Pociągi pasażerskie wracają na stacje PKP Więcbork w ramach programu rządowego Kolej Plus !
Pociągi pasażerskie wracają na stacje PKP Więcbork w ramach rządowego programu Kolej Plus za sprawą rządu Prawa i Sprawiedliwości. To oznacza powstanie nowej linii kolejowej relacji Bydgoszcz – Koronowo – Sośno – Pęperzyn – Więcbork – Wysoka – Świdwie Sęp. – Sępólno Kr – Kamień Kr – Ogorzeliny – Chojnice. Natomiast cała stacja PKP Więcbork zostanie przebudowana z peronami i przystosowana do ruchu pasażerskiego PKP. Wartość inwestycji 500 000 000 złotych.
Już 31 sierpnia 2020 roku rozmawiałem o tej inwestycji kolejowej osobiście z Ministrem Infrastruktury RP Andrzejem Adamczykiem podczas uroczystości 40 lat naszej Solidarności w Gdańsku po kolacji z Prezydentem i Premierem na plebanii kościoła Świętej Brygidy i dziś nieoficjalnie potwierdzam za źródłami w Ministerstwie i PKP PLK SA wygraliśmy, pociągi wracają do Więcborka. Oficjalny komunikat za tydzień 25 listopada na dzień kolejarza i patronki kolejarzy Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej.
Odniosłem kolejny ogromny sukces Linia Kolejowa nr 281 zostanie zrewitalizowana i przebudowana na całym odcinku Gniezno – Janowiec Wielkopolski – Kcynia – Nakło n/Not – Mrocza – Więcbork – Sępólno Kr. – Kamień Kr. -Chojnice.
Stało się to przy wsparciu Premiera Mateusza Morawieckiego i Rządu PiS z Ministrem Infrastruktury RP i Zarządu PKP PLK SA Warszawa z PKP PLK Bydgoszcz po moich wieloletnich interwencjach w tej sprawie w w/w urzędach i dwudziestoletniej walce w osamotnieniu o uratowanie tej linii kolejowej co właśnie się stało ! Potwierdza to załączony dokument z PKP PLK SA Zakład Linii Kolejowych w Bydgoszcz skierowany na moje ręce Tomasza Bracka dnia 3 lipca 2019 r. nr pisma IZORA5-071-59/2019 Rewitalizacja LK 281 rozpocznie się już za kilka miesięcy w 2021 roku co wynika w prost z załączonego pisma !!!
Marzyliśmy o tej wolności o nią walczyliśmy z milionami Polaków i się doczekaliśmy ! Choć jeszcze wszystko nie gra do końca jak być powinno, to jest to już 30 lat nasza wolna Polska ! Tomasz Roman Bracka
Na fotografii Tomasz Bracka i mój wywiad dla TVP z 29. 05. 2016 r. w sprawie przywrócenia stałych przewozów pasażerskich na stacji PKP Więcbork i na LK 281 wraz z rewitalizacją całej LK 281 i 240 – foto gazeta więcborskaMigawka z Panoramy w TVP3 Gdańsk z moim wywiadem na temat reaktywacji połączeń pasażerskich na LK 281 Chojnice – Więcbork – Gniezno – Oleśnica. Tomasz Roman Bracka 2017 r.- foto gazeta więcborskaWywiad Tomasza Romana Bracka dla TVP na stacji PKP Więcbork 28. 05. 2016 r. – foto gazeta więcborskaWywiad Tomasza Romana Bracka dla TVP na stacji PKP Więcbork 28. 05. 2016 r. -foto gazeta więcborskaWywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia – foto Tomasz Roman BrackaStacja PKP Więcbork 29. 08. 2015 r. piknik kolejowy przygotowany przez firmę PHU Lord Tomasz Bracka foto Tomasz Roman BrackaRewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia. – foto Tomasz Roman BrackaPociąg pasażerski POL REGIO relacji Nakło n/Not – Więcbork – Chojnice wjechał 17. 06. 2017 r. ponownie na 130 letnią zabytkową stacje PKP Więcbork !!!
– foto Tomasz Roman BrackaTWywalczona przeze mnie rewitalizacja stacji PKP Więcbork i LK 281 na Magistrali Kolejowej Portowej BiS Północ Południe relacji Katowice – Więcbork – Gdynia – foto Tomasz Roman Bracka
Rzesze podróżnych i mieszkańców Więcborka na stacji PKP Więcbork witało ponownie po 17, 16 pociąg pasażerski relacji Kcynia – Więcbork – Chojnice 28. 05. 2016 r. – foto gazeta więcborska