
Karta zabytku dla Cmentarza Ewangelickiego w Więcborku wykonana !
W załączeniu mapa i mapa i karta zabytku dla Cmentarza Ewangelickiego z kaplicą Rodu Konkiel w Więcborku, wykona na mój wniosek przez naukowców na zlecenie Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu – Tomasz Roman Bracka

Karta zabytku dla Cmentarza Ewangelickiego w Więcborku wykonana !
W załączeniu mapa i mapa i karta zabytku dla Cmentarza Ewangelickiego z kaplicą Rodu Konkiel w Więcborku, wykona na mój wniosek przez naukowców na zlecenie Urzędu Ochrony Zabytków w Toruniu – Tomasz Roman Bracka

PRZEDSTAWIAM PROGRAM WYBORCZY TOMASZA ROMANA BRACKA KANDYDATA NA BURMISTRZA WIĘCBORKA
Mądrzej i skuteczniej dla Miasta i Gminy Więcbork ! To już 35 lat mojej działalności publicznej, samorządowej i społecznej III RP począwszy od WRN Bydgoszcz w 1989r. jako opozycjonista i przedstawiciel nielegalnej jeszcze Solidarności !
PRZEDSTAWIAM MÓJ PROGRAM WYBORCZY TOMASZA ROMANA BRACKA KANDYDATA NA BURMISTRZA WIĘCBORKA !
Moje priorytety i cele jako przyszłego Burmistrza Więcborka to: uruchomienie przewozów pasażerskich PKP w MiG Więcbork na obu liniach kolejowych nr 281 Gniezno – Więcbork – Chojnice i na LK nr 240 z ułożeniem ponownie torów od Sośna przez Pęperzyn, Więcbork, Zakrzewek, Dorotowo, Złotów. Budowa ścieżki rowerowej z przebudową DW nr 181 od Sypniewa do Więcborka. Przebudowa drogi powiatowej od Zabartowa przez Pęperzyn, Śmiłowo do Więcborka.
Gazyfikacja ziemna Miasta i Gminy Więcbork. Budowa obwodnicy Więcborka z przyległą strefą ekonomiczną. Poprawa jakości dróg i ulic w MiG Więcbork z budową nowych ulic z chodnikami i dróg tam gdzie ich do dziś niema lub są w złym stanie technicznym. Budowa chodnika przy ul. Gdańskiej od hotelu Pod Koroną do przejazdu PKP oraz od bloków na Plebance do masarni Pana Ciepłucha przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Odbudowa plaży wiejskiej przy jeziorze Runowskim w Runowie Krajeńskim z budową chodnika we wsi Runowo Krajeńskie przy DW 242 od sklepu do Szkoły Podstawowej.
Rekonstrukcja Grodu Więcborskiego z VII w. przy plaży miejskiej w Więcborku. Zagospodarowanie Lupinku w Więcborku na rzecz kompleksu sportowo – wypoczynkowego z odtworzeniem stawu na mokradłach Lupinku, wokół którego powstaną alejki spacerowe z ławeczkami i latarniami z wejściem i wyjściem od ulicy Kościuszki, Ogrodowej i Targowej w Więcborku !
Przywrócenie 50 metrowego przepływu jezior więcborskich przy plaży miejskiej z budową motu z wydzieloną kładką dla pieszych i rowerzystów. Likwidacja tamy jeziora Więcborskiego Młyńskiego. Budowa ronda przy zbiegu ulic Pocztowej i Mickiewicza w Więcborku. Budowa ścieżki rowerowej wokół jeziora Więcborskiego Młyńskiego oraz od Więcborka do Gabi Meble przy DW 241 i od Więcborka do Runowa Krajeńskiego przy DW nr 242.
Reaktywacją sekcji żeglarskiej i wioślarskiej w Więcborku oraz odbudowa kręgielni w Lasku Miejskim w Więcborku. Budowa basenu i sztucznego lodowiska przy LE i Szpitalu w Więcborku. Budowa chodnika przy ul. Złotowskiej w Wituni do ul Gajowej. Zagospodarowanie 54 ha gruntów miejskich od Plebanki do Osiedla Piastowskiego na rzecz przemysłu i budownictwa.
Zakup maszyny do kładzenia asfaltu i produkcji kostki brukowej z krawężnikami oraz powołanie Miejskiego Zarządu Drogowego podległego burmistrzowi w celu taniego budowania dróg i ulic w MiG Więcbork. Przebudowa skrzyżowania przy DW nr 241 i 189 w Więcborku u zbiegu ulic Hallera, Wyzwolenia i Złotowskiej. Przebudowa DW nr 241 od granicy Gminy Więcbork do Grochowca. Przebudowa DW 242 od Runowa Krajeńskiego do Klementynowa. Przebudowa DW nr 189 od Dorotowa przez Sypniewo, Witunie do Więcborka. Przywrócę elektrownie wodną przy wodospadzie w Runowie Młyn.
Upamiętnienie więcborskich zamków oraz rezydencji Prezydenta II RP Ignacego Mościckiego na przedmieściach Więcborka w Runowie Młyn i Runowie Krajeńskim. Utworzenie Muzeum Ziemi Więcborskiej. Włączenie wszystkich wyłączonych latarni miejskich w MiG Więcbork i zastąpienie drogiego oświetlenia sodowego tanim oświetleniem ledowym. Budowa nowych latarni ulicznych na ulicach w MiG Więcbork, gdzie do dziś ich niema. Powołam filę uczelni wyższej w Więcborku !
Utworzenie w Więcborku filii Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Przywrócenie Powiatu Więcborsko – Sępoleńskiego zgodnie z pogwałconymi uchwałami Sejmu z 1998r. i STR 181-13/2001 powołujących Powiat Więcborsko – Sępoleński. Reaktywacja Sądu w Więcborku. Odbudowa fontanny na Promenadzie w starym miejscu, Budowa ścieżki rowerowo – spacerowej od Promenady wokół jeziora więcborskiego do mostu przy plaży miejskiej w Więcborku.
Przywrócenie Komisariatu Policji i Policji Wodnej w Więcborku z reaktywacja sekcji pływającej WOPR w Więcborku. Powołanie Zawodowej Straży Pożarnej w Więcborku. Reaktywacja cotygodniowych imprez artystycznych z dancingami do rana na Promenadzie, plaży miejskiej i na muszli koncertowej w Lasku Miejskim w Więcborku. Więcbork będzie tętnił życiem artystycznym codziennie w sezonie letnim ! Przywrócę prawidłowy herbu Więcborka z 1087r. zgodnie z zaleceniami Ministra Cyfryzacji RP i wydam solidną Monografie Więcborka począwszy od Grodu Więcborskiego z VII wieku do dnia dzisiejszego.
Poprawa jakości życia wszystkich mieszkańców likwidacja wykluczenia komunikacyjnego PKP i PKS w mieście i gminie Więcbork. Włączenie Więcborka do Aglomeracji Bydgoskiej. Reaktywacja więcborskiej orkiestry dętej pod batutą Karola Koziela. Utworzenie etatu ogrodnika miejskiego, który zadba o zieleń i czystość w MiG Więcbork. Niezwłocznie przywrócę schody od ul Targowej do Dworcowej na Lupinku w okolicach Dworca PKP Więcbork. Wytyczę wszystkie ulice widmo na Osiedlu Piastowskim i wybuduję ulicę z chodnikami na wszystkich drogach gruntowych w MiG Więcbork !
Starczy dziadostwa i gry pozorów czas na cywilizację i gazyfikację ziemną Więcborka, a po tym całej Gminy Więcbork ! Ten ambitny program zrealizuję w trakcie mojej czteroletniej kadencji Burmistrza Więcborka. Proszę o poparcie mnie Tomasza Romana Bracka w wyborach na Urząd Burmistrza Więcborka 7 kwietnia 2024r. !
Tomasz Roman Bracka
Kandydat na Burmistrza Więcborka AD 2024

PRZEDSTAWIAM PROGRAM WYBORCZY TOMASZA ROMANA BRACKA KANDYDATA NA BURMISTRZA WIĘCBORKA
PRZEDSTAWIAM PROGRAM WYBORCZY TOMASZA ROMANA BRACKA KANDYDATA NA BURMISTRZA WIĘCBORKA !
Mądrzej i skuteczniej dla Miasta i Gminy Więcbork ! To już 35 lat mojej działalności publicznej, samorządowej i społecznej III RP począwszy od WRN Bydgoszcz w 1989r. jako opozycjonista i przedstawiciel nielegalnej jeszcze Solidarności !

Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku
Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023 na Cmentarzu Komunalnym w Więcborku
Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Photo - Tomasz Roman Bracka

Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Wszystkich Świętych AD 2023r na Cmentarzu Parafialnym w Więcborku
Photo - Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować ! Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować ! Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować ! Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować ! Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować ! Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować ! Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować ! Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować ! Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować ! Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować ! Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka
Procesja Bożego Ciała AD 2023 przeszła ulicami Więcborka, po raz pierwszy na procesji zabrakło 100 letniej więcborskiej orkiestry dętej zniszczonej przez obecnej władze miejskie, którą czas niezwłocznie reaktywować !
Photo – Tomasz Roman Bracka

Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 na Wawelu w Katedrze Królewskiej Zamku Królewskiego w
Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 na Wawelu w Katedrze Królewskiej Zamku Królewskiego w Krakowie, gdzie spoczywa Kapelan Królowej Bony rodem z Więcborka Biskup Krakowski Andrzej Zebrzydowski z Więcborka, który w latach 1558 - 1560 przeniósł stolicę Królewskiego Kościoła Polskiego z Zamku na Wawelu do Zamku Zebrzydowskich w Więcborku !
Tomasz Roman Bracka

Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 na Wawelu w Zamku Królewskim w Krakowie
Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 na Wawelu w Zamku Królewskim w Krakowie
Tomasz Roman Bracka

Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 w Archikatedrze w Katowicach
Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 w Archikatedrze w Katowicach
Tomasz Roman Bracka

Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 w Archikatedrze w Katowicach
Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 w Archikatedrze w Katowicach
Tomasz Roman Bracka

Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 w Katowicach
Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 w Katowicach
Tomasz Roman Bracka

Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 w Bazylice Mariackiej w Krakowie
Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 w Bazylice Mariackiej w Krakowie
Tomasz Roman Bracka

Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 w Bazylice Mariackiej w Krakowie
Na załączonym zdjęciu moja Wielkanoc AD 2023 w Bazylice Mariackiej w Krakowie
Tomasz Roman Bracka

Boże Ciało AD 2022 idzie na ulicach prastarego Więcborka
Boże Ciało AD 2022 idzie na ulicach prastarego Więcborka, którego początek sięga VII wieku od czasu wczesnośredniowiecznego grodu więcborskiego zlokalizowanego na moich terenach rodzinnych przy obecnej plaży miejskiej w Więcborku - foto Tomasz Roman Bracka

Remont elewacji i fresków w więcborskim kościele katolickim
Remont elewacji i fresków w więcborskim kościele katolickim rozpoczęty. Jest to już czwarty więcborski Kościół Rzymskokatolicki wybudowany w tym samym miejscu. Natomiast najstarszy Kościół Rzymskokatolicki w Więcborku wznosi się na Wzgórzu Świętej Katarzyny przy Cmentarzu Parafialnym w Więcborku i jest od 300 lat przerobiony na Kaplicę. Nieopodal tego kościoła było prastare miasto Więcbork i drewniany zamek Pałuków. Kościół Rzymskokatolicki w Więcborku został wybudowany przez księcia generała majora wojsk koronnych Jego Królewskiej Mości Aleksandra Hilarego Potulickiego Grzymalitę herbu Grzymała kawalera Orderu Orła Białego tu spoczywającego oraz hrabiów Potulickich z Więcborka mających w Więcborku swoją siedzibę zamkową. foto – Tomasz Roman Bracka Więcbork - 17.09. 2021 r.

Dewastacja zabytkowego 200 letniego kościoła Ewangelickiego w Więcborku
Dewastacja zabytkowego 200 letniego kościoła Ewangelickiego w Więcborku przy ul. Rybackiej i Promenadzie jeziora więcborskiego przerabiany przez Urząd Miejski w Więcborku na dom aktywności seniora.
foto Tomasz Roman Bracka

Dewastacja zabytkowego 200 letniego kościoła Ewangelickiego w Więcborku
Dewastacja zabytkowego 200 letniego kościoła Ewangelickiego w Więcborku przy ul. Rybackiej i Promenadzie jeziora więcborskiego przerabiany przez Urząd Miejski w Więcborku na dom aktywności seniora.
foto Tomasz Roman Bracka

Renowacja Kościoła Katolickiego w Więcborku
Dobiegł końca pierwszy etap prac malarskich z renowacją fresków w kościele katolickim w Więcborku. Prace były wykonywane pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy. Kolejny etap w przyszłym 2021 roku.
foto Tomasz Roman Bracka

Renowacja Kościoła Katolickiego w Więcborku
Dobiegł końca pierwszy etap prac malarskich z renowacją fresków w kościele katolickim w Więcborku. Prace były wykonywane pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu Delegatura w Bydgoszczy. Kolejny etap w przyszłym 2021 roku.
foto Tomasz Roman Bracka

Pogrzeb mojej ukochanej Mamusi Renaty Bracka
Pogrzeb mojej ukochanej Mamusi Renaty Bracka zmarłej 7 sierpnia 2020 r. w więcborskim szpitalu. Więcbork 11. 08. 2020 r. syn Tomasz Roman Bracka

Święty Jan Paweł II Honorowy Obywatel Więcborka
W 100 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II ujawniam dokument sprzed 18 lat, gdy Ojciec Święty Jan Paweł II przyjął z moich rąk Tomasza Bracka Honorowe Obywatelstwo Więcborka w Watykanie 23 marca 2020 r..
Poniżej dokument przyjęcia Honorowego Obywatelstwa Więcborka z udzielonym dla mnie moich współpracowników i mieszkańców Więcborka błogosławieństwem przez Ojca Świętego Jana Pawła II – Tomasz Bracka

Święty Jan Paweł II Honorowy Obywatel Więcborka
W 100 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II ujawniam dokument sprzed 18 lat, gdy Ojciec Święty Jan Paweł II przyjął z moich rąk Tomasza Bracka Honorowe Obywatelstwo Więcborka w Watykanie 23 marca 2020 r..
Poniżej dokument przyjęcia Honorowego Obywatelstwa Więcborka z udzielonym dla mnie moich współpracowników i mieszkańców Więcborka błogosławieństwem przez Ojca Świętego Jana Pawła II – Tomasz Bracka

Cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej wyremontowany
Cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej z ołtarzem w więcborskim kościele katolickim został odrestaurowany i zamontowany. Również o wsparcie finansowe tej inwestycji przez Urząd Marszałkowski w Toruniu zabiegałem od wielu lat, o czym mowa we wcześniejszych artykułach w gazecie więcborskiej. Natomiast już w październiku pojawią się odrestaurowane stalle drewniane przy ołtarzu głównym więcborskiego kościoła.
Gratuluję więcborskiemu proboszczowi i parafianom oraz marszałkowi województwa kujawsko – pomorskiego za doprowadzenie renowacji cudownego ołtarza Matki Boskiej Królowej Więcborskiej do szczęśliwego finału w przeddzień odpustu parafialnego w Więcborku.
Teraz czas na renowacje ambony i odmalowanie więcborskiej świątyni oraz dokończenie posadzki granitowej wokół kościoła. Czas też na solidną monografie więcborskiego kościoła i tworzących go biskupów Zebrzydowskiego i Spletta, kapłanów, arystokratów, darczyńców i parafian na przestrzeni minionego tysiąclecia.
foto - Tomasz Roman Bracka

Cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej wyremontowany
Cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej z ołtarzem w więcborskim kościele katolickim został odrestaurowany i zamontowany. Również o wsparcie finansowe tej inwestycji przez Urząd Marszałkowski w Toruniu zabiegałem od wielu lat, o czym mowa we wcześniejszych artykułach w gazecie więcborskiej. Natomiast już w październiku pojawią się odrestaurowane stalle drewniane przy ołtarzu głównym więcborskiego kościoła.
Gratuluję więcborskiemu proboszczowi i parafianom oraz marszałkowi województwa kujawsko – pomorskiego za doprowadzenie renowacji cudownego ołtarza Matki Boskiej Królowej Więcborskiej do szczęśliwego finału w przeddzień odpustu parafialnego w Więcborku.
Teraz czas na renowacje ambony i odmalowanie więcborskiej świątyni oraz dokończenie posadzki granitowej wokół kościoła. Czas też na solidną monografie więcborskiego kościoła i tworzących go biskupów Zebrzydowskiego i Spletta, kapłanów, arystokratów, darczyńców i parafian na przestrzeni minionego tysiąclecia.
foto - Tomasz Roman Bracka

Cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej wyremontowany
Cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej z ołtarzem w więcborskim kościele katolickim został odrestaurowany i zamontowany. Również o wsparcie finansowe tej inwestycji przez Urząd Marszałkowski w Toruniu zabiegałem od wielu lat, o czym mowa we wcześniejszych artykułach w gazecie więcborskiej. Natomiast już w październiku pojawią się odrestaurowane stalle drewniane przy ołtarzu głównym więcborskiego kościoła.
Gratuluję więcborskiemu proboszczowi i parafianom oraz marszałkowi województwa kujawsko – pomorskiego za doprowadzenie renowacji cudownego ołtarza Matki Boskiej Królowej Więcborskiej do szczęśliwego finału w przeddzień odpustu parafialnego w Więcborku.
Teraz czas na renowacje ambony i odmalowanie więcborskiej świątyni oraz dokończenie posadzki granitowej wokół kościoła. Czas też na solidną monografie więcborskiego kościoła i tworzących go biskupów Zebrzydowskiego i Spletta, kapłanów, arystokratów, darczyńców i parafian na przestrzeni minionego tysiąclecia.
foto - Tomasz Roman Bracka

Kościół katolicki w Więcborku
Uchwałą dzisiejszej sesji Sejmiku województwa kujawsko - pomorskiego Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP i śś Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku uzyskała dofinansowanie na Prace konserwatorskie przy ołtarzu bocznym Matki Boskiej Więcborskiej (bez glorii) oraz stallach (dwie ławy) w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia NMP i śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Więcborku.
Na zdjęciach cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej z ołtarzem. Wartość inwestycji 208 354,50 dofinansowanie w 69% w kwocie 147 857,14 środki własne województwa 2 142,86 pozycja na liście 133 źródło file:///C:/DOCUME~1/Tomasz/USTAWI~1/Temp/druk-nr-26-zal1.pdf https://bip.kujawsko-pomorskie.pl/porzadek-obrad-v-sesji-sejmiku-wk-p-15-kwietnia-2019-r/
foto Tomasz Roman Bracka

Kościół katolicki w Runowei Kr
Runowo Krajeńskie gmina Więcbork celowo zaniedbana prezydencka wieś Prezydenta Ignacego Mościckiego w II RP ! Marszałek województwa kujawsko pomorskiego i minister Gliński wsparli finansowo w 2019 r. remont elewacji i wieży 400 letniego kościoła katolickiego z jego elewacją widoczną na zdjęciach - foto Tomasz Roman Bracka

Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Królowa Polski Matka Boska Częstochowska przybyła po 30 latach do prastarego Więcborka ! Przywitanie Matki Boskiej Częstochowskiej odbyło się przy Urzędzie Miejskim w Więcborku. Następnie uroczysta procesja otoczona rzeszą więcborszczan niosła Królową Polski ulicami Adama Mickiewicza i Plac Jana Pawła II do więcborskiej świątyni.
Po wprowadzeniu Królowej Polski do więcborskiego kościoła nastąpiło uroczyste powitanie. W trakcie mszy powitalnej odczytany został list od Ojca Świętego Franciszka, którym Papież Franciszek pozdrowił i i udzielił błogosławieństwa mieszkańcom Więcborka i diecezji bydgoskiej na rozpoczęcie dzisiejszej wizyty Królowej Polski w Więcborku !
- foto Tomasz Roman Bracka AD 2019

Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Królowa Polski Matka Boska Częstochowska przybyła po 30 latach do prastarego Więcborka ! Przywitanie Matki Boskiej Częstochowskiej odbyło się przy Urzędzie Miejskim w Więcborku. Następnie uroczysta procesja otoczona rzeszą więcborszczan niosła Królową Polski ulicami Adama Mickiewicza i Plac Jana Pawła II do więcborskiej świątyni.
Po wprowadzeniu Królowej Polski do więcborskiego kościoła nastąpiło uroczyste powitanie. W trakcie mszy powitalnej odczytany został list od Ojca Świętego Franciszka, którym Papież Franciszek pozdrowił i i udzielił błogosławieństwa mieszkańcom Więcborka i diecezji bydgoskiej na rozpoczęcie dzisiejszej wizyty Królowej Polski w Więcborku !
- foto Tomasz Roman Bracka AD 2019

Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Królowa Polski Matka Boska Częstochowska przybyła po 30 latach do prastarego Więcborka ! Przywitanie Matki Boskiej Częstochowskiej odbyło się przy Urzędzie Miejskim w Więcborku. Następnie uroczysta procesja otoczona rzeszą więcborszczan niosła Królową Polski ulicami Adama Mickiewicza i Plac Jana Pawła II do więcborskiej świątyni.
Po wprowadzeniu Królowej Polski do więcborskiego kościoła nastąpiło uroczyste powitanie. W trakcie mszy powitalnej odczytany został list od Ojca Świętego Franciszka, którym Papież Franciszek pozdrowił i i udzielił błogosławieństwa mieszkańcom Więcborka i diecezji bydgoskiej na rozpoczęcie dzisiejszej wizyty Królowej Polski w Więcborku !
- foto Tomasz Roman Bracka AD 2019

Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Królowa Polski Matka Boska Częstochowska przybyła po 30 latach do prastarego Więcborka ! Przywitanie Matki Boskiej Częstochowskiej odbyło się przy Urzędzie Miejskim w Więcborku. Następnie uroczysta procesja otoczona rzeszą więcborszczan niosła Królową Polski ulicami Adama Mickiewicza i Plac Jana Pawła II do więcborskiej świątyni.
Po wprowadzeniu Królowej Polski do więcborskiego kościoła nastąpiło uroczyste powitanie. W trakcie mszy powitalnej odczytany został list od Ojca Świętego Franciszka, którym Papież Franciszek pozdrowił i i udzielił błogosławieństwa mieszkańcom Więcborka i diecezji bydgoskiej na rozpoczęcie dzisiejszej wizyty Królowej Polski w Więcborku !
- foto Tomasz Roman Bracka AD 2019

Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Królowa Polski Matka Boska Częstochowska przybyła po 30 latach do prastarego Więcborka ! Przywitanie Matki Boskiej Częstochowskiej odbyło się przy Urzędzie Miejskim w Więcborku. Następnie uroczysta procesja otoczona rzeszą więcborszczan niosła Królową Polski ulicami Adama Mickiewicza i Plac Jana Pawła II do więcborskiej świątyni.
Po wprowadzeniu Królowej Polski do więcborskiego kościoła nastąpiło uroczyste powitanie. W trakcie mszy powitalnej odczytany został list od Ojca Świętego Franciszka, którym Papież Franciszek pozdrowił i i udzielił błogosławieństwa mieszkańcom Więcborka i diecezji bydgoskiej na rozpoczęcie dzisiejszej wizyty Królowej Polski w Więcborku !
- foto Tomasz Roman Bracka AD 2019

Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Królowa Polski Matka Boska Częstochowska przybyła po 30 latach do prastarego Więcborka ! Przywitanie Matki Boskiej Częstochowskiej odbyło się przy Urzędzie Miejskim w Więcborku. Następnie uroczysta procesja otoczona rzeszą więcborszczan niosła Królową Polski ulicami Adama Mickiewicza i Plac Jana Pawła II do więcborskiej świątyni.
Po wprowadzeniu Królowej Polski do więcborskiego kościoła nastąpiło uroczyste powitanie. W trakcie mszy powitalnej odczytany został list od Ojca Świętego Franciszka, którym Papież Franciszek pozdrowił i i udzielił błogosławieństwa mieszkańcom Więcborka i diecezji bydgoskiej na rozpoczęcie dzisiejszej wizyty Królowej Polski w Więcborku !
- foto Tomasz Roman Bracka AD 2019

Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Królowa Polski Matka Boska Częstochowska przybyła po 30 latach do prastarego Więcborka ! Przywitanie Matki Boskiej Częstochowskiej odbyło się przy Urzędzie Miejskim w Więcborku. Następnie uroczysta procesja otoczona rzeszą więcborszczan niosła Królową Polski ulicami Adama Mickiewicza i Plac Jana Pawła II do więcborskiej świątyni.
Po wprowadzeniu Królowej Polski do więcborskiego kościoła nastąpiło uroczyste powitanie. W trakcie mszy powitalnej odczytany został list od Ojca Świętego Franciszka, którym Papież Franciszek pozdrowił i i udzielił błogosławieństwa mieszkańcom Więcborka i diecezji bydgoskiej na rozpoczęcie dzisiejszej wizyty Królowej Polski w Więcborku !
- foto Tomasz Roman Bracka

Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Królowa Polski Matka Boska Częstochowska przybyła po 30 latach do prastarego Więcborka ! Przywitanie Matki Boskiej Częstochowskiej odbyło się przy Urzędzie Miejskim w Więcborku. Następnie uroczysta procesja otoczona rzeszą więcborszczan niosła Królową Polski ulicami Adama Mickiewicza i Plac Jana Pawła II do więcborskiej świątyni.
Po wprowadzeniu Królowej Polski do więcborskiego kościoła nastąpiło uroczyste powitanie. W trakcie mszy powitalnej odczytany został list od Ojca Świętego Franciszka, którym Papież Franciszek pozdrowił i i udzielił błogosławieństwa mieszkańcom Więcborka i diecezji bydgoskiej na rozpoczęcie dzisiejszej wizyty Królowej Polski w Więcborku !
- foto Tomasz Roman Bracka

Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Królowa Polski Matka Boska Częstochowska przybyła po 30 latach do prastarego Więcborka ! Przywitanie Matki Boskiej Częstochowskiej odbyło się przy Urzędzie Miejskim w Więcborku. Następnie uroczysta procesja otoczona rzeszą więcborszczan niosła Królową Polski ulicami Adama Mickiewicza i Plac Jana Pawła II do więcborskiej świątyni.
Po wprowadzeniu Królowej Polski do więcborskiego kościoła nastąpiło uroczyste powitanie. W trakcie mszy powitalnej odczytany został list od Ojca Świętego Franciszka, którym Papież Franciszek pozdrowił i i udzielił błogosławieństwa mieszkańcom Więcborka i diecezji bydgoskiej na rozpoczęcie dzisiejszej wizyty Królowej Polski w Więcborku !
Natomiast przed chwilą rozpoczął się Apel Jasno Górski z Królową Polski z więcborskiego kościoła, w oknach więcborskich domów płoną świece maryjne na znak łączności z naszą królową. Tysiące mieszkańców Więcborka wita nieustająco Królową Polski w Więcborku !! Obecnie trwa całodobowa adoracja Królowej Polski w więcborskim kościele na którą zapraszamy wszystkich parafian.
Przypominamy, że już jutro 13 lutego o godz, 9 odprawiona zostanie msza święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu chorych. Wszystkich chorych mieszkańców parafii więcborskiej zapraszamy jutro 13 lutego na mszę świętą.
Kolejna msza święta w intencji matek oczekujących dziecka i dla matek z dziećmi z obrzędem błogosławieństwa odprawiona zostanie o godzinie 12. Natomiast o godz. 16 zostanie odprawiona uroczysta msza święta dziękczynna przez wszystkich kapłanów i misjonarzy pod przewodnictwem biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy.
Po mszy św odprawione zostanie nabożeństwo pożegnania Obrazu Matki Bożej i godz. 17,15 nastąpi odprowadzenie Królowej Polski do samochodu kaplicy w którym z Więcborka przejedzie do Wąwelna.
- foto Tomasz Roman Bracka

Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Matka Boska Częstochowska Królowa Polski przybywa 12 lutego 2019 roku o godz. 17, 30 ponownie po 30 latach nieobecności do prastarego Więcborka i będzie za nami do 13 lutego 2019 r. !!! Były wcześniej trzy wizyty Królowej Polski w Więcborku. Ostatnia wizyta miała miejsce 2 kwietnia 1989 r. w PRL za czasów proboszcza Franciszka Gabor. Wcześniejsza za czasów ks kanonika Tadeusza Słomińskiego 30. 06.1983 r. w której uczestniczyłem jako ministrant więcborskiego kościoła.
Była też wizyta Królowej Polski w Więcborku za czasów ks proboszcza Jana van Blericqa, kiedy przybyłą sama rama cudownego obrazu, gdyż komuniści w PRL nie pozwolili Prymasowi Wyszyńskiemu by obraz Królowej Polski mógł nawiedzać polskie miasta w PRL !!!
Przywitanie Królowej Polski nastąpi u zbiegu ulic Pocztowej i Mickiewicza o jak przed 30 laty, gdy z działaczami opozycyjnymi nielegalnej w PRL Solidarności oraz Federacji Młodzieży Walczącej, której byłem przewodniczącym witałem razem z tysiącami więcborczan Królową Polski.
Watro też wspomnieć o więcborskiej antykomunistycznej Federacji Młodzieży Walczącej, która witała z Solidarnością Królową Polski jeszcze w PRL, a tworzyli ją w PRL : Tomasz Roman Bracka przewodniczący, Grzegorz Schweda, Tomasz Pruszkowski, Grzegorz Krawczyk, Piotr Poterała, Piotr Losy, Mirek Murach, Jacek Kanabaj, Longin Kuich, Jerzy Mitura, Tadeusz Meina, Piotr Januszewski, Piotr Zieliński, Dariusz Berent, śp. Zdzisław Weber, Jacek Mikołajczak, Barbara Leśniewska, Tomasz Holka, Mariusz Weber i inni.
Niewielu było wówczas odważnych zademonstrować publicznie pod szyldem zakazanej Solidarności i FMW za co groziło więzienie i późniejsza inwigilacja. Przecież SB w tym czasie zabiła Księdza Suchowlca, Niedzielaka i Zycha za taką jak nasza działalność działalność niepodległościową w PRL. Powitamy Cię Królowo Polski ponownie za kilka dni w moim ukochanym Więcborku w roku 100 lecia odzyskania przez nasze prastare miasto niepodległości !
W mieście już czuć odświętny nastrój powitalny w całym mieście w domach i na ulicach pojawiały się liczne flagi i obrazy i symbole Maryjne. Zachęcam mieszkańców miasta i Więcborka na trasie przejazdu Królowej Polski do Więcborka oraz w całym mieście do ustrojenia domów i trasy przejazdu proporcami, girlandami oraz znakami i obrazami Maryjnymi.
Pojawiły się ponownie na ulicach proporce Maryjne, które ponad 50 oraz 36 i 30 lat temu niszczyła podczas wizyt Maryjnych lokalna egzekutywa komunistyczna PZPR przy wsparciu MO, ORMO i SB Więcbork. Doszło nawet w PRL do próby wrzucenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej do rzeki Orla na przedmieściach Więcborka przez więcborskich komunistów z PZPR, SB, MO i ORMO !
Na to komunistyczne barbarzyństwo nie pozwolili więcborszczanie, którzy szybko pojawili się w okolicach parkingu więcborskiego przy DW 241 na moście rzeki Orla i od tego miejsca nieśli obraz Królowej Polski do samego kościoła w Więcborku.
To wszystko jest zapisane w chowanej przed mieszkańcami Więcborka kronice parafii Więcbork, która niech w końcu stanie się jawna dla wszystkich parafian i dziennikarzy. Zdjęcia z dwóch poprzednich wizyt Królowej Polski w Więcborku poniżej w gazecie więcborskiej.
Tomasz Roman Bracka

Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Witaj Matko Boska Częstochowska Królowo Polski w Więcborku !!!
Matka Boska Częstochowska Królowa Polski przybywa 12 lutego 2019 roku o godz. 17, 30 ponownie po 30 latach nieobecności do prastarego Więcborka i będzie za nami do 13 lutego 2019 r. !!! Były wcześniej trzy wizyty Królowej Polski w Więcborku. Ostatnia wizyta miała miejsce 2 kwietnia 1989 r. w PRL za czasów proboszcza Franciszka Gabor. Wcześniejsza za czasów ks kanonika Tadeusza Słomińskiego 30. 06.1983 r. w której uczestniczyłem jako ministrant więcborskiego kościoła.
Była też wizyta Królowej Polski w Więcborku za czasów ks proboszcza Jana van Blericqa, kiedy przybyłą sama rama cudownego obrazu, gdyż komuniści w PRL nie pozwolili Prymasowi Wyszyńskiemu by obraz Królowej Polski mógł nawiedzać polskie miasta w PRL !!!
Przywitanie Królowej Polski nastąpi u zbiegu ulic Pocztowej i Mickiewicza o jak przed 30 laty, gdy z działaczami opozycyjnymi nielegalnej w PRL Solidarności oraz Federacji Młodzieży Walczącej, której byłem przewodniczącym witałem razem z tysiącami więcborczan Królową Polski.
Watro też wspomnieć o więcborskiej antykomunistycznej Federacji Młodzieży Walczącej, która witała z Solidarnością Królową Polski jeszcze w PRL, a tworzyli ją w PRL : Tomasz Roman Bracka przewodniczący, Grzegorz Schweda, Tomasz Pruszkowski, Grzegorz Krawczyk, Piotr Poterała, Piotr Losy, Mirek Murach, Jacek Kanabaj, Longin Kuich, Jerzy Mitura, Tadeusz Meina, Piotr Januszewski, Piotr Zieliński, Dariusz Berent, śp. Zdzisław Weber, Jacek Mikołajczak, Barbara Leśniewska, Tomasz Holka, Mariusz Weber i inni.
Niewielu było wówczas odważnych zademonstrować publicznie pod szyldem zakazanej Solidarności i FMW za co groziło więzienie i późniejsza inwigilacja. Przecież SB w tym czasie zabiła Księdza Suchowlca, Niedzielaka i Zycha za taką jak nasza działalność działalność niepodległościową w PRL. Powitamy Cię Królowo Polski ponownie za kilka dni w moim ukochanym Więcborku w roku 100 lecia odzyskania przez nasze prastare miasto niepodległości !
W mieście już czuć odświętny nastrój powitalny w całym mieście w domach i na ulicach pojawiały się liczne flagi i obrazy i symbole Maryjne. Zachęcam mieszkańców miasta i Więcborka na trasie przejazdu Królowej Polski do Więcborka oraz w całym mieście do ustrojenia domów i trasy przejazdu proporcami, girlandami oraz znakami i obrazami Maryjnymi.
Pojawiły się ponownie na ulicach proporce Maryjne, które ponad 50 oraz 36 i 30 lat temu niszczyła podczas wizyt Maryjnych lokalna egzekutywa komunistyczna PZPR przy wsparciu MO, ORMO i SB Więcbork. Doszło nawet w PRL do próby wrzucenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej do rzeki Orla na przedmieściach Więcborka przez więcborskich komunistów z PZPR, SB, MO i ORMO !
Na to komunistyczne barbarzyństwo nie pozwolili więcborszczanie, którzy szybko pojawili się w okolicach parkingu więcborskiego przy DW 241 na moście rzeki Orla i od tego miejsca nieśli obraz Królowej Polski do samego kościoła w Więcborku.
To wszystko jest zapisane w chowanej przed mieszkańcami Więcborka kronice parafii Więcbork, która niech w końcu stanie się jawna dla wszystkich parafian i dziennikarzy. Zdjęcia z dwóch poprzednich wizyt Królowej Polski w Więcborku poniżej w gazecie więcborskiej.
Tomasz Roman Bracka

Epitafium i nagrobek gen Aleksandra Hilarego Potulickiego herbu Grzymała (ur. 1772 r. w Więcborku
Na zdjęciu epitafium i niżej nagrobek Księcia Aleksandra Hilarego Potulickiego herbu Grzymała (ur. 1772 r. w Więcborku, zm. † 10. 04. 1776 r. w Gdańsku) – właściciel Więcborka i dóbr więcborskich, gdzie miał swój zamek. Starosta borzechowski ( więcborski) 1748 r. i nowosielski 1760 r., pułkownik wojsk JKM 1752 r., generał major wojska koronnego Jego Królewskiej Mości 1757 r.
Pochowany jest właśnie w tym miejscu w Więcborku w wybudowanym przez siebie kościele rzymskokatolickim. Kawaler orderu Orła Białego 1763 r. Właściciel dóbr: Więcbork, Sępólno, Ślesin, Samsieczno, Potulice, Mrocza (Nakło), Głęboczek, Żurczyn, Rogalin (Bydgoszcz), Raczyn, Drausnitz, Ogorzeliny (Chojnice).
foto i tekst Tomasz Roman Bracka
Więcbork 2 listopada 2017 r..

Odrestaurowany zabytkowy ołtarz boczny w więcborskim kościele katolickim
Dzisiejszy Dzień Zaduszny w więcborskim kościele katolickim wybudowanym przez Potulickich z Więcborka i msza za spokój dusz wszystkich parafian w której uczestniczyłem.
Na zdjęciu niedawno odrestaurowany zabytkowy ołtarz boczny w więcborskim kościele katolickim wybudowanym przez Potulickich z Więcborka
foto Tomasz Roman Bracka
Więcbork 2 listopada 2017 r.

Nagrobek Biskupa Krakowskiego Kapelana Królowej Bony Andrzeja Zebrzydowskiego rodem z Więcborka
Nagrobek Biskupa Krakowskiego Kapelana Królowej Bony Andrzeja Zebrzydowskiego rodem z Więcborka. Wawel - Kraków.

Msza dziękczynna za beatyfikacje honorowego obywatela Więcborka błogosławionego Jana Pawła II
Msza dziękczynna za beatyfikacje honorowego obywatela Więcborka błogosławionego Jana Pawła II. Więcbork 3 maj 2011 r.
- foto Tomasz Bracka

Więcborska Synagoga z 1811 r.
Więcborska Synagoga z 1811 r. to budynek z muru pruskiego ze szpiczastym dachem, widok od promenady.

Fragmenty ogrodzenie więcborskiej synagogi z 1811r. foto Tomasz Bracka
Fragmenty ogrodzenie więcborskiej synagogi z 1811 r. foto Tomasz Bracka styczeń 2011 r.
- foto Tomasz Bracka

Klasztor Sióstr Franciszkanek w Więcborku
Klasztor Sióstr Franciszkanek w Więcborku.
- foto Tomasz Bracka

Matka Boska Królowa Więcborska
Cudowny obraz Matki Boskiej Królowej Więcborskiej znajdujący się w więcborskim kościele będącym sanktuarium Maryjnym.
Warto dodać, że obecny kościół katolicki w Wiėcborku jest już czwartym postawionym w tym samym miejscu.
Pierwszy kościół katolicki powstał na wzgórzu św. Katarzyny 1000 lat temu w miejscu obecnej kaplicy cmentarnej. Tam też znajdowało się ówczesne miasto Więcbork.
Tomasz Bracka

Ks. Dziekan Jan Wilmowski przed więcborskim kościołem katolickim
Ks. Dziekan Jan Wilmowski długoletni proboszcz przed więcborskim kościołem katolickim 1920 r.

Więcborska Synagoga z 1811 r.
Budynek z szpiczastym dachem z muru pruskiego z lewej strony zdjęcia to więcborska Synagoga wybudowana w 1811 r.
























