zarejestrowaniu mojego Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Bracka https://fb.watch/qq-1A5qtY4/
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie, idziemy Krakowskim Przedmieściem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą do Pałacu Prezydenckiego – Tomasz Roman Bracka

W załączeniu mój status Tomasza Bracka Działacza Opozycji Antykomunistycznej w PRL
W załączeniu mój status Tomasza Bracka Działacza Opozycji Antykomunistycznej w PRL potwierdzony w 2023r. przez Urząd Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Tomasz Roman Bracka

Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89
Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela Regionalnego Komitetu Organizacyjnego nielegalnej jeszcze NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz Uchwałą WRN Bydgoszcz z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego.
Uwiarygodniony dokument prawny z WRN Bydgoszcz z 1989r. jaki otrzymałem 4 listopada 2023r. z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy ujawnia moją osobę Tomasz Bracka działacza opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL na stronie 2 i 4 jako członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z ramienia NSZZ Solidarność z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co załączam w dokumencie poniżej. Więc kolejna sprawa się wyjaśniła po 34 latach za co bardzo dziękuję Archiwum Państwowemu w Bydgoszczy z Dyrektorem na czele, który te dokumenty uwiarygodnił i podpisał.
Na marginesie dodam, że byłem najmłodszym politykiem opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL w 1989r. w najwyższych władzach RP, jakie mogła wówczas piastować opozycja antykomunistyczna w PRL od 1945r. czyli w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Wyższe Urzędy w PRL w tym Sejm i Rząd były nadal dla nas opozycjonistów antykomunistycznych zakazane i niedostępne.
W załączeniu mój skrócony i częściowy biogram w encyklopedii Solidarności i w IPN Warszawie jako osoby odznaczonej przez Kolegium i Prezesa IPN i Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności: https://odznaczeni-kwis.ipn.gov.pl/persons/view/03aeccf8-329b-4541-85d3-a2c6c7c8b1b9?fbclid=IwAR0Zm-9A19tEpaiR-uN4lbMYdLJd3AB8Ne46u6LxMwMVH_P7PqP_SzSKuYI
– Tomasz Roman Bracka

Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89
Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela Regionalnego Komitetu Organizacyjnego nielegalnej jeszcze NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz Uchwałą WRN Bydgoszcz z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego.
Uwiarygodniony dokument prawny z WRN Bydgoszcz z 1989r. jaki otrzymałem 4 listopada 2023r. z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy ujawnia moją osobę Tomasz Bracka działacza opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL na stronie 2 i 4 jako członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z ramienia NSZZ Solidarność z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co załączam w dokumencie poniżej. Więc kolejna sprawa się wyjaśniła po 34 latach za co bardzo dziękuję Archiwum Państwowemu w Bydgoszczy z Dyrektorem na czele, który te dokumenty uwiarygodnił i podpisał.
Na marginesie dodam, że byłem najmłodszym politykiem opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL w 1989r. w najwyższych władzach RP, jakie mogła wówczas piastować opozycja antykomunistyczna w PRL od 1945r. czyli w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Wyższe Urzędy w PRL w tym Sejm i Rząd były nadal dla nas opozycjonistów antykomunistycznych zakazane i niedostępne.
W załączeniu mój skrócony i częściowy biogram w encyklopedii Solidarności i w IPN Warszawie jako osoby odznaczonej przez Kolegium i Prezesa IPN i Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności: https://odznaczeni-kwis.ipn.gov.pl/persons/view/03aeccf8-329b-4541-85d3-a2c6c7c8b1b9?fbclid=IwAR0Zm-9A19tEpaiR-uN4lbMYdLJd3AB8Ne46u6LxMwMVH_P7PqP_SzSKuYI
– Tomasz Roman Bracka

Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89
Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela Regionalnego Komitetu Organizacyjnego nielegalnej jeszcze NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz Uchwałą WRN Bydgoszcz z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego.
Uwiarygodniony dokument prawny z WRN Bydgoszcz z 1989r. jaki otrzymałem 4 listopada 2023r. z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy ujawnia moją osobę Tomasz Bracka działacza opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL na stronie 2 i 4 jako członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z ramienia NSZZ Solidarność z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co załączam w dokumencie poniżej. Więc kolejna sprawa się wyjaśniła po 34 latach za co bardzo dziękuję Archiwum Państwowemu w Bydgoszczy z Dyrektorem na czele, który te dokumenty uwiarygodnił i podpisał.
Na marginesie dodam, że byłem najmłodszym politykiem opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL w 1989r. w najwyższych władzach RP, jakie mogła wówczas piastować opozycja antykomunistyczna w PRL od 1945r. czyli w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Wyższe Urzędy w PRL w tym Sejm i Rząd były nadal dla nas opozycjonistów antykomunistycznych zakazane i niedostępne.
W załączeniu mój skrócony i częściowy biogram w encyklopedii Solidarności i w IPN Warszawie jako osoby odznaczonej przez Kolegium i Prezesa IPN i Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności: https://odznaczeni-kwis.ipn.gov.pl/persons/view/03aeccf8-329b-4541-85d3-a2c6c7c8b1b9?fbclid=IwAR0Zm-9A19tEpaiR-uN4lbMYdLJd3AB8Ne46u6LxMwMVH_P7PqP_SzSKuYI
– Tomasz Roman Bracka

Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89
Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela Regionalnego Komitetu Organizacyjnego nielegalnej jeszcze NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz Uchwałą WRN Bydgoszcz z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego.
Uwiarygodniony dokument prawny z WRN Bydgoszcz z 1989r. jaki otrzymałem 4 listopada 2023r. z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy ujawnia moją osobę Tomasz Bracka działacza opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL na stronie 2 i 4 jako członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z ramienia NSZZ Solidarność z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co załączam w dokumencie poniżej. Więc kolejna sprawa się wyjaśniła po 34 latach za co bardzo dziękuję Archiwum Państwowemu w Bydgoszczy z Dyrektorem na czele, który te dokumenty uwiarygodnił i podpisał.
Na marginesie dodam, że byłem najmłodszym politykiem opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL w 1989r. w najwyższych władzach RP, jakie mogła wówczas piastować opozycja antykomunistyczna w PRL od 1945r. czyli w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Wyższe Urzędy w PRL w tym Sejm i Rząd były nadal dla nas opozycjonistów antykomunistycznych zakazane i niedostępne.
W załączeniu mój skrócony i częściowy biogram w encyklopedii Solidarności i w IPN Warszawie jako osoby odznaczonej przez Kolegium i Prezesa IPN i Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności: https://odznaczeni-kwis.ipn.gov.pl/persons/view/03aeccf8-329b-4541-85d3-a2c6c7c8b1b9?fbclid=IwAR0Zm-9A19tEpaiR-uN4lbMYdLJd3AB8Ne46u6LxMwMVH_P7PqP_SzSKuYI
– Tomasz Roman Bracka

Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89
Prezentuję Uchwałę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 1989 r. nr IX/63/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela Regionalnego Komitetu Organizacyjnego nielegalnej jeszcze NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz Uchwałą WRN Bydgoszcz z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego.
Uwiarygodniony dokument prawny z WRN Bydgoszcz z 1989r. jaki otrzymałem 4 listopada 2023r. z Archiwum Państwowego w Bydgoszczy ujawnia moją osobę Tomasz Bracka działacza opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL na stronie 2 i 4 jako członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z ramienia NSZZ Solidarność z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co załączam w dokumencie poniżej. Więc kolejna sprawa się wyjaśniła po 34 latach za co bardzo dziękuję Archiwum Państwowemu w Bydgoszczy z Dyrektorem na czele, który te dokumenty uwiarygodnił i podpisał.
Na marginesie dodam, że byłem najmłodszym politykiem opozycji antykomunistycznej i Solidarności w PRL w 1989r. w najwyższych władzach RP, jakie mogła wówczas piastować opozycja antykomunistyczna w PRL od 1945r. czyli w Wojewódzkiej Radzie Narodowej. Wyższe Urzędy w PRL w tym Sejm i Rząd były nadal dla nas opozycjonistów antykomunistycznych zakazane i niedostępne.
W załączeniu mój skrócony i częściowy biogram w encyklopedii Solidarności i w IPN Warszawie jako osoby odznaczonej przez Kolegium i Prezesa IPN i Prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności: https://odznaczeni-kwis.ipn.gov.pl/persons/view/03aeccf8-329b-4541-85d3-a2c6c7c8b1b9?fbclid=IwAR0Zm-9A19tEpaiR-uN4lbMYdLJd3AB8Ne46u6LxMwMVH_P7PqP_SzSKuYI
– Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Pozdrawiam z Warszawy w Narodowe Święto Niepodległości 11. 11. 2023r.
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Narodowe obchody Święta Niepodległości 11. 11. 2023r. z moim i Beatki udziałem w Warszawie
Photo – Beata Strzelczyk

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległości w Warszawie 11. 11. 2023r. w tym roku pod hasłem Jeszcze Polska Nie Zginęła z moim udziałem i 100 000 patriotów.
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Krakowie
Pozdrawiam z miejsca spoczynku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Katedrze Królewskiej na Wawelu w Krakowie w wigilię Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r.
Tomasz Roman Bracka Kraków 10. 11. 2023r. – Photo Beata Strzelczyk

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Pozdrawiam z miejsca spoczynku Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Katedrze Królewskiej na Wawelu w Krakowie w wigilię Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r.
Tomasz Roman Bracka Kraków 10. 11. 2023r. – Photo Beata Strzelczyk

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Krakowie
Pozdrawiam z miejsca spoczynku Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Katedrze Królewskiej na Wawelu w Krakowie.
Tomasz Roman Bracka Kraków 10. 11. 2023r. – Photo Beata Strzelczyk

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Krakowie
Miejsce spoczynku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katedrze Królewskiej na Wawelu w Krakowie 10. 11. 2023r. w wigilię Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r.
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległości w Warszawie 11. 11. 2023r. w tym roku pod hasłem Jeszcze Polska Nie Zginęła z Betką, Mateuszkiem i moim udziałem oraz Marszałka Sejmu Krzysztofa Bosaka oraz 100 000 patriotów – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległości w Warszawie 11. 11. 2023r. w tym roku pod hasłem Jeszcze Polska Nie Zginęła z moim udziałem i 100 000 patriotów.
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Wojskiem Polskim i władzami Polski – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Wojskiem Polskim i władzami Polski – Photo Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległośc11. 11. AD 2023 idziemy !
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległośc11. 11. AD 2023 idziemy !
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Marsz Niepodległośc11. 11. AD 2023 idziemy !
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości i 21 rocznicy reaktywacji przeze mnie KBS Więcbork w Warszawie z moim udziałem. Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie z moim udziałem.
Tomasz Roman Bracka

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2023r. w Warszawie, idziemy Krakowskim Przedmieściem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą do Pałacu Prezydenckiego.
Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Całe swoje życie oddałem Polsce walcząc o jej wolność w mrokach PRL i postkomuny w III RP !
W załączeniu mój status działacza opozycjonisty antykomunistycznej w PRL potwierdzony prawomocnie Prezesa i Kolegium IPN w Warszawie.
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Całe swoje życie oddałem Polsce walcząc o jej wolność w mrokach PRL i postkomuny w III RP !
W załączeniu mój status działacza opozycjonisty antykomunistycznej w PRL potwierdzony prawomocnie 8 lat temu i ponownie w tym roku przez Ministra z Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie oraz Prezesa i Kolegium IPN w Warszawie.
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski

To już 34 lata III Rzeczypospolitej Polskiej !
To już 34 lata III Rzeczypospolitej Polskiej !
Marzyliśmy o tej wolności i o nią walczyliśmy z milionami Polaków i się doczekaliśmy ! Choć jeszcze wszystko nie gra do końca jak być powinno, to jest to już od 34 lat nasza wolna Polska !
Tomasz Roman Bracka

34 lata temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

34 lata temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

34 lata temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

34 lata temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

34 lata temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

34 lata temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

34 lata temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

34 lata temu demontowałem komunizm w PRL w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy
Uchwałą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Bydgoszczy z dnia 29 listopada 1989 r. nr IX/60/89 w której włączono mnie Tomasza Bracka do składu komisji WRN Bydgoszcz jako przedstawiciela antykomunistycznego Regionalnego Komitetu Organizacyjnego NSZZ Solidarność w Bydgoszczy z wskazaniem mnie przez antykomunistyczne stowarzyszenie Polityczne Prawda i Sprawiedliwość w Bydgoszczy.
Powołano mnie Tomasza Bracka na członka Komisji Kultury WRN Bydgoszcz kolejną Uchwałą WRN Bydgoszcz z z dnia 21 grudnia 1989 r. nr X/63/89 przegłosowaną w WRN Bydgoszcz i podpisana przez Przewodniczącego WRN Bydgoszcz Pana Leonarda Maciejewskiego z ujawnieniem mojej osoby Tomasz Bracka członka komisji Kultury WRN Bydgoszcz z wszystkimi prawami radnych WRN z prawem głosu włącznie co w dokumentach załączam powyżej – Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Na zdjęciu demonstracja Solidarności w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w czasach PRL i komunizmu zorganizowana przez Solidarność i FMW Więcbork której wówczas przewodniczyłem w Więcborku w PRL. Na zdjęciu z flagą Solidarności to właśnie ja Tomasz Roman Bracka z opozycjonistami antykomunistycznymi z Więcborka i okolic.
Przypominam, że komisję zakładową NSZZ Solidarność oświaty w więcborskim przedszkolu tworzyli 43 lata temu od 1980 roku moja mama Renata Bracka, Pan Mieczysław Ziomek i Pani Wanda Kowalska. Moja Mama wraz zemną nie przerwała swojej działalności antykomunistycznej pomimo zakazu komunistycznego po stanie wojennym i delegalizacji Solidarności i nie raz uczestniczyła ze mną we w demonstracjach antykomunistycznych w Gdańsku i mszach za ojczyznę w kościele Świętej Brygidy w Gdańsku ówczesnym bastionie Solidarności.
Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL Pocztę Polską Solidarności i jej znaczki pocztowe, które rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Reprezentowałem też w 1989r. jako najmłodszy antykomunistyczny polityk opozycyjny przełomu PRL i III RP nielegalną jeszcze Solidarność w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989r. - 1990r. W załączeniu moje materiały z WRN Bydgoszcz z lat 1989r. - 1990r. na sesję WRN w których uczestniczyłem jako członek WRN Bydgoszcz z prawem głosu. To tak dla przypomnienia sklerotyków i dzieciarni z III RP. W załączeniu zaproszenie dla mnie od Stefana Pastuszewskiego z którym bylem w WRN Bydgoszcz na nasze posiedzenie plenarne.
Tomasz Roman Bracka Pokaż mniej

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Reprezentowałem też w 1989r. jako najmłodszy antykomunistyczny polityk opozycyjny przełomu PRL i III RP nielegalną jeszcze Solidarność w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989r. - 1990r. W załączeniu moje materiały z WRN Bydgoszcz z lat 1989r. - 1990r. na sesję WRN w których uczestniczyłem jako członek WRN Bydgoszcz z prawem głosu. To tak dla przypomnienia sklerotyków i dzieciarni z III RP. W trakcie tego procesu demontowałem komunizm w Polsce I dziękowałem za wygrane wybory w 1989r. które otworzyły Polsce drogę do wolności !
Tomasz Roman Bracka Pokaż mniej

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Reprezentowałem też w 1989r. jako najmłodszy antykomunistyczny polityk opozycyjny przełomu PRL i III RP nielegalną jeszcze Solidarność w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989r. - 1990r. W załączeniu moje materiały z WRN Bydgoszcz z lat 1989r. - 1990r. na sesję WRN w których uczestniczyłem jako członek WRN Bydgoszcz z prawem głosu. To tak dla przypomnienia sklerotyków i dzieciarni z III RP.
Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności, ale także w organach władzy w PRL i III RP, gdyż byłem już 34 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy itd.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia.
Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 34 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną i historyczną !
– Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności, ale także w organach władzy w PRL i III RP, gdyż byłem już 34 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy itd.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia.
Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 34 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną i historyczną !
– Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności, ale także w organach władzy w PRL i III RP, gdyż byłem już 34 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy itd.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia.
Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 34 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną i historyczną !
– Tomasz Roman Bracka

Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL prasę Solidarności i opozycji antykomunistycznej
Przedstawiam moją nielegalną za komuny w PRL prasę Solidarności i opozycji antykomunistycznej którą rozprowadzałem za komuny w czasach PRL w latach 80-tych minionego stulecia na terenie województw bydgoskiego i gdańskiego. Tak też działem jako opozycjonista antykomunistyczny Solidarności i FMW w mrokach PRLu.
Pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Pamiątka z mojego spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II za komuny
Pamiątka z mojego spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Mszy Świętej na Zaspie w Gdańsku w 1987r. w której wziąłem udział jako działacz opozycji antykomunistycznej oraz kolejna z pielgrzymki Solidarności Bractwa Świętej Brygidy Ks Prałata Henryka Jankowskiego kapelana Solidarności na Jasną Górę w 1987r. Często bywałem za komuny PRL na Mszach za Ojczyznę w Kościele Świętej Brygidy w Gdańsku, u Prałata Henryka Jankowskiego z którym byłem zaprzyjaźniony do końca Jego dni, gdy inni się od niego odwrócili. To od Niego dostałem z Mamą zaproszenie na Mszę Świętą z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Zaspie w Gdańsku w 1987r. Tomasz Roman Bracka

Pamiątka z mojego spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II za komuny
Pamiątka z mojego spotkania z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Mszy Świętej na Zaspie w Gdańsku w 1987r. w której wziąłem udział jako działacz opozycji antykomunistycznej oraz kolejna z pielgrzymki Solidarności Bractwa Świętej Brygidy Ks Prałata Henryka Jankowskiego kapelana Solidarności na Jasną Górę w 1987r.
Często bywałem za komuny PRL na Mszach za Ojczyznę w Kościele Świętej Brygidy w Gdańsku, u Prałata Henryka Jankowskiego z którym byłem zaprzyjaźniony do końca Jego dni, gdy inni się od niego odwrócili. To od Niego dostałem z Mamą zaproszenie na Mszę Świętą z Ojcem Świętym Janem Pawłem II na Zaspie w Gdańsku w 1987r.
Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach
Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach 02. 09. 2023r. Dziękujemy Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach
Moje spotkanie z Premierem Mateuszem Morawieckim w Muzeum Śląskim w Katowicach 02. 09. 2023r. Dziękujemy Tomasz Roman Bracka

Tomasz Bracka - opozycjonista antykomunistyczny w PRL
Na zdjęciu demonstracja Solidarności w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w czasach PRL i komunizmu zorganizowana przeze mnie działacza nielegalnej Solidarności i FMW Więcbork której wówczas przewodniczyłem w Więcborku w PRL. Na zdjęciu z flagą Solidarności to właśnie ja Tomasz Roman Bracka z opozycjonistami antykomunistycznymi z Więcborka i okolic. Tomasz Roman Bracka Opozycjonista antykomunistyczny w PRL, kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Tomasz Bracka - opozycjonista antykomunistyczny w PRL
W załączeniu Decyzja Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z potwierdzeniem mojego statusu działacza opozycji antykomunistycznej w PRL potwierdzony ponownie 30 maja 2023r. przez Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z siedzibą w Warszawie. Zatem wszystko jasne i udokumentowane by nie było niedomówień.
Tomasz Roman Bracka
Opozycjonista antykomunistyczny w PRL
kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Pozdrawiam z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów
Pozdrawiam z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów i zbrodniarzy z PRL w Stanie Wojennym w Grudniu 1981 r.
Tomasz Roman Bracka
Katowice 17. 02. 2023 r

Pozdrawiam z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów
Pozdrawiam z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów i zbrodniarzy z PRL w Stanie Wojennym w Grudniu 1981 r.
Tomasz Roman Bracka
Katowice 17. 02. 2023 r.

Pozdrawiam z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów
Pozdrawiam z Beatką z kopalni Wujek w Katowicach z miejsca masakry górników przez komunistycznych bandytów i zbrodniarzy z PRL w Stanie Wojennym w Grudniu 1981 r.
Tomasz Roman Bracka
Katowice 17. 02. 2023 r.

Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 lat KBS Więcbork
Witam wszystkich z turnieju i jubileuszu 290 letniego Królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku, które reaktywowałem 20 lat temu zostając wybrany wówczas jednogłośnie pierwszym Prezesem KBS w III RP w dwóch kadencjach, a w 2011 r. Królem tego Bractwa. Właśnie rozpoczął się turniej bracki na strzelnicy KBS Więcbork przy ul. Bractwa Kurkowego 2. Więcbork 27 sierpień 2022 r. Tomasz Roman Bracka

Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy tu 33 lata temu będąc ramienia nielegalnej jeszcze Solidarność w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy zmieniałem Polskę z komunistycznej w PRL na demokratyczną w III RP !
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję Szanowna Kapituło, Dziękuję Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Duda
Dziękuję Szanowna Kapituło, Dziękuję Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Duda za Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.
Tomasz Roman Bracka

Dziękuję za referencje względem mojej osoby Tomasza Romana Bracka Panu Marszałkowi i Zarządowi
Dziękuję za referencje względem mojej osoby Tomasza Romana Bracka Panu Marszałkowi i Zarządowi Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Toruniu z ujawnieniem mojej wieloletniej pracy na rzecz wolności i rozwoju Polski, Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz miasta i gminy Więcborku za co odznaczył mnie Pan Marszałek z czcigodną Kapituła najwyższym złotym Medalem Województwa Kujawsko Pomorskiego za obronę praw człowieka w PRL i w III RP oraz za moją owocną i wieloletnią społeczną pracę na rzecz Więcborka i naszego Województwa Kujawsko Pomorskiego.
Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku. Bieg rozpoczął się przy katowni UBP i MO w Więcborku na Placu Jana Pawła II i dotarł na więcborską Promenadę do miejsca zabicia przez UBP Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia Żołnierza Wyklętego.
Przed rozpoczęciem biegu zostały złożone przez organizatora biegu Tomasza Romana Bracka kwiaty i zapalone zostały znicze pamięci przy katowi Komendy UBP i MO w Więcborku oraz na pomniku Orła Białego i w miejscu zamordowania przez UBP PRL oficera AK kapitana Emila Cuprysia na więcborskiej Promenadzie i przy więzieniu stalinowskim i kolejnej katowni UBP w Więcborku przy ul. Pocztowej.
Czas na tablicę pamiątkową w tym miejscu i na katowni UBP i MO na Rynku w Więcborku oraz na Komunistycznym więzieniu UBP w Więcborku na ulicy Pocztowej Panie Burmistrzu o co już oficjalnie wystąpiłem do Urzędu Miejskiego w Więcborku i gdzie dziś 6 marca 2022 r. dobiegł X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”w Więcborku wraz ze mną jako dodatkowa niespodzianka na koniec biegu !
Wcześniej bieg dotarł ponownie z przed katowni UBP i MO w Więcborku na Cmentarz Parafialny w Więcborku, gdzie spoczywają Żołnie Wyklęci ofiary UBP i Więcborscy Sybiracy z 1945 r. w tym mój wujek sybirak Joachim Bracka, który uciekł sowietom z obozu koncentracyjnego w ZSRR w 1945 r, i przybył na pieszo do Więcborka by opowiedzieć światu o tej komunistycznej zbrodni ludobójstwa w PRL i ZSRR, Świat jednak milczał o tym do dziś !
Więcborski bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” kolejny raz upamiętnił więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 r.
Dziękuję wszystkim za udział w dzisiejszym X jubileuszowym Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”, który rozpoczął się 6 marca 2022 r. o godzinie 12 przy Komendzie i katowni UBP i MO w Więcborku odczytaniem listu od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i zakończył się o godz. 13 w miejscu zabicia przez UBP PRL Więcbork i Sępólno Kr. oficera AK Emila Cuprysia na Promenadzie w Więcborku.
Dziękuję Policji Państwowej z Więcborka i Sępólna Kr. za zabezpieczenie trasy X jubileuszowego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” oraz wiecu pomarcia dla walczącej Ukrainy . Dziękuję za udział w biegu i wiecu poparcia dla walczącej o wolność Ukrainy jaki towarzyszył dzisiejszemu biegowi !
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom z Więcborka z 1945 r. i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator X Biegu Tropem Wilczym 2022 r.
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Tomasz Roman Bracka
Działacz Opozycji Antykomunistycznej w PRL
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się dziś 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku - Tomasz Roman Bracka

X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się w Więcborku
List Prezydenta RP Andrzeja Dudy jaki wpłynął na moje ręce organizatora X jubileuszowego biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Więcborku, który odczytałem dziś na Rynku w Więcborku przed rozpoczęciem X jubileuszowego biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym – Tomasz Roman Bracka
X jubileuszowy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” odbył się 6 marca 2022 r. o godz. 12 w Więcborku w którym uczestniczyłem i zająłem 1 miejsce - Tomasz Roman Bracka

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku
Po raz pierwszy w jubileuszowej X edycji Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku 6 marca 2022 r. o godz. 12 sprzed komunistycznej katowni i więzienia w piwnicach UBP i MO na więcborskim Rynku mieszczącej się od 1945 r. w budynku przedwojennego Magistratu z metą na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku, gdzie spoczywają więcborskie ofiary komunistycznego terroru UBP z okresu PRL.
Bieg upamiętni też więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Ogłaszam też wiec poparcia mieszkańców Więcborka dla napadniętej Ukrainy przez Rosję i Białoruś oraz zbrodniarzy wojennych Putina i Łukaszenkę na więcborskim Placu Jana Pawła II co poprzedzi X jubileuszowy bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Więcborku
Wiec poparcia dla napadniętej przez Rosję i Białoruś Ukrainy i bieg rozpoczną się 6 marca 2022 roku w niedzielę o godz. 12 przy katowni i więzieniu UBP i MO na więcborskim Rynku.
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 roku.
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator – Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku
Po raz pierwszy w jubileuszowej X edycji Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku 6 marca 2022 r. o godz. 12 sprzed komunistycznej katowni i więzienia w piwnicach UBP i MO na więcborskim Rynku mieszczącej się od 1945 r. w budynku przedwojennego Magistratu z metą na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku, gdzie spoczywają więcborskie ofiary komunistycznego terroru UBP z okresu PRL.
Bieg upamiętni też więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !
Ogłaszam też wiec poparcia mieszkańców Więcborka dla napadniętej Ukrainy przez Rosję i Białoruś oraz zbrodniarzy wojennych Putina i Łukaszenkę na więcborskim Placu Jana Pawła II co poprzedzi X jubileuszowy bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Więcborku
Wiec poparcia dla napadniętej przez Rosję i Białoruś Ukrainy i bieg rozpoczną się 6 marca 2022 roku w niedzielę o godz. 12 przy katowni i więzieniu UBP i MO na więcborskim Rynku.
Trzeba też dodać, że Miasto i Gmina Więcbork w II RP to też to też siedziba kompleksu rezydencji Rządu i Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w II RP w Pałacach w Runowie Młyn i Stebionku oraz w zamku w Runowie Krajeńskim.
Natomiast komunistyczna katownia i więzienie w piwnicach UPB i MO w Więcborku, gdzie rozpocznie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” powstała w zrabowanym domu przez komunistów mojemu pradziadkowi Janowi Bracka w którym z jego woli w okresie międzywojennym II RP mieścił się Urząd Miejski w Więcborku z siedziba Rady Miejskiej od 1920 r. do 1939 r. której był radnym i członkiem Zarządu Miasta Więcbork z ramienia BBWR Marszałka Piłsudskiego od 1920 r. do samej śmierci 9 maja 1938 roku.
Cześ i Chwała Żołnierzom Wyklętym i Sybirakom i współtwórcy II RP Janowi Bracka !
Organizator – Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności
Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski
Patronat medialny Gazeta Więcborska http://gazetawiecborska.eu/

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku
Po raz pierwszy w jubileuszowej X edycji Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym” wystartuje w Więcborku 6 marca 2022 r. o godz. 12 sprzed komunistycznej katowni UBP na więcborskim Rynku mieszczącej się od 1945 r. w budynku przedwojennego Magistratu z metą na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku, gdzie spoczywają więcborskie ofiary komunistycznego terroru UBP z okresu PRL.
Bieg upamiętnia też więcborskich sybiraków z 1945 r. spalonych żywcem w sępoleńskim kościele ewangelickim na Rynku i wysłanych z Więcborka i powiatu sępoleńskiego do obozów koncentracyjnych w ZSRR przez więcborskich i sępoleńskich zbrodniarzy komunistycznych w PRL 77 lat temu !!!
https://tropemwilczym.org/bieg/wiecbork/
Organizator – Tomasz Roman Bracka
Patronat medialny Gazeta Więcborska

Doktor UBP patronem szpitala w Więcborku
IPN Warszawa potwierdza po mojej interwencji wątpliwości co do uhonorowania nazwą więcborskiego szpitala doktora UBP i PZPR Józefa Łaskiego, w świetle Ustawy dekomunizacyjnej – Tomasz Roman Bracka

Potwierdzenie Prezesa IPN w Warszawie
Potwierdzenie Prezesa IPN w Warszawie, że nigdy nie byłem współpracownikiem służb specjalnych i wojskowych PRL z którymi walczyłem jako działacz opozycji komunistycznej PRL - Tomasz Roman Bracka

Potwierdzenie mojego statusu działacza opozycji antykomunistycznej w PRL
Potwierdzenie mojego statusu działacza opozycji antykomunistycznej w PRL Decyzją Szefa Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie - Tomasz Roman Bracka

Dziękuje Panie Premierze Morawiecki za podziękowanie za moją walkę o wolną Polskę !
Dziękuję Panu Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu za skierowane do mnie listownie podziękowanie za moją walkę o wolność Polski i obronę zdeptanych praw człowieka w czasach PRL. Tomasz Roman Bracka

102 rocznica odzyskania przez Więcbork niepodległości 23. 01. 1920 r.
To już 102 lata od odzyskania przez Więcbork niepodległości po 139 latach zaborów !
Na zdjęciu Prezydent Polski dr Andrzej Duda i Tomasz Roman Bracka. Prezydent Andrzej Duda do mnie, gdy publicznie podziękowałem Panu Prezydentowi za order ,,To ja Panu dziękuję za to wszystko co Pan zrobił i robi dla Polski i Polaków, Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski czeka na Pana panie Tomaszu” Panie Prezydencie dla Polski i Polaków będę pracował do końca mojego życia – Tomasz Roman Bracka – foto Prezydent RP Andrzej Duda

Czesław Niemen i ja Tomasz Roman Bracka w Jarocinie w 1987 r.
Czesław Niemen i ja Tomasz Roman Bracka na Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie w 1987 r.
Dawaliśmy ludziom powiew wolności w tych smętnych czasach nieboszczki komuny PRL w Jarocinie, który był ówczesną wyspą wolności. Czesław Niemen tak jak ja był wielkim sympatykiem Solidarności i obrońcą zdeptanych praw człowieka w PRL i III RP !
pozdrawiam - Tomasz Roman Bracka

Czesław Niemen i ja Tomasz Roman Bracka w Jarocinie w 1987 r.
Czesław Niemen i ja Tomasz Roman Bracka na Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie w 1987 r.
Dawaliśmy ludziom powiew wolności w tych smętnych czasach nieboszczki komuny PRL w Jarocinie, który był ówczesną wyspą wolności. Czesław Niemen tak jak ja był wielkim sympatykiem Solidarności i obrońcą zdeptanych praw człowieka w PRL i III RP !
pozdrawiam - Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
40 lat Solidarności w bastionie Solidarności Bazylice Świętej Brygidy w Gdańsku Kapelana Solidarności ks Henryka Jankowskiego. Na zdjęciu w radosnych nastrojach Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin i ja po uroczystościach rocznicowych w Gdańsku zakończonych uroczystą kolacją z Prezydentem i Premierem na plebanii bazyliki Św Brygidy w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w kościele Św Brygidy w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam foto Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w kościele Św Brygidy w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam foto Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w kościele Św Brygidy w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w kościele Św Brygidy w Gdańsku 31. 08. 2020 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

40 lat naszej Solidarności Gdańsk 2020 r.
Prezydent Duda, Premier Morawiecki Marszałek Witek i ministrowie i oczywiście ja na jubileuszu 40 lat Solidarności w kościele Św Brygidy w Gdańsku
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Premier Polski Mateusz Morawiecki w Więcborku !
Premier Polski Mateusz Morawiecki z ministrami odwiedził Więcborku na 100 lecie odzyskania przez Więcbork niepodległości 06. 07. 2020 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Moje spotkanie z Świętym Janem Pawłem II w Krakowie
Moje spotkanie z Świętym Janem Pawłem II na krakowskich Błoniach 18. 08. 2002 r. po przyjęciu z moich rąk 23 marca 2002 r. honorowego obywatelstwa Więcborka. Na zdjęciu, które ujawniam po raz pierwszy na 100 lecie urodzin Świętego Jana Pawła II i 40 lecie Solidarności z flagą mojej solidarności, którą współtworzyłem również po stanie wojennym w PRL jako jej działacz antykomunistyczny to właśnie ja Tomasz Roman Bracka.
Ponad 2,5 miliona wiernych zgromadzonych 18 sierpnia na krakowskich Błoniach podczas spotkania z Ojcem Świętym w którym uczestniczyłem na osobiste zaproszenie Ojca Świętego Jana Pawła II i Kardynała Macharskiego to rekord Europy. Jeszcze nigdy na spotkanie z Janem Pawłem II na naszym kontynencie nie przyszło jednorazowo aż tyle osób !
Obok mnie pierwszym rzędzie na to spotkanie i mszę świętą z Świętym Janem Pawłem II przybyła też ze sztandarem Pani Marianna Popiełuszko mama kapelana Solidarności bł. ks Jerzego Popiełuszko w asyście duchowieństwa z kurii krakowskiej.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

100 rocznica odzyskania niepodległosci przez Więcbork
Dobiegły końca dzisiejsze uroczystości miejskie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez prezydenckie miasto Więcbork co nastąpiło 23 stycznia 1920 r.
Pomimo zaproszeń burmistrza Więcborka Kuszewskiego na zakłamane uroczystości nie przybył Premier RP Mateusz Morawiecki Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz Prezydent Polski Andrzej Duda, którego postkomunistyczne władze powiatu i Więcborka okradły z jego kompleksu rezydencji Prezydenta i Rządu RP mieszczących się na przedmieściach Więcborka !
Nie wspomniano, też o ojcach wolności Więcborka sprzed 100 lat w tym o pierwszym burmistrzu Więcborka w II RP Janie Kabacie, czy o moim pradziadku Janie Bracka członku Zarządu Miasta Więcbork, który 100 lat temu udostępnił własny dom władzom odrodzonej Polski na Urząd Miejski i Radę Miejską w Więcborku na więcborskim Rynku co świadczy o prostactwu lichych władz miasta Więcbork, których wszyscy zignorowali włącznie z więcborskim Prawem i Sprawiedliwością, które zbojkotowało te pseudo uroczystości ! Ale ja tam byłem i o nich wspominałem poniżej koniec dzisiejszych uroczystości z moim przemówieniem https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212482798584839/
Nawet nie zadbano o porządną orkiestrę dętą na 100 lecie zamawiając na dzisiejszych uroczystościach fałszującą hymn państwowy Polski orkiestrę dętą z Łobżenicy za duże pieniądze o czym poinformował nas były dyrektor MGOK Więcbork i były kapelmistrz więcborskiej orkiestry dętej Pan Karol Koziel, który przypomniał, że nowy kapelmistrz już dostał tysiące złotych z naszych podatków na składającą się z niewielu osób więcborską orkiestrę widmo ! Przypominam, że w zeszłym roku zniszczono 100 letnią więcborską orkiestrę dętą, która powinna wrócić do OSP Więcbork z kapelmistrzem Kozielem ! Poniżej link z występem fałszującej hymn Polski Łobżenickiej orkiestry dętej na dzisiejszych uroczystościach https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212482141728418/
Przypominam, że to swoją postawą i walecznością w powstaniu wielkopolskim mieszkańcy Więcborka doprowadzają do włączenia Więcborka w granicę II Rzeczypospolitej, na mocy Traktatu Wersalskiego z 23 czerwca 1919 r. Wyzwolenia Więcborka dokonał 28. 01. 1920 r. Gen. Józef Haller i Armia Pomorze, tego dnia na więcborskim rynku odbyła się defilada wojskowa i oficjalne przekazanie władzy w mieście z rąk władz niemieckich w ręce władz Polskich. Również tego samego dnia Jan Bracka udostępnił własne domy odrodzonym po latach zaborów władzą polskim na siedzibę Urzędu Miejskiego i Poczty Polskiej.
Na podstawie ustawy z dnia 21 czerwca 1921r. wybrano demokratyczne władze Więcborka czyli burmistrza jego zastępce i członków magistratu wraz z radą miejską. Burmistrzem komisarycznym został powołany Pan Jan Kabat i E. Piotrowski, a następnie po nim objął ten urząd L. Chmielnicki. Skład Rady Miejskiej pierwszej kadencji w odrodzonej Rzeczpospolitej był następujący: 1) Jan Bracka – kupiec, 2) Ignacy Pankanin – kupiec, 3) Marian Przybylski – aptekarz, 4) Antoni Barganowski – urzędnik sądowy Sądu w Więcborku, 5) Alojzy Zuchowski – kancelista sądowy w Więcborku, 6) Wilhelm Hackbarth – kupiec, 7) Jan Kabat – ogrodnik, 8) Bernard Zakrzewski – rektor szkoły powszechnej w Więcborku, 9) Franciszek Krebs – doktor medycyny więcborskiego szpitala, 10) Franciszek Młodzik – kupiec, 11) Juliusz Richter – zegarmistrz, 12) Augustyn Gondek – urzędnik kolejowy na stacji w Więcborku, 13) Franciszek Kucharski – kupiec, 14) Franciszek Korthals – robotnik kolejowy, 15) Lucjan Klimaszewski – handlarz bydłem, 16) Antoni Berndt – właściciel ziemski, 17) Aleksander Masiak – bednarz, 18) Paweł Różniak – robotnik kolejowy. Członkami magistratu czyli Zarządu Miejskiego zostali wybrani: Jan Bracka, Jan Kabat, Antoni Barganowski, Wilhelm Hackbarth. W sierpniu 1922 r. Rada Miejska wybrała stałego Burmistrza Więcborka którym został Pan Piotr Lindecki. Wybrany na 12 lat pełnił tą funkcję od 01 września 1922 r. do 31 sierpnia 1934 r.
Skład Rady Miejskiej w następnych latach był następujący od 1933 r. stanowiło ją 12 radnych. Przynależność polityczną podaję według protokołu z posiedzenia Rady Miejskiej w Więcborku z dnia 02 stycznia 1934 r. 1) Franciszek Młodzik – kupiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem) 2) Edward Arndt – kierownik Zakładu Diakonis w Więcborku, 3) Roman Nowicki – dentysta (Stronnictwo Narodowe) 4) Józef Stasiewski – cieśla (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 5) Aleksy Fojut – przemysłowiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 6) Franciszek Krebs – lekarz, 7) Alojzy Sankowski – naczelnik poczty w Więcborku (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 8) Franciszek Cieślik – rolnik (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 9) Oskar Gumpert – weterynarz, 10) Aleksander Masiak – bednarz (Narodowa Partia Robotnicza), 11) Onufry Ziarnkowski – kupiec (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem), 12) Józef Lubiński – chałupnik (Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem). Członkami magistratu czyli Zarządu Miasta Więcbork zostali wybrani: Franciszek Kucharski – wiceburmistrz, Jan Bracka – kupiec, Marian Przybylski – aptekarz, Albin Umiński – restaurator, wszyscy należący do Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem.
W latach trzydziestych minionego stulecia powstała na przedmieściach Więcborka Rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Profesora Ignacego Mościckiego. W Więcborku dochodzi do licznych wizyt Prezydenta Ignacego Mościckiego, oraz przedstawicieli ówczesnego Rządu RP z Marszałkami Polski Józefem Piłsudskim i Edwardem Rydzem Śmigłym i generalicją II RP. W Więcborku odbywały Prezydenckie Polowania Reprezentacyjne. W tym czasie działały w Więcborku Urząd Celny, Szpital Powiatowy, Sąd i Więzienie, Komenda Policji Państwowej, Straż Pożarna, Urząd Skarbowy, Dworzec i Stacja Węzłowa PKP oraz siedziba Loży Masońskiej, która mieściła się w pałacu w Sypniewie.
Obok rezydencji prezydenckiej na przedmieściach w zamku i pałacu w Runowie Kr i Młyn koło Więcborka działał pałac myśliwski Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Stebionku gmina Więcbork przy granicy Polsko – Niemieckiej. Warto wspomnieć, że już od 1900 r. miasto posiadało własny gaz miejski, oraz prąd elektryczny co dawało przeogromne możliwości rozwoju na ówczesne czasy. Z ówczesnych organizacji Polskich trzeba wspomnieć Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Więcborku, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół, Towarzystwo Rodzin Katolickich, Towarzystwo Powstańców i Wojaków, Związek Hallerczyków, Związek Oficerów Rezerwy Ziemi Zachodnich, Towarzystwo Polek, Towarzystwo Szkół Ludowych.
W mieście działały liczne polskie partie polityczne takie jak: Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem, PSL Piast, Chrześcijańska Demokracja, Chrześcijańsko-Narodowe Stronnictwo Pracy, Narodowa Partia Robotnicza i inne. W tym czasie w Więcborku działały różne związki wyznaniowe i tak w mieście działał Zakon Ewangelickich Sióstr Diakonistek utworzony w 1898r. liczący 350 osób z oddziałami w Lwowie, Warszawie i Gnieźnie, był to największy zakon ewangelicki w Polsce. W mieście działał Zakon Katolickich Sióstr Franciszkanek, Zakon Misjonarzy Ewangelickich w Wituni, wówczas Witunia była terytorialnie częścią miasta Więcbork .
W Więcborku od zarania działał Kościół Katolicki obecny kościół jest już czwartym zbudowanym w tym samym miejscu w latach 1772 r. -1778 r. przez Grzymalitów hrabiów Potulickich z Więcborka. W 1405 r. Proboszczem Parafii Więcborskiej był Aleksy (Dominus Alexisus). Jego jako ówczesnego plebana wymienił Sędziwój Pęperzyński w akcie dotacyjnym z 1405 r. dla parafii Więcborskiej. Więcbork przez długie lata był siedzibą dekanatu katolickiego, natomiast 08. 07. 1793 r. Oficjał kamieński Ksawery Józef de Trzebiatowski przenosi siedzibę Konsystorza do Więcborka, czyli Kolegiatę Rzymskokatolicką.
W mieście działała też Synagoga Żydowska wybudowana w 1811 r., oraz dwa Zbory Ewangelickie główny Zbór z 1786 r. wybudowano z inicjatywy i dotacji Króla Pruskiego, był to przepiękny zbór z wierzą zegarową, obiekt zniszczyli miejscowi komuniści na przełomie lat 70-tych i 80-tych minionego stulecia przerabiając go na dom kultury. Tej barbarzyńskiej dewastacji i świętokradztwu towarzyszyły liczne protesty mieszkańców i kościoła katolickiego oraz ewangelickiego. Obiekt był perłą zabytkową najwyższej klasy muzealnej. Kolejny Zbór Ewangelicki na ul. Rybackiej powstał nieco później i zachował się do dnia dzisiejszego, a w tym roku ma być przerobiony na kolejny dom środowiskowy co irytuje wielu mieszkańców ! W Więcborskich Klasztorach przerobionych przez komunistów działały kaplice klasztorne, gdzie również odprawiano nabożeństwa.
Na cmentarzu parafialnym w Więcborku w miejscu prastarego miasta Więcbork działała kaplica wybudowana przez Potulickich z Więcborka w której również odprawiano nabożeństwa, wcześniej w tym miejscu istniał Kościół Rzymskokatolicki pod wezwaniem Świętej Katarzyny, Anny i Magdaleny, nieopodal kolejny drewniany zamek miejski ! Pomimo wielorodności wyznaniowej wszyscy mieszkańcy żyli w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu.
Ogromną manifestacją Polskości i patriotyzmu w Więcborku stał się pogrzeb zmarłego 9 maja 1938 r. śp. Jana Bracka 13. 05. 1938 r. współtwórcy II Rzeczypospolitej, legendarnego pierwszego prezesa Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku. W pogrzebie uczestniczyły tysiące osób w tym najwyższe władzę Rzeczypospolitej Polskiej. Za trumną Jana Bracka obok Rodziny zmarłego szli Prezydent RP Ignacy Mościcki, Marszałek Polski Edward Rydz Śmigły, przedstawiciele Wojska Polskiego z kompanią reprezentacyjną, Kurkowe Bractwa Strzeleckie z całej Polski, wraz z licznymi delegacjami władz wojewódzkich, powiatowych i miejskich Więcborka. Trumna z ciałem Jana Bracka była wystawiona kilka dni w więcborskim Kościele Rzymskokatolickim, z tego kościoła żegnali Jana Bracka przedstawiciele duchowieństwa. Kondukt pogrzebowy prowadził więcborski dziekan i kapelan KBS Więcbork Jan Wilmowski. Jak podaje gazeta sępoleńska z maja 1938 roku takiego uroczystego i wielkiego pogrzebu z udziałem wszystkich władz świeckich i duchownych Więcbork jeszcze nie widział !!!
W tym czasie miasto Więcbork liczyło 4200 osób. W mieście i Gminie Zbiorowej Więcbork było najwięcej Polaków w całym powiecie sępoleńskim, w tym gronie była cała moja rodzina o nazwisku Bracka !!
Poniżej moje dzisiejsze jubileuszowe przemówienie Tomasza Romana Bracka do rodaków oraz mieszkańców prezydenckiego miasta Więcbork na 100 lat odzyskania przez Więcbork niepodległości z miejsca spoczynku Współtwórcy II RP Jana Bracka https://www.facebook.com/Tomasz.Bracka/videos/10212477197724821/
foto Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności WiP i SW, ale także w organach władzy w PRL, gdyż byłem już 30 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy, nazwy szpitali powołując szpitale Jurasza, Biziela czy ulice Gdańską, Foha, rondo Jagiellonów ! W tym czasie powołałem też Telewizję Bydgoszcz i jej pierwszego dyrektora Konstantego Dąbrowicza. Przyczyniłem się w uchwale KK WRN Bydgoszcz do dokończenia budowy Opery Nova w Bydgoszczy i wielu innych rzeczy i inwestycji.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia. Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 30 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną !
– Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności WiP i SW, ale także w organach władzy w PRL, gdyż byłem już 30 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy, nazwy szpitali powołując szpitale Jurasza, Biziela czy ulice Gdańską, Foha, rondo Jagiellonów ! W tym czasie powołałem też Telewizję Bydgoszcz i jej pierwszego dyrektora Konstantego Dąbrowicza. Przyczyniłem się w uchwale KK WRN Bydgoszcz do dokończenia budowy Opery Nova w Bydgoszczy i wielu innych rzeczy i inwestycji.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia. Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 30 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną !
– Tomasz Roman Bracka

Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji
Walczyłem o wolność Polski w PRL nie tylko na ulicach i w konspiracji jako działacz opozycyjny w FMW, Solidarności WiP i SW, ale także w organach władzy w PRL, gdyż byłem już 30 lat temu jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL. To było najwyższe stanowisko dla ówczesnej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku likwidując wówczas Komitet Wojewódzki PZPR, komunistyczne ulice w Bydgoszczy, nazwy szpitali powołując szpitale Jurasza, Biziela czy ulice Gdańską, Foha, rondo Jagiellonów ! W tym czasie powołałem też Telewizję Bydgoszcz i jej pierwszego dyrektora Konstantego Dąbrowicza. Przyczyniłem się w uchwale KK WRN Bydgoszcz do dokończenia budowy Opery Nova w Bydgoszczy i wielu innych rzeczy i inwestycji.
Przypominam, że na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w WRN w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadczają załączone dokumenty i zdjęcia. Niestety rządzący Bydgoszczą egzekutywa PO z jej prezydentem nie potrafi tego uszanować, co świadczy o miernocie intelektualnej i politycznej tego towarzystwa wątpliwej jakości w roku 30 lecia III RP ! Żeby było jasne niczego od nich nie oczekuję lecz podkreślam ich miernotę i amnezje polityczną !
– Tomasz Roman Bracka

Dziś święto Wolności i Solidarności, której byłem działaczem w PRL ! ! Dziś święto Wolności i Soli
Dziś 39 rocznica podpisania porozumień sierpniowych w 1980 roku i powstania NSZZ Solidarność, które podpisano 31 sierpnia w stoczni gdańskiej. Dzisiejsza rocznica jest naszym świętem państwowym w Polsce nazywanym Dniem Wolności i Solidarności. Na zdjęciu demonstracja Solidarności w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w latach 80 -tych w czasach komunistycznych PRL, zorganizowana przez Solidarność i FMW Więcbork której wówczas przewodniczyłem w Więcborku w PRL. Na zdjęciu z flagą Solidarności to właśnie ja Tomasz Roman Bracka i pozostali opozycjoniści antykomunistyczni z Więcborka i okolic. Przypominam, że komisję zakładową NSZZ Solidarność oświaty w więcborskim przedszkolu tworzyli od 1980 roku moja mama Renata Bracka, Pan Mieczysław Ziomek i Pani Wanda Kowalska ! Mama nie przerwała swojej działalności pomimo zakazu komunistycznego po stanie wojennym i delegalizacji Solidarności i nie raz uczestniczyła ze mną we mszach za ojczyznę i demonstracjach w Gdańsku po mszach za Ojczyznę w kościele Świętej Brygidy w Gdańsku. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka Kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski Kawaler Krzyża Wolności i Solidarności

Redaktor Naczelny Gazety Więcborskiej Tomasz Bracka
Wyciąg z rejestru dzienników i czasopism Sądu Okręgowego w Bydgoszczy z 18 czerwca 2019 r. potwierdzający od 24. 01. 2012 r. byt prawny Portalu Gazeta Więcborka nr rejestru 721 redaktor naczelny Tomasz Bracka siedziba wydawcy Więcbork ul. Gen. J. Hallera 13/1 częstotliwość tygodnik. Zatem już osiem lat działam legalnie i zgodnie z prawem na polskim rynku medialnym jako redaktor naczelny gazety więcborskiej. Za komuny kolportowałem opozycyjne nielegalne wydawnictwa Solidarności, FMW i inne przeciw reżimowi PRL, a od 30 lat robię to legalnie w ramach mojej firmy, która ma w tym roku dokładnie 30 lat – pozdrawiam Tomasz Bracka

Nowy plan miasta Więcbork z nowymi ulicami
Nowy plan miasta Więcbork z nowymi ulicami, wydany przez moją firmę PHU LORD Tomasz Bracka już do nabycia.pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱
Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱 - Człuchów 8 styczeń 2019 r.
foto Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱
Prezydent Polski dr. Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱 - Człuchów 8 styczeń 2019 r.
foto TVP INFO

Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱
Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 - Człuchów 8 styczeń 2019 r.
foto Tomasz Roman Bracka

Jeszcze raz dziękuję za kilkaset głosów oddanych na mnie na burmistrza Więcborka
Zakończone wybory samorządowe były rozgrzewką przed nadchodzącymi za niecały rok wyborami parlamentarnymi do Sejmu RP, w których będę uczestniczył jako kandydat na Posła RP z milionowego okręgu bydgoskiego. Jeszcze raz dziękuję za kilkaset głosów oddanych na mnie na burmistrza Więcborka i ponad 6% poparcia jakie sam uzyskałem w mieście i gminie Więcbork. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Jeszcze raz dziękuję za kilkaset głosów oddanych na mnie na burmistrza Więcborka
Zakończone wybory samorządowe były rozgrzewką przed nadchodzącymi za niecały rok wyborami parlamentarnymi do Sejmu RP, w których będę uczestniczył jako kandydat na Posła RP z milionowego okręgu bydgoskiego.
Jeszcze raz dziękuję za kilkaset głosów oddanych na mnie na burmistrza Więcborka i ponad 6% poparcia jakie sam uzyskałem w mieście i gminie Więcbork.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!! 100 lat od odzyskania Niepodległości Polski w prezydenckim mieście Więcbork 1918 - 2018 !!! Tomasz Roman Bracka

Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!! 100 lat od odzyskania Niepodległości Polski w prezydenckim mieście Więcbork 1918 - 2018 !!! Tomasz Roman Bracka

Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!! 100 lat od odzyskania Niepodległości Polski w prezydenckim mieście Więcbork 1918 - 2018 !!! Tomasz Roman Bracka

Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
100 lat od odzyskania Niepodległości Polski w prezydenckim mieście Więcbork 1918 - 2018 !!!
Tomasz Roman Bracka

Święci się 3 Maj w prezydenckim mieście Więcbork
Święci się 3 Maj w prezydenckim mieście Więcbork w którym mieściła się w II RP rezydencja Prezydenta RP prof. Ignacego Mościckiego .
Poniżej fotorelacja z dzisiejszych oficjalnych uroczystości 3 Maja w Więcborku, w których wziąłem udział. W dniu dzisiejszym rozpoczęły się w prezydenckim mieście Więcbork obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Tomasz Roman Bracka

Tomasz Roman Bracka kandydat na burmistrza Więcborka AD 2018
Jestem jednym z Was i dla Was szanowni mieszkańcy mieszkańcy miasta i gminy Więcbork i takim będę burmistrzem Więcborka jak mnie wybierzecie !!!
Dlatego idę razem z Wami po urząd burmistrza Więcborka, by pracować z Wami i dla Was, a nie przeciwko Wam, tak jak to czyniła odchodząca władza więcborska z jej nieudolnym i mściwym burmistrzem !!!
Tomasz Roman Bracka

100 lat Niepodległej 1918 - 2018 !!!
100 lat Niepodległej 1918 - 2018 !!!
Niech Bóg Błogosławi Wolnej Polsce !!!
Tomasz Roman Bracka

Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱
Prezydent Polski dr Andrzej Duda 🇵🇱 i Tomasz Roman Bracka 🇵🇱 - Człuchów 8 styczeń 2019 r.
Prezydent Andrzej Duda do mnie dziś ,,To ja Panu dziękuję za to wszystko co Pan zrobił dla Polski i Polaków, Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski czeka na Pana panie Tomaszu'
foto Prezydent RP Andrzej Duda

Likwidowałem w 1989 r. Komitet Wojewódzki PZPR w Bydgoszczy !
To właśnie ja demontowałem z Stefanem Pastuszewskim i opozycjonistami bydgoskimi system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim ! Potwierdza to nasze pismo z 8 listopada 1998 r. które również podpisałem do Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy w sprawie przekazania budynku Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Bydgoszczy zrabowanego bydgoskiej oświacie na rzecz szkolnictwa wyższego w Bydgoszczy !!!

Od 1989 r. WRN Bydgoszcz demontowałem komunizm w PRL !
Byłem jedynym z poza Bydgoszczy przedstawicielem opozycji antykomunistycznej w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 r, co świadczyło o mojej bardzo wysokiej pozycji w wojewódzkiej opozycji antykomunistycznej w PRL.
To właśnie ja demontowałem w WRN Bydgoszcz z Stefanem Pastuszewskim system komunistyczny PRL w Bydgoszczy i województwie bydgoskim.
W Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w 1989 roku na całe województwo bydgoskie było czterech przedstawicieli opozycji antykomunistycznej w tym gronie byłem i ja Tomasz Roman Bracka, co poświadcza załączony dokument.
Tomasz Roman Bracka

Wszyscy czekaliśmy na wolność w Polsce i o nią walczyliśmy !
Na zdjęciu pierwszy z lewej Śp † Norbert Bracka, obok moja mama Renata Bracka, Hanna Mikołajczak, Jan Bracka, Tomasz Roman Bracka już opozycjonista antykomunistyczny i moja ciocia Śp † Anastazja Mróz, u mnie w domu w Więcborku rok po wprowadzeniu Stanu Wojennego w Polsce w 1983 roku – foto archiwum rodzinne Tomasz Roman Bracka
Tomasz Roman Bracka
Kawaler Krzyża Oficerskiego
Orderu Odrodzenia Polski

Złoty Medal Województwa za wolność dla Tomasz Bracka
Złoty Medal Złoty Medal marszałka województwa kujawsko - pomorskiego ,,Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano - Pomeraniensis'dla Tomasz Roman Bracka w uznaniu zasług na rzecz walki o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i prawa człowieka w PRL. Toruń 05. 06. 2014 r.
foto gazeta Więcborka na zlecenie Tomasza Romana Bracka, który ma wszystkie prawa autorskie do tego zdjęcia.

Złoty Medal Województwa za wolność dla Tomasz Roman Bracka
Złoty Medal marszałka województwa kujawsko - pomorskiego ,,Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano - Pomeraniensis'dla Tomasz Roman Bracka w uznaniu zasług na rzecz walki o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i prawa człowieka w PRL. Toruń 05. 06. 2014 r.
foto gazeta Więcborka na zlecenie Tomasza Romana Bracka

Jedna z wielu demonstracji FMW i Solidarności w Więcborku w PRL !!!
Jedna z wielu demonstracji FMW i Solidarności w latach 80 - tych w PRL w Więcborku zorganizowana przeze mnie pod szyldem Solidarność, której byłem działaczem w PRL oraz Federacje Młodzieży Walczącej w PRL w Więcborku, której przewodniczyłem na terenie Więcborka.
Przy flagach Solidarności i Federacji Młodzieży Walczącej widać działaczy więcborskiego FMW Grzegorz Schweda, Piotra Potyrała, Dariusza Berenta, Jacka Kanabaja, Tomasz Roman Bracka z flagą Solidarności, Tomasza Pruszkowskiego, Roman Świnka, Jacka Mikołajczaka, Janusza Bogackiego i inni. Liczni działacze FMW Więcbork zostali odznaczeni honorowymi odznakami FMW.Ostatnie zdjęcie to spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II działaczy FMW i Solidarności z Więcborka w czasach PRL.
Pozdrawiam Przewodniczący FMW Więcbork w czacha PRL Tomasz Roman Bracka

Najwyższe odznaczenie wojewódzkie dla Tomasza Romana Bracka
Wręczenie najważniejszego odznaczenia w województwie złotego medalu marszałka województwa kujawsko - pomorskiego ,,Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano - Pomeraniensis' Tomaszowi Romanowi Bracka z rąk marszałka Piotra Całbeckiego w uznaniu zasług na rzecz walki o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej i prawa człowieka w PRL. Toruń 05.06.2014r.

Na zdjęciu Tomasz Roman Bracka po odznaczeniu Krzyżem Wolności i Solidarności
Na zdjęciu Tomasz Roman Bracka po odznaczeniu Krzyżem Wolności i Solidarności na uroczystościach państwowych Święta Niepodległości w Bydgoszczy 11 11. 2014 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Demonstracja Solidarności zorganizowana przez Tomasz Bracka w PRL
Demonstracja Solidarności w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w czasach PRL zorganizowana przez Tomasza Bracka w Więcborku w PRL. Na zdjęciu z flagą Solidarności opozycjonista antykomunistyczny Tomasz Roman Bracka
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Demonstracja antykomunistyczna Tomasza Romana Bracka w Jarocinie w 1988 r.
Tomasz Roman Bracka na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie z zakazanym przez komunistów z PRL napisem na koszuli 'Uwolnić więzionych za przekonania w PRL' w ramach akcji Solidarności i WiP, których byłem działaczem w PRL - Jarocin 1988 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Z wojewodą kujawsko – pomorskim w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy po odznaczeniu mnie przez Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski – Bydgoszcz 26. 09. 2017 r. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka – foto gazeta więcborska

Jubileusz 285 - lecia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku i 15 rocznica reaktywacji
Jubileusz 285 - lecia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Więcborku i 15 rocznica reaktywacji KBS Więcbork, której dokonałem jako prezes KBS Więcbork z 15 braćmi KBS Więcbork 15 lat temu w Więcborku 11. 11. 2002 r. Naz zdjęciu w siedzibie KBS Więcbork pierwszy prezes odrodzonego KBS Więcbork w III RP Tomasz Roman Bracka i Eurodeputowany Parlamentu Europejskiego PiS Kosma Złotowski powołany przeze mnie na brata KBS Więcbork w 2004 roku. Więcbork 08. 10. 2017 r. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Dziękuję Panie Prezydencie RP dr. Andrzeju Duda !!! Dziękuje Polsko !!! Tomasz Roman Bracka

Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Wizyta na grobie pradziadka Jana Bracka współtwórcy II RP po odznaczeniu mnie przez Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej i publicznej – Więcbork 26. 09. 2017 r. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Z wojewodą kujawsko – pomorskim i mamą w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy po odznaczeniu mnie przed chwilą przez Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej i publicznej – Bydgoszcz 26. 09. 2017 r. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Z wojewodą kujawsko – pomorskim i mamą w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy po odznaczeniu mnie przed chwilą przez Prezydenta RP dr. Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej i publicznej – Bydgoszcz 26. 09. 2017 r.
pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Prezydent RP dr. Andrzeju Duda odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
Dziękuję Panie Prezydencie RP dr. Andrzeju Duda !!! Dziękuje Polsko !!! Tomasz Roman Bracka

Dyplom Technika Administracji Tomasz Roman Bracka po 2 letniej szkole policealnej
Dyplom Technika Administracji Tomasz Roman Bracka po 2 letniej szkole policealnej i to wcale nie koniec mojej przygody z studiami.
– pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Pisemne gratulacje i sto lat od całego zespołu Dżem dla Tomasza Bracka
Poniżej pisemne gratulacje i sto lat od całego zespołu Dżem i od Pawła Kukiza po odznaczeniu mnie przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. pozdrawiam Tomasz Roman Bracka

Działalność opozycyjna w pracy i WRN Bydgoszcz w ltach 1989 - 1990 r.
Na zdjęciu Tomasz Roman Bracka i moja praca referenta w Dyrekcji Wojewódzkiej Poczty Polskiej Telegraf i Telefon w Bydgoszczy e Dziale Administracji, którą podjąłem na pełnym etacie w 1989 r.gdzie tworzyłem struktury Solidarności oraz równolegle byłem najmłodszym politykiem opozycyjnym w okresu przełomu w Wojewódzkiej Radzie Narodowej w Bydgoszczy w latach 1989 r. - 1990 r.

Demonstracja Solidarności i FMW na ulicach Więcborka w PRL
Demonstracja Solidarności w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w czasach PRL i komunizmu zorganizowana przez Tomasza Bracka w Więcborku w PRL. Na zdjęciu z flagą Solidarności Tomasz Roman Bracka przy nielegalnym jeszcze Orle w koronie !!!
Tomasz Roman Bracka

Demonstracja Solidarności i FMW na ulicach Więcborka w PRL
Demonstracja Solidarności i FMW w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w czasach PRL i komunizmu zorganizowana przez Tomasza Bracka w Więcborku w PRL. Na zdjęciu z flagą Solidarności Tomasz Roman Bracka

Umowa o pracę na stałe w DW Poczty Polskiej w Bydgoszcz urzędnika państwowego
Umowa o pracę na stałe w DW Poczty Polskiej w Bydgoszcz urzędnika państwowego -referenta Tomasz Bracka, w 1989 r. był okres próbny.
Tomasz Roman Bracka

Demonstracja Solidarności i FMW na ulicach Więcborka w PRL
Demonstracja Solidarności w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w czasach PRL i komunizmu zorganizowana przez Tomasza Roman Bracka w Więcborku w PRL.

Demonstracja Solidarności i FMW na ulicach Więcborka w PRL
Na zdjęciu Tomasz Bracka podczas demonstracji antykomunistycznej w Więcborku w rocznicę najazdu sowieckiego 17.09.1939 r. Więcbork

Demonstracja Solidarności i FMW na ulicach Więcborka w PRL
Demonstracja Solidarności i FMW w obronie wolności i praw człowieka na ulicach Więcborka w czasach PRL i komunizmu zorganizowana przez Tomasza Bracka w Więcborku w PRL. Na zdjęciu z flagą Solidarności pierwszy z prawej Tomasz Bracka

Na zdjęciu Tomasz Bracka po koncercie w klubie studenckim Beanus 70 w Bydgoszczy w 1990 r.
Na zdjęciu Tomasz Bracka po koncercie w klubie studenckim Beanus 70 w Bydgoszczy w 1990 r.
Przypominam, że już wtedy byłem radnym wojewódzkim w Bydgoszczy z ramienia opozycji antykomunistycznej i maiłem własną Agencje Artystyczną Presto.
Tomasz Bracka

Usunięcie sowieckiego pomnika wdzięczności w Więcborku
Usunięcie sowieckiego pomnika wdzięczności w Więcborku, w czarnym płaszczu Tomasz Bracka.

Tomasz Bracka na demonstracji niepodległościowej w Krakowie 1987r.
Tomasz Bracka na demonstracji niepodległościowej w Krakowie 1987 r.

Tomasz Bracka na demonstracji antykomunistycznej w Więcborku 1988r.
Na zdjęciu z flagą Solidarności Tomasz Bracka na demonstracji antykomunistycznej w Więcborku 1988 r. którą zorganizowałem jako lider Federacji Młodzieży Walczącej i działacz NSZZ Solidarność w PRL.
pozdrawiam Tomasz Bracka

Złoty medal za wolność i obronę praw człowieka w PRL dla Tomasza Bracka
Dyplom do złotego medalu kapituły i Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego dla mnie Tomasza Bracka w uznaniu zasług za walkie o wolność Polski i obronę praw człowieka w PRL.
pozdrawiam Tomasz Bracka

Tomasz Bracka i Paweł Kukiz w Toruniu 16.06.2016r.
Tomasz Bracka i Paweł Kukiz w Toruniu 16. 06. 2016 r.

Odznaczenie dla działacza opozycji antykomunistycznej
Odznaczenie dla działacza opozycji antykomunistycznej Tomasz Bracka.

Status działacza opozycji antykomunistycznej
Mała rzecz a cieszy, czyli odznaczenie Za Zasługi Dla Niepodległości Polski i legitymacja działacza opozycji antykomunistycznej dla mnie od Szefa Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie.
Odznaczenie i legitymacja zostały mi wręczone w tym miesiącu przez Szefa Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie za co uprzejmie publicznie dziękuję.
Tomasz Bracka

Dziękuje prezesowi FMW za odznaczenie
Przypadł mi zaszczyt otrzymać odznaczenie dla byłych działaczy antykomunistycznych Federacji Młodzieży Walczącej w czasach PRL, którą wówczas współtworzyłem. Za odznaczenie i pamięć publicznie dziękuje Prezesowi Kwiatkowi i czcigodnej kapitule. Uroczystość odbyła się w siedzibie IPN Oddział Gdańsk. Tomasz Bracka

Kandydat na Posła RP Tomasz Bracka wybory 2015r.
Kandydat na Posła RP Tomasz Bracka Wybory Parlamentarne 2015 r. Dziękuje za niespełna pół tysiąca głosów oddanych na mnie w tych wyborach parlamentarnych, w których wybraliście mnie swoim Posłem na Sejm RP.
Pozdrawiam
Tomasz Bracka

Odznaczenie i status działacza antykomunistycznego
Mała rzecz a cieszy, czyli odznaczenie Za Zasługi Dla Niepodległości Polski i legitymacja działacza opozycji antykomunistycznej dla mnie od Szefa Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie.
Odznaczenie i legitymacja zostały mi wręczone w tym miesiącu przez Szefa Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie za co uprzejmie publicznie dziękuję.
Tomasz Bracka

33 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce
33 rocznica wprowadzenia przez komunistów z PRL Stanu Wojennego w Polsce 13. 12. 1981 r. - 13. 12. 2014 r. i 44 rocznica masakry polskich robotników z rąk komunistycznych zbrodniarzy w Gdańsku i na wybrzeżu w grudniu 1970 r.
Na zdjęciu Tomasz Bracka kawaler Krzyża Wolności i Solidarności z Wojewodą Ewa Mes i Edytą Cisewską, naczelnik Delegatury IPN w Bydgoszczy i innymi odznaczonymi w Bydgoszczy.

Prezydent Komorowski z Małżonką odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Wolności i Solidarności
Tomasz Bracka i Prezydent PR Bronisław Komorowski przed Pałacem w Runowie gm. Więcbork - 12. 11. 2014 r. po wręczeniu Krzyża Wolności i Solidarności dla Tomasza Bracka. Foto Wojciech Olkuśnik Fotograf Prezydenta RP Biuro Prasowe Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent Komorowski z Małżonką odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Wolności i Solidarności
Tomasz Bracka i Prezydent PR Bronisław Komorowski przed Pałacem w Runowie gm. Więcbork - 12. 11. 2014 r. po wręczeniu Krzyża Wolności i Solidarności dla Tomasza Bracka Foto Wojciech Olkuśnik Fotograf Prezydenta RP Biuro Prasowe Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent Komorowski z Małżonką odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Wolności i Solidarności
Tomasz Bracka i Prezydent PR Bronisław Komorowski przed Pałacem w Runowie gm. Więcbork - 12. 11. 2014 r. po wręczeniu Krzyża Wolności i Solidarności dla Tomasza Bracka. Foto BOR

Prezydent Komorowski z Małżonką odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Wolności i Solidarności
Tomasz Bracka i Prezydent PR Bronisław Komorowski przed Pałacem w Runowie gm. Więcbork - 12. 11. 2014 r. przed wręczeniu Krzyża Wolności i Solidarności dla Tomasza Bracka. Foto Tomasz Bracka

Prezydent Komorowski z Małżonką odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Wolności i Solidarności
Tomasz Bracka i Prezydent PR Bronisław Komorowski przed Pałacem w Runowie gm. Więcbork - 12. 11. 2014 r. po wręczeniu Krzyża Wolności i Solidarności dla Tomasza Bracka. Foto BOR

Prezydent Komorowski z Małżonką odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Wolności i Solidarności
Tomasz Bracka i Prezydent PR Bronisław Komorowski przed Pałacem w Runowie gm. Więcbork - 12. 11. 2014 r. po wręczeniu Krzyża Wolności i Solidarności dla Tomasza Bracka Foto BOR

Prezydent Komorowski z Małżonką odznaczył Tomasza Bracka Krzyżem Wolności i Solidarności
Tomasz Bracka i Prezydent PR Bronisław Komorowski przed Pałacem w Runowie gm. Więcbork - 12. 11. 2014 r. po wręczeniu Krzyża Wolności i Solidarności dla Tomasza Bracka Foto BOR

Demonstracja FMW i Solidarności zorganizowana przez Tomasz Bracka
Demonstracja FMW i Solidarności zorganizowana przez Tomasz Bracka w Więcborku w czasach PRL pod koniec lat 80-tych minionego stulecia.

Plakat wyborczy solidarności z 4 czerwca 1989r.
Plakat wyborczy solidarności z 4 czerwca 1989 r. Wówczas byłem radnym wojewódzkim w Bydgoszczy z ramienia opozycji solidarnościowej, działając między innymi w komisji kultury WRN Bydgoszcz.
To w tym czasie powołano dzięki mojemu głosowi telewizje Bydgoszcz, dokończono budowę bydgoskiej opery NOVA, utworzyliśmy szpital Biziela w Bydgoszczy czy też rondo Jagiellonów, przekazaliśmy też budynki PZPR na potrzeby uniwersytetu bydgoskiego.
Tomasz Bracka

Usuniecie pomnika sowieckiego na więcborskim Rynku
Usuniecie pomnika sowieckiego na więcborskim Rynku z młotem w ręku Tomasz Bracka.

Demonstracja na więcborskim Rynku w rocznicę zbrodni katyńskiej
Demonstracja na więcborskim Rynku w rocznicę zbrodni katyńskiej, na zdjęciu organizator demonstracji Tomasz Bracka.

Demonstracja na więcborskim Rynku w rocznicę zbrodni katyńskiej
Demonstracja na więcborskim Rynku w rocznicą zbrodni katyńskiej, na fotografii Tomasz Bracka.

Tomasz Bracka z przed pomnikiem sowieckich morderców w Więcborku
Tomasz Bracka na pikiecie z przed pomnikiem sowieckich morderców w Więcborku, którzy deportowali w głąb ZSRR mojego wujka i setki mieszkańców Więcborka od stycznia do marca 1945 r.








