zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
ďťż
Gazeta Więcborska

Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego 2020 Roku !!!

28.12.2019

Szczęśliwego Nowego Roku 2020 !!!

Życzę Wszystkim Szczęśliwego Nowego 2020 Roku !!!

 

Nowy 2020 rok przyniesie nam w Więcborku wywalczoną przeze mnie w Rządzie RP i PSG gazyfikacje ziemną Więcborka na gruncie oraz budowę obwodnicy Więcborka co właśnie ma miejsce w opracowywanym studium jej przebiegu. W 2020 roku powstanie ostateczna dokumentacja techniczna dla tej wywalczonej przeze mnie inwestycji.

 

W 2020 roku za 3 500 000 złotych zostanie przebudowany przez radnych i burmistrza kościół ewangelicki na ul. Rybackiej w Więcborku, co uważam za świętokradztwo i sacrum profanum.  Do czerwca 2020 roku zostanie przebudowana cała ulica Wojska Polskiego w Więcborku na której pojawią się nowe chodniki z szeroką na sześć metrów nawierzchnią asfaltową. Tą inwestycje o którą walczyłem 10 lat wspiera w niespełna 2 000 000 złotych Rząd Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Również w 2020 r odbędzie się dalszy remont ul. Dworcowej w Więcborku i przebudowa ul. Runowskiej w Wituni co wynika w prost z nakazów pokontrolnych PINB Sępólno Kr wywołanych na mój wniosek. Również we wsi w Runowie Kr. pojawią się nowe chodniki po drugiej stronie ulicy przy DW 242 co jest pokłosiem wywołanego przeze mnie nakazu pokontrolnego WINB Bydgoszcz na rzecz przebudowy DW 242 od Więcborka przez Runowo Krajeńskie do Łobżenicy.

 

W 2020 roku planowana jest przebudowa powiatowej ulicy Nowodworskiej w Wituni, gdzie obok nowego asfaltu pojawią się nowe chodniki z oświetleniem ulicznym. Natomiast brakujące oświetlenie uliczne pojawi się na ulicach Korczaka, Wincentego Witosa, Szkolnej, Widokowej, Wojska Polskiego, Dworcowej i Alei 600 lecia.

 

Również PKP PLK SA Warszawa rozpoczęło pracę nad dokumentacją przedprojektową dla rewitalizacji LK 281 na 100 kilometrowym odcinku relacji Gniezno –  Kcynia – Nakło n/Not. i wznowienia po 20 latach przerwy przewozów pasażerskich PKP na tym odcinku. Dalszy etap przebudowy LK 281 to rewitalizacja kolejnego 60 kilometrowego odcinka LK 281 od Nakła n/ Not. przez Więcbork do Chojnic z budową nowych peronów i całej stacji PKP Więcbork co nastąpi do 2023 r.

 

Tomasz Roman Bracka

 

 

 

Wersja do druku
« inne aktualności
test