zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
ďťż
Gazeta Więcborska

Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził Więcbork

08.07.2020

Premier RP Mateusz Morawiecki w Więcborku w roku 100 lecia odzyskania przez Więcbork niepodległości ostrzega przed grożącym Polsce ‘trzaskogedonem' !

 

 

Premier RP Mateusz Morawiecki w Więcbork w roku 100 lecia odzyskania przez Więcbork niepodległości ! Była to pierwsza oficjalna wizyta Premiera Polski w prezydenckim mieście Więcbork od 80 lat !

 

Wcześniej regularnie bywali w Więcborku w II RP przedstawiciele Rządu RP z Prezydentem Polski Ignacym Mościckim, który na przedmieściach Więcborka w Runowie i Runowie Młyn miał kompleks rezydencji Prezydenta RP i Rządu RP w pałacach w Runowie Młyn i w zamku w Runowie Kr oraz w Stebionku.

 

Premier na spotkaniu z mieszkańcami Więcborka (woj. kujawsko-pomorskie) zapewnił w poniedziałek, że polityka urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy jest oparta na twardym fundamencie. – Pan prezydent udowodnił, że potrafi zadbać o nasze interesy na całym świecie – ocenił Mateusz Morawiecki.

 

Jak powiedział, „po drugiej strony mamy ‘trzaskogedon’, grożący ‘trzaskogedon’”. – Nie będzie żadnego przyrostu emerytur, szanowni państwo. W czasie, kiedy pan Trzaskowski był w rządzie pani Kopacz i pana Tuska emerytura minimalna wiecie o ile wzrosła? O 13 złotych. A on nie pamięta tego, o ile wzrastały emerytury w czasach Platformy, bo jego polityka to polityka dla elit, dla grup interesów – mówił szef rządu.

 

– Drodzy Polacy, drodzy emeryci, jeżeli będzie taka sytuacja, że on by został prezydentem, czeka nas „trzaskogedon” dla emerytur, dla rozwoju miast takich jak Więcbork. Nie dopuśćmy do tego – apelował Morawiecki.

 

Ocenił, że kandydat KO jako prezydent Warszawy zrobił „trzaskogedon” w stolicy. – Czajka, wielki wyciek ścieków, największa katastrofa ekologiczna i wywóz śmieci droższy o 200-300 procent – to jest prawdziwy „trzaskogedon”, który szykuje nam pan Rafał Trzaskowski – ocenił szef rządu.

 

To samo dotyczy prywatyzacji szpitali, które muszą wrócić do NFZ i Skarbu Państwa oraz zaprzestania traktowania ludzi jak niepotrzebne bydło w szpitalach szczególnie w pipidókach jak w Więcborku co spotkało moją mamę którą w stanie agonalnym wygnano do domu choć jest ubezpieczona i płaci na ich tłuste wypłaty podatki i składki ZUS wraz ze mną ! 

 

Kolejny grzech PO -PSL to przeogromne wykluczenie komunikacyjne PKP i PKS tam gdzie rządzi PO -PSL jak w Więcborku,  powiecie sępoleńskim i województwie kujawsko - pomorskim !

 

Czas zatem nanormalność i program Kolej+ w Więcborku i na Krajnie i wznowienie stałych połączeń kolejowych PKP na linii kolejowej numer 281 od Nakła n/Not przez Mroczę - Więcbork, Sępólno Kr, Kamień Kr. Chojnice, gdzie ponad 100 000 ludzi jest odciętych od świata przez 20 lat sadystycznych rządów PO - PSL w regionie i województwie kujawsko - pomorskim., które celowo działają na szkodę mieszkańców Więcborka i ziemi krajeńskiej, tworząc celowo getta komunikacyjne !

 

Dlatego apeluję z Premierem Morawieckim do wszystkich Polaków by w niedzielę wybrali Prezydenta Andrzeja Dudę, który jako jedyny gwarantuje rozwój Polski i likwidacje wykluczeń drogowych i komunikacyjnych w tym kolejowych w również w takich miejscowościach jak nasz ukochany Więcbork !

 

foto Tomasz Roman Bracka

 

Obraz może zawierać: 5 osób, w tym Tomasz Roman Bracka, ludzie stoją i na zewnątrz
Wersja do druku
« inne aktualności
test